X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 92- starania
Odpowiedz

Rocznik 92- starania

Oceń ten wątek:
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 10 września 2017, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już sobie poczytałam o tym dzisiaj, zaczynam mierzyć od jutra :) Bo @ dostałam po 12. Już zaczyna mnie rwać brzuch, jest mi niedobrze... Więc standardowy okres :)

    Skaczę po forum, czytam sobie interesujące rzeczy... I mam jakieś dziwne przeczucia, że w końcu się uda :) Jakoś mnie pozytywnie nastroiły historie forumowiczek, którym się udało. Tylko najpierw muszę unormować tarczycę.

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • Kitkat Autorytet
    Postów: 328 189

    Wysłany: 10 września 2017, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alex0806 wrote:
    Już sobie poczytałam o tym dzisiaj, zaczynam mierzyć od jutra :) Bo @ dostałam po 12. Już zaczyna mnie rwać brzuch, jest mi niedobrze... Więc standardowy okres :)

    Skaczę po forum, czytam sobie interesujące rzeczy... I mam jakieś dziwne przeczucia, że w końcu się uda :) Jakoś mnie pozytywnie nastroiły historie forumowiczek, którym się udało. Tylko najpierw muszę unormować tarczycę.
    Ja wczoraj rano obudziłam się z przeczuciem, że w tym cyklu się nam uda :) i mam jakiś taki wewnętrzny spokój :)

    oar890bvpobm9vcr.png
    fb3d941327.png
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 10 września 2017, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się teraz zastanawiam jak to liczyć. Badania hormonalne mam zrobić w 5-6 dniu cyklu, ale nie wiem czy ten dzisiejszy dzień mam liczyć, bo to nie jest taka mocna krew tylko bardziej plamienie brązowe.. . I nie wiem czy iść w piątek czy sobotę

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 10 września 2017, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justacz, z tego wszystkiego nie zrobiłam z rana zdjęcia:(
    Test robiłam 2 razy rano. Na pierwszym jak i na drugim była bardzo, ale to naprawdę bardzo bladziutka różowa (nie niebieska:)) kreseczka. Jutro z rana idę na beta hcg. Mam nadzieję, że już jutro dowiem się wszystkiego.

    alex0806, ja bym to liczyła już jako @. Jak miałam iść zrobić cytologię to mi gin. powiedziała, że mam być po @ i ma być "czysto", bo wyniki będą zafałszowane. A więc żadnego nawet małego plamienia nie miałam mieć.

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 10 września 2017, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie mierzenia temperatury to jest to przydatna rzecz. Kobieta uczy się swojego "organizmu'. Śmiesznie to brzmi, ale naprawdę zwraca się wtedy większą uwagę na ból jajnika, śluz czy nawet bóle piersi itp.. Niby ostatni cykl nie mierzyłam temperatury, bo już byłam zdołowana niepowodzeniami, ale powiem Wam, że dzięki prawie rocznemu mierzeniu jestem bardziej wyczulona na "zachowania swojego organizmu".

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 10 września 2017, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie muszę znaleźć jakieś informacje jak to rozumieć. Bo mam iść na badania w 5-6 dniu cyklu. I muszę wiedzieć na kiedy sobie wolny poranek w pracy ogarnąć: )

    Właśnie chcę lepiej poznać mój organizm i te nieszczęsne cykle, żeby w ogóle wiedzieć czy mam owulację itd.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2017, 17:49

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 11 września 2017, 05:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Warto robić obserwacje zeby sie poznać chociaż ja czasem mysle zeby to olać. Nie mam problemu z systematycznością ale ciągle czekanie dobija. Bo najpierw na skok potem na 14dpo... Nieświadome kobiety mam wrażenie szybciej zachodzą w ciąże :D :P nie liczą nie sprawdzają tylko korzystają z uroków seksu :D

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • panipuchatkowa Autorytet
    Postów: 6083 1699

    Wysłany: 11 września 2017, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alegzi - trzymam kciuki za bete. Ja mierze temperaturę o 6.00 codziennie nawet w weekendy kiedy nie idę do pracy. Już się tak przyzwyczaiłam.☺

    alegzi lubi tę wiadomość

    3i49krhm19wid3ce.png
  • justacz Koleżanka
    Postów: 42 5

    Wysłany: 11 września 2017, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alex0806 i kitkat to oby przeczucia były jak najbardziej trafione!!:)

    Alegzi mocno kciuki za betę dzisiaj!:)

    I macie rację w 100%, obserwacje siebie dużo dają. Ja nie mierzę temperatury, ale jak zaczęłam dokładniej obserwować siebie(śluz, bóle krzyża, brzucha itd.) to "nagle" mi się cykl uregulował i jak w zegarku 28 dni trwał. Oczywiście nie obyło się bez łudzenia i przeinaczania objawów na wczesne objawy w ciąży(np. plamienia), ale podświadomie i tak było wiadomo co one oznaczają.

    Słoneczko piękne u nas dzisiaj:) Mam nadzieję, że u Was też. Miłego dnia:*

  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 11 września 2017, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyniki bety dopiero jutro rano. No szlag mnie trafił jak to usłyszałam. Myślałam, że dziś po południu już będę wszystko wiedziała, a jak na złość się przedłuża. Na dodatek jestem sama w domu do końca tygodnia. Raz na ruski rok zostaję sama i akurat to musiało wypaść teraz.

    U mnie pogoda hmmm jesienna :) Szaro i chłodno za oknem.

    Dziewczyny wiem, że już długo trzymacie za mnie kciuki, ale proszę róbcie to jeszcze do jutra :)

    Miłego poniedziałku! :D

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 11 września 2017, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do mierzenia temperatury to ja zawsze mierzyłam 5:20. Czy to był piątek, świątek czy niedziela zawsze o tej samej porze.
    Trzeba pamiętać żeby termometr był blisko łóżka żeby nie wychodzić spod kołdry.

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • Mari92 Autorytet
    Postów: 2067 670

    Wysłany: 11 września 2017, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będziemy mocno trzymaać kciuki :-)

    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/201810011778.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marek💙
    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/202206044980.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marta 💓
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 11 września 2017, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alegzi-trzymam kciuki i palce u nóg! Dawaj zaraz znać jak tylko będziesz wiedziała ;) rozumiem o czym mówisz, ważna sprawa a tu nie ma z kim czekać i emocji dzielić... Ale jak coś to masz jeszcze nas! ;) wiem, ze to nie to samo co mąż... ale zawsze to jakieś towarzystwo choć rozsiane po Polsce ;)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 11 września 2017, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a ja ciągle mam dylemat... Niby boli mnie brzuch od wczoraj, ale mam do tego raczej krwiste plamienia niż @ :/ Bo nie leci cały czas. I nie wiem, czy zaliczyć wczorajsze do pierwszego dnia cyklu...

    Ja zaczęłam mierzyć o 6, bo mąż wstaje do pracy na jedną zmianę i akurat budzik zawsze przed 6 ustawiony. Bo ja to różnie chodzę :)

    Alegzi trzymamy kciuki :) Wczoraj zaobserwowałam taki wysyp pozytywnych testów na forum, że musisz się do tego też zaliczyć, dobra passa :)

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 11 września 2017, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alex a możesz podesłać link do poprzedniego cyklu? Tego który wczoraj zakończyłaś. Moze cos będę w stanie powiedzieć wtedy ;)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 11 września 2017, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dopiero zaczęłam wypełniać, jestem nowa na forum :) Ale ostatni @ miałam 26 lipca do 3 sierpnia. I to było po Duphastonie. Biorę Ovarin i początkowo miałam regularnie @ os stycznia, ale jakoś mi się poprzestawiało ostatnio i mam coraz dłuższe cykle. Ten poprzedni trwał 47 dni. I w niedzielę dostałam plamienie, boli mnie brzuch jak na okres, ale nic się nie zmienia. Brązowo-krwiste plamienia raz na jakiś czas. I brzuch nadal mnie rwie, mam aż napęczniały.

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 12 września 2017, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, siedzę przed gabinetem gin. W dłoni trzymam wyniki hcg- 7,37. Wychodzi, ze jestem na początku 3 tyg.

    justacz, terka lubią tę wiadomość

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • justacz Koleżanka
    Postów: 42 5

    Wysłany: 12 września 2017, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje gratulacje!!!:) Boziu ale się cieszę:) Teraz oby był piękny przyrost za dwa dni i wszystko dobrze się rozwijało:) Daj znać od razu po wizycie;)

  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 12 września 2017, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justacz, dziękuję! :)

    Jestem po wizycie. Lekarz pow., że jest to bardzo, ale to bardzo wczesna ciąża. Ma ok. 10 dni. Mam przyjść w poniedziałek i zobaczymy jak się będzie rozwijało dalej. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

    Umówiłam się dzisiaj do drugiego gin. Musze mieć porównanie jeśli chodzi o gin.
    Ten pierwszy gin. nie zlecił mi żadnych badań. Powiedział, że w pon. zobaczymy jeszcze raz USG i wtedy pogadamy o badaniach.

    Dziewczyny jak myślicie, można w czasie ciąży latać samolotem? Mi gin. pow., że nie mam się czym stresować, że bez problemu mogę. Tyle się naczytałam, że lepiej nie, bo są promieniowania itp., więc sama już nie wiem.

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 12 września 2017, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alegzi wrote:
    Dziewczyny, siedzę przed gabinetem gin. W dłoni trzymam wyniki hcg- 7,37. Wychodzi, ze jestem na początku 3 tyg.

    Gratulacje!!!!! :D :D :D

    Co do latania słyszałam taką opinie-jeśli z ciąża jest wszystko w porządku to można lecieć, jeśli lekarz stwierdzi ze lepiej nie to lepiej odpuścić. Chodzi o różnice ciśnień, a czy tez o promieniowanie -nie wiem nigdy nie latałam ;)

    A co do lekarza-jeśli poczujesz ze tak będzie lepiej to idź do drugiego ale wydaje mi sie ze ten ze względu na wczesna ciążę jeszcze niewiele moze powiedzieć i zobaczyć i dlatego kazał poczekać do poniedziałku ;) ale ze Twój komfort jest najważniejszy to zrobisz jak bedziesz chciala ;)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ