X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne prolaktyna-bromergon
Odpowiedz

prolaktyna-bromergon

Oceń ten wątek:
  • Justya85 Autorytet
    Postów: 714 401

    Wysłany: 9 listopada 2016, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emidomi wrote:
    Długo bierzesz bromka? Powodzenia jutro :)
    a już biore ze 3 cykle. Da to takie przygotowawcze, kolejny był z monit ale mnie lekarz nastraszył że nie mam owulki a się okazało że była ale że się zestresowałam mocno to nie próbowaliśmy no i teraz podziałaliśmy i zobaczymy....

    Panie Boże chroń tą małą istotkę i pozwól nam ją kochać...synuś!
    9ewnskjogh9me2fr.png
    29.11.2017 mamy serduszko!
    Córeńka 5 latka (2013)
    Aniołek [*] hbd10 (w 7 przestało bić serduszko:() (11.05.2017)
    hashimoto, podwyższona prl, homa-r 1,66-dietka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2016, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emi no wlasnie, probuje sie nie stresowac, nawet techniki relaksacyjne wprowadzam. Wydaje mi sie tez, ze odkad biore bromka jestem spokojniejsza ;)

    Justa i jak testowanie? :)

  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 10 listopada 2016, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:22

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2016, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e.wela, Serduszko ma wielki wpływ na poziom prolaktyny, a stres to już największy. Wynik może być niemiarodajny. Mi lekarz zalecił przed badaniem, żebym dzień wcześniej nawet nic ciężkostrawnego nie jadła, nie brała żadnych środków przeciwbólowych, zero seksu, być wypoczętym, no i badanie zrobić ok. godz. 10, bo w ciągu dnia poziom się waha. Ja bym na Twoim miejscu powtórzyła badanie. Miałam podobny wynik, bromergon obniżył prolaktynę do 8.
    A miała któraś z was zlecone badanie na mikrogruczolaka przysadki mózgowej? Mi lekarz dał skierowanie na rtg celowane, bo mój wynik jest dużo za dużo za wysoki.

    e.wela lubi tę wiadomość

  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 10 listopada 2016, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:22

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2016, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    E wela a zrobilas badanie z obciazeniem?

    Biala Azlia a to nie jest tak, ze podejrzenia gruczolaka sa wtedy jak przyrost po obciazeniu jest bardzo niski a wlasciwie w ogole go nie ma? Slyszalam ze jak przyrasta wiecej jak 10x to trzeba zbijac bromkiem, a jak przyrost bardzo maly to badanie na gruczolaka.

    Moj wynik po obciazeniu byl ponad 20 krotny jak normalnie i lekarz stwierdzil ze zadnego gruczolaka nie mam nie wysylajac mnie na badania. Choc z drugiej strony badania ci nie zaszkodza, a bedziesz spokojna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2016, 18:14

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2016, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joasia1982, właśnie nie robiłam badania z obciążeniem, lekarz mnie nie skierował na to, nie wiem czemu. Od razu rtg, chociaż twierdzi,że to czynnościowa hiperprolaktynemia, bo poza wysokim poziomem, nic na gruczolaka nie wskazuje, a sprawdzić nie zaszkodzi. Jednak, stres przed badaniem jest :)

    e.wela nie stresuj się, bo prolaktyna rośnie;) niepotrzebnie Cię lekarz straszy, ale przebadać się nie zaszkodzi. Często lekarze nie chcą dawać na badania i do specjalistów, a tu masz okazję posprawdzać co i jak. Właśnie to badanie z obciążeniem, co joasia piszę, by się u Ciebie przydało.

  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 11 listopada 2016, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:22

  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 13 listopada 2016, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć, ja na bromergonie lecę juz od ponad roku. w sierpniu 2015 po roku nieudanych starań lekarz zbadał mi prolaktyne, która dwukrotnie przewyższała górną granicę normy. dostałam bromergon 1/2 x 2 na 3 miesiące. po tym czasie prolaktyna spadła kilkukrotnie i kuracja została przerwana, ale z tego co czytałam to nic nie daje i prolaktyna i tak wraca do punktu wyjścia i nie myliłam się:/ po kolejnych 3 miesiącach bez zażywania leku poziom hormonu znów podskoczył i od tamtej pory biorę raz dziennie pół tabletki. nie mam i nie miałam po niej żadnych dolegliwości. miałam jedynie nadzieję, że to rozwiąże może problemy z niepłodnością. niestety. walczę dalej na inne sposoby.

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 15 listopada 2016, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:22

    Biała Azlia lubi tę wiadomość

  • emidomi Autorytet
    Postów: 1743 794

    Wysłany: 17 listopada 2016, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sprawdziłam poziom prolaktyny po obciążeniu po dwóch tygodniach brania bromergonu, po podaniu tabletki wzrosła po 60 min tylko 7x. Ostatnio wzrost był 14x czyli jest sukces :)

    Biała Azlia lubi tę wiadomość

    31 lat,
    Aktualnie w trzeciej ciazy
    TSH 3,07
    Niedoczynność tarczycy 1x 88 mg Euthyrox
    Dwie córeczki <3
    14.02.2017 HSG jajowody drożne :-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2016, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e.wela, cieszę się :) Prolaktyna czuła jest na stres, ale tez na szczęście łatwo ją obniżyć :)
    emidomi, super :) ja dziś idę do gina sprawdzić jak moja prolaktyna. Mam nadzieję, że u mnie tez będzie sukces :)

  • e.wela Autorytet
    Postów: 1091 604

    Wysłany: 18 listopada 2016, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2019, 23:22

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2016, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie prolaktyna w górnej granicy, ale w normie :) Biorę dalej po dwie tabletki jeszcze 10 dni, a potem mam już brać jedna dziennie :)

  • emidomi Autorytet
    Postów: 1743 794

    Wysłany: 18 listopada 2016, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e.wela wrote:
    emidomi to jaki przyrost po obciazeniu jest dobry a jaki uznawany za nieprawidlowy?
    jeśli nie wzrasta wcale to może być gruczolak prxysadki mózgowej. Prawidłowo powinien wzrosnąć około 5-6 razy chociaż niektórzy twierdzą że do 10x

    31 lat,
    Aktualnie w trzeciej ciazy
    TSH 3,07
    Niedoczynność tarczycy 1x 88 mg Euthyrox
    Dwie córeczki <3
    14.02.2017 HSG jajowody drożne :-)
  • emidomi Autorytet
    Postów: 1743 794

    Wysłany: 18 listopada 2016, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biała Azlia wrote:
    e.wela, cieszę się :) Prolaktyna czuła jest na stres, ale tez na szczęście łatwo ją obniżyć :)
    emidomi, super :) ja dziś idę do gina sprawdzić jak moja prolaktyna. Mam nadzieję, że u mnie tez będzie sukces :)

    Daj nam znać :)

    31 lat,
    Aktualnie w trzeciej ciazy
    TSH 3,07
    Niedoczynność tarczycy 1x 88 mg Euthyrox
    Dwie córeczki <3
    14.02.2017 HSG jajowody drożne :-)
  • netka90 Ekspertka
    Postów: 166 107

    Wysłany: 18 listopada 2016, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny, to mój pierwszy post w tym temacie. Chciałam się poradzić. Dziś odebrałam wynik prolaktyny i progesteronu (ok. 7 dni po owu) i tak:
    prolaktyna 32,63 (norma 5-35)
    progesteron 30,57 (norma w fazie lutealnej 1,5-20)

    W sierpniu miałam prolaktynę 23 i progesteron 26. Lekarz zalecił mi pół tabletki bromergonu. Brałam 2 miesiące i prolaktyna nawet nie drgnęła. Zmieniłam ginekologa i ten kazał mi zupełnie odstawić bromka, bo stwierdził że takiej prolaktyny się nie zbija, tym bardziej że progesteron mam wysoki.
    No ale po dzisiejszym wyniku, wygląda na to, że po ostawieniu nastąpił "efekt jojo" bo tak wysokiej jeszcze nie miałam nigdy. Co o tym sądzicie? Czy jeżeli progesteron jest wysoki to rzeczywiście prolaktyny nie trzeba zbijać?

    eikt3e3k8kc2vpya.png
    (*) 01.2016 9 tc- cp
    07.05.2017- II kreski <3
    18.05.2017 fasolka ns USG <3
    01.06.2017 bijące <3
    Matko Boża, miej nas w opiece.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2016, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mialam wysoki progesteron i profesor endokrynologii zalecil mi pol tabletki bromka brac. Po obciazeniu mialam wzrost 20x

  • netka90 Ekspertka
    Postów: 166 107

    Wysłany: 18 listopada 2016, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joasia1982 wrote:
    Ja tez mialam wysoki progesteron i profesor endokrynologii zalecil mi pol tabletki bromka brac. Po obciazeniu mialam wzrost 20x


    No ja przez 2 miesiące brałam pół tabletki i w ogóle mi nie spadła. A po obciążeniu nie robiłam, a może by się przydało. Mój gin w ogóle olał temat prolaktyny, a mnie to niepokoi, bo wszędzie piszą że do starań powinna być poniżej 20.

    eikt3e3k8kc2vpya.png
    (*) 01.2016 9 tc- cp
    07.05.2017- II kreski <3
    18.05.2017 fasolka ns USG <3
    01.06.2017 bijące <3
    Matko Boża, miej nas w opiece.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2016, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    netka90, a masz owulacje? u mnie prl blokowała owulację,miałam nieregularne miesiączki. Niemożliwe było by zajście w ciążę z takim poziomem prl jaki miałam. Bez obciążenia pięciokrotnie podwyższony poziom w stosunku do normy. Może to ostatnie badanie zrobiłaś w nieodpowiednim momencie? Jeśli jest nieznacznie podwyższona to dziewczyny stosują niepokalanka na obniżenie. Bo bromergon to silny lek, i nie bez skutków ubocznych. Podobno szałwia też obniża prl. Może spróbuj coś lżejszego kalibru :)

‹‹ 15 16 17 18 19 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ