X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 83 zapraszam ;)
Odpowiedz

Rocznik 83 zapraszam ;)

Oceń ten wątek:
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anastazja do 10-11 dc. Mi wlasnie dzis lekarka wyznaczyła na 10.06 - pierwszy wolny termin, ale to bedzie wlasnie u mnie 11 dc, wiem na razie tylko, ze nie można współżyć w tym cyklu kiedy ma być zabieg.

  • Anastazjaaa Autorytet
    Postów: 8222 5632

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo dzięki za informacje,
    Rety jakie kolejki masakra, mam nadzieję że szybko zleci.
    A jak coś wykryja jakieś np. Zrosty to od razu to leczą czy potrzebny drugi zabieg?

    mhsvqps6po41mjm3.png
    mhsv20mmt84wd0zt.png
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leczą co się da, ale nie wiem czy czasem nie trzeba laparoskopowo, ważne, ze coś do przodu i pewnie coś się wyjaśni - oby :)

    Anastazjaaa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelinka2210 wrote:
    Hej Kochane, witaj Anja :)
    U nas młyn, siostra męża z dwójką dzieci przyjechała, fajni są, ale strasznie rozpuszczeni...
    U nas tez piękna pogoda, wczoraj się na słoneczko wystawilam, dekolt mi trochę chwyciło :D
    Dalej nie wiem co z histeroskopią, ale juz czuję, ze przerwa mi służy, za tydzień chce krew oddać, pierwszy raz - któraś z Was oddaje? Nie wiem co muszę zrobić przed - jakies zastrzeżenia są?
    Ja tez się za ćwiczenia zabieram, teraz trochę piwkuję, chciałabym do lipca 5 kg - moze się uda:)
    Miłego tygodnia Wam życzę :)

    Ja oddaję krew od kilku lat. Nic strasznego. Z tym ze ja nie mam problemu z widokiem krwi.
    Musisz być co najmniej kilka dni po skończonej miesiączce. Przez kilka dni przed oddaniem nie wolno brać leków rozrzedzajacych krew typu aspiryna. W dzień oddania jesz lekkie ale pożywne śniadanie. Dużo pij. Krew ilościowo regeneruje się przez 24 godziny, jakościowo przez miesiąc. Na pierwszą donacje radzę pójść z kimś :)
    Brawo za decyzje :) Nas to nic nie kosztuje, a komuś innemu może uratować życie!
    Oprócz zdawania krwi zarejestrowalam się również w bazie dawców szpiku kostnego. Dla zainteresowanych więcej informacji na stronie DKMSU :) polecam

    anja83, Evaa, ewelinka2210 lubią tę wiadomość

  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 22:30

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renieczka jako dawca szpiku też się zarejestrowałam :) I też o tym mówię dużo, tym bardziej, że to można tak jakby naocznie poczuć, bo później można się ze swoim bliźniakiem genetycznym spotkać, a to super sprawa :) A co słyszałaś o oddawaniu krwi w tych ambulansach? Bo podobno lepiej iść do punktu krwiodastwa, bo tą w ambulatorium często wyrzucają ze względu na problem potem np. z dostarczeniem itd. - prawda to? Porzebuję dowód osobisty i tyle?
    A właśnie - rozmawiałaś z jakimś lekarzem na temat oddawania przy staranaich? Bo my i tak ten cykl odpuszczamy (tzn. nie będziemy się bawić w celowanie itd., no ale jak nas ochota najdzie, to sie powstrzymywac nie będziemy :D, bo u nas to i tak nie ma w sumie znaczenia i pewnie i tak się nie uda), ale tak z ciekawości pytam - robiłaś w tych cyklach kiedy oddawałaś jakieś przerwy w staraniach?

  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eva może nie bedzie tak źle :) Jakieś miaąłś sygnaly, że broi?

  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 22:31

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka laski,troche mnie tu nie bylo,bo swieta,pozniej szpital przez brazowe plamienia ale juz jest ok i wracam z przytłupem ;)

    U mnie bez zmian,brak sily i bole brzucha dokuczaja jak zwykle ale chyba juz sie do nich przyzwyczailam,widocznie tak musi byc ;)
    Ja nadal nie mogę uwierzyć że mam w sobie malego sublokatora ;) tymbardziej,ze jestem plaska jak deska ;) To taka abstrakcja,poki nie zobaczy sie podczas usg na monitorze tych rączek,główki,brzuszka i podkurczonych nóżek,ach co to za cudny widok!:)

    Wczoraj bylam na usg genetycznym w Rzgowie w Gamecie,bardzo profesjonalna placówka i chyba tam bede rodzic bo maja swoj prywatny szpital i przyjmuja pacjentki z NFZ.Z cudem naszym najukochańszym jest wszystko w porządku jupi :D <3,wszystkie markery genetycznie prawidłowe,dzidziuś ma juz 59mm <3 serduszko bije 164 razy na minute :) Wszystkie narzady prawidlowej wielkosci i w odpowiednich miejscach.
    Kolejne usg genetyczne połówkowe w 21t czyli u mnie wypada na poczatek czerwca :D już nie mogę się doczekać,bo wtedy poznamy płeć naszego cudeńka!!!:D

    Pozdrawiam Was wszystkie i ciagle trzymam kciuki za Wasze rychle zaciążenie i wysyp zielonych groszków!!! :D <3
    ps.Też jestem zarejestrowana w DKMS :)

    Evaa lubi tę wiadomość

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelinka to bez różnicy gdzie oddasz bo krwiobusy należą do jakiejś stacji poboru krwi.
    Krew jest pobierana do worków z konserwantem i może być przechowywana przez miesiąc.
    Taka krew gdy jest jej za dużo jest przekazywana do innych placówek. Bardzo rzadko się zdarza ze się przeterminiwuje. Ale gdy tak się stanie musi być utylizowana. Coraz więcej stacji poboru krwi praktykuje pobieranie tylko tych grup które są potrzebne, a inne gdy jest zapas nie są pobierane.
    Ewa jesteś znakomitym dawca jeżeli chodzi o grupę O. Bo tą krew można podać prawie wszystkim. Gorzej się sytuacja ma gdybyś miała być biorca. Bo tobie podać juz mozna tylko O.
    Aga super ze z dzidzia wszystko ok. Tak trzymać :)
    A jako potencjalny dawca szpiku masz obowiązek powiadomić DKMS ze jesteś w ciąży :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2015, 14:42

    Evaa, agnes175 lubią tę wiadomość

  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 22:31

    agnes175 lubi tę wiadomość

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 22:31

    renieczka, Anastazjaaa, agnes175 lubią tę wiadomość

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 22:31

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ej to zdolniacha z niego :) No ale mlody umysł tak chlonie wiedzę, aby tylko checi byly :)

    Evaa lubi tę wiadomość

  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes super że z maluchem ok :) A to już zjechałaś do Polski?
    Ja jutro idę na badanie krwi i juz się cieszę jak znowu beda gmerac i nie trafiac w zyłę ;)

    agnes175, agnes175 lubią tę wiadomość

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes super, że wszystko w przorządku :) Pogłasz brzuszek od cioć z OF :D
    Ewa no widzisz :) nie było tak źle :)
    Kasia to owodzenia :) Trzymaj się tam Słonko :*
    A ja podziębiona jestem znowu... Gardło mnie boli, to chyba nie mogę oddawać tej krwi teraz? No średnie pytanie - na pewno nie mogę :)
    Jejku - kiedy się to skończy - już nie chcę co chwilkę być chora...

    Evaa, agnes175 lubią tę wiadomość

  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 22:31

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelinka cos strasznie Cię łapią chorobska...tak to jest z antybiotykami, strasznie osłabiają organizm i jeszcze ta pogoda...
    Dla rekonwalescentów najlepsze ogorki kiszone,kapustka kiszona, maślanki :)

    renieczka lubi tę wiadomość

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiarzyna wrote:
    Agnes super że z maluchem ok :) A to już zjechałaś do Polski?
    Ja jutro idę na badanie krwi i juz się cieszę jak znowu beda gmerac i nie trafiac w zyłę ;)

    Przylecieliśmy przed świetami i ja zostalam na badania a maz polecial do uk,bo ktos musi pracowac,żeby ktoś byczyć się mógł ;)
    Ale juz niebawem do niego dolacze,bo juz strasznie tesknimy za nim z Heniutkiem lub Heniutką :D <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2015, 10:10

    Evaa lubi tę wiadomość

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu tylko ja właśnie nie jem antybiotyków - raz prawie 2 miesiące temu, a to i tak było już przy kolejnym przeziębieniu.... Odkąd wróciłam do pracy, to mnie tak łapie coś cały czas...

‹‹ 138 139 140 141 142 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ