X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 92- starania
Odpowiedz

Rocznik 92- starania

Oceń ten wątek:
  • panipuchatkowa Autorytet
    Postów: 6083 1699

    Wysłany: 14 listopada 2017, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślę że za 2 dni mogę działać!

    3i49krhm19wid3ce.png
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 14 listopada 2017, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    panipuchatkowa, powodzenia ;)

    Idę wywiesić pranie, a potem może obejrzę ostatni odcinek serialu. Dziś się wyspałam za wsze czasy także ciężko będzie u mnie z zaśnięciem.

    panipuchatkowa lubi tę wiadomość

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • panipuchatkowa Autorytet
    Postów: 6083 1699

    Wysłany: 14 listopada 2017, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi się parzą ziółka. Pranie u mnie już wisi, więc powooli się szykuję do spania. :)

    3i49krhm19wid3ce.png
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 14 listopada 2017, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    panipuchatkowa, ja też w tym cyklu piję ziółka. Postanowiłam, że będę je piła tylko do ovu, a potem przerwa. Zobaczymy co z tego misz maszu wyjdzie ;)


    Dobranoc :)

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • Mari92 Autorytet
    Postów: 2067 670

    Wysłany: 14 listopada 2017, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia- dentysta, nie lubię, ale jak mus to mus.

    A ja mam dzisiaj zamieszanie, ale co znajdę chwilkę to tu do Was zaglądam.
    to dobranoc :)

    Spokojnej nocki :)

    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/201810011778.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marek💙
    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/202206044980.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marta 💓
  • Mari92 Autorytet
    Postów: 2067 670

    Wysłany: 14 listopada 2017, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż odebrał dzisiaj wyniki badania nasienia i wygląda to tak. Choć jeszcze nie wiem co to znaczy.

    objętość 4,4 (>=1,5)

    kolor: słomkowy

    Aglutynacja 1B

    Lepkość: w normie

    Upłynnienie 15 min

    Liczba komórek okrągłych 1.0 x10 do potęgi 6, w tym liczba leukocytów 0,2 x 10 do potęgi 6

    pH 7,9

    koncentracja 35,0 x 10 do potęgi6/ml

    całkowita liczba w ejakulacie 154,3 x 10 do potęgi6

    żywotność 63

    Rodzaj ruchu:
    -postępowy a +b 41%
    -niepostępowy c 5%
    -nieruchome typ d 54 %

    Ocena morfologii:
    -plemniki prawidłowe 9%
    -plemniki nieprawidłowe 91 %
    -wady główki 73%
    -wady wstawki 57 %
    -wady witki 21%
    -Krople cytoplazmatyczne 2%

    Nieprawidłowości złożone:
    -główka+wstawka 33%
    -główka + witka 5%
    -wstawka+witka 6%
    -główk+wstawka +witka 8%

    Klasyfikacja szczegółowa:
    Główka:
    -prawidłowy rozmiar 52%
    -mikro 21%
    -makro 27%
    -prawidłowy kształt 38%
    -okrągłe 7%
    -wąskie 1%
    -pędzelkowe 25 %
    -z przewężeniem 15 %
    -bezkształtne 14%

    Akrosom:
    -prawidłowy 84%
    -nieprawidłowy 16%

    Wstawka:
    -prawidłowa 43%
    -nieprawidłowy kształt 39%
    -nieprawidłowe miejsce zaczepu 21%
    -nieprawidłowy kąt zaczepu 11%

    Witka:
    -prawidłowa 79%
    -krótka 3%
    -nieregularna 0%
    -zrolowana 14%
    -podwójna 1%
    -brak 0%
    -złamana 3%

    Mierzone parametry:

    główka:
    -szerokość 2,9 , odchylenie 0,4
    -długość 4,8 , odchylenie 0,6
    -powierzchnia 11,7, odchylenie 1,9
    -obwód 13,4, odchylenie 1,4
    -elipsoidalnosc 1,7 , odchylenie 0,3
    -wydłużenie 0,2, odchylenie 0,1
    -gładkość 0,8, odchylenie 0,1
    -regularność 1,0, odchylenie 0,0

    Akrosom:
    -powierzchnia akrosmu 52,8, odchylenie 11,00

    Wstawka:
    -szerokość 1,2 ,odchylenie 0,4
    -powierzchnia 1,9 ,odchylenie 1,0
    -kąt przyczepienie 14,2, odchylenie 24,3


    Rozpoznanie : NORMOZOOSPERMIA

    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/201810011778.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marek💙
    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/202206044980.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marta 💓
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 15 listopada 2017, 01:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Ja od dwóch nocy totalna bezsenność... Straszne to jest. Leżę i nie wiem co ze sobą zrobić... Potem rano trochę nadrabiam ale i tak mam ciężko... Kiedys chyba na stojąco usnę jak mi sie takie zaległości będą robić. Bo co to jest np 5h snu... Potem drzemki musza byc bo człowiek by nie wyrobił...
    Totalny brak apetytu do tego... Mogłabym tylko raz dziennie cos skubnąć i tyle by bylo dobrze.
    Wczoraj tak sie na teścia wkurzyłam ze szok. Dawno takich nerwów nie miałam... Szaleństwo ze składaniem tego łózka bylo. Niby prosta robota a jednak problemów narobili przy tym... Gdyby moze sie tak teściu nie mądrzył to poszłoby dużo łatwiej i przede wszystkim nie trzeba by było poprawiać. A tak w piątek jeszcze musza to poprawić bo nie wszystko jest zrobione jak trzeba a deska juz częściowo zniszczona... Ogólnie da sie juz spac na nim i jest super (tak jak sie spodziewałam) ale dodatkowa funkcje łózka-pojemnik na pościel z podnośnikiem hydraulicznym (za ktora zapłaciliśmy jednak więcej pieniędzy i chcielibyśmy to miec) trzeba poprawić bo przez ich szaleństwa sie pourywało w desce od środka są dziury od śrub i trzeba nowe wbić nie wiadomo czy nie na wylot zeby trzymało... Wiec juz estetyka trochę padnie, na szczęście od strony ściany...
    Normalnie bym się moze nie wkurzała aż tak poki nie zaczął nawijać non stop ze to wina mojego mężula bo przyszedł! (wczesniej byl w pracy). Ze dopóki nie przyszedł to wszystko szlo ładnie. Takie zabobony których nienawidzę... I jeszcze obraża swojego syna, no po prostu... A tak naprawdę to jego wina bo nie słuchał jak sie mówiło zeby czegoś nie robił bo sie zniszczy... A on na upartego no i sie wyrwało ze śrub i zrobiło dziury... Mowie wam szaleństwo szaleństwo... Miałam dzisiaj jechac do Katowic ale mam to w nosie... Nigdzie tylka nie ruszam bo wczorajszego i rzeczy i nerwów bylo stanowczo za dużo... A ten jeszcze ze nie powinnam sie w ciąży denerwować... No a przez kogo te nerwy niby? No nic tylko ma sie ochotę kopa dać... Wiem ze szacunek się należy itd ale ileż można wytrzymać... Jeju jaki to jest trudny człowiek...dobry ale trudny bardzo...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2017, 01:37

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • panipuchatkowa Autorytet
    Postów: 6083 1699

    Wysłany: 15 listopada 2017, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mari nic mi nie mówią te wyniki.

    3i49krhm19wid3ce.png
  • panipuchatkowa Autorytet
    Postów: 6083 1699

    Wysłany: 15 listopada 2017, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pisze dlugie wiadomosci i mi urywa.. Mari nie nam pojecia jak to odczytac. Terka też bym sie wkurzyla po takiej akcji. I łóżka szkoda bo małych pieniędzy za nie nie daliscie..

    3i49krhm19wid3ce.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 15 listopada 2017, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    panipuchatkowa wrote:
    Pisze dlugie wiadomosci i mi urywa.. Mari nie nam pojecia jak to odczytac. Terka też bym sie wkurzyla po takiej akcji. I łóżka szkoda bo małych pieniędzy za nie nie daliscie..

    Teściu sie dokłada do niego wiec jakby polowa ceny spada z nas ale sam fakt ze łóżko ma parę godzin i bedzie trzeba ratować... Najbardziej wkurza jego gadanie... Nawet mój tata miał już serdecznie dość a to oaza spokoju jest i baaaardzo trudno go wyprowadzić z równowagi baaardzo... Ale ten jest mistrzem...

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • panipuchatkowa Autorytet
    Postów: 6083 1699

    Wysłany: 15 listopada 2017, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to niezlego masz tescia. Najwazniejsze zeby łóżko bylo zlozone i żeby eszystkie nerwy od Ciebie odeszły.☺

    3i49krhm19wid3ce.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 15 listopada 2017, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    panipuchatkowa wrote:
    No to niezlego masz tescia. Najwazniejsze zeby łóżko bylo zlozone i żeby eszystkie nerwy od Ciebie odeszły.☺

    No ciezki z nim ciężko. Mowie ma dobre serce ale jego upór jest tragiczny... Co do łózka -spać sie da ;) mega wygodne :D mężulko stwierdził ze jest większe niż myślał i ze wydawało mu sie w sklepie mniejsze :D ale mamy miejsce przynajmniej ;) tylko trzeba poprawić podnośnik hydrauliczny zakryć śruby które pewnie beda na wylot i będzie chyba dobrze ;)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • panipuchatkowa Autorytet
    Postów: 6083 1699

    Wysłany: 15 listopada 2017, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale Wam zazdroszcze tego lozka. Już bym chciała na swoim się wyspać!

    3i49krhm19wid3ce.png
  • Mari92 Autorytet
    Postów: 2067 670

    Wysłany: 15 listopada 2017, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Terka przedewszystkim myśl o sobie i dziecku. A jemu nerwy dobrze nie robią. A tepciu pewnie przemyśli i przeprosi.

    Panipuchatkowa też nie wiem jak je odczytać, napisałam na forum męskie sprawy i zobacze co dziewczyny tam napiszą. A jak nie to do stycznia do lekarza musimy czekać.
    Nie ukrywam trochę się denerwuje.

    W piątek pogrzeb dziadka. Więc biorę wolne. Jutro zamieniam się zmianami, aby móc iść na modlitwy za niego .

    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/201810011778.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marek💙
    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/202206044980.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marta 💓
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 15 listopada 2017, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mari92 wrote:
    Terka przedewszystkim myśl o sobie i dziecku. A jemu nerwy dobrze nie robią. A tepciu pewnie przemyśli i przeprosi.

    Panipuchatkowa też nie wiem jak je odczytać, napisałam na forum męskie sprawy i zobacze co dziewczyny tam napiszą. A jak nie to do stycznia do lekarza musimy czekać.
    Nie ukrywam trochę się denerwuje.

    W piątek pogrzeb dziadka. Więc biorę wolne. Jutro zamieniam się zmianami, aby móc iść na modlitwy za niego .

    Mysle mysle dlatego dzisiaj totalne oszczędzanie się w planach mam...
    Tesciu raczej nie przeprosi, to nie z tych ludzi... On uważa ze nie jego wina i tyle.
    Co do wyników mysle ze w dziale męskie sprawy pomogą rozwiać wątpliwości ;)
    Współczuje w sprawie dziadka...

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 15 listopada 2017, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    panipuchatkowa wrote:
    Ale Wam zazdroszcze tego lozka. Już bym chciała na swoim się wyspać!

    To gdzie teraz spisz? Bo chyba zgubiłam gdzieś informacje o tym ;)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • panipuchatkowa Autorytet
    Postów: 6083 1699

    Wysłany: 15 listopada 2017, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz mieszkamy u moich rodziców. I mam nadzieję że szybko w miarę się wyprowadzimy do mieszkania.☺

    3i49krhm19wid3ce.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 15 listopada 2017, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    panipuchatkowa wrote:
    Teraz mieszkamy u moich rodziców. I mam nadzieję że szybko w miarę się wyprowadzimy do mieszkania.☺

    Mysle ze zleci szybko i bedziesz szczęśliwa na swoim łóżeczku ;)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • panipuchatkowa Autorytet
    Postów: 6083 1699

    Wysłany: 15 listopada 2017, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie! Też tak myślę.☺

    3i49krhm19wid3ce.png
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 15 listopada 2017, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Terka, ja z moim teściem mam podobnie. Też straszny nerwus, wszystko musi iść po jego myśli, a jak się nie udaje to mięso leci, że hej... Niestety mój mąż po części ten upór ma po nim. I czasami się przez to niepotrzebnie denerwuje, dużo rzeczy można załatwić spokojniej. Ważne, że macie nowe łóżeczko i możecie się wyspać. Albo i nie, skoro spać po nocach nie możesz. Pewnie za dużo o tym wszystkim myślisz. To nowa sytuacja, bardzo wyczekiwana, ale pewnie też mega stresująca. Ja swego czasu też miałam bezsenne noce. Wiesz, co pomogło? Zasypianie razem z mężem, nawet jak nie muszę rano wstawać. On mnie głaszcze po głowie, albo plecach, a ja odlatuje :)

    Panipuchatkowa, podziwiam, że jesteście w stanie mieszkać z rodzicami. Ja chyba bym nie potrafiła. Jeżdżenie na weekendy to co innego. Zresztą, z moimi rodzicami byłoby łatwiej, bo są tacy, że się nie wtrącają. A rodzice męża są...dziwni? Narzucający się bardzo. Jego mama potrafiła przyjść do nas, jak oglądaliśmy jakiś film u niego w pokoju jeszcze za "chodzenia ze sobą". Bez pukania, bez niczego. Usiadła i do nas "Co oglądacie? Pooglądam z wami". Także mnie by trafiło, szczególnie teraz podczas starań o dziecko :)

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
‹‹ 142 143 144 145 146 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ