X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik '87 - Zapraszam :)
Odpowiedz

Rocznik '87 - Zapraszam :)

Oceń ten wątek:
  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 22 września 2015, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prywatnie to sama mogę sobie zrobić badania.
    Myślałam zacząć od tarczycy czy może co innego proponujecie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2015, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety:( zaczelo sie:( jestem zalamana.

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 22 września 2015, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta trzymaj się kochana:*

  • Dea28 Autorytet
    Postów: 2068 1253

    Wysłany: 22 września 2015, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania-nowa ja zaczynałam od tarczycy i FSH i LH do tego możesz dorzucić estradiol i zrób sobie wszystko między 2 a 5 dniem cyklu. pytałam sie gina czy coś jeszcze (bo inne badania już dawno temu robiłam i chciałam powtórzyć) ale powiedział, że na razie nic mam nie robić że zobaczy jakie będą teraz skutki CLO razy 2.

    bfarxzdvl5a95qct.pngatdcj44jjj39fx4a.png
  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 22 września 2015, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dea, dziękuję,tak zrobię.

  • Dea28 Autorytet
    Postów: 2068 1253

    Wysłany: 22 września 2015, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    proszę :)

    bfarxzdvl5a95qct.pngatdcj44jjj39fx4a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2015, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie też jestem rocznik 87 :) powodzenia

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 22 września 2015, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj hiacynta :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2015, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Hiacynta!

    Dea - mam to samo co Ty - clo i inofolic, kiedy idziesz na monitoring?

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 23 września 2015, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy któraś z was pracuje na produkcji? Ja niestety tak i zaczęłam się zastanawiać czy taka praca może powodować trudności w zajściu w ciążę.. Muszę podnosić ciężkie detale,schylać się itd. Już zaczynam odczuwać bóle kręgosłupa,a przede wszystkim okropnie drętwieją mi ręce, często w nocy budzi mnie ból a rano nie jestem w stanie nic zrobić, dłonie mam jak martwe. Co myślicie,czy zaczynam już wpadać w jakąś paranoję?:(

  • Dea28 Autorytet
    Postów: 2068 1253

    Wysłany: 23 września 2015, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej hiacynta :)

    Dabtka ja czekam teraz na @ bo pomimo CLO miałam cykl bezowulacyjny tylko dziwi mnie ta tempka :/ jak dostane @ na dniach to pójde około 5 października. mam od 3 do 7 dnia cyklu brać po dwie tabletki CLO na noc a od 8 dnia do monitoringu inofolic, ale ja już kiedyś piłam inofolic i nic mi nie dał. nie robie sobie też wielkich nadzieji, bo ja mało w których cyklach mam owulacje - kiedyś miałam wypadek i miałam operacje na jajniki i moje jajniki nie produkują komórek zdolnych do zapłodnienia albo produkują je za małe. udało sie w tamtym miesiącu że miałam pęcherzyk ale niestety nic z tego nie wyszło :( jak nie zajde jakimś cudem do końca roku to mój się jeszcze zbada bo może oboje mamy problem?

    Ania-nowa ja pracuję ciężko na produkcji ale nie wiem czy to ma coś wspólnego z zajściem w ciąże. mój gin wie gdzie pracuje ale nigdy nic nie mówił w tym temacie. raz powiedział że stres (u mnie przełożeni krzyczą ile wejdzie) na pewno wpływa niekorzystnie na zajście w ciąże no i masz babo placek stres plus problemy zdrowotne robią swoje :(

    bfarxzdvl5a95qct.pngatdcj44jjj39fx4a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2015, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dea, nie martw się, im więcej szukam informacji i podpytuję znajomych/współpracowników o kwestie dzieci tym bardziej się zastanawiam, dlaczego kiedyś wydawało mi się, że mieć dziecko to po prostu iść do łóżka i już.. nasłuchałam się okropnych historii wielu kobiet i nabrałam ogromnej pokory do ETAPU MACIERZYŃSTWA..
    Co do tabletek, to ja brałam 5-9 dzień cyklu clo i od miesiąca inofolic 2x1, tak mi kazała ginekolog, najpierw jedna, potem druga.. za dwa dni dowiem się, czy w ogóle na niego reaguje..
    Może to kwestia tego, że nie działa na Ciebie clo, a np lepiej by było z gonadotropinami? Gdyby nie było efektu po 2 tabletkach popytaj lekarza, a najlepiej jeszcze innego, tak dla pewności.. Trzymam za Ciebie kciuki!
    Z jakiego miasta jesteś?

  • Dea28 Autorytet
    Postów: 2068 1253

    Wysłany: 23 września 2015, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dabtka z Mielca jestem,a Ty? w pierwszym cyklu po CLO było super,miałam 3 pęcherzyki.jeden pękł.a teraz nic ale mówił gin żeby sie nie martwić,że teraz w 3 cyklu spróbujemy podwójne CLO i inofolic a jak to nie pomoże to będziemy myśleć.u mnie jak na złość jest dużo wpadek w pracy

    bfarxzdvl5a95qct.pngatdcj44jjj39fx4a.png
  • Roxi87A Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 23 września 2015, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:) też jestem z 87 i staram się z mężem o pierwsze dziecko... w sumie to 10 cykl. Zastanawiam się czy już nie wybrać się do lekarza. Zawsze miałam problemy z regularnym cyklem, ciągle jakieś torbiele (choć może były one ze stresu) a teraz czuję (i ciągle powtarza mi to mój B. i przyjaciółka), że przeżywam nadmierny stres z powodu braku powodzenia w staraniach.. No ale nie wiem jak odpuścić :<
    Kwas foliowy trochę wyrównał moje cykle, od kilku dni piję też siemię lniane (ohyda).

    Powodzenia nam wszystkim w staraniach:)

    9a134de0e8.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 23 września 2015, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez pracowalam na produkcji, teraz tez czekam na tel. Praca na dwie zmiany i podobno lekka, robisz swoim tempem.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Wrocławianka Przyjaciółka
    Postów: 64 42

    Wysłany: 23 września 2015, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanko co do tych testów owulacyjnych. Ponieważ dziś wypada mi owulacja to znaczy że wczoraj powinnam mieć najwyższe stężenie hormonu LH a test był negatywny. To znaczy że mam cykl bezowulacyjny? Na ile te testy się mylą? Czy jeśli cały cykl będzie pokazywał minusy to znaczy że nie miałam szans na zajście w ciąże?

    ganndqk34yrq3fzc.png
    zem3k6nlvi5nxd57.png
  • madziak2202 Autorytet
    Postów: 332 770

    Wysłany: 23 września 2015, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moje kreski na teście ovu wychodziły tak intensywne, że ciężko mi było się zorientować kiedy jest pozytywny.
    Wrocławianka chodzisz na monitoring, więc jeśli jajeczko będzie już dostatecznie duże może lekarz zaproponuje coś na pęknięcie pęcherzyka, słyszałam o takich metodach.
    dwa dni temu miałaś 17,5 mm więc dziś już może być gotowe :)
    moje na ostatnim monitoringu miało 19mm a na następny dzień już go nie było :)

    5e92a0d5503e4141afc83438866aec7f.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2015, 20:52

    dqpri09kir2ck4nc.png
  • miluszka Autorytet
    Postów: 669 863

    Wysłany: 23 września 2015, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werni, Kochana, obiecałam Ci przepis na placek po węgiersku, piszę go tu, dla przyszłych pokoleń. Może ktoś skorzysta:-)
    w każdym razie placek wg tego przepisu zrobiła moja teściowa i muszę przyznać, nigdy nie jadłam lepszego!
    Jeżeli chodzi o sam placek to robi się go tak jak na placki ziemniaczane z tym, że oprócz ziemniaków dajemy więcej cebuli, np. na 1,5 kg ziemniaków dać 3 cebule.
    mięso z sosem:
    1 kg chudej wołowiny- łopatki, grubości żeby gotowało się równo pokroić w kostkę 2x2 cm,
    2 duże cebule pokroić w kostkę
    4-5 papryk czerwonych pokroić w kostkę.
    w garnku podgrzać olej, wrzucić cebulę, zeszklić, na to wrzucić mięso i paprykę, podlać wodą tak żeby wody było 2-3 cm ponad wszystko . dusić ok. 2h, od czasu do czasu mieszać żeby się nie przypaliło, sprawdzać czy mięso jest miękkie.
    na drugiej małej patelni rozgrzać olej, wsypać łyżkę lub dwie słodkiej papryki (przyprawa) i trochę papryki wędzonej - po przesmażeniu dodać do duszącego się mięsa, chwilę poddusić. doprawić solą, cukrem, pieprzem, papryką ostrą.

    na talerzu układamy: placek, mięso, placek, na górny placek śmietana, którą posypujemy świeżą pietruszką. Smacznego!

    Werni, daj znać jak zrobisz! :-)

    werni lubi tę wiadomość

    Ignaś 03.06.2016 r . ❤

    3jgxhqvkjjzt497d.png
  • Dea28 Autorytet
    Postów: 2068 1253

    Wysłany: 23 września 2015, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja w nie nie wierze,wole iść na monitoring.Roxi wybierz sie kochana im wcześniej tym lepiej.

    bfarxzdvl5a95qct.pngatdcj44jjj39fx4a.png
  • madziak2202 Autorytet
    Postów: 332 770

    Wysłany: 23 września 2015, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    uwielbiam placek po węgiersku, też chadzam na niego do teściowej :P

    werni lubi tę wiadomość

    dqpri09kir2ck4nc.png
‹‹ 133 134 135 136 137 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ