X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 92- starania
Odpowiedz

Rocznik 92- starania

Oceń ten wątek:
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 7 września 2017, 05:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1003-czesc! Zastanawiałam się czy sie tu odezwiesz ;) przyciągnęłam Cię myślami! :D

    Mari92-pewnie ze będzie lepszy! :D u mnie tez zaczęły się dni przedowulacyjne, powoli zbliżamy się do skoku ale kiedy będzie to nie wiem ;)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 7 września 2017, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1003, witamy :)

    Ja jestem tuz przed @. Powinnam dostać dziś albo jutro. Jestem wkurzona, bo się umówiłam na cytologię jutro zapominając o tym, że powinno się ją robić kilka dni przed albo kilka dni po @. A ja akurat jestem jakby w trakcie oczekiwania na nią. No nic zobaczymy co jutro gin. powie.

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 7 września 2017, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie jakieś plany na weekend oprócz starania się o dzidzię? :)

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • Mari92 Autorytet
    Postów: 2067 670

    Wysłany: 7 września 2017, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alegzi-a może @ nie przyjdzie. A na cytologie to podobno najlepiej w 9 dniu cyklu iść, tak moja gin tak twierdzi.

    A plany na weekend nie specjalne, chyba, że w trakcie coś wyskoczy.
    Jutro piątek-weekendu początek.

    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/201810011778.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marek💙
    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/202206044980.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marta 💓
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 8 września 2017, 05:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam urodzinowego grilla kumpla w sobotę wiec bedzie wesoło. I pewnie u rodziców moich zostaniemy na noc i kawałek niedzieli bo mieszkają 3 minuty od niego (kolega z dziecięcych lat ;) ) :D chyba że zachce nam się nocnych podróży pociągiem to moze wrócimy do siebie :D miejmy nadzieje że pogoda choć trochę dopisze bo póki co kiepsko wieczorami jest...a stać nad grillem jak przy piecu nie mam ochoty :P

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • justacz Koleżanka
    Postów: 42 5

    Wysłany: 8 września 2017, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Melduję sie po zabiegu. Wczoraj mialam laparo z histeroskopia. Bylo podejrzenie potworniaka na lewym jajniku a w efekcie okazało sie, ze jest to torbiel endometrialna. Usunęli ją, poza tym żadnych innych ognisk endometriozy nie stwierdzono. Jajowody drożne. W histeroskopii ok, ale okazało sie, ze mialam zrost na szyjce macicy co moglo utrudniać przejście plemników i w konsekwencji zapłodnienie. Ale udroznili mi kanał szyjki i teraz jestem lekko obolala ale w sumie zadowolona, że juz jakaś przyczyna uchwytna jest i została wyeliminowana. Ten zrost podejrzewam, ze powstał po wymrazaniu nadzerki, ktora mialam robiona jakieś 3 lata temu. Gdybym wtedy wiedziala to bym ją zostawiła jak jest. Takze za tydzień z hakiem walczymy dalej o dzidzie z nowa energia:) Pozdrawiam Was wszystkie:)

  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 8 września 2017, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justacz wrote:
    Hej dziewczyny. Melduję sie po zabiegu. Wczoraj mialam laparo z histeroskopia. Bylo podejrzenie potworniaka na lewym jajniku a w efekcie okazało sie, ze jest to torbiel endometrialna. Usunęli ją, poza tym żadnych innych ognisk endometriozy nie stwierdzono. Jajowody drożne. W histeroskopii ok, ale okazało sie, ze mialam zrost na szyjce macicy co moglo utrudniać przejście plemników i w konsekwencji zapłodnienie. Ale udroznili mi kanał szyjki i teraz jestem lekko obolala ale w sumie zadowolona, że juz jakaś przyczyna uchwytna jest i została wyeliminowana. Ten zrost podejrzewam, ze powstał po wymrazaniu nadzerki, ktora mialam robiona jakieś 3 lata temu. Gdybym wtedy wiedziala to bym ją zostawiła jak jest. Takze za tydzień z hakiem walczymy dalej o dzidzie z nowa energia:) Pozdrawiam Was wszystkie:)

    Super, że wszystko się wyjaśniło i co mogli naprawili, udrożnili i umożliwili dalsze starania :D no to wypoczywaj, nabieraj sił i ochoty na starania! ;)

    justacz lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Mari92 Autorytet
    Postów: 2067 670

    Wysłany: 8 września 2017, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justacz- będziemy trzymać kciuki :-).
    Dziewczyny udanego i słonecznego weekendu ;-)

    justacz lubi tę wiadomość

    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/201810011778.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marek💙
    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/202206044980.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marta 💓
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 8 września 2017, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justacz, teraz już będzie z górki :) Super, że wyszło tak, a nie inaczej.

    Odnośnie weekendu to jadę jutro na zakupy, a potem pójdę może pozbierać śliwki i jakieś dżemy zrobię na zimę :D

    dziś 31 dzień. Powinnam w nocy dostać @. Cykle mam 30-31 dniowe. Oby tym razem nie przyszła...

    Dziewczyny, życzę ładnej pogody juterko! :D
    Ps. zaczynam urlopik :D

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 8 września 2017, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was ma może zestaw do hybryd? Pytam, bo przymierzam się do zakupu no i się zastanawiam nad firmą :)

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 9 września 2017, 04:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alegzi wrote:
    Czy któraś z Was ma może zestaw do hybryd? Pytam, bo przymierzam się do zakupu no i się zastanawiam nad firmą :)

    Niestety nie pomogę w tej kwestii bo podobają mi sie bardzo ale równie mocno drażnią długie paznokcie, więc sobie nie robię bo szkoda mi kasy skoro by stało. Nawet na ślubie miałam naturalne trochę dłuższe tylko paznokcie ;)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Mari92 Autorytet
    Postów: 2067 670

    Wysłany: 9 września 2017, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też niestety w kwesti paznokci to nie pomogę.

    Pozdrawiam :-)

    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/201810011778.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marek💙
    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/202206044980.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marta 💓
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 9 września 2017, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :)

    Zarejestrowałam się właśnie na forum, żeby pogadać z dziewczynami, które też się starają o dzidziusia :) Też jestem z rocznika 92', z mężem staramy się już od stycznia, bezskutecznie na razie... Staramy się bardzo prężnie, na razie jestem w trakcie rozmaitych badań i powoli chyba wpadam w czarną rozpacz, dlatego może wasze doświadczenia będą pomocne i budujące, bo chyba tego potrzebuję :)
    Od dłuższego czasu lekarze podejrzewali u mnie PCO, ale tylko na podstawie badania USG i nieregularnych miesiączek.Żaden nie zrobił badań hormonalnych, bo na NFZ to się niczego człowiek nie doprosi. Zmieniłam lekarza na prywatnego, w grudniu dopiero mam badania w szpitalu pod kątem PCO. A w tym tygodniu dostałam wyniki badań tarczycy, czekam na wizytę u ginekologa i endokrynologa...
    TSH 5,49
    FT3 5,62
    FT4 17,25
    anty TPO 311,60

    Czy któraś z was miała podobne doświadczenia?

    Marrtaa lubi tę wiadomość

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • justacz Koleżanka
    Postów: 42 5

    Wysłany: 9 września 2017, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Kochane:) Dziś przyszła @ i nie pamiętam kiedy się tak cieszyłam z tego powodu;O :P Teraz szybciej możemy działać:)

    Też Wam życzę udanego weekendu tym bardziej, że pogoda się poprawiła i słoneczko w końcu się pojawiło.

    Alegzi co do hybryd, to nie wiem z własnego doświadczenia ale przyjaciółka robi paznokcie na firmie Semilac i sobie chwali. I trzymam kciuki, żeby @ nie przyszła:*

  • Mari92 Autorytet
    Postów: 2067 670

    Wysłany: 9 września 2017, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alex0806-witamy. Z twoich wyników widzę, że TSH masz za wysokie do zajścia w ciąże. Najlepszy wynik jest do 2,5. Ale to Ci pewnie lekarz powie.
    Chociaż powodów może być wiele, że ciąży nie ma.

    Justacz-masz rację, nowy cykl-nowa szansa na sukces. Powodzenia. :-)

    alex0806 lubi tę wiadomość

    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/201810011778.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marek💙
    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/202206044980.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marta 💓
  • panipuchatkowa Autorytet
    Postów: 6083 1699

    Wysłany: 9 września 2017, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Ja też rocznik 92. Na ovu jestem już od pół roku. Teraz mamy 7cs.
    W czerwcu niestety poroniłam.. Także jest to drugi cs po poronieniu.
    Z leków to biorę już 3 miesiąc miovarian. Pod koniec miesiąca idę do gina.
    A z mężem jesteśmy już 2 lata i 3 miesiące po ślubie.
    Wszystkim Wam życzę powodzenia! :)

    3i49krhm19wid3ce.png
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 9 września 2017, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym TSH to się bardzo zdziwiłam. Tak samo anty TPO to ponoć jakieś zapalenie tarczycy. Najbardziej jestem zdenerwowana i zrezygnowana tym, że poprzedni ginekolodzy nie zrobili mi żadnych badań tarczycy, ani hormonalnych, od razu zakładając że obraz USG odpowiada policystycznym jajnikom... I tak męczyłam się od liceum :/ Bolesne, obfite miesiączki, ale bardzo nieregularne. Ostatni ginekolog z NFZ kazał mi brać Ovarin i początkowo skutkowało regularnością @, ale teraz już zupełnie jest masakra. Brak okresu od 29 lipca. W środę idę do ginekologa, z tym że teraz od czerwca chodzę prywatnie i jest całkiem inne podejście do pacjenta. Na razie od stycznia się staramy książkowo i nic. Co miesiąc robię test w nadziei, że pojawi się druga kreska... I chyba zaczynam wariować :/

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • panipuchatkowa Autorytet
    Postów: 6083 1699

    Wysłany: 9 września 2017, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatni cykl miałam bardzo długi.. prawie 60 dni. dostałam duphaston i po paru dniach od odstawienia dostałam @.

    3i49krhm19wid3ce.png
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 9 września 2017, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie mój cykl przed tym 29 lipca był po Duphastonie. Z tym, że @ wg. lekarza miałam dostać po 5 dniach brania go, a dostałam już w drugim dniu. Miesiączka trwała 8 dni i od tamtej pory cisza :/ Najgorsze jest to oczekiwanie na @, żeby móc w ogóle cokolwiek wyliczać w cyklu. Staramy się nadal, ale na razie oczekuję z niecierpliwością na wizytę u ginekologa. Już naprawdę nie wiem, co to może być.

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • panipuchatkowa Autorytet
    Postów: 6083 1699

    Wysłany: 9 września 2017, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem, ja byłam strasznie zdenerwowana i zestresowana tym, że dalej okresu nie było. Mam nadzieję że ten będzie już 'normalny' ;)

    alex0806 lubi tę wiadomość

    3i49krhm19wid3ce.png
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ