X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rodzinka.pl - starania o 3, 4, 5... szczęście 😀
Odpowiedz

Rodzinka.pl - starania o 3, 4, 5... szczęście 😀

Oceń ten wątek:
  • Kocimiętka Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 14 stycznia, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heej dziś dołączyłam i chętnie u Was zostanę ❤️
    Staramy się z mężem o trzecie dziecko kilka dobrych miesięcy. Mam już dwóch synków 4 i 8 lat a na liczniku 33 lata i stwierdziliśmy że to dla nas ostatni moment na trzeciego maluszka :)
    Dziś mam 16 dc w 13 dc był pęcherzyk na monitoringu 17 mm dr stwierdziła że lada dni pęknie kazała też robić od 15dc progesteron co 2 dni żeby sprawdzić jak wygląda w fazie lutealnej ( 3 dni przed okresem mam zwykłe plamienie i stąd chce to sprawdzić) wczoraj pierwszy progesteron 1.6 - czyli sugeruje zbliżającą się owulke? Jutro mam powtórzyć. No i oczywiście codzienne staranki ale to akurat sama przyjemność 😃 ten cykl niestety jest dla mnie kiepski bo tydz temu usuwałam ósemkę i ledwo żyję 🙈 ale może skupiając się na zębie tym razem się uda 😂

  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1492 421

    Wysłany: 14 stycznia, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kocimiętka wrote:
    Heej dziś dołączyłam i chętnie u Was zostanę ❤️
    Staramy się z mężem o trzecie dziecko kilka dobrych miesięcy. Mam już dwóch synków 4 i 8 lat a na liczniku 33 lata i stwierdziliśmy że to dla nas ostatni moment na trzeciego maluszka :)
    Dziś mam 16 dc w 13 dc był pęcherzyk na monitoringu 17 mm dr stwierdziła że lada dni pęknie kazała też robić od 15dc progesteron co 2 dni żeby sprawdzić jak wygląda w fazie lutealnej ( 3 dni przed okresem mam zwykłe plamienie i stąd chce to sprawdzić) wczoraj pierwszy progesteron 1.6 - czyli sugeruje zbliżającą się owulke? Jutro mam powtórzyć. No i oczywiście codzienne staranki ale to akurat sama przyjemność 😃 ten cykl niestety jest dla mnie kiepski bo tydz temu usuwałam ósemkę i ledwo żyję 🙈 ale może skupiając się na zębie tym razem się uda 😂
    Witaj fajnie że do nas dołączyłaś 🙂 nam gin mówił żeby przytulanki co dwa trzy dni bo plemniki muszą trochę nabrać na sile ale to też nic nie dawało codziennie też nam nic nie dało 😂 u nas też już ostatni dzwonek na maluszka dlatego tak szybko zaczynamy starania bo nie wiemy kiedy się uda i czy wogule syn kazał na siebie czekać 14 lat a tyle czasu to ja już nie mam 😂

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Kocimiętka Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 14 stycznia, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co zrobić jak wolny weekend tak bardzo kusi 😂 aczkolwiek się zastanawiam i rozmyślam bo biorę leki przeciw bólowe ciekawa jestem czy mogą zahamować albo opóźnić owulację… tego się chyba nie dowiem 😃

  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1492 421

    Wysłany: 14 stycznia, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na którymś tu wątku dziewczyny pisały o ibuprofen że niby zaniża płodność ale z tego co czytałam to bardziej u mężczyzn nie wiem jak to się ma w praktyce najlepiej zapytać ginekologa jak on to widzi i co można brać przy staraniach o dziecko. Ja biorę nebilet na serce i mój internista jak zobaczyłam pozytywny test powiedział że mogę go brać że nic się nie stanie ja wcześniej oczywiście odrazu sprawdziłam w necie że absolutnie bo może uszkadzać łożysko i odrazu go odstawiłam później na wizycie u ginekologa też go o to zapytałam i on też powiedział że absolutnie tego mi rac nie wolno więc czasami co chodzi o leki dobrze samemu trochę poczytać i skonsultować nie tylko z jednym lekarzem

    PaulaG lubi tę wiadomość

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Kocimiętka Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 14 stycznia, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie staram się brać rozsądnie tylko wtedy już naprawdę bardzo boli a wiadomo jak to po wyrwaniu ósemki… 🙈

  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1492 421

    Wysłany: 14 stycznia, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kocimiętka wrote:
    No właśnie staram się brać rozsądnie tylko wtedy już naprawdę bardzo boli a wiadomo jak to po wyrwaniu ósemki… 🙈
    Miałam zabieg dentystyczny na całej buzi po wypadku w UK i tam miałam zalecone płukanie wodą z solą tylko i wyłącznie po wlaniu tej solanki do buzi miałam ochotę strzelić sobie w głowę ale po paru sekundach było o niebo lepiej

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Kocimiętka Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 14 stycznia, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety zrobił mi się suchy zębodół więc jadę do dentysty na płukanie… masakra 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia, 16:54

    PaulaG lubi tę wiadomość

  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1492 421

    Wysłany: 14 stycznia, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uuuu nie fajnie współczuję

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5352 6227

    Wysłany: 14 stycznia, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Kocimiętka,
    Teraz stawiaj na zakończenie leczenia dentystycznego, bez względu na to, jakie leki będziesz musiała brać. Z tym ibupronem to nie demonizujmy - kiedyś czytałam, że wprawdzie może zatrzymać owu, ale przy jakichś końskich dawkach. Takie sporadyczne branie doraźnie nie ma wpływu. Zresztą sama jestem tego przykładem. Brałam w okolicach owu ibuprom i nie dość że miałam owu, to jeszcze zaszłam wtedy w ciążę 😛

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Kocimiętka Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 14 stycznia, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam wypłukali i czuję się jak nowo narodzona koniec z prochami 😃😃😃🤞 ten cykl jest fajny bo zajmuje się wszystkim innym a nie zajściem w ciąże w sensie głowę mam zajęta wszystkim innym 😃😃 tą ósemkę właśnie chciałam usunąć przed zeby w razie co nie dawała czadu w ciąży wiecie jak jest

  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5410 5644

    Wysłany: 15 stycznia, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kocimiętka takie cykle często umieją zaskoczyć 😀

    Ja pamiętam jak rok temu szalałam, bo owu się spóźniała, testy owu nie wychodziły a mąż wyjeżdżał za granicę. Pożegnaliśmy się a dopiero dzień później wyszedł pozytywnie test owu 😅 spisałam cykl na straty a 17.01 odebrałam pozytywną betę 😁

    A jakby to było wczoraj 🥺

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Kocimiętka Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 15 stycznia, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gin kazała mi robić progesteron co dwa dni do pierwszego spadku
    15dc 1.6
    17dc 5

    To znaczy że owulacja się odbyła? Coś słaby ten przyrost

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia, 14:30

  • PaulaG Autorytet
    Postów: 503 487

    Wysłany: 15 stycznia, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela1108 wrote:
    Na którymś tu wątku dziewczyny pisały o ibuprofen że niby zaniża płodność ale z tego co czytałam to bardziej u mężczyzn nie wiem jak to się ma w praktyce najlepiej zapytać ginekologa jak on to widzi i co można brać przy staraniach o dziecko. Ja biorę nebilet na serce i mój internista jak zobaczyłam pozytywny test powiedział że mogę go brać że nic się nie stanie ja wcześniej oczywiście odrazu sprawdziłam w necie że absolutnie bo może uszkadzać łożysko i odrazu go odstawiłam później na wizycie u ginekologa też go o to zapytałam i on też powiedział że absolutnie tego mi rac nie wolno więc czasami co chodzi o leki dobrze samemu trochę poczytać i skonsultować nie tylko z jednym lekarzem

    ja biorę bisocard... lekarz powiedział że mogę a w necie że powoduje wady płodu.... pff

    🇮🇪
    IO, stan przedcukrzycowy, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    2.5 roku starań
    29.05.2018 Nikodem 3090g 51 cm 🥰
    22.09.2019 Lena 3730g 56 cm 🥰
    Starania o trzecie ❤ 3cs
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 503 487

    Wysłany: 15 stycznia, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela1108 wrote:
    Dobrze ze owulacja jest u ciebie trzymam kciuki żeby się udało u mnie już po @ nawet nie było jakiegoś strasznego krwawienia po takim czasie.


    no czy jest to nie wiem... tak czułam tylko :D
    zobaczymy efekty... jak przyjdzie okres też spoko bo będę wiedziała jak liczyć termin porodu chociaż... no i kupię testy owu.... tu polecają clearblue, drogie strasznie ale sprawdzę :D

    🇮🇪
    IO, stan przedcukrzycowy, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    2.5 roku starań
    29.05.2018 Nikodem 3090g 51 cm 🥰
    22.09.2019 Lena 3730g 56 cm 🥰
    Starania o trzecie ❤ 3cs
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 503 487

    Wysłany: 15 stycznia, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kocimiętka wrote:
    Niestety zrobił mi się suchy zębodół więc jadę do dentysty na płukanie… masakra 🙈


    ja w lipcu najpierw wyrostek a dwa tygodnie później wyrwanie ósemki.... miałam 4 tygodnie antybiotyki i to 3! do tego tak bolało że leciałam na ketonalu diclofenaku paracetamolu i tak tydzień umierałąm....

    współczuję bardzo! trzymaj się mocno!

    🇮🇪
    IO, stan przedcukrzycowy, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    2.5 roku starań
    29.05.2018 Nikodem 3090g 51 cm 🥰
    22.09.2019 Lena 3730g 56 cm 🥰
    Starania o trzecie ❤ 3cs
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1492 421

    Wysłany: 16 stycznia, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaulaG wrote:
    no czy jest to nie wiem... tak czułam tylko :D
    zobaczymy efekty... jak przyjdzie okres też spoko bo będę wiedziała jak liczyć termin porodu chociaż... no i kupię testy owu.... tu polecają clearblue, drogie strasznie ale sprawdzę :D
    Ja testy ovu zamawiam hurtowo z allegro po 50szt 😂 mi one wystarczają żeby mieć tam jakiś podgląd teraz robię od 8dc i wczoraj już ładnie ciemniejszy wyszedł więc w tym tygodniu jest plan działania co drugi dzień ale wiadomo przy roczniku wieczory wyglądają tak on usypia o 20/20:30 ja ogarniam dom mąż coś tam zawsze robi i szybki prysznic noi kładziemy się na tak zwaną chwilkę na kanapie w salonie budzimy się pierwszą druga robię małemu mleczko idziemy na górę spać 😂

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 503 487

    Wysłany: 19 stycznia, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela1108 wrote:
    Ja testy ovu zamawiam hurtowo z allegro po 50szt 😂 mi one wystarczają żeby mieć tam jakiś podgląd teraz robię od 8dc i wczoraj już ładnie ciemniejszy wyszedł więc w tym tygodniu jest plan działania co drugi dzień ale wiadomo przy roczniku wieczory wyglądają tak on usypia o 20/20:30 ja ogarniam dom mąż coś tam zawsze robi i szybki prysznic noi kładziemy się na tak zwaną chwilkę na kanapie w salonie budzimy się pierwszą druga robię małemu mleczko idziemy na górę spać 😂

    okresu nadal nie ma, test negatywny... to dopiero początek a ja już mam dość...

    🇮🇪
    IO, stan przedcukrzycowy, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    2.5 roku starań
    29.05.2018 Nikodem 3090g 51 cm 🥰
    22.09.2019 Lena 3730g 56 cm 🥰
    Starania o trzecie ❤ 3cs
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1492 421

    Wysłany: 19 stycznia, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaulaG wrote:
    okresu nadal nie ma, test negatywny... to dopiero początek a ja już mam dość...
    Kurde współczuję a nie masz jak to skonsultować z lekarzem? Wsumie mój mi kazał cierpliwie czekać ale on chyba na wszystko ma wywalone ostatnio z tego co zauważyłam… chyba trzeba szukać innego gin bo ten to…

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 503 487

    Wysłany: 20 stycznia, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela1108 wrote:
    Kurde współczuję a nie masz jak to skonsultować z lekarzem? Wsumie mój mi kazał cierpliwie czekać ale on chyba na wszystko ma wywalone ostatnio z tego co zauważyłam… chyba trzeba szukać innego gin bo ten to…

    nie... jestem w Irlandii.. tutaj musze tylko prywatnie 150 euro sama wizyta... nie ma sensu

    🇮🇪
    IO, stan przedcukrzycowy, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    2.5 roku starań
    29.05.2018 Nikodem 3090g 51 cm 🥰
    22.09.2019 Lena 3730g 56 cm 🥰
    Starania o trzecie ❤ 3cs
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1492 421

    Wysłany: 20 stycznia, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaulaG wrote:
    nie... jestem w Irlandii.. tutaj musze tylko prywatnie 150 euro sama wizyta... nie ma sensu
    Kurcze rozumiem mieszkałam 5 lat w UK wiem jak to jest też wszystkie wyniki robiłam prywatnie w Londynie i trzeba było płacić nie mało…

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
‹‹ 155 156 157 158 159 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ