X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne prolaktyna-bromergon
Odpowiedz

prolaktyna-bromergon

Oceń ten wątek:
  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi8 tak samo....mi po nim nic nie jest....
    pewnie dlatego mi nie zmienił.

    Czekaja a czemu dostinex a nie bromek??

    ALKA może Twój pecherzyk po prostu czeka na okres żeby się złuszczyć? ja w tamtym cyklu miałam nie pęknięty i zszedł z okresem dopiero.

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • czekaja Autorytet
    Postów: 1883 1921

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo dostinex ma działanie długotrwałe szybko zmniejsza prolaktyne i działa jeszcze około 6 miesiecy po odstawieniu.

    W niektorych krajach unijnych jest zakazany jako zawierajacy substancje trujace.

    Tak czytałam na innych forach ale nie wiem ile w tym prawdy:)

    ja biore dostinex i juz po 1 tabletce poczułam róznice.
    Biore 1 raz w tygodniu 1/4 tabletki. Takze 1 tabletka na cały miesiac. Tyle dobrze bo jest drogi ten lek 30zł za tabletke

    iv099vvjggrlv6wt.png



    hchydqk3i4qembie.png



  • czekaja Autorytet
    Postów: 1883 1921

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zalecana dawka początkowa to 0,5 mg na tydzień podawana w jednej (1 tabletka 0,5 mg) lub dwóch dawkach (2 razy na tydzień po pół tabletki podawane np.: w poniedziałek i czwartek).
    Dawka tygodniowa powinna być zwiększana stopniowo, najlepiej o 0,5 mg na tydzień w odstępach miesięcznych, aż do uzyskania optymalnego działania terapeutycznego. Dawka terapeutyczna wynosi od 0,25 mg do 2 mg na tydzień, średnio 1 mg na tydzień. U pacjentów z hiperprolaktynemią stosowano dawki do 4,5 mg tygodniowo (patrz punkt 4.4).

    Dawka tygodniowa może być podawana jednorazowo lub podzielona na dwie lub więcej porcji w zależności od tolerancji leku. Podzielenie dawki tygodniowej na kilka porcji jest zalecane, gdy tygodniowa dawka jest większa od 1 mg.
    Pacjenci powinni być monitorowani w okresie zwiększania dawki w celu ustalenia najmniejszej skutecznej dawki, w której jest osiągany efekt terapeutyczny. Po ustaleniu dawki terapeutycznej należy w odstępach miesięcznych kontrolować stężenie prolaktyny we krwi. Normalizacja stężeń prolaktyny jest zazwyczaj osiągana w ciągu 2-4 tygodni.
    Po zakończeniu terapii produktem DOSTINEX obserwuje się zwykle nawrót hiperprolaktynemii. Jednak u niektórych pacjentów obserwowano trwałe zmniejszenie stężenia prolaktyny przez wiele miesięcy. U większości kobiet cykle owulacyjne występowały przez co najmniej 6 miesięcy po zaprzestaniu stosowania produktu DOSTINEX.

    iv099vvjggrlv6wt.png



    hchydqk3i4qembie.png



  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robotka1 wrote:
    mi8 tak samo....mi po nim nic nie jest....
    pewnie dlatego mi nie zmienił.

    Czekaja a czemu dostinex a nie bromek??

    ALKA może Twój pecherzyk po prostu czeka na okres żeby się złuszczyć? ja w tamtym cyklu miałam nie pęknięty i zszedł z okresem dopiero.



    NIE WIEM ,JUZ ZA GLUPIA JESTEM

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NIE WIEM JUZ KIEDY MAM DNI PLODNE ANI NIC

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 25 stycznia 2014, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ALKA jeśli masz problem z określeniem dni płodnych u siebie to przede wszystkim pytaj lekarza.....
    zapytaj kiedy najlepiej współżyć, powiedz jej że się na tym nie znasz. ona da Ci wskazówki.
    może na początek powinnaś nauczyć się badać śluz i szyjkę macicy....
    ja z racji tego że śluzu w okresie płodnym mam jak na lekarstwo i to jeszcze w środku, badam go wewnętrznie, czyli wkładam czysty palec do środka i potem sprawdzam czy śluz jest biały, czy ma konsystencję kremu czy może rozciąga się między palcami i jest przeźroczysty....ten rozciągliwy to płodny. wtedy nalezy się kochać....

    ale przede wszystkim powiedz o tym lekarzowi że masz problem z określeniem dni płodnych.

    jesli masz jakieś pytania to pytaj,
    ja swoich obserwacji nauczyłam się tylko i wyłącznie dzięki forum:)

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 25 stycznia 2014, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Dopiero teraz pisze bo mialam duzo sprzatania. Wiesz,ja zawsze wiedzialam ,dopiero teraz zglupialam bo okres mialam 18 grudnia ostatni,a powinnam dawno dostac,jak dwa dni temu bylam na usg to lekarz mowil mi ,ze mam pecherzyki liczne w obu jajnikach ok 22 mm,a przeciez to juz dawno po dniach plodnych powinno byc

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 25 stycznia 2014, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no chyba,ze ten bromek mi wszystko zmienia i od nowa ,jeszcze raz mam dni plodne,no nie wiem juz

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 25 stycznia 2014, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no chyba,ze ten bromek mi wszystko zmienia i od nowa ,jeszcze raz mam dni plodne,no nie wiem juz

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • mysza1975 Autorytet
    Postów: 1524 8805

    Wysłany: 25 stycznia 2014, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alka89 wrote:
    Hej. Dopiero teraz pisze io mialam duzo sprzatania. Wiesz,ja zawsze wiedzialam ,dopiero teraz zglupialam bo okres mialam 18 grudnia ostatni,a powinnam dawno dostac,jak dwa dni temu bylam na usg to lekarz mowil mi ,ze mam pecherzyki liczne w obu jajnikach ok 22 mm,a przeciez to juz dawno po dniach plodnych powinno byc

    Po pierwsze czy powiedział Ci na pewno, że liczne pęcherzyki i wszystkie takie duże? Taka wielkość pęcherzyka świadczy, że jest gotowy do pęknięcia. Jeżeli wszystkie pękną i uwolnią komórki komórki jajowe i zostaną zapłodnione to możesz spodziewać się ciąży mnogiej. Naturalnie takie cykle to rzadkość, mogą się zdarzyć przy mocnej symulacji.

    Po drugie, okres Ci się spóźnia, bo być może przesunęła Ci się owulacja.

    Po trzecie ja jestem na bromku pół roku i nie miał on wpływu na długość moich cykli.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2014, 21:19

  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 25 stycznia 2014, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak powiedzial,malo tego -mam to na papierze z wypisu ze szpitala . Dodal,ze nic z tego by nie bylo bo to nir jest ten dzien cyklu...dziwne,ale i tak nic z tego bo mojego nie bylo :-(

    Ja bromek biore od 9 drudnia,potem @ mialam na czas i od 18 juz nie...moze faktycznie przesunelo mi sie...

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 25 stycznia 2014, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza1975,a powiedz mi ten bromek bralas na zbicie prl?

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • Mili Ekspertka
    Postów: 224 186

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy prolaktyna może spaść za bardzo i powodować wysypkę? Jakieś pomysły?

    Fasolka
  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alka89 wrote:
    Mysza1975,a powiedz mi ten bromek bralas na zbicie prl?



    Hej,sorki,ze tak pozno odpisuje,tak na zbicie prolaktyny(mialam ponad 10 razy wieksza po obciazeniu)

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mili wrote:
    A czy prolaktyna może spaść za bardzo i powodować wysypkę? Jakieś pomysły?


    Niestety ja nie pomoge bo mam problem z zawysoka ,nie znam sie na tym

    Mili lubi tę wiadomość

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • Mili Ekspertka
    Postów: 224 186

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alka dzięki kochana ja też mam prolaktynę za wysoką...i biorę leki na jej obniżenie, ale zastanawiam się czy mogła spaść po lekach poniżej normy...

    Fasolka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja biore bromka od czerwca cała tabletke i było dobrze do listopada, teraz chyba organizm mi sie przyzwyczaił i mimo brania leku znow mam objawy podwyzszonej prolaktyny...zostało mi kilka tabletek a pozniej bede chciała zmienic na dostinex

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co do cyklu to moje sa w normie, nic mi sie nie przestawiło

  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mili wrote:
    Alka dzięki kochana ja też mam prolaktynę za wysoką...i biorę leki na jej obniżenie, ale zastanawiam się czy mogła spaść po lekach poniżej normy...


    aha,no nie wiem,ja mam bardzo wysoka,wiec nie wiem czy chociaz cos spadla..jak bd miala czas to powtorze badania ,bromergon biore od 9 grudnia dopiero,ale pol tabl dziennie,a w ogole w jakim dniu cyklu sie robi prl? mi mowili,ze 22 ,ale teraz tak dlugo nie mam @,wiec i tak bym nie wiedziala,cos mi sie rozregulowalo chyba,nie wiem bo wizyta dopiero 12 lutego

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • Mili Ekspertka
    Postów: 224 186

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana nie wiem, w którym dokładnie. Po obciążeniu lekarz powiedział mi, że dzień cyklu nie ma znaczenia (byleby nie podczas miesiączki).
    U drugiego miałam niektóre badanie hormonalne w określonych dniach cyklu 3-5, miałam wtedy dwukrotnie pobierana krew, ale bez tabletki.
    U pierwszego gin. prolaktyna spadła mi szybciutko, po przyjmowaniu pół tabletki dziennie i dlatego zmniejszył mi dawkę...
    A teraz znów biorę pól tabletki dziennie, zalecenie obecnego lekarza i dlatego zastanawiam się czy to nie za duża dawka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2014, 20:53

    Fasolka
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ