X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Są jakieś staraczki z rocznika '89? :)
Odpowiedz

Są jakieś staraczki z rocznika '89? :)

Oceń ten wątek:
  • Rubi Autorytet
    Postów: 2197 2052

    Wysłany: 15 maja 2014, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no tak, ale co jest powodem, że miałam progesteron ok..a teraz za niski...co może mieć na to wpływ??czy po prostu tak jest i już

    Styczeń 2014 [*] 9t
    Marzec 2015 ♡ moja mała wielka miłość
    Grudzień 2016 [*] 11t
    Marzec 2018 ❤️
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 15 maja 2014, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja sie zastanawiam czy jakbym jutro wzieła ostatni dzien duphaston (łacznie 5 dni 2x1tabl) to czy to nie bedzie za któtko. Jutro by był chyba 9dpo wiec jesli na drugi dzien by @ przyszła to bym miała 10 fl. Teoretycznie o dzien za krótka niz powinna być. I tak sie zastanawiam co robic :/ che @ jak najszybciej wiec chyba wole odstawic tego dziada juz tylko boje sie zebym nie namieszała przez ta moja niecierpliwosc

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 15 maja 2014, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubi wrote:
    no tak, ale co jest powodem, że miałam progesteron ok..a teraz za niski...co może mieć na to wpływ??czy po prostu tak jest i już
    Ogólnie progesteron w ciagu dnia kilkakrotnie zmienia swoja wartosc. Jednorazowe badanie niewiele powie. Tak na prawde powinno sie położyć do szpitala na kilka dni i powinni codziennie kilka razy badać progesteron i wygiagnąć z tego średnia. Moze akurat trafiłaś na to że raz miałaś wiecej raz mniej tak po prostu

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • Rubi Autorytet
    Postów: 2197 2052

    Wysłany: 15 maja 2014, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chyba mnie przerasta to..za dużo wszystkiego...dlaczego to jest takie trudne...?; / dlaczego za pierwszym razem kiedy postanowiłam mieć dziecko to zaszłam w ciąże od razu?

    Styczeń 2014 [*] 9t
    Marzec 2015 ♡ moja mała wielka miłość
    Grudzień 2016 [*] 11t
    Marzec 2018 ❤️
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 15 maja 2014, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niski progesteron

    Niedobór progesteronu może wskazywać na ciążę pozamaciczną lub może doprowadzić do poronienia. Jeżeli kobieta jest ciąży, a wielokrotne badania poziomu progesteronu pokażą brak wzrostu tego hormonu, możemy dopatrywać się zaburzeń w funkcjonowaniu łożyska. Natomiast zbyt niski poziom tego hormonu w późnej ciąży może być wynikiem zatrucia ciążowego lub być powiązany ze stanem przedrzucawkowym.

    Jeżeli zaobserwuje się brak typowych zmian w stężeniu progesteronu podczas cyklu miesiączkowego, może to wskazywać na brak owulacji i problemy z zajściem w ciążę. Poziom progesteronu określa się również w sytuacji, kiedy poszukiwana jest przyczyna nieprawidłowych krwawień z macicy u kobiet niebędących w ciąży.

    Wysoki progesteron

    Zwiększenie stężenia progesteronu u kobiet można zauważyć w kilku przypadkach. Przede wszystkim w ciąży, w ciążach mnogich (tu stężenie progesteronu jest wyższe niż w ciąży pojedynczej). Podwyższone wartości progesteronu zauważa się również w przypadku torbieli jajników, ciąży powikłanej zaśniadem groniastym i w niektórych przypadkach raka jajników.

    Progesteron w niewielkiej ilość jest produkowany też przez nadnercza, dlatego czasami zaobserwowane podwyższone wartości tego hormonu mogą być związane z zaburzeniami w tym narządzie.

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 15 maja 2014, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i zagadka dobra - jak szukalam teraz info o tym to wyczytałam ze progesteron wspomaga owulację aaaalllleeeee w tym cyklu progesteron mi ja zablokowal!! I bądz madry...

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 15 maja 2014, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobaczcie jak to jest. Jak jest sie gówniarzem to z kazdej strony słychac o antykoncepcji bo tak łatwo jest zajsc w ciaze. A tak na prawde to gooowno prawda!! Wszystkie na OF jesteśmy tego zywym przykladem!

    Chyba bym wolała zeby moja córka w przyszłości przyniosła mi za wczesnie dziecko niż miałaby zaplanować i cierpieć miesiacami jak wiele z nas...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2014, 19:46

    sara_nar, Izuniaa89 lubią tę wiadomość

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • Marronek Autorytet
    Postów: 1882 504

    Wysłany: 15 maja 2014, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kwiatuszek789 wrote:
    Zobaczcie jak to jest. Jak jest sie gówniarzem to z kazdej strony słychac o antykoncepcji bo tak łatwo jest zajsc w ciaze. A tak na prawde to gooowno prawda!! Wszystkie na OF jesteśmy tego zywym przykladem!

    Chyba bym wolała zeby moja córka w przyszłości przyniosła mi za wczesnie dziecko niż miałaby zaplanować i cierpieć miesiacami jak wiele z nas...

    Wiesz... na tym kręci się interes antykoncepcyjny. Dziewczyny się boją więc kupują tabletki albo prezerwatywy czy inne środki a kasa leci do kieszeni i interes się kręci.

    Hashimoto, endometrioza; problemy z drożnością jajowodów; Brak hamowania...
    25.03.2015 - biochemiczna.
    6 nieudanych transferów in-vitro (10 zarodków), w tym jeno puste jajo (14.03.2016).

    Naturalny cud w czerwcu 2020 roku :) Spodzewamy się synka :)
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 15 maja 2014, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz racje. Tylko szkoda, ze później ta kasa nie idzie na badania, wizyty itp...

    Marronek lubi tę wiadomość

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • czekolada Autorytet
    Postów: 1442 470

    Wysłany: 15 maja 2014, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie wiem jak można zaliczyć wpadkę, albo jak kobiety usuwają ciążę :-( wszystko na przekór

    Jakub <3
    f2wli09klx6li47m.png
    f2w3rjjgfdv6rpfo.png
  • pleasure Autorytet
    Postów: 1414 354

    Wysłany: 15 maja 2014, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2015, 18:55

    Marzec x 2 <3 <3
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 15 maja 2014, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi sie wydaje ze to jednak wpadka bo takie dziewczyny nie ogarniaja tego co my, czyli symptomów owulacji, wykresty to jakas magia, nie ogarniają w jakim czasie wystepuje owulka i ogolnie nie interesuja sie tym tematem. A my zdążyłyśmy sie już obcykać w tych tematach i dlatego wydaje sie nam to być abstrakcyjne ze ktos nie wie jak wyglada cykl. Ale dla mnie taka niewiedza to czysta nieodpowiedzialność

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2014, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam, że ja pomimo problemów i świadomości że starania mogą potrwać wcale nie żałuję, że nie zdecydowaliśmy się wcześniej ani że nie udało nam się wpaść. Spełniliśmy wiele wspólnych marzeń, których nie udałoby nam się urzeczywistnić gdybyśmy już mieli dzieciaczka bo szkoda by nam było pieniędzy itp.


    A co do wpadki to moim zdaniem wiele osób tak po prostu tłumaczy swoją nieodpowiedzialność którą jest seks bez zabezpieczeń. Ja i M jesteśmy ze sobą 7 lat i 'przypałowa' akcja zdarzyła nam się dwa razy. Raz jak pękła nam prezerwatywa i raz jak doszedł we mnie [dodam, że to już po ślubie było]. Pomimo, że chyba ze trzy lata już nie używaliśmy prezerwatyw to unikaliśmy podbramkowych sytuacji. Oboje zawsze byliśmy odpowiedzialni w tej kwestii.

  • pleasure Autorytet
    Postów: 1414 354

    Wysłany: 15 maja 2014, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2015, 18:55

    Marzec x 2 <3 <3
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 15 maja 2014, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My chyba tylko na poczatku mieliśmy ze 3 razy z gumką a później juz zero zabezpieczeń. Fakt, ze przy moim prawie zerowym libido to trudno o ciąze wiec jakoś zawsze tego uniknelismy. Ale zawsze kierowałam sie śluzem jak coś i chyba jakoś trafnie to oceniałam. Chyba, ze ktos w tym związku jest bezpłodny ... :/

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • pleasure Autorytet
    Postów: 1414 354

    Wysłany: 15 maja 2014, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2015, 18:55

    kwiatuszek789, Januszkowa lubią tę wiadomość

    Marzec x 2 <3 <3
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 15 maja 2014, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pleasure nawet nie zastanawiałam sie nigdy nad oddzielnym znaczeniem tych dwóch słow, jakos zawsze myślałam, ze są zamiennie używane.
    Ahh człowiek uczy sie przez całe zycie :) dziekuje za uświadomienie mnie Pleasure :* niepłodność jakos lepiej brzmi ;)

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • pleasure Autorytet
    Postów: 1414 354

    Wysłany: 15 maja 2014, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2015, 18:55

    natt, sara_nar lubią tę wiadomość

    Marzec x 2 <3 <3
  • pleasure Autorytet
    Postów: 1414 354

    Wysłany: 15 maja 2014, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2015, 18:55

    Marzec x 2 <3 <3
  • Dariaa Autorytet
    Postów: 1075 295

    Wysłany: 16 maja 2014, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojoj znów nadrukowane ale nadrobie Was kobietki w weekend.
    Wczoraj przez ten stres niewyspanie od dłuższego czasu przygotowaniem do matury padłam jak mucha o 19:30 spałam a o 7 wstałam i to z ciężkim bólem :P

    Dziękuję za tak wspaniałe wsparcie z Waszej strony wiele do dla mnie znaczy :*

    a tak z innej "beczki"
    Mój wykres to normalnie tak szaleje że dupy urywa :|
    nie a tak serio sama przełaczyłam sobie owu na 15 dc bo jak dla mnmnie tak mniej wiecej była...jak by któraś zerkneła że ta moja tempka w miejscu codziennie jest nie wiem co myśleć...??

    2.06.2019 <3 mama Marysi nasz cud :*

    phv3n5q.png
‹‹ 108 109 110 111 112 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ