X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 92- starania
Odpowiedz

Rocznik 92- starania

Oceń ten wątek:
  • Mari92 Autorytet
    Postów: 2067 670

    Wysłany: 10 sierpnia 2021, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinye wrote:
    Hej, witam Was ponownie na tym forum. Wracam z kolejnymi staraniami :)
    Witam , my również staramy się o drugą dzidzie. Też brałam ostatnio ovarin .
    Powodzenia 😊

    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/201810011778.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marek💙
    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/202206044980.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marta 💓
  • olcik Autorytet
    Postów: 282 130

    Wysłany: 11 sierpnia 2021, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w zasadzie od zawsze się suplementuje, co jakiś czas robię przerwę. Ostatnio przed cb stosowałam LittleMe z HealthLabs ma bardzo fajny skład. Poprzednio witD, witC, kwas foliowy, witBcomplex, witE każde oddzielnie. Teraz z polecenia Pana Tabletki DuphaVit Start.










    Mari92 lubi tę wiadomość

  • Paulinye Ekspertka
    Postów: 208 98

    Wysłany: 12 sierpnia 2021, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olcik wrote:
    Paulinye czyli inozytol w składzie jest dla unormowania cyklu miesiączkowego?
    Szczerze to nie mam pojęcia. Działało, to zacznę brać jeszcze raz :)

    Mari92 lubi tę wiadomość

    nzjd9jcg6z6mqaqf.png
    klz9tv73mh4koy9p.png
    x7g1u6bdz9fwpu62.png
  • olcik Autorytet
    Postów: 282 130

    Wysłany: 16 sierpnia 2021, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mari92 wrote:
    Olcik to daj znać jak będą wyniki 😊.
    Pozdrawiam serdecznie 🙂

    Mam wyniki...
    MTHFR 1298A>C układ homozygotyczny

    jako jedyny gen nieprawidłowy z całego pakietu trombofilii i totalnie nie wiem jakie to ma znaczenie i wpływ na poronienia lub przyszłe ciąże... Aby do środy, bo mam wizytę u gin.

  • Mari92 Autorytet
    Postów: 2067 670

    Wysłany: 17 sierpnia 2021, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcik niestety też nie wiem co to znaczy, ale jestem ciekawa co ci lekarz powie. Daj znać po wizycie co i jak 🙂. Życzę powodzenia kochana 😉

    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/201810011778.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marek💙
    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/202206044980.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marta 💓
  • olcik Autorytet
    Postów: 282 130

    Wysłany: 17 sierpnia 2021, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mari92 wrote:
    Olcik niestety też nie wiem co to znaczy, ale jestem ciekawa co ci lekarz powie. Daj znać po wizycie co i jak 🙂. Życzę powodzenia kochana 😉

    Dziękuję i na pewno dam znać :)

    Mari92 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2021, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olcik wrote:
    Mam wyniki...
    MTHFR 1298A>C układ homozygotyczny

    jako jedyny gen nieprawidłowy z całego pakietu trombofilii i totalnie nie wiem jakie to ma znaczenie i wpływ na poronienia lub przyszłe ciąże... Aby do środy, bo mam wizytę u gin.

    Musisz przyjmować metylowany kwas foliowy, ponieważ Twój organizm syntetycznego dobrze nie wchłania. Ja tez robiłam te badania :) Alex również. Coś jeszcze jest nie tak na wyniku? PAI jest ok?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2021, 18:44

  • olcik Autorytet
    Postów: 282 130

    Wysłany: 18 sierpnia 2021, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lelek wrote:
    Musisz przyjmować metylowany kwas foliowy, ponieważ Twój organizm syntetycznego dobrze nie wchłania. Ja tez robiłam te badania :) Alex również. Coś jeszcze jest nie tak na wyniku? PAI jest ok?

    V Leiden prawidłowy
    V R2 prawidłowy
    Protrombina prawidłowy
    MTHFR c677t prawidłowy
    MTHFR a1298c NIEPRAWIDŁOWY
    PAI1 prawidłowy

    Zrobiłam również
    Kwas foliowy 14,96 (3,10-20,50)
    Homocysteina 7,90 (4,44-13,56)
    WitB12 468,90 (189-883)
    Co chyba istotne przy tych mutacjach?

  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 18 sierpnia 2021, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak Lelek napisała, musisz brać metylowany kwas foliowy. Dobrze byłoby też brać metylowaną b12, czyli metylokobalaminę. Ona pomaga utrzymać homocysteinę na dobrym poziomie. Dobrze jak ta b12 jest przy górnej granicy normy ;)
    Ale tak to wyniki spoko. Dobrze ze to tylko 1 wariant nieprawidłowy
    A tarczyca w porządku?

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2021, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo Doktor Ola :D ❤️

    alex0806, olcik lubią tę wiadomość

  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 18 sierpnia 2021, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lelek wrote:
    Ooo Doktor Ola :D ❤️
    ❤❤❤
    Może czas odkurzyć stare śmieci. Wieki mnie tu nie było. Ilość moich postów mnie przeraża 😂 jak sobie przypomnę ten czas starań to najpierw mi się słabo robi, a później w myślach się pojawia iskierka że może kiedyś znowu spróbujemy ;)

    Mari92 lubi tę wiadomość

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2021, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki, jesteś super Mamą i super by było, gdybys oddała ta miłość jeszcze dalej, kolejnej dzidzi :)
    Ja aktualnie zamknęłam fabrykę, mam nadzieje, że juz nic mi nie strzeli do głowy 😂🙈 chociaż jak oglądam zdjęcia brzuszków to mi smutno i bym chciała jeszcze raz …

    alex0806, Mari92 lubią tę wiadomość

  • olcik Autorytet
    Postów: 282 130

    Wysłany: 19 sierpnia 2021, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alex0806 wrote:
    Tak jak Lelek napisała, musisz brać metylowany kwas foliowy. Dobrze byłoby też brać metylowaną b12, czyli metylokobalaminę. Ona pomaga utrzymać homocysteinę na dobrym poziomie. Dobrze jak ta b12 jest przy górnej granicy normy ;)
    Ale tak to wyniki spoko. Dobrze ze to tylko 1 wariant nieprawidłowy
    A tarczyca w porządku?

    Aktualnie biorę Duphavit, który w składzie ma taki kwas foliowy: kwas pteroilomonoglutaminowy i L-metylofolian wapnia czyli mieszanka zwykłego z metylowanym w moim rozumieniu i przestudiowaniu połowy internetu :P TSH 1,46 oraz inne hormony są w normie, ale nie mam przy sobie wyników żeby wam napisać. Wczoraj z mężem zrobiliśmy kariotyp oraz rozszerzone badanie nasienia. Powinnam zrobić jeszcze badanie białko S i C, ale nie wiem czy ma być to czynność (aktywność) czy ilość (antygen). Jesteście w stanie mi pomóc? :)

    Mari92 lubi tę wiadomość

  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 19 sierpnia 2021, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lepiej brać sam czysty folian. Ja brałam z solgara na przykład. Bo ten w połowie syntetyczny to ci się i tak będzie odkładać bo się nie będzie przyswajał.
    Co do białek to się nie orientuje za bardzo ale znam osobę która może to ładnie zinterpretować więc jak będziesz miała wynik to daj znać ;)

    olcik lubi tę wiadomość

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • olcik Autorytet
    Postów: 282 130

    Wysłany: 19 sierpnia 2021, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałam zastąpić te kilka tabletek każdego suplementu na jedną, szkoda że udało mi się tylko na miesiąc :P Alex a czy metylokobalamina może być również z solgaru czy jakąś inną polecisz?

  • olcik Autorytet
    Postów: 282 130

    Wysłany: 19 sierpnia 2021, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj byłam na wizycie u gin z programu badań prokreacyjnych i miał w szerokim poważaniu m.in. tą mutacje MTHFR i resztę innych wyników, które zrobiłam z zaleceń swojej pani doktor. Poszliśmy z mężem do tej przychodni, żeby zrobić karioptyp oraz rozszerzone badania nasienia na NFZ ale szczerze jakoś nie poczułam się specjalnie zaopiekowana. Mamy kolejną wizytę zaklepaną-konsultacje wyników, chociaż wcale nie uśmiecha mi się tam wracać...

  • Mari92 Autorytet
    Postów: 2067 670

    Wysłany: 19 sierpnia 2021, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcik może trafiliście na złego lekarza , może tam jest jeszcze inny i do niego spróbować 😁

    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/201810011778.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marek💙
    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/202206044980.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marta 💓
  • olcik Autorytet
    Postów: 282 130

    Wysłany: 19 sierpnia 2021, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mari, raczej wrócę tam tylko po wyniki...

    Mari92 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2021, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olcik wrote:
    Aktualnie biorę Duphavit, który w składzie ma taki kwas foliowy: kwas pteroilomonoglutaminowy i L-metylofolian wapnia czyli mieszanka zwykłego z metylowanym w moim rozumieniu i przestudiowaniu połowy internetu :P TSH 1,46 oraz inne hormony są w normie, ale nie mam przy sobie wyników żeby wam napisać. Wczoraj z mężem zrobiliśmy kariotyp oraz rozszerzone badanie nasienia. Powinnam zrobić jeszcze badanie białko S i C, ale nie wiem czy ma być to czynność (aktywność) czy ilość (antygen). Jesteście w stanie mi pomóc? :)

    Ja robiłam wolne białko C i S w Alabie i nazywało się :

    Białko C (G05), Białko S (G07)

    Widzę, ze w diagnostyce tez maja te same kody. Może w opisie jest dokładna informacja czy to aktywność czy antygen ;)


    A metylowana b12 brałyśmy z Doctorlife, b6 ze swansona :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2021, 20:14

    alex0806 lubi tę wiadomość

  • olcik Autorytet
    Postów: 282 130

    Wysłany: 19 sierpnia 2021, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lelek jesteś wielka! :* Jutro to sprawdzę i pewnie w poniedziałek podjadę do labo.

    Mari92 lubi tę wiadomość

‹‹ 2312 2313 2314 2315 2316
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ