Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Przygody tytułowej "Bożeny"
Odpowiedz

Przygody tytułowej "Bożeny"

Oceń ten wątek:
  • LILKA Autorytet
    Postów: 1630 1569

    Wysłany: 12 listopada 2020, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    Wg mnie dostaniesz i intralipid, i encorton.

    Steryd, powtarzam za Paśnikiem, nie jest od zbijania NK.

    Jednak zauważyłam na grupie na FB, że jak ktoś ma zachwianą równowagę i podwyższone NK to wówczas ma i jedno, i drugie.
    Ja mam jeszcze KIRy słabe, pewnie mi zleci cross mach i allo, bo tak widziałam, ale już tego nie robię na własna rękę poczekam do wizyty....
    Ale jak ja przeżyje te jego mieszkanki leków to już nic się mnie nie czepi🙃💥
    Trochę już mi nie jest do śmiechu czemu aż tak wszystko mam skopane wrrrr

    🍀
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2020, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, więc tak - jestem wstępnie zapisana na 14 grudnia na histeroskopię diagnostyczną.

    Wstępnie, bo muszę zadzwonić w 1dc i potwierdzić termin. 1dc mam mieć 7 grudnia.


    U mnie jeśliby histero była w drugim dniu przyjęcia to będzie 9dc, więc tak na styk trochę to wszystko przy mojej owulacji 11dc. Z racji tego, że mam jeszcze dupka to sobie będę go brała w obecnym cyklu i może zamiast 10dni wezmę 12dni i coś mi to trochę przesunie @. Taka kombinacja, ale zależy mi, żeby to badanie zrobić

    Ostatecznie jakbym sobie nie przesunęła dupkiem @ to po prostu odpuszczę cykl grudniowy pod kątem starań.

    Pobyt aż 3 dni 😱 czyli w sumie dwie nocki w szpitalu, tego się nie spodziewałam, ale i tak jestem zadowolona, że będą mi tam robić i to jeszcze na tym samym oddziale, co miałam HSG.

    nick nieaktualny, Joan, Lulu83 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2020, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Jadłam tak koło 22, i jadłam to co od jakiegoś czasu jem non stop,czyli żytni z twarożkiem.
    Zawsze jem kolację kolo 22 i mierze rano mniej więcej o podobnych godzinach i zawsze okolice 80.

    Właśnie boje się,że trochę popuscilam z dietą jak zobaczyłam,że moje cukry są całkiem w normie i być może to są właśnie skutki tego...🤷
    Daj sobie na luz bo się zamęczysz. W normalnej sytuacji wcale byś cukru nie kontrolowała i nawet być nie wiedziała że coś nie gra od czasu do czasu. Spokojnie zaczekaj na OGTT do 24-28 tyg.ciazy i wtedy będziesz wiedzieć czy trzeba się spinać, czy nie :)

  • Kamcia Autorytet
    Postów: 1402 1229

    Wysłany: 12 listopada 2020, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    Od grudnia będę dzwonić - liczę, że na styczeń mi się uda dostać do Łodzi 🙂

    ❗ Bożenki ❗

    Laboratorium GENOS w Łodzi - Kariotyp pary 600zł - chyba niższej ceny nie widziałam.
    Kitka a mogę zapytać w czym pomoże u Ciebie kariotyp? Bo ja wiem jak wygląda wynik i tak na moje oko to nic szczególnego on nie przedstawia poza ocena czy kariotyp prawidlowy/nieprawidłowy + zdjęcie chromosomow

    JA 34l, starania 2lata.
    11.2019 laparo torbieli endom. obu jajników

    19.12.2020 - 12dpo ⏸️
    21.12.2020 - 14dpo - beta 60,74 prog. 28,880
    23.12.2020 - 16dpo - beta 147,41 prog. 16,630 (kropek 2mm)
    28.12.2020 - 21 dpo - beta 1447,12 🤩🤩🤩 prog. 26,830
    07.01.2021 - fasolka 4,7mm i mamy ♥

    03.07.2020 INV 😔
    23.07.2020 HSG

    AMH 0,5
    MTHFR_667C>T hetero
    MTHFR_1298A>C hetero
    PAI-1 4G hetero
    ANA,ASA.AOA ujemne
    KOAGULANT TOCZNIA ujemny
    KIRy Genotyp AA.
    HLA-C meża C2 homoz.
    Komórki NK: 18,42%, 315 ul (liczba)
    Aktywność NK: 25,4%

    3jvzj48a47aj4h5r.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2020, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia wrote:
    Kitka a mogę zapytać w czym pomoże u Ciebie kariotyp? Bo ja wiem jak wygląda wynik i tak na moje oko to nic szczególnego on nie przedstawia poza ocena czy kariotyp prawidlowy/nieprawidłowy + zdjęcie chromosomow

    Kamcia w sumie nie pomoże jako tako w niczym przy staraniach.

    Jednak kariotypy zaleca się przy niepłodności, a nie tylko przy poronieniach. Wydaje mi się, że moje cb nie są wynikiem braku prawidłowych kariotypów u nas - przynajmniej mam taką wielką nadzieję, że mamy je prawidłowe 🙏

    No, ale dopóki się nie sprawdzi to nie będzie się wiedzieć na pewno. A ja chciałam je zrobić, żeby z czystym sumieniem przystąpić do szczepień i też pod IVF jest wymagane z tego co wiem, więc to nie zginie.

    Poczytałam trochę, że nieprawidłowości zdarzają się bardzo rzadko, ale jednak zdarzają i uznałam, że czas to zweryfikować.

  • Kamcia Autorytet
    Postów: 1402 1229

    Wysłany: 12 listopada 2020, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    Kamcia w sumie nie pomoże jako tako w niczym przy staraniach.

    Jednak kariotypy zaleca się przy niepłodności, a nie tylko przy poronieniach. Wydaje mi się, że moje cb nie są wynikiem braku prawidłowych kariotypów u nas - przynajmniej mam taką wielką nadzieję, że mamy je prawidłowe 🙏

    No, ale dopóki się nie sprawdzi to nie będzie się wiedzieć na pewno. A ja chciałam je zrobić, żeby z czystym sumieniem przystąpić do szczepień i też pod IVF jest wymagane z tego co wiem, więc to nie zginie.

    Poczytałam trochę, że nieprawidłowości zdarzają się bardzo rzadko, ale jednak zdarzają i uznałam, że czas to zweryfikować.
    Ok rozumiem. To prawda że do inv kariotyp to pierwsze co wymagaja

    JA 34l, starania 2lata.
    11.2019 laparo torbieli endom. obu jajników

    19.12.2020 - 12dpo ⏸️
    21.12.2020 - 14dpo - beta 60,74 prog. 28,880
    23.12.2020 - 16dpo - beta 147,41 prog. 16,630 (kropek 2mm)
    28.12.2020 - 21 dpo - beta 1447,12 🤩🤩🤩 prog. 26,830
    07.01.2021 - fasolka 4,7mm i mamy ♥

    03.07.2020 INV 😔
    23.07.2020 HSG

    AMH 0,5
    MTHFR_667C>T hetero
    MTHFR_1298A>C hetero
    PAI-1 4G hetero
    ANA,ASA.AOA ujemne
    KOAGULANT TOCZNIA ujemny
    KIRy Genotyp AA.
    HLA-C meża C2 homoz.
    Komórki NK: 18,42%, 315 ul (liczba)
    Aktywność NK: 25,4%

    3jvzj48a47aj4h5r.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2020, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia wrote:
    Ok rozumiem. To prawda że do inv kariotyp to pierwsze co wymagaja

    No właśnie, a ja IVF nie wykluczam. Wręcz przeciwnie. Poza tym źle bym się czuła podchodząc do szczepień, podnosząc mam nadzieję tym samym nasze szanse nie wiedząc czy z nami jest wszystko w porządku na pewno.

    Oczywiście wiem, że prawidłowe kariotypy nie gwarantują zdrowej ciąży, ale będę czuła się pewniej pogłębiając diagnostykę w tym kierunku.

    Najgorsze, że 600zł droga nie chodzi 😒😒😒

  • Kamcia Autorytet
    Postów: 1402 1229

    Wysłany: 12 listopada 2020, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się martwię czy nie zachoruje za chwilę... Tylko dzisiaj odebrałam info od trzech osób ze swojego pododdziału że mają objawy albo juz mają pozytyw na covida... A pracujemy w małej grupie, ściśnięci na jednym małym budynku... Robi się goraco

    JA 34l, starania 2lata.
    11.2019 laparo torbieli endom. obu jajników

    19.12.2020 - 12dpo ⏸️
    21.12.2020 - 14dpo - beta 60,74 prog. 28,880
    23.12.2020 - 16dpo - beta 147,41 prog. 16,630 (kropek 2mm)
    28.12.2020 - 21 dpo - beta 1447,12 🤩🤩🤩 prog. 26,830
    07.01.2021 - fasolka 4,7mm i mamy ♥

    03.07.2020 INV 😔
    23.07.2020 HSG

    AMH 0,5
    MTHFR_667C>T hetero
    MTHFR_1298A>C hetero
    PAI-1 4G hetero
    ANA,ASA.AOA ujemne
    KOAGULANT TOCZNIA ujemny
    KIRy Genotyp AA.
    HLA-C meża C2 homoz.
    Komórki NK: 18,42%, 315 ul (liczba)
    Aktywność NK: 25,4%

    3jvzj48a47aj4h5r.png
  • Morwa Autorytet
    Postów: 17075 27203

    Wysłany: 12 listopada 2020, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    No właśnie, a ja IVF nie wykluczam. Wręcz przeciwnie. Poza tym źle bym się czuła podchodząc do szczepień, podnosząc mam nadzieję tym samym nasze szanse nie wiedząc czy z nami jest wszystko w porządku na pewno.

    Oczywiście wiem, że prawidłowe kariotypy nie gwarantują zdrowej ciąży, ale będę czuła się pewniej pogłębiając diagnostykę w tym kierunku.

    Najgorsze, że 600zł droga nie chodzi 😒😒😒
    600 zł drogą nie chodzi , ale w razie nieprawidłowych kariotypow pfu,pfu nie wtopisz kasy w szczepienia tylko podjedziesz odrazu do ivf i PGS.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2020, 13:28

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2020, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    600 zł drogą nie chodzi , ale w razie nieprawidłowych kariotypow pfu,pfu nie wtopisz kasy w szczepienia tylko podjedziesz odrazu na ivf i PGS.

    Otóż to Morwa! Wtedy to już się inny plan kłania tak naprawdę.

    Też mam nadzieję, że tfu tfu i szczepienia wypalą, ale no w ciemno poniekąd się im nie poddam.

    Morwa lubi tę wiadomość

  • Limoncia Autorytet
    Postów: 1280 3451

    Wysłany: 12 listopada 2020, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kariotypy robi się raz w życiu, więc naprawdę warto. Mi lekarz zlecił po moich cb, bo mówił że może być jakiś gen uszkodzony. Prawidłowy wynik cieszy i pozwala odetchnąć chociaż w tym zakresie. Prędzej czy później i tak musielibyście je zrobić, więc nie ma na co czekać.
    Trzymam kciuki za prawidłowy wynik ✊

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    27.05 FET-> Mamy naszego Maluszka ❤️

    rfxggzu338ln1wxj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2020, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też myślę, że czas najwyższy. Taki prezent na święta sobie ze Starym zrobimy 😁😁 Pokończyły się pomysły na prezenty, więc jak znalazł 😂

    Limoncia lubi tę wiadomość

  • Limoncia Autorytet
    Postów: 1280 3451

    Wysłany: 12 listopada 2020, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z okazji świąt robię sobie HSG, także mój prezent będzie równie "zaskakujący" 😂

    nick nieaktualny, Morwa, Joan, ZielonaHerbata lubią tę wiadomość

    27.05 FET-> Mamy naszego Maluszka ❤️

    rfxggzu338ln1wxj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2020, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja się nie mogę już doczekać bo jutro mam wizytę u lekarza w Rzeszowie ☺️ Czuje motylki w brzuchu 😆😬

    Natka95, nick nieaktualny, Limoncia, Morwa, Joan, Martt95, MałaMi90, Susanne, nick nieaktualny, nick nieaktualny, Lulu83, Ladyo, Siskaa lubią tę wiadomość

  • Joan Autorytet
    Postów: 6802 6838

    Wysłany: 12 listopada 2020, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziulix3 wrote:
    A ja się nie mogę już doczekać bo jutro mam wizytę u lekarza w Rzeszowie ☺️ Czuje motylki w brzuchu 😆😬
    a nie miałaś mieć w tym tygodniu dwóch wizyt ? u dwóch różnych lekarzy ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2020, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joan wrote:
    a nie miałaś mieć w tym tygodniu dwóch wizyt ? u dwóch różnych lekarzy ?
    U swojego na razie odwołałam. Wole wydać te 150 zł na badania od tamtego lekarza niż na dwie wizyty 😜

    Joan, Martt95, Morwa lubią tę wiadomość

  • Susanne Autorytet
    Postów: 2580 3489

    Wysłany: 12 listopada 2020, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziulix robi skok w bok :D

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2020, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanne wrote:
    Madziulix robi skok w bok :D
    Mam nadzieje, że o niczym się nie dowie 🤣

    Susanne lubi tę wiadomość

  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 12 listopada 2020, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SzalonaOna wrote:
    Daj sobie na luz bo się zamęczysz. W normalnej sytuacji wcale byś cukru nie kontrolowała i nawet być nie wiedziała że coś nie gra od czasu do czasu. Spokojnie zaczekaj na OGTT do 24-28 tyg.ciazy i wtedy będziesz wiedzieć czy trzeba się spinać, czy nie :)

    Wiem, niby wiem :P ale jednak jak mam możliwość aby wyłapać nieprawidłowe cukry wczesniej niz 24tc to wolę to zrobić szybciej i dzialac jakoś konkretniej. Nie chcilabym zaszkodzić maluszkowi.

    klz9df9hix7ly771.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2020, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanne wrote:
    Madziulix robi skok w bok :D
    Hahah 😂😂
    Ale ja mam ciężko dzień dzisiaj, taka zmęczona jestem, nie mogę się skoncentrować i mam zły humor. Chce żeby było już jutro i mi się tel my skończył 😐

‹‹ 1766 1767 1768 1769 1770 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta w ciąży - 10 najważniejszych zasad dla ciężarnej

O zdrowym odżywaniu i diecie w ciąży zostało napisane i powiedziane wiele. Zbyt duża ilość informacji potrafi przytłoczyć każdego. Przestrzeganie wszystkich tych zasad wydaje się wręcz niemożliwe. Jak zatem odróżnić rzeczy ważne od tych mniej istotnych? Zapytaliśmy znaną dietetyczkę Sylwię Leszczyńską co jest naprawdę ważne w diecie kobiet w ciąży. Przeczytaj co robić, aby zapewnić zdrowie sobie i swojemu dziecku! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Rana po cc – jak o nią dbać na każdym etapie jej gojenia?

Rana po cesarskim cięciu to nie tylko ślad na skórze, lecz także miejsce, które przez wiele tygodni wymaga uważnej pielęgnacji. Od pierwszych dni po operacji aż do momentu, gdy blizna blednie i mięknie, zmienia się zarówno jej wygląd, jak i potrzeby. Sprawdź, co jest typowym etapem gojenia, jak dbać o ranę w domu, czego unikać, a także kiedy zmiany w okolicy blizny wymagają konsultacji z lekarzem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ