X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Sierpniowe fasoleczki :)
Odpowiedz

Sierpniowe fasoleczki :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia mi pokazał dwa razy tobie wcale ech normalnie masakra.
    Jeśli chodzi o spadek progesteronu to dlaczego, jakie skutki mogą tego być?

    Przepraszam może głupie pytanie ale to że w profilu mam ekspertka wcale w tych tematach się tak nie czuję ja dopiero raczkuję :/

  • Jaga Autorytet
    Postów: 1171 1651

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ankara prowadziłam wykres więc wiedziałam ile dni po owu jestem, a testa zrobiłam na śpiocha bo dopiero po 15-20 minutach od wyjścia z łazienki doszło o mnie co zrobiłam i poszłam sprawdzić wynik. Miałam testować 12 sierpnia w dniu @ a testowałam w 9dpo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2014, 11:24

    Iwka, Ewelcia lubią tę wiadomość

    Lili
    201504074965.png
    Marcel
    200911061762.png
  • Iwka Autorytet
    Postów: 2702 3400

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaga wrote:
    http://zapodaj.net/52f44a46502dd.jpg.html

    http://zapodaj.net/cdb51651cfe12.jpg.html
    JAGA!!!! Słońce TY moje GRATULACJE!!!!!
    kot-tanczy.gifkot-tanczy.gifkot-tanczy.gif
    Jesteś w Ciąży!!!!!

    beti97, tomania2806, Ankara, Ewelcia, Angelabd, moremi, Agga lubią tę wiadomość

    f2w3dqk36k0lr0xc.png
    17.07.2011[*] Zosia
    Synuś <3 11 dpt - 622 bhcg; 14 dpt - 1292 bhcg
  • beti97 Autorytet
    Postów: 2267 1911

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za życzenia :) Mam nadzieję że wszystkie doczekamy się upragnionej zielonej kropeczki na wykresie :) Ankara z tego co wiem to liczy się dzień od owulki. Bo serduszkowanie mogło być 2 dni przed owulką i plemniczki moga w tym czasie poczekać na komórkę i zapłodnienie jest później niż serduszkowanie.

    Ankara lubi tę wiadomość

    ❤️Córcia2015
    ❤️Córcia2018
    💙Synek2021
    preg.png
  • Jaga Autorytet
    Postów: 1171 1651

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwka Kochanie Najdroższe sama w to jeszcze nie wierzę.<3 <3 <3

    Iwka, Angelabd, Agga lubią tę wiadomość

    Lili
    201504074965.png
    Marcel
    200911061762.png
  • Iwka Autorytet
    Postów: 2702 3400

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaga wrote:
    Iwka Kochanie Najdroższe sama w to jeszcze nie wierzę.<3 <3 <3
    Uwierz uwierz yahoo.gifyahoo.gifyahoo.gifyahoo.gif
    Super http://smileys.sur-la-toile.com/repository/content/content-saute.gif czekam na wyniki bety ale to tylko formalność. JUPI!!!!! zabawa.gifzabawa.gifzabawa.gif

    tomania2806, Angelabd lubią tę wiadomość

    f2w3dqk36k0lr0xc.png
    17.07.2011[*] Zosia
    Synuś <3 11 dpt - 622 bhcg; 14 dpt - 1292 bhcg
  • Ankara Ekspertka
    Postów: 171 83

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje dziewczynki-jestescie cudowne na tym forummmm):):)

    Angelabd lubi tę wiadomość

    Ankara
    w57vyx8djq1w45pi.png
  • Jaga Autorytet
    Postów: 1171 1651

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też na nie czekam , w poniedziałek pojade po wyniki i od razu na kolejną bete. Zobaczymy przyrost bety.

    Iwka, Ewelcia, moremi lubią tę wiadomość

    Lili
    201504074965.png
    Marcel
    200911061762.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możecie mi powiedzieć o co chodzi z tym spadkiem progesteronu? W sensie to dobrze czy źle?

  • Ewelcia Autorytet
    Postów: 2050 2915

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tomania progesteron w trakcie cyklu przybiera różne wartości. Po owulacji rośnie żeby w razie zapłodnienia utrzymać ciążę, jeśli nie dojdzie do zapłodnienia i implantacji poziom spada i przychodzi @ :P

    Czasem u niektórych kobiet niestety kora nadnerczy i jajniki produkują zbyt małe ilości progesteronu (dlatego podaje się im luteinę lub dupka) żeby utrzymać ewentualną ciążę lub wyregulować cykle.
    Tu jest fajny artykuł o tym http://www.mamazone.pl/artykuly/chce-byc-mama/przygotowania-do-ciazy/2014/progesteron.aspx

    U mnie np w 6 tyg ciąży [*] progesteron był za niski i dlatego dostaję lutkę na ewentualnie podtrzymanie gdyby się udało.

    moremi lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli spadł to po ptokach :/ w podróż pojedziemy we dwójkę :/
    iść ewentualnie do gin i się poradzić czy coś brać ?

  • Ewelcia Autorytet
    Postów: 2050 2915

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tomania spokojnie... jeżeli już to wybierz to ja bym zrobiła test czy pojawia się chociaż jakiś cień cienia. jeśli tak to od razu na określenie poziomu progesteronu i betę a później jeśli faktycznie nie mieści się w normie lub jest blisko dolnej granicy to do gina po lutkę.

    Albo jeszcze poczekać bo może faktycznie owulacja była później. Właśnie dlatego robię też testy owulacyjne bo jakoś taka większa pewność jest - jeśli był + i podskoczyła temp to na 99% była owulka tu a nie gdzie indziej :)

    moremi lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najgorsze jest to że 15 jedziemy z meżem pod namiot na mazury i tam najbliższy lekarz jest jakieś 20 km, więc tam na pewno nie bd miala gdzie robić testów a tym bardziej BETE. Dlatego było mi bardzo na rękę testowanie 12stego bo bym dała radę lecieć jeszcze na betę przed wyjazdem dwa razy.

    No chyba że 12stego zrobię BETE a potem 14stego i bd wiedziała.

  • Ewelcia Autorytet
    Postów: 2050 2915

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem co Ci poradzić :/ Zatestuj wcześniej może już coś wyjdzie, jeśli nie wyjdzie tzn że za wcześnie :P

    Wiesz ja jestem przewrażliwiona na punkcie tego progesteronu bo u mnie mogła być to przyczyna (jedna z dwóch) podwójnego poronienia także mnie nie słuchaj wiesz jak to jest jak się strasznie przewrażliwi na jakimś punkcie :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2014, 11:57

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie ja się boję testować bo boję się porażki że znowu nam się nie uda, w małżeński to drygi cykl z czego pierwszy był bardzo intensywny bo codziennie nawet po dwa razy od 28 do @ i nam sie nie udało teraz trochę odpuściliśmy sobie. a wcześniej prawie pół roku w narzeczeństwie ale to było bez obserwacji i mierzenia temp.

    Już nie zaśmiecam forum :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tomania nie zaśmiecasz forum od tego jest aby się wspierać, pocieszać i dawać rady :)

    Ewelcia lubi tę wiadomość

  • shimmer_lip Autorytet
    Postów: 3456 4962

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ankara wrote:
    No własnie Jaga i shimmer_lip

    pytam, poniewaz ja tez mam jakies przeczucie intuicyjne, ze to teraz, ze sie udało....ale czy ta intuicja mnie nie zawiedzie. Narazie oprócz dajacego o sobie znac co jakis czas prawego jajnika i takiej ciezkosci w podbrzuszu nic nie mam. Tzn. piersi narazie nie bolą....śluzu dużo białego. Hmmmm być moze tak bardzo chciałabym, ze juz sobie to wmawiam.... A liczycie dni robiac testy od dnia owulacji czy serduszkowania? Mam to dokładnie zaznaczone dlatego od owulki to dopiero 4 dzien, od serduszkowania 6 lub tez 8:) ehhhh niech ten czas szybciej leci....
    Dni od owulacji. Serduszka na wykresie mam to sobie mozesz zobaczyc. Sluzu bialego kremowego mam tyle ze kilka razy dziennie sprawdzsm czy to nie okres. Zycze Ci zeby intuicja miala racje :-)
    A przy testowaniu wazny jest tez moment implantacji kijaneczki :-)

    Ankara lubi tę wiadomość

    tb73roeqs1ggbdgp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja intuicja w tym temacie nie działa. A właściwie mi podpowiada ze coś jest nie tak bo ile razy można nie trafić :/

  • AnnaMaria89 Autorytet
    Postów: 549 189

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiek191 wrote:
    AnnaMaria ja też tak mam że obojetnie czy zrobie w 2dc czy przed owu mam 2 kreseczki, jedynie w dniu owu jest albo taka sama jak testowa albo mocniejsza:) podobno tak jest gdy ktoś ma PCOS u mnie by się zgadzało:)

    o to mnie troche nastrzaszylas tym PCOS... ja w tamtym mscu nie robilam od poczatku testow ale jak zaczelam od polowy to mialam jedna ciemniejsza od kontrolnej a potem na drugi dzien taka sama a potem w kolejne dni coraz jasniejsza az w ogole tylko 1 kreska byla... w tym mscu jak zaczelam robic po @ to mam caly czas blada... i czekam az sciemnieje bede codzinnie robic... :)

    7v8rskjo4oaslnud.png
    h4zpdqk3vi112s1e.png
  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gratuluję nowych Boćków :) smileys-hearts-968515.gif
    Kochane wiem, że łatwo się mówi/pisze ale dajcie na luz :) w końcu co ma być to będzie :) pewnych rzeczy nie da się od tak przeskoczyć...nie ma co się stresować, że w 1..2..3..6 cyklu nie wyszło :) Lekarze uznają, że para (zdrowa - ale to założenie bo przed tym czasem lekarze nie zlecają badań) stara się od 6 do 12 cykli a mój lekarz jak do niego trafiłam to mi mówił, że nawet to ostatnio przesuwają do 2 lat starań a dopiero później coś zalecają znaczy badania itp...więc więcej luziku = więcej przyjemności z sexu <3 <3 dlatego ja uwielbiam moje cykle bez monitoringu :) bo sex jest wtedy kiedy ochota a nie wtedy kiedy lekarz każe :P
    DAMY RADĘ <3

    moremi, Wonderwall, Krysti, Ewelcia lubią tę wiadomość

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
‹‹ 81 82 83 84 85 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ