X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 83 zapraszam ;)
Odpowiedz

Rocznik 83 zapraszam ;)

Oceń ten wątek:
  • Domili Autorytet
    Postów: 1066 496

    Wysłany: 21 maja 2016, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale dziś piękna pogoda ! I ma przyjechać pani z kotem, którego adoptujemy z Pomorskiego Kociego Domu Tymczasowego. Chyba że mój mąż ją wyrzuci z domu zanim zdąży go zostawić. Kazała nam wyjąć kostkę WC z toalety bo kot może sobie podnieść deskę i wylizac kostkę. Myślałam że zwariowala, ale może coś w tym jest :-D
    Ojejku, nie widziałam suwaczka. Bardzo gratuluję! :-)
    Wiecie co u Kasiarzyny? W ogóle nic nie wiadomo?

    02.2016 - start z Gameta Gdynia (zaniżona rezerwa 0.94 + hashimoto)
    05.2016 - hsg, drożne
    21.10.2016 - pierwsza IUI - nieudana
    26.01.2017 - druga IUI - nieudana
    28.04.2017 - Chińczyk + dieta
    07.2018 - pierwsze IVI 1 zarodek 8aa
    03.2019 - drugie IVI 3 zarodki 4aa, 2x3aa, jest Igi ❤
    02.2021 - krio cykl sztuczny (-)
    03.2021 - krio cykl sztuczny (?)
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 21 maja 2016, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc dziewczyny.
    udzielam się na innym wątku ale nie mogłam się nie przywitać na wątku dla mojego rocznika.
    Lecze się w klinice leczenia niepłodności z powodu cykli bezowulacyjnych, Stymulowana jestem letrozolem plus biorę całą górę innych leków wspomagających.
    Obecnie jestem w połowie 3 cyklu.
    życzę wszystkim wam powodzenia!

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 21 maja 2016, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ojejku wrote:
    to clexane,
    Po dwóch biochemicznych trafiłam do kliniki, a tam milion badań, wyszło wiele nieprawidłowości (na wyniki kariotypów w sumie jeszcze czekamy), szanse na ciażę naturalną żadne prawie, szanse na powodzenie in-vitro słabe ale trzeba spróbowac...
    No i tam między innymi zlecili mi zbadanie nadkrzepliwości i wyniki w tym kierunku tez nie były dobre, heparyna to lek, który zapobiega zlepianiu płytek krwi, działa łagodząco na odpowiedź autoimmunologiczną organizmu, ale przede wszystkim działa przeciwko nadkrzepliwości.

    Dzięki za wyjaśnienie :) Biedna jesteś, ale doskonale wiesz, że to wszystko się opłaci i za kilka miesięcy zobaczysz swój skarb :)

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 21 maja 2016, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domili wrote:
    Ale dziś piękna pogoda ! I ma przyjechać pani z kotem, którego adoptujemy z Pomorskiego Kociego Domu Tymczasowego. Chyba że mój mąż ją wyrzuci z domu zanim zdąży go zostawić. Kazała nam wyjąć kostkę WC z toalety bo kot może sobie podnieść deskę i wylizac kostkę. Myślałam że zwariowala, ale może coś w tym jest :-D
    Ojejku, nie widziałam suwaczka. Bardzo gratuluję! :-)
    Wiecie co u Kasiarzyny? W ogóle nic nie wiadomo?

    Pierwsze słyszę, że kot może podnieść deskę i zjeść kostkę WC :P Ta kobieta chyba lekko nawiedzona :P Cudowny gest z adopcją kotka :)

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 21 maja 2016, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta wrote:
    czesc dziewczyny.
    udzielam się na innym wątku ale nie mogłam się nie przywitać na wątku dla mojego rocznika.
    Lecze się w klinice leczenia niepłodności z powodu cykli bezowulacyjnych, Stymulowana jestem letrozolem plus biorę całą górę innych leków wspomagających.
    Obecnie jestem w połowie 3 cyklu.
    życzę wszystkim wam powodzenia!

    Cześć efta :) Powodzenia :) Dajesz mi nadzieję, że i po 6 latach starań może się udać :) Nie znam w ogóle tego leku, ale ważne że u ciebie jest skuteczny. A znasz przyczynę tych cyklów bezowulacyjnych?

    efta lubi tę wiadomość

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 21 maja 2016, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania8306 wrote:
    Cześć efta :) Powodzenia :) Dajesz mi nadzieję, że i po 6 latach starań może się udać :) Nie znam w ogóle tego leku, ale ważne że u ciebie jest skuteczny. A znasz przyczynę tych cyklów bezowulacyjnych?

    Najważniejsze, to się nie poddawać. I bardzo ważne trafić do odpowiedniego lekarza. Polecam klinikę leczenia niepłodności. Moje starania tyle trwały, gdyż nikt tak naprawdę nie potrafił mnie zdiagnozować. Zwykli ginekolodzy połoznicy twierdzili, że oprócz podwyższonej prolaktyny (a po zbiciu) wszystko ze mną ok i kazali nadal próbować. I tak przez kupę lat. Aż w końcu ostatni mój ginekolog, który także nic nie znalazł rozłożył ręce i kazał jechać do specjalistów. A tam badania, duuużo badań i leki i po pół roku starań ( 3 stymulacja) i się udało.
    Okazało się, że nie miewam owulacji. Przyczyna nie zdiagnozowana. Podejrzenie pcos ale wyniki z krwi tego nie potwierdziły.

    Teraz jest tak samo. prawie rok starań bez pomocy, co prawda w tamtym roku latem przez 3 cykle sprawdzałam owulację u zwykłego ginekologa, ale w ciąże nie zaszłam.
    wiec znowu musiałam zgłosić się o pomoc do specjalistów. Liczę na to, że znów szybko mi się uda. Trzeba być dobrej mysli.
    Jeśli chodzi o letrozol to są to według ulotki tabletki na raka piersi.... No ale działają na jajniki i wywołują owulację. Oczywiście przyjmuje je się w innych dawkach. Dziewczyny na forach porównuje je z CLO. Na mnie Clo nie podziałało.

    Momoja gin z kliniki, kazała mi teraz zrobić dodatkowe wyniki krwi miedzy innymi na mutacje genowe związane z krzepliwością krwi. Podejrzewa, że mogę mieć z tym problem. Podoba mi się, że oprócz leczenia objawów (brak owulacji) nadal szuka przyczyny.

    ania8306 lubi tę wiadomość

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2016, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej

    Domili witam w gronie kociarzy :) Mój na szczęście nie penetruje wc :)
    Dodaj koniecznie fotkę nowego członka rodziny :)

    Ja na hsg jeździłam z mężem. Nie miałam znieczulenia ogólnego, ale po badaniu lekki dyskomfort był.

    Ojejku gratuluję :) Spokojnej ciąży :)

    Efta witamy :)

    Też często myślę o Kasiarzynie. Już pewnie uwiła to swoje nowe gniazdko :) Kasiu jak nas podczytujesz to daj znać co u ciebie.

    Pozdrawiam sobotnio z zachmurzonych mazur :)

    Domili lubi tę wiadomość

  • kretka83 Ekspertka
    Postów: 226 63

    Wysłany: 22 maja 2016, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też kociara :-) Mój adopciak, czarno-biały Pitek vel Agrest, ma około 7 lat. Jest trochę porąbany ;-) ale kochany. Jak się przytula i mruczy na maksa, od razu poprawia mi humor :-)

    Dziś u mnie 32dc. Okresu brak. Poza pobolewaniem brzucha i strasznie zepsutą cerą, jakichkolwiek objawów brak. Przedwczoraj i wczoraj dwa testy z allegro z cieniem drugiej kreski. Dziś rano zrobiłam paskowy facelle, po ok.8 minutach pojawił się też bladziutki cień, który bardzo powoli odrobinę pociemniał. Nadal jednak jest bardzo delikatny. Czyli znów - póki co - bladziochy, które nie ciemnieją z upływem dni. Proszę o kciukasy mocno zaciśnięte. Może zaczną jednak ciemnieć jak zrobię powiedzmy pojutrze. Na wszelki wypadek zaczęłam brać duphaston, tak jak mi ginka kiedyś zaleciła...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2016, 08:01

    ojejku, Helen lubią tę wiadomość

    Tymoteusz: 26.11.2010
    Drugie - in progress ;-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2016, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki kretka !

  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 22 maja 2016, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kretka - ja także zaciskam. powodzenia!

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • kretka83 Ekspertka
    Postów: 226 63

    Wysłany: 22 maja 2016, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, dziewczyny.

    Co prawda już kilka razy tak było, że po 2-3 dniach bladziochów przychodziły negatywy, a potem @, więc nie robię sobie wielkich nadziei. Ale mała, malutka nadzieja jest. W końcu mam już jedno dziecko... Więc prawidłowa ciąża nie jest w moim przypadku niemożliwa...

    Helen lubi tę wiadomość

    Tymoteusz: 26.11.2010
    Drugie - in progress ;-)
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 22 maja 2016, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kretka ja też trzymam kciuki! Informuj nas :-*

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • kretka83 Ekspertka
    Postów: 226 63

    Wysłany: 22 maja 2016, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No pewnie :-)
    Ale przeczuć nie mam dobrych.

    Tymoteusz: 26.11.2010
    Drugie - in progress ;-)
  • Domili Autorytet
    Postów: 1066 496

    Wysłany: 22 maja 2016, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kretka, a może test z krwi ? Może będziesz wiedziała czy coś się tam dzieje :-)

    02.2016 - start z Gameta Gdynia (zaniżona rezerwa 0.94 + hashimoto)
    05.2016 - hsg, drożne
    21.10.2016 - pierwsza IUI - nieudana
    26.01.2017 - druga IUI - nieudana
    28.04.2017 - Chińczyk + dieta
    07.2018 - pierwsze IVI 1 zarodek 8aa
    03.2019 - drugie IVI 3 zarodki 4aa, 2x3aa, jest Igi ❤
    02.2021 - krio cykl sztuczny (-)
    03.2021 - krio cykl sztuczny (?)
  • kretka83 Ekspertka
    Postów: 226 63

    Wysłany: 22 maja 2016, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak już pisałam kiedyś wcześniej, jestem wrogiem robienia bety :-)
    Tak że raczej nie.

    Tymoteusz: 26.11.2010
    Drugie - in progress ;-)
  • Helen Autorytet
    Postów: 2224 1939

    Wysłany: 22 maja 2016, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to zostało czekać kretka.
    Laski ja już coraz bliżej rozwiązania, strasznie się boję porodu i wszystko boli..plecy i zrobienie obiadu to sukces, potem odpoczynek i tak w kółko.
    Trzymam ciągle za was kciuki, odezwę się za parę dni.
    Clexane tez mi przypisali w ciązy, to bardzo delikatny lek.

    Domili lubi tę wiadomość

    feegu6l.png
  • Domili Autorytet
    Postów: 1066 496

    Wysłany: 23 maja 2016, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helen! Przecież ja pamiętam jak dopiero co dowiedziałas się o dzidzi a tu już rozwiązanie niebawem :-) Życzę aby sprawnie poszło :-)

    A ja jestem już na oddziale. Myślałam, że rach ciach i pójdę do domu. A oni mi welflon założyli i jeszcze cewnik mnie czeka! Do tego kilka godzin po badaniu będę musiała tu zostać. Jeszcze nigdy nie leżałam w szpitalu. Już mnie wszystko boli i jest mi słabo. No a samo badanie w bliżej nieokreślonym czasie, bo czekają na wolny rtg.

    02.2016 - start z Gameta Gdynia (zaniżona rezerwa 0.94 + hashimoto)
    05.2016 - hsg, drożne
    21.10.2016 - pierwsza IUI - nieudana
    26.01.2017 - druga IUI - nieudana
    28.04.2017 - Chińczyk + dieta
    07.2018 - pierwsze IVI 1 zarodek 8aa
    03.2019 - drugie IVI 3 zarodki 4aa, 2x3aa, jest Igi ❤
    02.2021 - krio cykl sztuczny (-)
    03.2021 - krio cykl sztuczny (?)
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 23 maja 2016, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helen poród pewnie przeraża, ale kilka godzin i będzie po wszystkim. Dasz radę! Moja koleżanka urodziła w piątek siłami natury, powiedziała, że ból okropny, ale następnego dnia już było wszystko dobrze. Także Helen kilka/kilkanaście godzin i będzie już po :)

    Domili trzymam kciuki za ciebie! Ja też miałam wenflon, ale cewnika już nie - po co tobie? Będziesz mieć narkozę? Kilka godzin i wyjdziesz ze szpitala, nie denerwuj się :* <3

    Helen lubi tę wiadomość

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 23 maja 2016, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja czekam od czwartku na wynik wymazu z szyjki - nie mam, więc pewnie coś wyhodowali :(
    Poza tym plamię od kilku dni, to chyba będzie najkrótszy cykl w moim życiu :/

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2016, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helen juz za kilka dni przytulisz swoją Kruszynę! Zazdroszczę, ja nie mogę się doczekać. Póki co o porodzie nie myślę za bardzo i się nie stresuje. Bardziej mnie martwi to, że moja córeczka jest odwrócona główką do góry :( Wiem, że jeszcze ma czas na ułożenie glowkowe, ale martwi mnie to że grozi mi CC.

    Domili, kciuki za badanie. Musi być dobrze.

‹‹ 343 344 345 346 347 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ