X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 83 zapraszam ;)
Odpowiedz

Rocznik 83 zapraszam ;)

Oceń ten wątek:
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 13 lutego 2016, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula gratuluję :-)

    Dla mnie temat porodu to kosmos... Ja jestem z tych co nie chcą znać szczegółów. Nawet u dentysty jak zaczyna mi coś tłumaczyć co musi zrobić to wolę nie wiedzieć ;-) Wystarczy mi tylko info że wszystko poszło zgodnie z planem ;-)

    Super kretka że zbadasz te hormony. Ja zbadałam sobie w zeszłym cyklu i wyniki takie sobie. Niby w granicach normy, tylko testosteron zaniżony... Stąd pewnie nie mam siły psychicznej, dołki, apatia itp.

    Żabka jeszcze kilka miesięcy i już będzie po bólach :-P

    Wczoraj miałam rozmowę z moim mężem co będzie jak się nie uda... On nie za bardzo chce ivf, a adopcję w ogóle wyklucza... Ale nic, nie martwię się na zapas

    Macie jakieś plany walentynkowe?

    paula1 lubi tę wiadomość

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • Helen Autorytet
    Postów: 2224 1939

    Wysłany: 13 lutego 2016, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anastazjaa daj linka do tego przykładu do planu porodu w wolnej chwili, ok?

    My z mężem jutro jedziemy gdzieś... nie wiem gdzie..gdzieś mnie porywa do poniedziałku :)
    bielizna kupiona, chodź było ciężko coś na mój rozmiar biustu znaleźć, pończoszki te sprawy to mój prezent i mam dla męża czekoladki :)

    feegu6l.png
  • kretka83 Ekspertka
    Postów: 226 63

    Wysłany: 13 lutego 2016, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My walentynek nie obchodzimy :-)

    Tymoteusz: 26.11.2010
    Drugie - in progress ;-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2016, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też :-) jakie święto by nie było dzień jak co dzień :-)

  • Anastazjaaa Autorytet
    Postów: 8222 5632

    Wysłany: 13 lutego 2016, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helen wrote:
    Anastazjaa daj linka do tego przykładu do planu porodu w wolnej chwili, ok?
    http://www.narodziny.com.pl/vademecum/185-plan-porodu
    Na dole strony jest plik do pobrania w pdf

    Co do walentynek to my tradycyjnie skromna kolacja w restauracji, bez prezentów i ceregieli ;)

    mhsvqps6po41mjm3.png
    mhsv20mmt84wd0zt.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2016, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)
    U nas walentynki bardzo leniwe ;) Do 9 w łóżku, dostałam kwiaty, obiad robimy w domku, czyli też raczej bez ochów i achów :)

    Paula gratulacje :)

    Helen co do planu porodu to zajrzyj na stronę rodzić po ludzku, jest tam zakładka o planie porodu i formularz, który można wydrukować i gotowe :)

    Miłej niedzieli dziewczyny :)

    Helen, paula1 lubią tę wiadomość

  • Domili Autorytet
    Postów: 1066 496

    Wysłany: 14 lutego 2016, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Koleżanki :-)
    A my zgodnie obchodzimy Walentynki codziennie ;-)
    Za to dziś nie będzie przytulania, bo jutro rano jedziemy na badanie nasienia. Mąż przeżywa od 3 dni :-P
    A w czwartek do lekarza. Ale mam już stresa.

    Owocnego walentykowania życzę wszystkim :-)

    02.2016 - start z Gameta Gdynia (zaniżona rezerwa 0.94 + hashimoto)
    05.2016 - hsg, drożne
    21.10.2016 - pierwsza IUI - nieudana
    26.01.2017 - druga IUI - nieudana
    28.04.2017 - Chińczyk + dieta
    07.2018 - pierwsze IVI 1 zarodek 8aa
    03.2019 - drugie IVI 3 zarodki 4aa, 2x3aa, jest Igi ❤
    02.2021 - krio cykl sztuczny (-)
    03.2021 - krio cykl sztuczny (?)
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 14 lutego 2016, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domili mój przed badaniem to chyba miesiąc nie spał... Mega przeżywał...
    Jak dobrze pójdzie to pod koniec lutego znów będzie musiał "oddać nasienie" do pojemniczka i już prosi, żebym tydzień przed zaczęła go nastawiać psychicznie... Dzieci :P

    Wombi jak się trzymasz? Jaki plan działania? Wspieram...

    A my obchodzimy walentynki, lajtowo (drobny prezent plus obiad w knajpce i <3 ), ale obchodzimy :) Walentynki to święto miłości, wiadomo kocha się i okazuje to na co dzień, ale w walentynki można to podkreślić :)

    ewelinka2210, Helen lubią tę wiadomość

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • wombi Autorytet
    Postów: 4603 4206

    Wysłany: 14 lutego 2016, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie udzielam się, bo mam zbyt negatywne nastawienie do wszystkiego
    Planu nie ma, idę do lekarza za 2 tyg i tyle. Planem było in vitro...

    Hashimoto, MTHFR , NK 17%,teratozoospermia, rozjechane cytokiny, gruczolak przysadki, endometrioza, borelioza
    Starania od 2013
    HSG, laparoskopia, histero, IUI :( histero z resekcją
    01.2016 I ICSI :( 1 zarodek, 0 mrożaków
    05.2016 II ICSI 1 zarodek 8A1, 0 mrożaków, [*] 6tc 💔
    11.2019 IUI :(
    12.2019 IUI :(
    02.2020 IUI :(
    06.2020 III IMSI 9 komórek, 3 dojrzałe, 1 zapłodnienie - brak transferu :(
    09.2020 - leczenie immuno i 3 cykle starań naturalnych
    06.2021 IV ICSI transfer 8A1, 4 blaski zamrożone
    8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt <3
    12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu :( czekamy na amnio
    16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
    14.02.2022 FET 3aa
    6dpt ⏸
    7dpt beta 72,70
    9dpt beta 178
    14dpt 1709
    25dpt jest <3 6t2d
    12+5 usg prenatalne OK - chyba 👧
    22+2 połówkowe Ok - będzie 👧
    30+4 prenatalne 3 trymestru OK - dalej 👧
    39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 15 lutego 2016, 06:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :-( :-( :-(
    A za jakiś czas drugie podejście in vitro?
    Może zdaży się jednak naturalny cud <3
    Myślę i przytulam ♡

    ewelinka2210 lubi tę wiadomość

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 15 lutego 2016, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wombi <3 Ja również przytulam... Wiem, że ciężko, bo z tego co kojażę, to teraz już płatne mieliście mieć? pamiętaj o naszej Renieczce - za 3 razem się udało - wierzę, że u Ciebie będzie wcześniej, albo jak pisze Ania - zdaży się naturalny cud <3

    My też drobny upominek, z synkiem na spacer długi poszliśmy, no i tyle z walentynek :) Ale Ania ładnie to napisałas - kocha się codziennie, a w walentynki chodzi o to, żeby to podkreslić :)

    A dziś mamy drugie spotkanie z istruktorką napro :)

    Domili pamiętaj o nas po wizycie i napisz co i jak. Mój mąz nawet sie oddaniem nasienia nie stresowal, gorzej będzie ja będzie miał oddać krew, a to nas czeka za niedługo do badana kariotypów.

    Miłego dnia Wam życzę :) Pozdrawiam :)

  • wombi Autorytet
    Postów: 4603 4206

    Wysłany: 15 lutego 2016, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, mieliśmy komercyjne in vitro, na kolejne nie mamy już kasy.
    Renieczka była trochę w innej sytuacji, bo miałam zamrożone zarodki i była w programie MZ.
    Na naturalny cud nie ma co liczyć, bo mój organizm nie produkuje prawidłowych komórek, poza tym endometrioza przeszkadza w zagnieżdżeniu.
    Trzymam za Was kciuki, ale w moim przypadku to by było na tyle.
    Muszę się zająć czymś innym...

    Hashimoto, MTHFR , NK 17%,teratozoospermia, rozjechane cytokiny, gruczolak przysadki, endometrioza, borelioza
    Starania od 2013
    HSG, laparoskopia, histero, IUI :( histero z resekcją
    01.2016 I ICSI :( 1 zarodek, 0 mrożaków
    05.2016 II ICSI 1 zarodek 8A1, 0 mrożaków, [*] 6tc 💔
    11.2019 IUI :(
    12.2019 IUI :(
    02.2020 IUI :(
    06.2020 III IMSI 9 komórek, 3 dojrzałe, 1 zapłodnienie - brak transferu :(
    09.2020 - leczenie immuno i 3 cykle starań naturalnych
    06.2021 IV ICSI transfer 8A1, 4 blaski zamrożone
    8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt <3
    12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu :( czekamy na amnio
    16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
    14.02.2022 FET 3aa
    6dpt ⏸
    7dpt beta 72,70
    9dpt beta 178
    14dpt 1709
    25dpt jest <3 6t2d
    12+5 usg prenatalne OK - chyba 👧
    22+2 połówkowe Ok - będzie 👧
    30+4 prenatalne 3 trymestru OK - dalej 👧
    39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
  • Domili Autorytet
    Postów: 1066 496

    Wysłany: 15 lutego 2016, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo wiele jest takich przypadków, że para już sobie odpuscila a tu "wpadka". Tak sobie mówię, jest potrzebne tylko jedno jajeczko i jeden plemnik. Wombi, trzymam kciuki cały czas, najpierw trzeba się psychicznie zregenerować. Też ostatnio mi jakoś ciężko, dopadają mnie czarne myśli. W większości przypadków poczęcie jest możliwe, tylko do tego właśnie są potrzebne pieniądze.

    A my już po oddaniu nasienia. Mój mąż przeżywał w ten sposób, że ciągle o tym czytał, mówił, zastanawiał się co będzie jak się okaże, że wyniki są kiepskie...

    Wombiaczku, myślami jestem z Tobą, nie poddawajcie się, ale odpoczynek na pewno się przyda.

    02.2016 - start z Gameta Gdynia (zaniżona rezerwa 0.94 + hashimoto)
    05.2016 - hsg, drożne
    21.10.2016 - pierwsza IUI - nieudana
    26.01.2017 - druga IUI - nieudana
    28.04.2017 - Chińczyk + dieta
    07.2018 - pierwsze IVI 1 zarodek 8aa
    03.2019 - drugie IVI 3 zarodki 4aa, 2x3aa, jest Igi ❤
    02.2021 - krio cykl sztuczny (-)
    03.2021 - krio cykl sztuczny (?)
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 15 lutego 2016, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wombi no właśnie to jest chore, jak przeszkodą jest kasa... Mam nadzieję, że znajdziecie jakąś drogę do rodzicielstwa jeszcze, że rzeczywiście cud się wydarzy i Twój organizm wyprodukuje jajeczko, które będzie gotowe do zapłodnienia.
    A rozważaliście o adopcji?

    Domili no każdy jest inny, mój tu nawet nie myślał, ale jakby miał krew oddać, to będzie dramat :)
    Ważne, że się zbadał, bo różni są faceci - czasem tu jest duży opór.

  • Anastazjaaa Autorytet
    Postów: 8222 5632

    Wysłany: 15 lutego 2016, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ku przestrodze

    założycielka tematu grudniowe mamusie 2015 udawała kogoś innego, wstawiala zdjęcia nie swoich dzieci... Rety co ci ludzie mają z deklem....

    chyba się kiedyś wezmę i pokasuje wszystkie moje stare posty, internet to jednak niebezpieczna rzecz, a przecież nieraz takie osobiste rzeczy piszemy....

    To już drugi taki przypadek na tym forum odkąd tu jestem :/

    Wombi ciężko Ci na pewno, nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić twojej bezsilności ale nie poddawaj się, bądź wściekła zła ale nie poddawaj się, ja wciąż trzymam kciuki aby się udało jakimś cudem... Może ktoś się opamieta i przywróci refundację do invitro

    mhsvqps6po41mjm3.png
    mhsv20mmt84wd0zt.png
  • Krys-tyna Koleżanka
    Postów: 35 12

    Wysłany: 15 lutego 2016, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny nam walentynki przeleciały bardo szybko szczerze nie obchodzimy tego dnia jakoś hucznie bo przecież trzeba okazywać sobie miłość każdego dnia.:)
    Wczoraj chyba w prezencie walentynkowym mój organizm zdecydował się w końcu na owu jajniki bolały jak diabli nie jestem wrażliwa mimo to wczorajszy ból dał mi troszkę popalić. Wieczorem zrobiłam test i wyszedł pozytyw. Trzymajcie kciuki może w tym miesiącu zaskoczymy.
    Anastazjaaa nie rozumiem po co podszywać się pod kogoś na forum ludzie mają chyba za dużo wolnego czasu wrr.
    Kretka nie denerwuj się wszystkie dziewczyny które tu zaglądają mają większe lub mniejsze problemy z zafasolkowaniem i tak jak większość Ci już powiedziała jeśli pojawia się ktoś nowy i pyta to dostaje odpowiedzi. Wiele dziewczyn ma dużo doświadczenia w dziedzinie starania się ze względu na to że albo dalej się starają albo starały się i odniosły sukces. I jeśli opisujesz problem to starają się doradzić. Przecież to forum jak wiele innych jest także po to aby usłyszeć inne opinie na dany temat. Czasem sami nie potrafimy dostrzec pewnych rzeczy. Dziewczyny życzę Wam miłego dnia trzymajcie się ciepło

    20070804310114.png
  • kretka83 Ekspertka
    Postów: 226 63

    Wysłany: 15 lutego 2016, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już się nie denerwuję :-)
    Jestem Wam wdzięczna za wsparcie i rady, nawet jeśli się z czymś nie zgadzam :-)

    Wombi, nie wiem co napisac :-( Tylko siły mogę życzyć.

    Tymoteusz: 26.11.2010
    Drugie - in progress ;-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2016, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wombi <3 <3 <3 ja również wspieram i wierzę, że coś się wydarzyć musi!
    To prawda moja sytuacja była inna. Zdążyliśmy załapać się na MZ i mieliśmy mrożaczki. Mimo, że po drodze sporo przeszliśmy to jednak podsumowując mieliśmy mnóstwo szczęścia. Codziennie dziękuję za to Bogu.
    I teraz jak widzę, że tyle ludzi potrzebuje takiej szansy, a z powodu decyzji politycznych została ona im zabrana to mi serce pęka :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2016, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anastazja czytałam:-) nieporozumienie w głowie mi się nie mieści jak tak można oszukiwać!

    Wombi kochana wiem ze ci ciężko tule cie mocno. Wspieram <3. Mam nadzieję że się nie podjęcie i będziecie walczyć o bąbelka:-) Trzymam kciuki.

    U mnie nic nowego..... Bez zmian :-)

‹‹ 315 316 317 318 319 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ