X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?
Odpowiedz

Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?

Oceń ten wątek:
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 2 września 2018, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie :( :( :(

    Ulas, fajnie że do nas zawitałaś. I życzę powodzenia. Zamierzasz testować w tym tygodniu? ;)

    Ulas, Annie1981 lubią tę wiadomość

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 2 września 2018, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krrropka jak u Ciebie??

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • Ulas Znajoma
    Postów: 27 9

    Wysłany: 2 września 2018, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za miłe powitanie :)
    Krropka jeżeli do soboty nic się nie wydarzy, to rano w sobotę mam plan testować (24 dc, owu około 11 dc - cykle średnio 23 dni).

  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 2 września 2018, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulas, to masz cykle równie krótkie jak ja, zazwyczaj mniędzy 23 a 26 dni.
    Dzisiaj jest 24 dc, na razie spokój, piersi lekko pobolewają i momentami czuję napięcie w brzuchu, czyli taki standard przed @
    Staram się nie nastawiać jakoś za bardzo, chociaż kurcze mogłoby się w końcu coś u mnie pojawić (np druga krecha na teście ;) )

    Greetta lubi tę wiadomość

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Ulas Znajoma
    Postów: 27 9

    Wysłany: 2 września 2018, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cykle krótkie i faza lutealna niestety tez była krótka. Ostanie dwa cykle owu ok 11dc, wcześniej między 12-15 dniem. Średnia faza lutealna 8 dni. Cykl najdłuższy 27 dni (bez owu), najkrótszy 21. Dużo wit B6 i magnezu brałam na wydłużenie fazy lutealnej, na razie owu wcześniej się pojawia. To już coś. Towarzyszą jej bardzo duże bóle owulacyjne - jakby mi miało coś jajnik rozerwać (trwa to ok. 5-10min o rożnej porze dnia). Nie wiem, czy to zdrowy objaw. A mam wysoki próg bólu. Lekarz powiedział, ze na razie nie widzi powodów medycznych. Ogólnie, wiem, ze młode już nie jesteśmy wg polskich standardów (chociaż czuje się bardzo młodo), i na zachodzie nasz wiek to tak naprawdę jest normalnym do zachodzenia w ciążę. Jednak chyba styl życia i stres robią swoje.

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 3 września 2018, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulas. Witaj u nas i powodzenia :)
    Krótką masz FL. Ja biorę luteinę na wydłużenie, ale chyba za mało dawka, bo nie działa. Teraz tylko 10 dni.
    Ja teraz radzę sobie z @ o wiele lepiej niż podczas poprzednich starań. Chyba dlatego, że jedno szczęście już mam i na nim skupiam swoją uwagę. Bardzo jednak chcę mieć drugiego maluszka i są też chwile zwątpienia.
    Dziś akurat dostałam @, ale nawet nie mam czasu rozpaczać, bo za 3 dni będę już w Polsce z rodziną, gdzie będziemy organizować roczek. To zajmuje teraz moje myśli, nie mogę się doczekać ;)

    Kropka. Cały czas trzymam kciuki :)

    Alicja81 lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Ulas Znajoma
    Postów: 27 9

    Wysłany: 3 września 2018, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie spróbuj z wit b (dodatkowo B6 i magnez w dużej dawce) ja to biorę od 2 miesięcy i faza lutealna w takich wspomaganym cyklach ma już 12 dni. Dawka wit B6 to 171 mg po owulacji, magnez biorę tak jak lek czyli 4 tabletki dziennie (192 mg mleczanu magnezu). Ważne, żeby wit B6 po owu w takiej dawce, bo zakłóca śluz (przed owu witb6 21 mg). U mnie działa bez skutków ubocznych. Ale kombinowałam dawkę dla siebie. Dzisiaj prawdopodobnie 8dpo (nie mierzę temp, wiec tylko po objawach, śluzie i statystyce wytyczyłam dzień owu). Zobaczymy, co dalej.

    Annie1981 lubi tę wiadomość

  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 3 września 2018, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krrropka wrote:
    Ulas, to masz cykle równie krótkie jak ja, zazwyczaj mniędzy 23 a 26 dni.
    Dzisiaj jest 24 dc, na razie spokój, piersi lekko pobolewają i momentami czuję napięcie w brzuchu, czyli taki standard przed @
    Staram się nie nastawiać jakoś za bardzo, chociaż kurcze mogłoby się w końcu coś u mnie pojawić (np druga krecha na teście ;) )
    Kropka, żeby pojawiła się druga kreska na teście to trzeba na niego nasikać

    Annie1981, Ulas lubią tę wiadomość

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 3 września 2018, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulas, to jedziemy równo z cyklem, ja dzisiaj tez 8dpo :)

    Ulas lubi tę wiadomość

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 3 września 2018, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulas wrote:
    Annie spróbuj z wit b (dodatkowo B6 i magnez w dużej dawce) ja to biorę od 2 miesięcy i faza lutealna w takich wspomaganym cyklach ma już 12 dni. Dawka wit B6 to 171 mg po owulacji, magnez biorę tak jak lek czyli 4 tabletki dziennie (192 mg mleczanu magnezu). Ważne, żeby wit B6 po owu w takiej dawce, bo zakłóca śluz (przed owu witb6 21 mg). U mnie działa bez skutków ubocznych. Ale kombinowałam dawkę dla siebie. Dzisiaj prawdopodobnie 8dpo (nie mierzę temp, wiec tylko po objawach, śluzie i statystyce wytyczyłam dzień owu). Zobaczymy, co dalej.
    Dzięki, może spróbuję.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 3 września 2018, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka i jak?

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 3 września 2018, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bertha wrote:
    Kropka, żeby pojawiła się druga kreska na teście to trzeba na niego nasikać
    Hahaha :P @ nie przyjdzie to i sik będzie :)
    Na razie spokój, czuje sie coraz bardziej okresowo, dziś 25 dc więc jeszcze jest czas.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2018, 20:02

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 3 września 2018, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tzn. do kiedy jest czas??

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 3 września 2018, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja, cykle mam 23-26 dni, więc do środy na pewno. Najdluższy w trakcie starań mialam 29 dn. Na razie się wstrzymuję z testowaniem. Przeczucia mam raczej w stronę @

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Ulas Znajoma
    Postów: 27 9

    Wysłany: 3 września 2018, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a jak szyjka zachowuje się w późnej fazie lutealnej, tak ok. 10 dpo? Czy po implantacji zachowuje się inaczej? Bo u mnie zawsze pod koniec cyklu idzie wysoko, jest twarda i zamknięta. Przed pierwszą ciążą nie badałam szyjki.

  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 4 września 2018, 06:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula ja nie badam szyjki, kiedyś próbowałam- ale to nie dla mnie. Podejrzewam, że najwięcej powie Ci Bertha

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 4 września 2018, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, ja nie wiem. Badałam szyjkę, ale byłam w ciąży raz dawno temu kiedy nie badałam wiec nie wiem jak się zachowuje w ciąży.
    Już dawno olałam badanie szyjki bo to nic nie wnosiło.
    A jak weryfikowałam po wykresach dziewczyn to tez ciąży to jedne miały wysoko, drugie nisko..
    Najważniejsze chyba żeby była twarda i zamknięta. Ale ja przed @ zawsze mam wrażenie ze taka jest a i tak @ przychodzi.

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 4 września 2018, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka i jak? nie skusilas sie na test?

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 4 września 2018, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skusiłam się na tą bezpłatną konsultację w Inviccie skoro już będę w Polsce. Cthce się umówić kilka dni przed owu, żeby sprawdzić jakie Endo i czy pęcherzyk rośnie. Podobno mają zrobic USG. Zapytam też o tya krtótka FL.
    Badań raczej nie będziemy robić, bo nie ma pieniędzy.

    Kropka. Kciuki zaciśnięte :)

    bertha lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Ulas Znajoma
    Postów: 27 9

    Wysłany: 4 września 2018, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, ja sprawdzam szyjkę raz na kilka dni, ale wprowadza mi tylko zamieszanie. Dlatego chyba przestaję.
    Krropka, może jak się u Ciebie i u mnie nic nie wydarzy, to umawiamy się na testowanie w sobotę? Bo mnie już ciągnie w stronę testu, a to dopiero 20dc.

‹‹ 438 439 440 441 442 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ