X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 92- starania
Odpowiedz

Rocznik 92- starania

Oceń ten wątek:
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 10 listopada 2017, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alegzi wrote:
    terka, ja też często sama przygotowuję sobie mięsko na kanapki. Nie dość, że wychodzi dużo taniej to jeszcze jest lepsze i zdrowsze.

    alex, super, że udało Ci się wyjść o czasie. Korki korkami, ale za to jaka nagroda Cię czeka- pierogi :)

    Mari, miłego seansu.

    panipuchatkowa, ja też nie miałam nigdy okazji robić batatów. Ale pewnie się kiedyś skuszę jak tu takie pozytywne opinie czytam na ich temat :)

    Masz jakis przepis na marynatę dobra do schabiku? :D
    Bataty polecam, miła odmiana od ziemniaczków :D nasze niedługo sie zrobią i będzie...w sumie kolacyjka ;)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • panipuchatkowa Autorytet
    Postów: 6083 1699

    Wysłany: 10 listopada 2017, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja marynate np robie zawsze z oliwy z oliwek, ocet balsamuczny, czosnek i zioła. I to tak sie marynuuujeee.☺

    3i49krhm19wid3ce.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 10 listopada 2017, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    panipuchatkowa wrote:
    Ja marynate np robie zawsze z oliwy z oliwek, ocet balsamuczny, czosnek i zioła. I to tak sie marynuuujeee.☺

    Tez planuje na noc w marynatę dać niech przegryzie jedno drugie ;) pomysl super (problem tylko w czosnku którego obecnie nie ruszę :D )

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 10 listopada 2017, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alegzi wrote:
    terka, ja też często sama przygotowuję sobie mięsko na kanapki. Nie dość, że wychodzi dużo taniej to jeszcze jest lepsze i zdrowsze.

    alex, super, że udało Ci się wyjść o czasie. Korki korkami, ale za to jaka nagroda Cię czeka- pierogi :)

    Mari, miłego seansu.

    panipuchatkowa, ja też nie miałam nigdy okazji robić batatów. Ale pewnie się kiedyś skuszę jak tu takie pozytywne opinie czytam na ich temat :)

    Nagrodą w domu były pierogi i @... Także rozpoczynam kolejny cykl :) Ale tak sobie pomyślałam, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Zbiję jeszcze TSH, do czasu badań w szpitalu uzupełnię jeszcze jeden wykres, będę miała kolejną @ w miarę blisko terminu badań. Owulacja raczej była, skoro wszystkie symptomy i test potwierdziły. Więc może się wszystko reguluje. A że chora jestem już 2 raz w tym miesiącu to może przez to @ przyszła szybciej. I przede wszystkim miałam tylko 2 dni plamienia przed okresem, a nie 5 jak ostatnio :)

    Możecie mi zmienić na pierwszej stronie na 11 cs...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2017, 18:20

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • panipuchatkowa Autorytet
    Postów: 6083 1699

    Wysłany: 10 listopada 2017, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alex dobrze ze myślisz pozzytywnie tak trzymaj! Mnie coś też brzuch pobolewa modle się żeby szybko przyszła@ bo chce sie umówić do gina a tak jestem zawieszona..

    3i49krhm19wid3ce.png
  • kryha Autorytet
    Postów: 506 187

    Wysłany: 10 listopada 2017, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie dostałam właśnie wynik progesteronu.
    13,1 ng/ml

    Norma w fazie lutelnej jest od 1,7 do 27, więc niby ok, ale gdzieś na forum czytałam, że to nie jest najlepszy wynik przy staraniach ...

    Macie z tym jakieś doświadczenia?

    2x1nanlix81xpd1c.png
    km5svcqgp72i11n3.png
  • Marrtaa Ekspertka
    Postów: 206 111

    Wysłany: 10 listopada 2017, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie kobietki:-) widze że większość z was już ma weekend, ja jeszcze 2 godzinki i też mykam do domku!:-D
    Alex grunt że wszystko się u Ciebie normuje, jeszcze troche i bedzie zobaczysz II kreski:-)
    Jeżeli chodzi i pierogi to bezkonkurencyjne są z kapusta i grzybami.
    Miałyscie tak zeby w 10dc podbrzusze bolało jak na @?

    oar83e3kprndadbz.png
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 10 listopada 2017, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    terka, ja robię podobną marynatę do tej, o której pisze panipuchatkowa tylko nie dodaję octu. A zioła jakie mam takie dam :) Czosnek? Do zapiekanych ziemniaków nawet daje. Uwielbiam.

    alex, cieszyć się z tego, że w tym cyklu zauważyłaś płodny śluz i inne symptomy, których wcześniej nie zauważałaś. Idzie to wszystko w dobrym kierunku :)

    kryha, najlepiej jak pójdziesz na konsultacje do gin. z tymi wynikami. Nie znam się na tym za dobrze, ale na różnych formach czytałam, że dziewczyny po owulacji miały podobny wynik do Twojego, a mimo to gin. nie widział żadnych przeciwwskazań do zajścia w ciąże bez leków. Czytałam tez przypadki kobiet, które miały trochę wyższe wyniki, a musiały brać np. dupka. Także wydaje mi się, że wszystko zależy od lekarza i przeprowadzonego z Tobą wywiadu. Zaznaczam, że nie jestem w tym jakimś specem.

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 10 listopada 2017, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marrtaa wrote:
    Witajcie kobietki:-) widze że większość z was już ma weekend, ja jeszcze 2 godzinki i też mykam do domku!:-D
    Alex grunt że wszystko się u Ciebie normuje, jeszcze troche i bedzie zobaczysz II kreski:-)
    Jeżeli chodzi i pierogi to bezkonkurencyjne są z kapusta i grzybami.
    Miałyscie tak zeby w 10dc podbrzusze bolało jak na @?

    O to zleci Ci raz dwa i też będziesz miała weekendzik :)
    Ja Ci powiem, że co miesiąc mam jakieś symptomy, a to w 6 dniu po ovu boli mnie jajnik, a to w 28dc czuję ściągnie w podbrzuszu. Ale typowo bólu jak przed @ nigdy nie zaobserwowałam u siebie. Pewnie to przez to, że moje bóle są okropne. Pomaga tylko duża ilość herbaty miętowej i leżenie w wyrku albo tabletki.

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • Marrtaa Ekspertka
    Postów: 206 111

    Wysłany: 10 listopada 2017, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W końcu, już go tak wyczekuje!:-) właśnie nigdy tak nie miałam, w porzednim cyklu też to sie pojawiło... trzeba będzie się z lekarzem skonsultować.

    oar83e3kprndadbz.png
  • panipuchatkowa Autorytet
    Postów: 6083 1699

    Wysłany: 10 listopada 2017, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kryha ja też na tym progu to się nie bardzo znam. Ja właśnie leżę w łózku, taak mi błogo. :)

    3i49krhm19wid3ce.png
  • Marrtaa Ekspertka
    Postów: 206 111

    Wysłany: 10 listopada 2017, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Panipuchatkowa zazdraszczam:-D

    oar83e3kprndadbz.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 10 listopada 2017, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alex kochana... Z bólem zmieniłam na 11 u Ciebie...

    Kryha-ja jedynie ze swojego doświadczenia mogę powiedziec ze jak miałam ok 11-12 progesteronu to w ciąże nie zaszłam. Zaszłam jak miałam 23 ;) nie musi tak absolutnie byc u Ciebie bo tak jak dziewczyny pisały wszystko zależy od Twojego organizmu. Jednemu wystarczy 12-13 (owulacje potwierdza wartość >10) jednemu 20 będzie mało i dostanie leki.

    Marrtaa- ja w nieudanych cyklach wszystko czułam :D a w udanym...praktycznie nic :P zasugerowałam się tylko temperatura wyższa niż zawsze by zrobić test. W sumie do tej pory jakos tak mało ciążowo sie czuje :D

    Alegzi-ja za czosnkiem nigdy nie przepadałam, a teraz to nie ruszę wcale :D ale dzięki za rade, pewnie cos wymyślimy ;) myślicie ze dodanie miodu da fajny smaczek czy raczej zepsuje? :D

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Marrtaa Ekspertka
    Postów: 206 111

    Wysłany: 10 listopada 2017, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O ciąży nie myślę, bo nawet ovu nie miałam... zastanawia mnie tylko co to może być.

    oar83e3kprndadbz.png
  • kryha Autorytet
    Postów: 506 187

    Wysłany: 10 listopada 2017, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do mojej gin bardzo długo trzeba czekać na wizytę, nawet prywatnie... Może po nowym roku się zapiszę, bo teraz przy świętach tuż tuż pewnie będzie ciężko.
    Ech, sama nie wiem. Wg owu dzisiaj dopiero 6dpo, więc może jeszcze urosnąć. Akurat mi tak na weekend wypadło, że ani w piątek ani w poniedziałek robić to badanie.
    Zrobiłam sobie też prolaktynę i wyszła ok. Ale poprosiłam o nią tak już spontanicznie w gabinecie, dopiero potem poczytałam, że trzeba być na czczo i max po 3h snu. Więc ten wynik raczej nie jest miarodajny :)

    2x1nanlix81xpd1c.png
    km5svcqgp72i11n3.png
  • panipuchatkowa Autorytet
    Postów: 6083 1699

    Wysłany: 10 listopada 2017, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja radzę zapisać się do gin po okresie z badaniami. (Oczywiście życzę żeby @ się nie pojawiła) :) i wtedy lekarz powinien zadecydować czy to mało w Twoim przypadku i możliwe, że podejmie leczenie.

    3i49krhm19wid3ce.png
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 10 listopada 2017, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    terak, co do miodu to jak lubisz. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że to nie dla mnie. Uwielbiam miód, ale kiedyś robiłam skrzydełka w marynacie z miodem i ledwo co to zjadłam. Nie podszedł mi ten smak.

    kryha, zapisz się zapisz. Ja na Twoim miejscu bym podpytała czy są jakieś wolne terminy przed świętami jeszcze. A nóż widelec się trafi.

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 10 listopada 2017, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kryha-jesli nie robiłaś 7-8dpo to możliwe ze urośnie bo szczyt ma wlasnie 7-8 dzien ;) a prolaktyna gdyby wyszła Ci nie ok to mogłaby nie byc wiarygodna przez sen czy cos i zaburzyłoby ja ale jak wyszła ok to chyba po prostu jest ok :D

    Alegzi-no ja wlasnie uwielbiam żeberka w miodzie i pomyślałam o nim przy schabiku ;)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Kaassiia Autorytet
    Postów: 1309 299

    Wysłany: 10 listopada 2017, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alegzi, ogólnie mam 5 kotków, 3 są udomowione lecz latem przebywała głównie na zewnątrz a teraz się zobaczy jak zechcą (mają taras) do domu wpadają gościnnie.
    Kryha mnie też czeka badanie progesteronu, już niebawem okaże się jak u mnie będzie. Czytałam że progesteron wzrasta, ktoś nawet robił 3 badania w ciągu kilku dni aby sprawdzić jaki ma wzrost

    22 cykle walki- strata w 10 tc (02.03.18)
    Nasz skarb jest z Aniołkami

    KRUSZYNKO ROŚNIJ CZEKAMY NA CIEBIE :*
    21 wrzesień 2019
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 10 listopada 2017, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie zdałam sobie sprawę z tego, że nigdy nie robiłam badania progesteronu po owulacji, tak jak niektóre z was. Tylko w 5 dc i wtedy miałam 0,3 i to niby w normie było... Będę musiała chyba sobie zrobić w tym rozpoczętym cyklu, o ile się uda. Jeszcze przed badaniami w szpitalu

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
‹‹ 131 132 133 134 135 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ