X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 92- starania
Odpowiedz

Rocznik 92- starania

Oceń ten wątek:
  • panipuchatkowa Autorytet
    Postów: 6083 1699

    Wysłany: 28 września 2017, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kalarepka. Nie martw się wszystko będzie dobrze!

    3i49krhm19wid3ce.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 28 września 2017, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kalarepka! :D nie przejmuj się tym wzrostem skoro to różne laboratoria są. Pewnie różną czułość maja ;) pocieszyłaś mnie tym ze tak wcześnie wyszła Ci ładna beta bo zastanawiam sie co u mnie jutro będzie czy nie będzie jakiegoś dziwnego wyniku typu 1-2 :P ;)

    Męża masz przekochanego, widać ze mu zależy zeby wszystko było dobrze. Odpoczywaj, dbaj o was i rośnijcie ;)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Kalarepka Znajoma
    Postów: 21 14

    Wysłany: 28 września 2017, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za ciepłe słowa! :*
    Terka, zrobiłam betę tak wcześnie tylko i wyłącznie dlatego, że zobaczyłam bladą kreseczkę na teście (z resztą eel chyba miała tak samo :) ), który z kolei zrobiłam bez większych nadziei, że cokolwiek się pojawi. Jak co miesiąc z resztą :)

    Trzymam kochana kciuki za wyniki! Przesyłam dużo pozytywnej energii!
    terka wrote:
    Męża masz przekochanego, widać ze mu zależy zeby wszystko było dobrze. Odpoczywaj, dbaj o was i rośnijcie ;)

    To prawda, jest kochany, trochę szalony, bo już z brzuchem gada :D
    Co do odpoczynku, staram się, ale różnie to wychodzi. Mam teraz tyle energii, że wszędzie bym chodziła na piechotę (a nawet do sklepu dwie ulice dalej, potrafiłam autem pojechać), no i spać nie mogę (nie powinno być na odwrót?), kładę się do łóżka na siłę a o 7 rano mam oczy jak 5zł... Ja - wieczny śpioch, którego ciężko było zwlec z łóżka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 września 2017, 15:06

    oar8yx8dyq4nd2ny.png
  • kryha Autorytet
    Postów: 506 187

    Wysłany: 28 września 2017, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie dziewczyny :) Dzisiaj mój 19dc, nic się w zasadzie nie dzieje, śluzu płodnego brak, ale z ciekawości zrobiłam test owulacyjny.
    Spodziewałam się oczywiście negatywnego wyniku i tak było, bo kreska testowa wyszła bledsza od kontrolnej, ale się pokazała! :) Czy to znaczy, że w niedługim czasie "coś" zacznie się dziać? Czy raczej ta kreska może ciemnieć dłuuugo przed owulacją i nie ma co się napalać?

    W poprzednim cyklu jak robiłam tak "na pałę" testy, to wychodziła jedna kreska. Dopiero jak zaczął mnie boleć jajnik i wiedziałam, że coś jest na rzeczy, 2 dni z rzędu miałam 2 równe kreski.

    Jakie są wasze doświadczenia w tym temacie? :)

    2x1nanlix81xpd1c.png
    km5svcqgp72i11n3.png
  • panipuchatkowa Autorytet
    Postów: 6083 1699

    Wysłany: 28 września 2017, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kryha ja potrafilam nawet z 10 dni mieć bladą kreskę na tescie raz bardziej rozowa a raz mniej. I niestety nie rozgryzlam tego czy bylo blisko czy daleko do owu.

    3i49krhm19wid3ce.png
  • Kalarepka Znajoma
    Postów: 21 14

    Wysłany: 28 września 2017, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w tym cyklu robiłam testy owulacyjne w sumie raczej z ciekawości, bo zastanawiałam się nam tym samym co ty. I z moich obserwacji wynikło, że na ok 2 dni przed pozytywnym testem były właśnie 2 kreski ale testowa zawsze była bledsza. W sumie test 'pozytywny' też nie do końca był pozytywny, bo testowa była trochę bledsza niż kontrolna. Teraz sobie tłumaczę to tym, że mogło to być 'chwilę' przed albo po piku LH. Przecież nie da rady wstrzelić się z testem idealnie w szczytowy poziom hormonu. Dzień po pozytywnym, testowa była 'o połowę' bledsza od kontrolnej, czyli tak jak te testy przed.
    Później już nie sprawdzałam, żeby się jakoś dziko nie nakręcać.

    Kryha a jak długie masz cykle? Mi przy 29-31 dni test pozytywny wyszedł w 17dc, czyli strzelam, że owulacja była 18dc. Przy czym u mnie po śluzie ciężko było poznać dni płodne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 września 2017, 15:52

    oar8yx8dyq4nd2ny.png
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 28 września 2017, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też nie mogłam się połapać w tych testach, bo nigdy nie trafiłam na to żeby mi test pokazał 2 piękne kreski.

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • kryha Autorytet
    Postów: 506 187

    Wysłany: 28 września 2017, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalarepka, no moje cykle to są szalone, bo karmię piersią jeszcze pierwsze dziecko. Nie ma w nich od roku żadnej regularności.

    Testy we wcześniejszych cyklach robiłam na próbę, bo np. zaczął boleć mnie jajnik i pomyślałam: nie staramy się jeszcze, ale sprawdzę, żeby wiedzieć czy to na owu.
    I ze 3 razy pod rząd tak trafiałam, bo po 2 tyg przychodziła @.
    Od tego cyklu w zasadzie zaczęłam dopiero mierzyć temp, badać szyjkę i śluz, więc nie mam odniesienia do testów owu, kiedy jaka kreska :D

    Wcześniej mi to było niepotrzebne, teraz wyglądam znaków jak pierwszej gwiazdki w Wigilię :)

    2x1nanlix81xpd1c.png
    km5svcqgp72i11n3.png
  • Mari92 Autorytet
    Postów: 2067 670

    Wysłany: 28 września 2017, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalarepka tak się cieszę ❤

    Dziewczyny co to testów owu to czasami się zdarza, że najpierw jest blada ta krecha, a w kolejny dniu już mocna. W ostatnim cyklu zdarzyła mi się krecha testowa ciemniejsza od kontrolnej i owulacja też tak miałam. Ale w każdym cyklu te testy wychodzą inaczej. A robie je tak mniej więcej od stycznia.

    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/201810011778.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marek💙
    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/202206044980.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marta 💓
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 28 września 2017, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) Znowu sobie poczytałam wasze posty, bo jestem do tyłu od rana :)
    Kalarepka, na pewno wszystko będzie cudownie i beta będzie wzrastała z dnia na dzień :) Już czekamy na pierwsze fasolkowe zdjęcie :)
    Faktycznie, wrzesień obrodził w ciąże :) Jestem dopiero na forum od niedawna, ale co chwila gdzieśtam widzę, że tu ciąża, tam druga :) Także niedługo dołączy pewnie terka i panipuchatkowa :) A później cała reszta :)

    U mnie na wykresie zaczęło się dziać :) W tym cyklu wiedziałam, że nic z tego nie wyjdzie po moich przebojach z tarczycą, ale zaczęłam wszystko sprawdzać, żeby w ogóle sprawdzić czy mam owulację. I dzisiaj ovu mi pokazało, że była :) Jeśli dobrze objawy obserwowałam itd to jest szansa. Do tej pory nie sprawdzałam tego tak konkretnie, ale bardzo się cieszę, że jednak się pojawia. Nie wiem czy w każdym cyklu, ale już jakieś światełko w tunelu jest. Coraz bliżej do ujrzenia II :)

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • panipuchatkowa Autorytet
    Postów: 6083 1699

    Wysłany: 28 września 2017, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alex super! Piękny wykres się zaczyna!☺

    3i49krhm19wid3ce.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 28 września 2017, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alex-racja jeśli wiesz ze owu była (przynajmniej w tym cyklu) to jestes bliżej dwóch kresek :P no zobaczymy co mi tam jutro wyjdzie, chyba ze temperatura jutro powie stop nigdzie nie idź :P zobaczymy ;) znając mnie pewnie dzisiaj wczesniej pójdę spać bo przecież po co siedzieć dłużej niż do 20.00 :P

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 28 września 2017, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja o 21 to już przeważnie zasypiam na stojąco. A dzisiaj odkąd z pracy wróciłam to przysypiam, głowa mnie boli. U mnie najlepsze jest to, że ja nigdy tempki powyżej 36 nie mam, początek cyklu skakał w górę i w dół. A teraz tak ładnie wzrosło:) Zobaczymy przez kilka kolejnych dni, czy będzie nadal na tym poziomie.
    Terka, jutro jak będziesz coś wiedziała to pisz od razu :) Z niecierpliwością czekamy na twoją betę, żeby oczywiście potwierdzić ciążę :)

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 28 września 2017, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro beta tylko jeśli temperatura na odpowiednim poziomie. Jak nie to po weekendzie ;)

    Tez czekam, mąż to samo... Sporo osób czeka na to maleństwo :P

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 28 września 2017, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alex0806 wrote:
    Terka, jutro jak będziesz coś wiedziała to pisz od razu :)

    Najpierw będę musiała dojść do siebie :P

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • panipuchatkowa Autorytet
    Postów: 6083 1699

    Wysłany: 28 września 2017, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Terka trzymamy kciuki! ❤

    terka lubi tę wiadomość

    3i49krhm19wid3ce.png
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 28 września 2017, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za Was obie trzymamy kciuki :) Jeszcze wrzesień się nie skończył, więc kontynuujcie dobrą passę zieloności :)

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 28 września 2017, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    terka, a z rana idziesz badać tą betę?

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 28 września 2017, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alegzi wrote:
    terka, a z rana idziesz badać tą betę?

    No a kiedy? Do południa czekać nie będę :P ;) a tak poważnie to labka mam do 11 ;)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 28 września 2017, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytam, bo muszę wiedzieć w jakim czasie mam sprawdzać forum jutro :)

    Obejrzałam "seks w wielki mieście", aż 2 części. Jak dla mnie fajny film. Polecam na babskie spotkanie albo na leniwy wieczór :)

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
‹‹ 33 34 35 36 37 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ