X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rodzinka.pl - starania o 3, 4, 5... szczęście 😀
Odpowiedz

Rodzinka.pl - starania o 3, 4, 5... szczęście 😀

Oceń ten wątek:
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5420 5647

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja prawdę mówiąc z teściową mam lepszą relacje niż z własną mamą 🤷🏻‍♀️ dzwonimy do siebie co kilka dni, jest super babcią.
    Jak już przyjadą na weekend to naprawdę mam super pomoc. Byli w październiku gdy Lidka miała tydzień. Pomogła mi ogarnąć dzieci, nagotowała na zapas...
    Moja mama jak przyjeżdża to "w gości" 🤷🏻‍♀️
    Naprawdę złego słowa na teściową nie powiem bo jest super kobieta. Nie wtrąca się, nie ocenia, nie komentuje. Jeśli nie zapytam wprost to rad nie daje, szanuje nasze wybory. Naprawdę uwielbiam babkę :D

    Wiem, że gdyby była bliżej mogłabym na nią liczyć. Jak mąż był za granicą i musiałam jechać do szpitala z dzieckiem to wzięła wolne i pociągiem przyjechała 400km i tydzień siedziała u mnie - zajmowała się dziećmi, domem, psami 😊 moją mamę poprosiłam o pomoc w pierwszej kolejności ale odmówiła 🤷🏻‍♀️

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5420 5647

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela1108 wrote:
    Moja teściowa ma 7 dzieci ale to były inne czasy jak twierdzi i dzieci tyle wychowała i pracowała i dała radę nie to co teraz i nie było pampersów ani samochodu pod domem trzeba było autobusem na zakupy jeździć i dla całej rodziny targać z przystanku ( to akurat podziwiam ) ogólnie nie jest zła kobieta tylko właśnie tak trochę na dystans ale jak trzeba pomóc to pomoże z naszego syna się bardzo cieszyli wsumie z teściem teściu dumny bo najmłodszy wnusio. Wiem że od śmierci moich rodziców mogę jeszcze bardziej na nią liczyć w kwestii jakiejś rady czy jakby się coś działo no tylko właśnie co do opieki nad małym to niezbyt chętnie może faktycznie jej za ciezko noi często słyszę że to źle robie przy nim to już powinnam mu dawać ale to jak starsi ludzie oni inaczej poprostu robili i nie zwracam na to już uwagi

    Mnie strasznie irytują teksty o czasach. Przecież to normalne że każde czasy są inne 🤷🏻‍♀️

    Moja mama raz wyjechała z tekstem, że KIEDYS to trzeba było tetry prać i suszyć na sznurze. To się zapytałam czy mam wywalić wszystkie pampersy w imię solidarności?
    Nie wiem. Mamy przepraszać za to, że mamy pralkę i samochód? Albo nie korzystać z tego aby było sprawiedliwie?

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1534 436

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No może powinniśmy tylko nie wiem czy wtedy by nie było że za dużo dzieci i bieda taka że nie stać na pampersy i samochód 😂

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 518 492

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Wracam tu na forum po kilku latach..
    Staramy się o trzecie 🥰
    Staralismy się,że tak powiem częściowo wcześniej ale ja mieszkałam w Polsce z dziećmi a mąż w Irlandii. Przyjeżdżał 3 razy w roku. Także nie wychodziło.... była przerwa staraniowa na przeprowadzkę ogarniecie wszystkiego.
    Także odstawiłam tabletki ponad tydzień temu czekamy na okres. Ostatnio mnie zrobił test w bambuko.. zrobilam clearblue ten z plusem i po 15 min wyszła druga kreska ale taka cienka nie gruba. Stwierdziłam, że to już reakcja chemiczna i olałam. Ale okresu nadal nie ma... czekam na rozwój sytuacji 😁

    🇮🇪
    IO, stan przedcukrzycowy, niedoczynność tarczycy, arytmia, nadwaga
    Euthyrox 50, bisocard 5, metformina 1x1
    2.5 roku starań
    29.05.2018 👱‍♂️🥰
    22.09.2019👱‍♀️🥰
    Starania o trzecie ❤ 5cs
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1534 436

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaulaG wrote:
    Cześć dziewczyny. Wracam tu na forum po kilku latach..
    Staramy się o trzecie 🥰
    Staralismy się,że tak powiem częściowo wcześniej ale ja mieszkałam w Polsce z dziećmi a mąż w Irlandii. Przyjeżdżał 3 razy w roku. Także nie wychodziło.... była przerwa staraniowa na przeprowadzkę ogarniecie wszystkiego.
    Także odstawiłam tabletki ponad tydzień temu czekamy na okres. Ostatnio mnie zrobił test w bambuko.. zrobilam clearblue ten z plusem i po 15 min wyszła druga kreska ale taka cienka nie gruba. Stwierdziłam, że to już reakcja chemiczna i olałam. Ale okresu nadal nie ma... czekam na rozwój sytuacji 😁
    Super że wracacie do starań my też mamy taki zamiar od stycznia tzn już odstawiłam tabletki anty bo brałam je położna kazała bo stwierdziła że po porodzie można szybciej zajść tyle że u nas to graniczy z cudem i zobaczymy czy się jeszcze uda mieć trzeciego maluszka ja już się nie moge doczekać naprawdę

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 518 492

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela1108 wrote:
    Super że wracacie do starań my też mamy taki zamiar od stycznia tzn już odstawiłam tabletki anty bo brałam je położna kazała bo stwierdziła że po porodzie można szybciej zajść tyle że u nas to graniczy z cudem i zobaczymy czy się jeszcze uda mieć trzeciego maluszka ja już się nie moge doczekać naprawdę

    No u nas sie udało pięknie szybko po porodzie.. życzę Ci tego samego.
    Ja już 4 lata po porodzie... chyba to u mnie nie zadziała 😂

    🇮🇪
    IO, stan przedcukrzycowy, niedoczynność tarczycy, arytmia, nadwaga
    Euthyrox 50, bisocard 5, metformina 1x1
    2.5 roku starań
    29.05.2018 👱‍♂️🥰
    22.09.2019👱‍♀️🥰
    Starania o trzecie ❤ 5cs
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5420 5647

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Paula :)
    U mnie analogiczna sytuacja :) po 3 latach starań ciąża i gdy młoda miała 6 miesięcy zaszłam w ciążę z synem :D
    Kolejna ciąża gdy syn miał rok i 2 miesiące :D

    Teraz nam odbiło po 4 latach 😅

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1534 436

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara a jak twoje ciało zniosło 3 ciążę w tak krótkim czasie?

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Tattyteddy Autorytet
    Postów: 608 371

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara30 wrote:
    Hej Paula :)
    U mnie analogiczna sytuacja :) po 3 latach starań ciąża i gdy młoda miała 6 miesięcy zaszłam w ciążę z synem :D
    Kolejna ciąża gdy syn miał rok i 2 miesiące :D

    Teraz nam odbiło po 4 latach 😅
    Wszystkie porody sn?
    Ja po sn do chodziłam do siebie ponad 3 miesiące, pękłam, byłam szyta i mnie tam bolało, do tej pory odczuwam tamto miejsce i mam przez to nadżerkę którą po porodzie muszę wyleczyć 😔 Dla mnie ogólnie sn było traumatyczne i oddałabym wszystko by mieć tym razem cesarkę, ale niestety nie mam żadnych przeciwskazan dziecko ułożone główkowo... , a pewnie znowu tam pęknę i dziura będzie rozwalona jak studnia 🙄

    🩷
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5420 5647

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, całą 4-ke rodziłam SN.
    Dwójka starszych lekko klockowata 😅 4,2 kg
    Później młoda w 36 TC - 2650g
    I teraz Lidka 3300g
    Na 4 porody popekalam raz, przy drugim. Pewnie i tego bym uniknęła ale były drobne komplikacje i trzeba było mocno przyspieszyć.
    Przed każdym porodem robiłam masaż krocza i stawałam na głowie aby uelastycznić tkanki, byłam też bardzo aktywna fizycznie całe ciąże i ogólnie przygotowywałam się. Nie wiem czy miałam na to wpływ ale chcę tak myśleć 😅
    Przy pierwszych 2 porodach kilka godzin spędziłam w wannie co też napewno pomogło. Przy 3 nie miałam ani czasu ani możliwości ale 4-ty zakończył się w wodzie i Lidka urodziła się w wannie :)

    Angela zależy o co pytasz. Napewno kręgosłup oberwał ale nie wiem na ile to wpływ ciąży a na ile dźwigania 5 latki (21 kg) 🤷🏻‍♀️ ale ogólnie nie odczuwam jakichś większych zmian. W pierwszej ciąży przytyłam 24 kg 🙈 w drugiej tylko 4 kg bo biegałam za bobasem. W trzeciej nic bo biegałam za 2 bobasami. A w tej schudłam dość znacznie (w dniu porodu ważyłam 4 kg mniej niż zachodząc w ciążę a w tej chwili mam -15kg) ale całą ciążę latałam, biegałam, nosiłam młodą, kosilam trawę, plewiłam ogródki i takie tam bo całą ciążę spędziłam sama z 3 dzieci (mąż za granicą)😅 więc napewno spadek wagi na plus. A ani fizycznie ani zdrowotnie nie czuje się lepiej/gorzej :) jedynie ten kręgosłup wiecznie obrywa ale na ile to wpływ ciąży a na ile wynik dźwigania/ nieprawidłowej postawy to ciężko stwierdzić

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Tattyteddy Autorytet
    Postów: 608 371

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara30 wrote:
    Tak, całą 4-ke rodziłam SN.
    Dwójka starszych lekko klockowata 😅 4,2 kg
    Później młoda w 36 TC - 2650g
    I teraz Lidka 3300g
    Na 4 porody popekalam raz, przy drugim. Pewnie i tego bym uniknęła ale były drobne komplikacje i trzeba było mocno przyspieszyć.
    Przed każdym porodem robiłam masaż krocza i stawałam na głowie aby uelastycznić tkanki, byłam też bardzo aktywna fizycznie całe ciąże i ogólnie przygotowywałam się. Nie wiem czy miałam na to wpływ ale chcę tak myśleć 😅
    Przy pierwszych 2 porodach kilka godzin spędziłam w wannie co też napewno pomogło. Przy 3 nie miałam ani czasu ani możliwości ale 4-ty zakończył się w wodzie i Lidka urodziła się w wannie :)

    Angela zależy o co pytasz. Napewno kręgosłup oberwał ale nie wiem na ile to wpływ ciąży a na ile dźwigania 5 latki (21 kg) 🤷🏻‍♀️ ale ogólnie nie odczuwam jakichś większych zmian. W pierwszej ciąży przytyłam 24 kg 🙈 w drugiej tylko 4 kg bo biegałam za bobasem. W trzeciej nic bo biegałam za 2 bobasami. A w tej schudłam dość znacznie (w dniu porodu ważyłam 4 kg mniej niż zachodząc w ciążę a w tej chwili mam -15kg) ale całą ciążę latałam, biegałam, nosiłam młodą, kosilam trawę, plewiłam ogródki i takie tam bo całą ciążę spędziłam sama z 3 dzieci (mąż za granicą)😅 więc napewno spadek wagi na plus. A ani fizycznie ani zdrowotnie nie czuje się lepiej/gorzej :) jedynie ten kręgosłup wiecznie obrywa ale na ile to wpływ ciąży a na ile wynik dźwigania/ nieprawidłowej postawy to ciężko stwierdzić
    Szok, podziwiam i zazdroszczę porodu w wodzie, ale to rodziłaś w domu czy szpitalu jakimś?
    Mnie jak położyli i podpięli pod oxytocyne to tak leżałam i 15 godzin wyłam z bólu aż urodziłam 😔
    Teraz zaczynam panikować bo poród coraz bliżej i śni mi się to aż 😟 Wiem, że zarówno jak każda ciąża może być inna tak porody też bywają różne, ale co poradzę, że się tak boję. Jakoś jak się idzie pierwszy raz rodzić to nie ma się tej świadomości co nas czeka i jest jakoś łatwiej. A teraz normalnie to mam też takie myśli po co mi to było ta ciąża druga i to wszystko, a jednocześnie w głowie marzy mi się trójka dzieci tylko żeby ktoś za mnie urodził 😔

    To się wam wyżalilam trochę.


    A co do wagi to ja w tamtej ciąży dużo bardzo przytyłam ponad 20 kg, a w tej ciąży nie dość że na starcie ważyłam mniej i jeszcze schudłam to dopiero teraz przytyłam 3 kg a i tak nie ważę dalej tyle co na starcie pierwszej ciąży. Może właśnie dlatego, że ruchu przy 2 latku mi nie brakuje ale jakoś też apetytu nie mam za bardzo w tej ciąży.

    🩷
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5420 5647

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Finalnie rodziłam w szpitalu :)
    Ale tak naprawdę od początku ciąży szukałam dobrego miejsca aby urodzić, długo byłam zdecydowana na poród domowy ale finalnie zdecydowałam o szpitalu. Dwójkę dzieci rodziłam w Norwegii i mimo, iż pierwszy poród trwał 29 h to wspominam go naprawdę dobrze.
    Z trzecim dzieckiem trafiłam do pierwszego lepszego szpitala (już w Polsce) i rzeźnia to chyba najlepsze określenie. Mnie uratowało to, że mając już 2-ke dzieci wiedziałam, że poród nie musi być masakrą ale gdyby mój trzeci poród był moim pierwszym, to miałabym dramatyczne wspomnienia.
    4-ty poród był magiczny. Przy muzyce, zapachu szałwi, z przygaszonymi światłami, w wodzie. Nikt mną nie rządził, nikt nie mówił jak mam rodzic. Naprawdę to było coś cudownego 🥺 mam piękne zdjęcia na pamiątkę.
    Może popatrz na stronie fundacji "rodzić po ludzku"? Są rankingi szpitali, dokładne opisy możliwości etc. A skąd jesteś? Może skojarzy mi się jakieś dobre miejsce? Mi 4-ty poród odczarował te masakrę z 3-ego.

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1534 436

    Wysłany: 21 grudnia 2023, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale fajnie zazdroszczę takiego porodu ja niestety 2 cc ze względu na tętniaka w sercu niby miałam zaświadczenie od kardiologa że serce da radę ale szpital się bał i nie chcieli ryzykować.

    Ja ciążę z synem średnio przeszłam przytyłam bardzo dużo bo grubo ponad 20kg ale mi się też strasznie woda zbierała strasznie puchłam na kostkach wieczorem to myślałam że mi skóra pęknie taka była cieniutka do tego rwa kulszowa i ciągłe problemy żołądkowe mały był ułożony głową w dół i ciągle obrywałam po wątrobie żołądku miałam ogromny brzuch jak mi się uda to wrzucę zdjęcie jak normalnie przy bliźniakach dlatego podziwiam że dałaś radę sama ogarnąć 2 maluchów będąc w ciąży

    https://zapodaj.net/plik-VyjlPZg5Jz

    To zdjęcie z 35tyg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 grudnia 2023, 07:28

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5420 5647

    Wysłany: 21 grudnia 2023, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nie miałaś wielowodzia?
    Ja przy synu miałam przeogromny brzuch ale właśnie ze względu na wielowodzie + jego masę.
    W tej ciąży też był bardzo duży, do tego schudłam bardzo więc czułam się dziwnie 🙈
    Zdecydowanie ta 4 ciąża była najcięższa. Ale to zapewne przez ilość obowiązków i brak możliwości odpoczynku.

    Z rwą kulszową morduje się od X lat i prawdę mówiąc teraz po porodzie jest gorzej niż w ciąży 🤷🏻‍♀️

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1534 436

    Wysłany: 21 grudnia 2023, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O wielowodziu nic lekarz nie mówił to nie wiem ale mały też był bardzo wysoko nawet widać po brzuchu
    Ja w ciąży przez tą rwę nie mogłam zrobić króla tak bolało teraz jest ok więc współczuję

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 grudnia 2023, 08:27

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5386 6277

    Wysłany: 21 grudnia 2023, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela1108 wrote:
    Sara a jak twoje ciało zniosło 3 ciążę w tak krótkim czasie?
    U mnie trzecia ciąża 11m po porodzie, a czwarta 5m po porodzie i wciąż żyję 😛

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1534 436

    Wysłany: 21 grudnia 2023, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podziwiam naprawdę jesteście dzielne kobietki

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Tattyteddy Autorytet
    Postów: 608 371

    Wysłany: 21 grudnia 2023, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara30 wrote:
    Finalnie rodziłam w szpitalu :)
    Ale tak naprawdę od początku ciąży szukałam dobrego miejsca aby urodzić, długo byłam zdecydowana na poród domowy ale finalnie zdecydowałam o szpitalu. Dwójkę dzieci rodziłam w Norwegii i mimo, iż pierwszy poród trwał 29 h to wspominam go naprawdę dobrze.
    Z trzecim dzieckiem trafiłam do pierwszego lepszego szpitala (już w Polsce) i rzeźnia to chyba najlepsze określenie. Mnie uratowało to, że mając już 2-ke dzieci wiedziałam, że poród nie musi być masakrą ale gdyby mój trzeci poród był moim pierwszym, to miałabym dramatyczne wspomnienia.
    4-ty poród był magiczny. Przy muzyce, zapachu szałwi, z przygaszonymi światłami, w wodzie. Nikt mną nie rządził, nikt nie mówił jak mam rodzic. Naprawdę to było coś cudownego 🥺 mam piękne zdjęcia na pamiątkę.
    Może popatrz na stronie fundacji "rodzić po ludzku"? Są rankingi szpitali, dokładne opisy możliwości etc. A skąd jesteś? Może skojarzy mi się jakieś dobre miejsce? Mi 4-ty poród odczarował te masakrę z 3-ego.
    Zerknęłam, są tylko 3 szpitale na województwo? Do każdego mam min 100 km. No u mnie w okolicach to typowa rzeź 👀 90% porodów u mnie to cesarki, chyba kobiety właśnie się tak bardzo boją rodzić naturalnie tutaj i w sumie to się nie dziwię.

    🩷
  • Tattyteddy Autorytet
    Postów: 608 371

    Wysłany: 21 grudnia 2023, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela1108 wrote:
    Ale fajnie zazdroszczę takiego porodu ja niestety 2 cc ze względu na tętniaka w sercu niby miałam zaświadczenie od kardiologa że serce da radę ale szpital się bał i nie chcieli ryzykować.

    Ja ciążę z synem średnio przeszłam przytyłam bardzo dużo bo grubo ponad 20kg ale mi się też strasznie woda zbierała strasznie puchłam na kostkach wieczorem to myślałam że mi skóra pęknie taka była cieniutka do tego rwa kulszowa i ciągłe problemy żołądkowe mały był ułożony głową w dół i ciągle obrywałam po wątrobie żołądku miałam ogromny brzuch jak mi się uda to wrzucę zdjęcie jak normalnie przy bliźniakach dlatego podziwiam że dałaś radę sama ogarnąć 2 maluchów będąc w ciąży

    https://zapodaj.net/plik-VyjlPZg5Jz

    To zdjęcie z 35tyg
    Też miałam taki brzuch. Bolało mnie wszystko przez to, nogi puchły też jak balony i kręgosłup strasznie. Ale teraz tylko małą piłeczkę z przodu mam i dalej chodzę w swoich ciuchach z przed ciąży. To jest tak fajnie mieć mały brzuch w ciąży! Każda ciąża jest inna. Teraz każdy mi dziewczynkę wróży, że niby mały brzuch i mniejsze dziecko to na pewno dziewczynka będzie 🤭

    🩷
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1534 436

    Wysłany: 21 grudnia 2023, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też tak słyszałam jak poszłam na prywatną wizytę pani która sprzątała klinikę mówi do mnie chłopak będzie ja mówię że tak ona że widać że ma 3 synów i z każdym taki brzuch duży i dużo przybierała na wadze a ma jedną córkę i zupełnie inaczej i że dużo lżej ciążę przeszła mniejszy brzuch i wogule. To może akurat tam u ciebie mała księżniczka się ukrywa

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
‹‹ 153 154 155 156 157 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ