X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?
Odpowiedz

Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?

Oceń ten wątek:
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 13 września 2018, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulas, a jak dlugie masz cykle? czy progesteron robilas 7 dni po owulacji?
    fsh i lh powinnac zrobic w 3dc. rzeczywiscie ten fish troche wysoki. dobrze ze sie obnizyl. tez teraz rozkminiam jak fsh z lh wyrownac, bo generalnie lh/fsh powinno dawac wynik ok 1, tak by bylo najlepiej.. estradiol wydaje mi sie fajny. tsh tez w porzo.

    Ulas lubi tę wiadomość

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • Ulas Znajoma
    Postów: 27 9

    Wysłany: 13 września 2018, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Długość cykli ok. 23 dni - zazwyczaj, najkrótszy 21 dni, najdłuższy 26 dni, owulacja około 12-13 dnia cyklu. Poprzedni lekarz kazał zrobić badanie fsh między 3-5 dniem, badanie lh między 10-14 dniem a progesteron po 20 dniu cyklu.
    W tym cyklu zrobiłam w 5 dniu, bo tak się złożyło, ze tego samego dnia odebrałam wyniki (musiałam czekać ok 4 dni na dokumenty) i jak zobaczyłam te „normy” szczególnie fsh to od razu poleciałam na badanie.

  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 13 września 2018, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie ginka w napro mówiła, że tsh powinno dla staraczek wynosić do 1,5

    Ulas lubi tę wiadomość

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • Ulas Znajoma
    Postów: 27 9

    Wysłany: 13 września 2018, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja, to ja mam tylko 0,38 więcej. Ja z tarczycą nie mam problemów, bo badają mi ja od kilku lat. Miałam problemy z sercem od stresu, ale uparli się, ze to od tarczycy :) wiec tarczyca była zawsze oki. Bardziej mnie ten progesteron denerwuje, bo od lutego mówię lekarzom (4 - do tej pory), że u mnie wszystko jest oki do ok. 20 dc, a potem widać i po temperaturze i samopoczuciu i cerze, ze jest coś nie tak. Dopiero ostatni lekarz przyznał mi rację.

  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 13 września 2018, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula a owulacje masz?? bo kurcze rzeczywiście niski progesteron.

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • Ulas Znajoma
    Postów: 27 9

    Wysłany: 14 września 2018, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja niby mam. Zgadzają się tempki, ból owulacyjny, śluz. I wszystkie aplikacje wyznaczają owulacje.

  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 14 września 2018, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a na monitoringu potwierdziłaś owulację?, a ten prog badałaś w 7-8 dpo??

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 14 września 2018, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Greetta wrote:
    KATTA JA MAM NEB 1000, ZAMAWIAŁAM W DOZIE ALE NA ALLEGRO TANIEJ.
    Też kupiłam w końcu microlife tylko neb 200. Maseczka niestety nie wchodzi w grę bo jest straszna tragedian więc sam nebulizator musi wystarczyć. Wtedy nawet się cieszy. Od katarka ucieka. Zresztą, od wszystkiego co przy nosku robię :-( ale tak strasznie jej tam bulgocze i przeszkadza a ja nie potrafię tego usunąć :-(

    zem3qps6in5tddof.png
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 15 września 2018, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja spadam na koniec kolejki, zaczęłam lekko krwawić, myślę, że od jutra już odnotuję nowy cykl.
    dziewczyny co słychać, strasznie cicho się na naszym wątku zrobiło.

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 16 września 2018, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja :(

    U mnie trwa stymulacja clo. W środę ide na podglad do gina co tam rośnie. To będzie 10dc.
    Także dopiero gdzieś za tydzień zacznie się odliczanie do testowania u mnie.

    Greetta lubi tę wiadomość

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 16 września 2018, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co Kropka teraz chyba by miala jakos zaczać działać?

  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 16 września 2018, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Kropka działa ;) U mnie teoretycznie już koncówka dni płodnych, teoretycznie, bo nie mierzę temp, nie robię testów. Dzisiaj 12 dc. Ostatnio mniej mnie tutaj, bo jakoś tak dużo spraw na głowie, ciągły brak czasu. Staram sie codziennie podczytać, co piszecie, czasem już wieczorem leżąc w łóżku, ale jakoś trudniej zabrać się za pisanie.
    Alicja :(
    Bertha, życzę żeby piękne jajo wyrosło i za 9 miesięcy było ślicznym bobasem.
    Stresant, jak u Ciebie?
    Katta, widziałm zdjęcie, fajna dziewczynka z Ani.

    kattalinna, bertha lubią tę wiadomość

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • ktosiowa Autorytet
    Postów: 1878 1573

    Wysłany: 17 września 2018, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    Wiem milczę, ale noce mamy fatalne, milion pobudek!Ktosik ma zęba nr 5,6 i 7. Tym razem najpierw pojawiła się górna dwójka, dwa dni później dolna tez lewa i na drugi dzień, czyli wczoraj dolna prawa. Młody wstaje tez w łóżeczku. Niestety z rozszerzaniem diety kijowo.

    Kupiliśmy fotelik samochodowy w piątek, bo była promocja. Jednak nosidełka jeszcze nie pirzucam, chcę wykorzystać na maxa, bo dziecku podobno wygodniej, a i mnie czasem ratuje sytuacje wpięciem do stelaża wózka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2018, 08:23

    2r7Ip1.png

    jVVIp2.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 17 września 2018, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktosiowa, a jaki fotelik?

    zem3qps6in5tddof.png
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 17 września 2018, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny przepraszam za tak długie milczenie. Przez te zmiany na ovu wylogowało mnie i miałam problemy z zalogowaniem. teraz po pół godziny udało sie. Wiec pisze (jedna reka bo karmię Rite więc przeraszam za literówki).
    Wczoraj mielismy chrzciny. Rita bardzo grzeczna w Kosciele :)
    Nasza Malutka w ogóle jest raczej grzeczna, o ile dostanie to czegop się domaga, a domagać sie umie bardzo głośno i skutecznie ;)
    Noce ładnie przesypia. cały czas karmie Ją piersia. Tydzień temu ważyła 5200. Wczoraj mineło 6 tygodni od porodu.
    Teoretycznie poług powinien sie skończyć. I tak po kilku tygodniach, kiedy miałam biały śluz, od srody zaczełam plamić, a od soboty krwawic. Wczoraj i dzisiaj dość mocno, jak przy okresie. Przy czym nic mnie nie boli. Dzwoniłam do połoznej, bo wizyte mam dopiero 6 października. Jest bardzo możliwe, że dostałam okres. Dosc szybko, zwłaszcz ze karmie tylko piersia,ale podobno kiedy zwiększa sie przerwy miedzy karmieniami, a ja czasem w nocy 5-6 godzin nie karmie, kiedy dziecko spi, to wszystko mozliwe.
    Nie widze innego wytłumaczenia. Zobaczymy, jak sie sytuacja rozwine. Jesli to okres to nawet ok. Mysle, ze wieksza szansa na szybki powrót płodnosci u mnie, a przeciez planujemy starania o drugiego bobasa. No ale to mega szybki okres.

    Jutro jedziemy na szczepienia i to mnie bardzo stresuje. Nie podoba mi sie, ze pneumokoki sa teraz obowiazkowe. chyba nie wezmiemy tej szczepionki. Zdania sa tak podzielone w kwestii szczepien ze nie wiadomo komu wierzyc, jedi i drudzy strasza.

    Pozdrawiam serdecznie, cały czas Was czytam i kibicuje. Nie wiem skad Wy czerpiecie siły. Niebawem do Was dołacze :)

  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 17 września 2018, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś, miałam Cię już wywoływać :-) szybko chrzciny i szybko okres ale faktycznie to możliwe. Ja jestem na końcówce cyklu. Teoretycznie bo nie wiem jak to teraz będzie wyglądać, czy dalej jak w zegarku?

    Dziś jest rocznica mojego pozytywnego testu ciążowego. Właśnie udało mi się uśpić drugą kreskę, która ostatnio jest niemożliwie marudna ;-) szybko zleciało...

    Krrropka, kciuki! Zresztą, za wszystkie Was :-*

    Edit: Karoluś, mogę spytać o prezenty? Mnie już wypytują co Ania chce dostać, a ta nie chce nic powiedzieć. Szukam inspiracji :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2018, 17:54

    zem3qps6in5tddof.png
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 17 września 2018, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm, u nas nikt nie pytał co chcemy, wszyscy dali koperty ;)

  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 17 września 2018, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola super, że się odezwałaś:-)
    widzę, że mała daje pospać.

    od piątku już czekam na miesiączkę, cały czas boli podbrzusze, mam pms- a tu kuźwa tylko plamienie. Wściekam, się, że dostanę w połowie tygodnia a w piątek mam noc- i znając moje szczęście to będzie "wesoła" w zdarzenia. Nie będzie jak iść do łazienki a co dopiero "kontrolować" stan...

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 17 września 2018, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja, a testowałas???

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 18 września 2018, 01:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja, sikaj!

    thumb.png
    My Ovulation Chart
‹‹ 442 443 444 445 446 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ