X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?
Odpowiedz

Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?

Oceń ten wątek:
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 6 września 2018, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba odpuszczam starania w kolejnym cyklu... nic nie bede mierzyc, liczyc, planowac serduszek.. :( co ma byc to bedzie...
    tak teraz mowie, ciekawe jak bedzie w rzeczywistosci.. pewnie i tak bede liczyla ze cos z tego wyjdzie, i pewnie czujac owulacje bede swiadomie lub podswiadomie organizowac jakies serduszka...

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • Wikisen Przyjaciółka
    Postów: 102 168

    Wysłany: 6 września 2018, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny, nieczesto tu pisze ale prawie codziennie czytam :)
    Stressant- gratuluje ciazy,
    Bertha, Alicja, Kropka i Ula bardzo Wam kibicuje w staraniach <3
    Papierowka piekny brzuszek

    Ulas lubi tę wiadomość

    29.10.2016 dwa aniołki w niebie Adam i
    Dawid (18 tc) ♥️♥️
    11.2018 synek Daniel
    h4zp9jcgfzggimc3.png
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 6 września 2018, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie, udanego i owocnego wypocznku. Bawcie się dobrze.
    Bertha, Alicja,Ulas no kicha z tymi dlugimi staraniami. Przychodzi 1 dc i człowiek się zastanawia dlaczego znowu nic i czy kiedykolwiek się uda... :(
    Wikisen, miło Cię "widzieć", jak się czujesz?

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 6 września 2018, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie wypoczywajcie ile sie da w ojczyznie :)

    Kropka Bertha przykro mi z powodu bieli :(

    Kropka u mnie z praca bez problemu w czerwcu podpisalam umowe na stale.....ale to tez tak na 100% nic nie znaczy bo jak nie bedzie dzieci to bedzie ciecie etatow i tak roboty moze nie byc albo moze byc na pol etatu.....tym sie raczej najmniej teraz przejmuje.....

    Poszlam dzis do lekarza po tygodniu od ostatniej wizyty....nie byl zachwycony moja obecnoscia...ale juz nie moglam wytrzymac.....czasami plamie na brazowo ale tylko rano i na papierze.....wiec sie wymówiłam na te plamienia i ogolny stressss.....
    Serce bije jak "galopujace konie" :) zdziwil mnie obraz usg, bo oprocz czarnej plamy w ktorej byl maly kropek.....obok byla mala czarna pusta plamka.....nie pytalam sie nawet co to bo po co sie stresowac.....

    Pobral krew do badania limfocytow T (to niby ta przepowiednia czy poronie czy nie) i właśnie znalazlam artykuł na ten temat....przesyłam dla zainteresowanych a szczegolnie dla Berthy bo wiem ze ona to ma chyba wszystkie badania obcykane....moze cos powiesz wiecej na ten temat.....
    http://badanie-nasienia.pl/artykuly-i-opracowania/poronienia-nawykowe-i-problemy-z-plodnoscia-immunofenotypowanie-jako-pozyteczne-narzedzie-diagnostyczne/

    Annie1981 lubi tę wiadomość

  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 6 września 2018, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant- super, że u dzidzi wszystko dobrze.
    Wiksn- dawno Cię tu nie było,jak ten czas szybko leci, na kiedy masz termin?

    Wikisen lubi tę wiadomość

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 6 września 2018, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant wrote:
    Annie wypoczywajcie ile sie da w ojczyznie :)

    Kropka Bertha przykro mi z powodu bieli :(

    Kropka u mnie z praca bez problemu w czerwcu podpisalam umowe na stale.....ale to tez tak na 100% nic nie znaczy bo jak nie bedzie dzieci to bedzie ciecie etatow i tak roboty moze nie byc albo moze byc na pol etatu.....tym sie raczej najmniej teraz przejmuje.....

    Poszlam dzis do lekarza po tygodniu od ostatniej wizyty....nie byl zachwycony moja obecnoscia...ale juz nie moglam wytrzymac.....czasami plamie na brazowo ale tylko rano i na papierze.....wiec sie wymówiłam na te plamienia i ogolny stressss.....
    Serce bije jak "galopujace konie" :) zdziwil mnie obraz usg, bo oprocz czarnej plamy w ktorej byl maly kropek.....obok byla mala czarna pusta plamka.....nie pytalam sie nawet co to bo po co sie stresowac.....

    Pobral krew do badania limfocytow T (to niby ta przepowiednia czy poronie czy nie) i właśnie znalazlam artykuł na ten temat....przesyłam dla zainteresowanych a szczegolnie dla Berthy bo wiem ze ona to ma chyba wszystkie badania obcykane....moze cos powiesz wiecej na ten temat.....
    http://badanie-nasienia.pl/artykuly-i-opracowania/poronienia-nawykowe-i-problemy-z-plodnoscia-immunofenotypowanie-jako-pozyteczne-narzedzie-diagnostyczne/
    Stresant, a nie był to krwiak na usg? Coś takiego? https://goo.gl/images/DX6dvF. A może to drugi pęcherzyk? ;)

    Który tydzień już u ciebie??

    Ten artykuł co wyrzuciłas to właśnie o tych komórkach Nk mówi o które cię pytałam czy tez miała badane i byłymi. Powinny być Max 11%. Ważne tez jest stosunek cd4/cd8 który powinien być 1-1,5. To można ujarzmić np. sterydem - encorton, metypred.
    Dobrze ze to twój gin bada, szkoda ze dopiero w ciąży, bo steryd się często bierze od owu albo od pozytywnego testu. Ja teraz biorę na przykład.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2018, 21:52

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • Wikisen Przyjaciółka
    Postów: 102 168

    Wysłany: 6 września 2018, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja, termin mam na polowe listopada, ale jestem prawie pewna, ze urodze jeszcze pod koniec pazdziernika. Jeszcze nigdy nie dotrwalam do terminu wyznaczonego przez lekarzy. Wizyta u gin we wtorek i zobaczymy co powie. Ostatnio na badaniach na cukrzyce wyszlo mi po 50 g 143 cukru i wyslala mnie do poradni diabet. Tam zrobili badania na 75g i odpowiednio wyniki na czczo byly 75, h po 75g 150, a 2h po 117 wiec lekarz nie mial zastrzezen i odeslal mnie do domu. Powiedzial, ze przekaze wyniki mojej gin.

    29.10.2016 dwa aniołki w niebie Adam i
    Dawid (18 tc) ♥️♥️
    11.2018 synek Daniel
    h4zp9jcgfzggimc3.png
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 7 września 2018, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    12dpo biało, temp dalej piękna

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • Ulas Znajoma
    Postów: 27 9

    Wysłany: 7 września 2018, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spojrzałam na mój szczęśliwy cykl. Testowałam w 16dpo (28dc). Teraz może testujemy dużo za wcześnie? I później dodatkowy stres? Rozpacz itp. Moja polozna powiedziała, ze ciąża zaczyna się w głowie. Takie tylko poranne rozważania.
    Ogólnie jutro się dowiem na temat wszystkich wyników hormonów w tym cyklu. Laboratorium przesyła od razu do lekarza. I jak się nic nie wydarzy to zatestuję. We wtorek mam wizytę u drugiego lekarza. Zobaczymy.

    Jesteśmy z różnych części Polski, z różnych środowisk, a każda z nas przeżywa tak samo niemoc zajścia w ciąże. Ktoś powinien na tych wpisach doktoryzować się.
    Miłego dnia życzę wszystkim.

    Wikisen, bertha, Papierówka, Greetta lubią tę wiadomość

  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 7 września 2018, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze za wczesnie testujemy.. ale 9dpo robilam badanie z krwi i byla beta 0. a czytalam badania ze implantacja odbywa sie od 6-12dpo i im pozniej sie zaimplantuje tym wieksze niebezpieczenstwo poronienia. wiec tak mysle, ze albo te testy sa za malo czule, albo do moczu nam beta nie przechodzi, albo nie nalezy miec nadizei jesli 12dpo jeszcze wychodzi biel.. tylko takie mozliwosci widze.

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 7 września 2018, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pracuję gdzie pracuję, niestety b. często mam kontakt z tzw. patologią. Dzisiaj przyszła do mnie taka jedna typiara- rocznik 73', że babeczkę znam to pierwsze pytanie (czuć i widać) czy spożywała cosik- no oczywiście, 8:30 rano a ona po dwóch małych piwkach... gadka szmatka a ta do mnie, że jest w 4 miesiącu ciąży. Kuźwa zaraz oczy w okolice brzucha- a tu bum- no jest brzusio ewidentnie ciążowy.
    Zadzwoniłam do kolegi MOPsu i powiedziałam mu o wszystkim, zapewne powiadomi Sąd, tylko co z tego, jak w ciąży można pić...

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 7 września 2018, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja81 wrote:
    Dziewczyny pracuję gdzie pracuję, niestety b. często mam kontakt z tzw. patologią. Dzisiaj przyszła do mnie taka jedna typiara- rocznik 73', że babeczkę znam to pierwsze pytanie (czuć i widać) czy spożywała cosik- no oczywiście, 8:30 rano a ona po dwóch małych piwkach... gadka szmatka a ta do mnie, że jest w 4 miesiącu ciąży. Kuźwa zaraz oczy w okolice brzucha- a tu bum- no jest brzusio ewidentnie ciążowy.
    Zadzwoniłam do kolegi MOPsu i powiedziałam mu o wszystkim, zapewne powiadomi Sąd, tylko co z tego, jak w ciąży można pić...
    PORAŻKA.... :(

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 7 września 2018, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję, że was "nie dobiłam" tą informacją.
    Sama jakoś nie mogę tego przełknąć, szkoda mi tego dzieciaczka.

    Ulas lubi tę wiadomość

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • Wikisen Przyjaciółka
    Postów: 102 168

    Wysłany: 7 września 2018, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja, rzeczywiscie zal maluszka. Tym bardziej, ze tak od rana 2 piwka a do wieczora pewnie jeszcze z 4 :(
    Niesamowite jak mozna byc tak pusta osoba!!!

    29.10.2016 dwa aniołki w niebie Adam i
    Dawid (18 tc) ♥️♥️
    11.2018 synek Daniel
    h4zp9jcgfzggimc3.png
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 7 września 2018, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szkoda dzieciatka :( takie to powinni odrazu sterylizowac.....dla mnie ciaza to horror boje sie wszystkiego, uwazam na siebie na kazdym kroku.......maz maluje to ryja dre ze truje nasze dziecko....jak jeszcze nie bylam w ciazy to sie darlam ze niszczy material genetyczny tymi farbami rozpuszczalnikami itp......a takie pija pala i wogole sie nie przejmuja.....

    Bertha wiedzialam, ze Ty to skarbnica wiedzy :)Jakieś badania immunologiczne mi robil w maju szalony doktorek z kliniki nieplodnosci i wyszly ok.

    Ten moj nie wiedzac o tym zrobil wczoraj....czekam do poniedzialku na wyniki ale jakas spokojna jestem i cokolwiek w nich wyjdzie jak i tak postanowilam ze bedzie dobrze i nie daje sie zlym myslom....Wczoraj byl 7 tc wedlug OM powinien byc 8 ale ja mam cykle 35 dniowe i dluzsze wiec roznica sie nie przejmuje, zreszta lekarz wogole nie liczy od OM dla niego wazne jest tempo rozwoju zarodka.....na poprzednim usg bylam 8 dni wczesniej czyli wedlug pomiarow byl 5t6d i serduszo juz tez wtedy bilo.....mam nadzieje ze juz nie przestanie.....

    Co do zdjecia z usg... ta kropka byla o wiele mniejsza niz ta z dzieciatkiem w srodku raczej cos podobnego https://brzuszek.net/fotogaleria,176,1327.html,str=0
    pytalam sie dziewczyn na forum ciazowym i mowily ze to moze byc ciałko zolte ktore odzywia zarodek zanim sie lozysko wytworzy....nie wiem nie znam sie...chyba lepiej wiedziec mniej niz wiecej :)

    Tak bym chciala zebysmy wszystkie juz tulily swoje dzieciatka...ale takie nieznane sa ścieki zycia....

    Ulas lubi tę wiadomość

  • Ulas Znajoma
    Postów: 27 9

    Wysłany: 7 września 2018, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak to jest. Ciężko zaakceptować fakt, ze my chcemy i nie możemy, pomimo, ze bylybysmy w stanie temu dziecku wszystko zapewnić, z miłością na czele. A taki element, po prostu ma, nie dbając o siebie i o malucha, bule jak żyjąc, byle co chcąc.

    Ale dziewczyny, jutro jest sobota, weekend. Trzeba choć trochę wyluzować. Ja już nie muszę denerwować się testem i kreskami, bo mi się plamienie zaczęło. Lekarz pewnie powie, ze wszystko oki, tylko ciąży brak.

    Mam nadzieję, że i do nas to szczęście się uśmiechnie. Ogólnie jest kiepsko, ale silne jesteśmy. Damy radę.

  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 8 września 2018, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stresant dokładnie, jak masz dłuższe cykle czyli później owu to inaczej wiek kropka się liczy. Ja zawsze licze od owu+2 tygodnie. Także wszystko jest ok.

    Dobrze ze badania lekarz zrobił.

    Do co zdjęcia - nie wiem o której kropce na zdjęciu mowisz, jeśli o tej poza pęcherzykiem ciążowym to raczej albo krwiaczek albo coś nieistotnej już poza macica. Ciałko żółte to taka obrączka obok zarodka ale wewnątrz pęcherzyka ciążowego. :)
    Czyli to co widać tu w środku pęcherzyka ciążowego, taka obrączka: https://goo.gl/images/6thGQf

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 9 września 2018, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kochane, trzymamy mocno kciuki za każdą z Was! Liczę, że prędzej czy później każda doczeka takiego widoku:

    Foto

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2018, 17:56

    Papierówka, Alicja81, bertha, Annie1981, Wikisen lubią tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 9 września 2018, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kattalina, Cuuuudownosci

    kattalinna lubi tę wiadomość

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 10 września 2018, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie @ dzisiaj przyszla. takze kolejny cykl.
    Od dzisiaj akupunktura 2x w tygodniu, zeby odblokowywac kanal energetyczny, ktory mam zablokowany.

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
‹‹ 440 441 442 443 444 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ