X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Sierpień- testujemy!
Odpowiedz

Sierpień- testujemy!

Oceń ten wątek:
  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 20 lipca 2016, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Demsik wrote:
    Gdzie jest teraz?

    Warszawa od kilku miesięcy

  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 21 lipca 2016, 06:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę o wpisanie mnie na 19.08 :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2016, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Omon wrote:
    A więc może jednak coś jest w tym podnoszeniu nóg ;) Wreszcie nie czuję się jak wariatka :D

    Muszę się Wam pożalić - od dwóch dni teściowa zaczyna dogadywać o dziecku "bociany na dachu siadają, może coś przyniosą". Ok, raz powiedziała, można się uśmiechnąć i zapomnieć, ale to zdanie padło od wczoraj przynajmniej 5 razy. Przed poronieniem było to samo, jak trafiłam do szpitala to dziecko automatycznie stało się tematem tabu, ale minęło ponad pół roku i znowu się zaczyna :/ Moja mama pewnie też zaraz znowu przy każdej okazji będzie pytać. Moja kuzynka w poniedziałek też w żartach spytała czy nie pracujemy nad 500+. Czasem mam wrażenie, moja macica jest w centrum zainteresowania wszystkich wokół. No z wyjątkiem lekarzy, którzy uważają, że jestem młoda więc co tu jeszcze leczyć.

    Straszne jest to, że ludzie którzy nie maja takich problemów nie zdaja sobie sprawy ile bólu mogą spowodować...
    U nas na szczęście przy pytaniach o drugie dziecko łatwo sie wykrecić, bo nasza córa jeszcze mała jest. Tak naprawdę tylko jedna kolezanka wie ze sie staramy, ona sama ma problemy, wiec sie wspieramy.
    Zastanawiam się, czy nie lepiej mówic wprost- nie mogę zajść w ciąże, lecze się, staramy się ale nie wychodzi. Może taka szczerosć do bólu by coś dała.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2016, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marciaa wrote:
    starania może i zaczynam, ale ponad 2 lata naszym jedynym zabezpieczeniem było unikanie dni płodnych :-)

    No to pogratulować dobrego wyliczania ;)
    Marciaa, spokojnie, jak pisze Aja_s - dopiero zaczynasz. Tak naprawde wszystkie tu staramy sie dłuzej, a niektóre baaaardzo długo.
    Ja czasem się wkurzam, ale za chwile mysle ze te moje oczekiwania to nic w porównaniu z tym, ile czekaja inni. Widocznie tak ma być. Doczekamy się.
    Nie wiem jak radzą sobie psychicznie starajace się po kilka lat, ale mysle ze po prostu co miesiąc pojawia się nowa nadzieja...
    Ja na spokojnie czekam. Każda z nas czeka. Nie mamy wyjścia ;)

  • Marteczka93 Autorytet
    Postów: 735 595

    Wysłany: 21 lipca 2016, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia_80 wrote:
    Straszne jest to, że ludzie którzy nie maja takich problemów nie zdaja sobie sprawy ile bólu mogą spowodować...
    Zastanawiam się, czy nie lepiej mówic wprost- nie mogę zajść w ciąże, lecze się, staramy się ale nie wychodzi. Może taka szczerosć do bólu by coś dała.

    Jestem tego przykładem i wszystkim, którzy nas się pytają o bobo odpowiadamy wprost, co jest grane (dla niektórych bez konkretnych szczegółów) i momentalnie się zamykają i więcej nie pytają. Co niektórym nawet oczy się robią wtedy jak 5zł, wyskakują rumieńce na twarzy i jąkają się "ja ja nie nie wiedziałam/em, myślałam/em, że...". I co najważniejsze, od razu zmienia się ich nastawienie, już sobie z tego nie żartują (skoro się dowiedzieli co jest powodem) i wręcz nas wspierają i trzymają kciuki.
    Czasami warto jest mówić wprost. :)

    Mona_M, Sylwia_80, ojejku, Corcula, SusannaDean, AJA_S lubią tę wiadomość

    Olaf <3
    43kt3e5e15hj57fc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2016, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkie czekamy, czy dłużej czy krócej..dla każdej jest ot ważne aby w końcu się udało >3

    Trzymam za Nas wszystkie i każdą z osobna ksiukasy żeby się udało jak najprędzej :)

    Marteczka93 lubi tę wiadomość

  • sandri_1 Autorytet
    Postów: 762 295

    Wysłany: 21 lipca 2016, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio powiedzialam tacie ze pewnie M. strzela slepakami ;D A ogólnie znam kilka małżeństw które staraja sie dlugo o dziecko i jak ktos porusza temat dzieci to mówię ze takie sa czasy ze faszeruja nas chemia i hormonami z kurczakow, i coraz więcej ludzi nie moze miec dzieci. I wtedy prosze zeby uwazac na to co sie mowi bo mozna komus duza przykrość zrobic.

    w4sqs65ge24sefoo.png
  • sandri_1 Autorytet
    Postów: 762 295

    Wysłany: 21 lipca 2016, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam dziewczyny ktore stosuja borowine? Jak sie czujecie? Bo ja do kibla latam po niej :D

    w4sqs65ge24sefoo.png
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 21 lipca 2016, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi borowinka chyba przyspiesza ovu :) ale czuję się świetnie, a skóra jaka po okladach, marzenie :)
    Chyba bedzie pracowała prawa strona ;) tylko przez to, że ovu mam szybciej, o ile zaraz będzie, to z grocha mogą byc nici, bo do jutra nie mam z kim serduszkowac ;)

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2016, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej :)
    u mnie 20dc i zagadek ciag dalszy... o @ i fasolce prawie nie myślę ale bóle podbrzusza i jajników wróciły, dostałam jakiegoś plamienia :( jak nie urok to... przemarsz wojska.
    do tego ja- emocjonalnie góra lodowa, stojąc dzis w sklepie w kolejce rozpłakałam się bo mi mój niemąż na smsa nie odpisał ... no masakra..!!! aż się sama w głowę popukałam jak wyszłam .. nie wiecie który hormon moze tak wpływać na nastroje? bo chyba muszę go przykręcić..

  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 21 lipca 2016, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marteczka93 wrote:
    Jestem tego przykładem i wszystkim, którzy nas się pytają o bobo odpowiadamy wprost, co jest grane (dla niektórych bez konkretnych szczegółów) i momentalnie się zamykają i więcej nie pytają. Co niektórym nawet oczy się robią wtedy jak 5zł, wyskakują rumieńce na twarzy i jąkają się "ja ja nie nie wiedziałam/em, myślałam/em, że...". I co najważniejsze, od razu zmienia się ich nastawienie, już sobie z tego nie żartują (skoro się dowiedzieli co jest powodem) i wręcz nas wspierają i trzymają kciuki.
    Czasami warto jest mówić wprost. :)

    to jest bardzo dobra metoda...
    w ten sposób może trochę ludzi zmieni zdanie i pomyśli zanim znowu kogoś o to zapyta

  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 21 lipca 2016, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za takie emocje odpowiada niestety mix hormonów, im większy tym gorzej :)

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 21 lipca 2016, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80, po prostu miałam książkowe cykle, co 28 dni i śluz płodny wyraźny;p

  • Arwi Autorytet
    Postów: 1684 3405

    Wysłany: 21 lipca 2016, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2017, 13:32

    17u9anlislh8btc4.png

    Aniołek 9.09.2015r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2016, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qasha
    ja tam jestem za testowaniem wcześniej :) Fakt że może nie wyjść ale wyniki mogą być tylko 2 i oba wpłyną tylko pozytywnie (wg mnie)

    + wiadomo..(tu raczej rzadko się zdarzają pomyłki)
    - hamuje to "nakręcanie się" które im bliżej @ tym bardziej wzrasta (jeśli wykonany za wcześnie to można się tylko pozytywnie zaskoczyć)

  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 21 lipca 2016, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja jestem przeciwna wcześniejszym testom - ze względu na możliwość ciąży biochemicznej

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2016, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem za testowaniem wczesniej. Dzieki temu, w czasie 1 ciazy biochemicznej dowiedziałam sie, ze musze sie suplementować progesteronem. Prawdodpodobne dzieki temu udało sie zajsć kilka miesiecy pozniej.

    Ja wiem ze to boli, daj nadzieje, ale taz daje pewien obraz, który pozwala wykryc anomalie...

    ojejku lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2016, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marciaa wrote:
    a ja jestem przeciwna wcześniejszym testom - ze względu na możliwość ciąży biochemicznej
    historia ciąż biochemicznych jest przydatna w dalszej diagnostyce - po 3 poronieniach np przysługuje badanie kariotypów na nfz. Ja po 3 poronieniu, z czego 2 ciąże były biochemiczne mam refundację heparyny (potwierdzona również badaniami, ale bez cb nikt nie chciałby mnie na takie badania wysyłać) i na stałe włączony steryd, świadomość ciąż biochemicznych wg mnie jest przydatna.
    Do lekarza chodze prywatnie, ale bez ciąż biochemicznych diagnostyka niepłodności kierunkuje się w trochę inną stronę, szukając przyczyny niepłodności a nie przyczyny niemożności utrzymania ciaży.

    edek :"do Mlekarza" pójdę, jak urodzę :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2016, 13:33

  • sandri_1 Autorytet
    Postów: 762 295

    Wysłany: 21 lipca 2016, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiedzialam o tym badaniu kariotypu. Dopiero sobie o nim poczytalam. Czy moj mąż moze miec nieprawidlowy? Niedawno sie dowiedzialam ze teście są kuzynostwem w pierszej linii.... Na początku trochę sie przestraszylam. Ale później poczytalam ze to nie powinno miec wpływu na ich dzieci. A teraz sama nie wiem...

    w4sqs65ge24sefoo.png
  • Arwi Autorytet
    Postów: 1684 3405

    Wysłany: 21 lipca 2016, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2017, 13:32

    17u9anlislh8btc4.png

    Aniołek 9.09.2015r.
‹‹ 26 27 28 29 30 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ