X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Sierpniowe testowanie, czyli prezenty od odlatujących bocianów 💗
Odpowiedz

Sierpniowe testowanie, czyli prezenty od odlatujących bocianów 💗

Oceń ten wątek:
  • bambusek93 Autorytet
    Postów: 432 446

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neami wrote:
    Ludzie zasadniczo mało myślą i nie zdają sobie sprawy ,że "dobrymi chęciami" mogą zranić innych. Najlepsza rada jaką otrzymałam to taka by się zdaniem innych nie przejmować. To moje życie i moja sprawa nic do tego innym.

    Poroniłam na początku czerwca. Zauważyłam, że na początku ludzie nawet nie potrafili ze mną rozmawiać. Wróciłam do pracy, patrzyli na mnie jak na jakąś "inną". Któregoś dnia jedna z klientek jak mnie zobaczyła to wręcz wykrzyczała "Co ty tu robisz? Gdzie masz brzuch?". Okropne uczucie.

    iv09hdgernzbn7dp.png

    10.2019 początek starań
    05.06.2020 poronienie samoistne w 6tym tygodniu👼💔

    14.02 ❣️⏸️❣️
    15.02 Beta hCG 205,6 mIU/mL
    17.02 Beta hCG 480,0 mIU/mL
    22.02 Beta hCG 4320,0 mIU/mL
  • Kleosia34 Znajoma
    Postów: 21 25

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martyna155 wrote:
    Dziewczyny którym się udało , czy tez Was tak bolą jajniki / podbrzusze ? Bo normalnie aż mnie teraz skręca , w ciągi dnia tego nie czułam ale teraz na wieczór ból się nasilił ..:(

    Ja mam takie kucie/ciągnięcie. Raz z lewej raz z prawej strony. Boli dosyć bardzo momentami i też wtedy się martwię.

    459cc4806749c83a4ba2ce63c5380a9e.png


    28.08.20 - 🍀⏸️ kreseczki
    28.08.20 - Beta hcG 332 mlU/ml
    31.08.20 - Beta HCG 1038 mlU/ml . Progesteron 14,7
    3.09.20 - Pęcherzyk 5-6 mm
    9.09.20 - Beta HCG 15992 mlU/ml . Progesteron 15.2
  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety na teście biało 12/13 dni po owu. Od roku mnie badamy i oprócz początkowego hashimoto lekarze nic nie znaleźli 🤷‍♀️ To był 5cs. Niestety nie mamy szansy na starania naturalne tylko z dawca :/
    Beta dla formalności dla lekarza zrobiona, wyniki po 15.
    Opuszczam wątek, szukamy pomocy u immunologa i za miesiąc startujemy in vitro w nowej klinice 🙄

  • Nayi Koleżanka
    Postów: 50 14

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka28 wrote:
    Niestety na teście biało 12/13 dni po owu. Od roku mnie badamy i oprócz początkowego hashimoto lekarze nic nie znaleźli 🤷‍♀️ To był 5cs. Niestety nie mamy szansy na starania naturalne tylko z dawca :/
    Beta dla formalności dla lekarza zrobiona, wyniki po 15.
    Opuszczam wątek, szukamy pomocy u immunologa i za miesiąc startujemy in vitro w nowej klinice 🙄

    Przykro mi 😔 ale może jeszcze się leniuszek nie ujawnił?
    U mnie dziś 15dpo, zrobiłam ostatni test i więcej nie robię. Biel. Co ma być to będzie 😢 to byl cykl Aromek+Ovitrelle.

  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję weekendowym II kreskom <3 przenosze sie juz na wrzesien bo tu chyba mamy juz wszystkie dziewczyny po testach, w koncu 31.08. do zoba we wrzesniowym :D

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nayi wrote:
    Przykro mi 😔 ale może jeszcze się leniuszek nie ujawnił?
    U mnie dziś 15dpo, zrobiłam ostatni test i więcej nie robię. Biel. Co ma być to będzie 😢 to byl cykl Aromek+Ovitrelle.
    Niestety wiem jak jest. Nie ma co się oszukiwać. A i tak beta zrobiona to będzie potwierdzenie.
    straszne jest tylko to, ze badan było już w chu robione i wszystko ok a nasienie dawcy wiec najlepsze. Gdziesz przyczyna musi być, może w genach coś wyjdzie. Za niecałe 2 tygodnie wizyta u immunologa to nas pokieruje na jakieś dodatkowe badania. Kompetencje lekarza mojego lekarza z kliniki się tu kończą. Oczywiście już miesiąc temu nam proponował in vitro, ale ja bez poznania przyczyny w ciemno nie chce z pośpiechu podchodzić do invitro.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2020, 08:52

  • bambusek93 Autorytet
    Postów: 432 446

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka28 Przykro mi 😔 Jeszcze przyjdzie na nas czas :)

    Nayi u mnie też dziś 15 dpo i biel na wczorajszym teście, a okresu brak. Powinnam dostać wczoraj, a tu nawet brzuch mnie nie boli :( cykle zawsze miałam 28dniowe, a tu takie opóźnienie. Czekam w dalszym ciągu na okres...

    Koniczynka28 lubi tę wiadomość

    iv09hdgernzbn7dp.png

    10.2019 początek starań
    05.06.2020 poronienie samoistne w 6tym tygodniu👼💔

    14.02 ❣️⏸️❣️
    15.02 Beta hCG 205,6 mIU/mL
    17.02 Beta hCG 480,0 mIU/mL
    22.02 Beta hCG 4320,0 mIU/mL
  • bambola Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam totalny mętlik. Normalnie błagam Was o poradę.. mój obecny cykl, testy owulacyjny tydzień temu pozytywny, brak skoku tempratury do dziś i pytanie czy warto jeszcze w tym cyklu udać się do ginekologa żeby zerknal na usg co tam się dzieje? czy cykl stracony ? obecnie mam 22 dzień cyklu przy przeważnie 30-32 dniowych 😔

  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bambusek93 wrote:
    Koniczynka28 Przykro mi 😔 Jeszcze przyjdzie na nas czas :)

    Nayi u mnie też dziś 15 dpo i biel na wczorajszym teście, a okresu brak. Powinnam dostać wczoraj, a tu nawet brzuch mnie nie boli :( cykle zawsze miałam 28dniowe, a tu takie opóźnienie. Czekam w dalszym ciągu na okres...
    Wierze, ze będziemy rodzicami i każdy z nas wyczeka to szczęście. Niestety ale będzie trzeba przejść invitro. Mam nadzieje, ze to będzie dla nas skuteczna metoda.
    Jak zaczynaliśmy zabiegi 5 msc temu to gin traktowała mnie jak pewniaka, zdrowa, młoda, wszystkie wyniki hormonalne w normie itp. Drożne jajowody bla bla. A po 5 msc taki obrót spraw🤷‍♀️ i gin rozkłada już ręce.
    mam nadzieje, ze kolejny rok przyniesie nam szczęśliwa ciaze. In vitro pewnie po immunologi najwcześniej w jakimś listopadzie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2020, 09:18

  • ajwii2 Autorytet
    Postów: 327 165

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja chyba w ciąży jestem 🙈 nie wiem kiedy mogła być owu, dziś 45dc. Już totalnie w ciążę zwatpilam, tyle testów robiłam. Dzisiaj już kupiłam żeby się upewnić, ze na pewno nic, bo chciałam niepokalanka na regulacje cyklu kupować. A tu nagle szok, od razu się pojawiła. Nie znam tych testów więc jeszcze niepewnie się czuję, jutro rano zrobię betę. Ale boję się biochema albo że ogólnie nie wyjdzie przez tak późną owulacje, chyba, że test oszukał.
    c417f219f116.jpg

    Achna, Koniczynka28, Miiniala, unify, Paulinaaa, Karenira, Kate28, Joasiaxjot, Nayi, Japoneczka z Porcelany lubią tę wiadomość

    2cs - długie cykle
    początek starań sierpień '20
    pregna start, niepokalanek, siemię lniane, tran

    '18 14tc poronienie zatrzymane
    maj '19 córka <3
  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ajwii2 wrote:
    Dziewczyny ja chyba w ciąży jestem 🙈 nie wiem kiedy mogła być owu, dziś 45dc. Już totalnie w ciążę zwatpilam, tyle testów robiłam. Dzisiaj już kupiłam żeby się upewnić, ze na pewno nic, bo chciałam niepokalanka na regulacje cyklu kupować. A tu nagle szok, od razu się pojawiła. Nie znam tych testów więc jeszcze niepewnie się czuję, jutro rano zrobię betę. Ale boję się biochema albo że ogólnie nie wyjdzie przez tak późną owulacje, chyba, że test oszukał.
    c417f219f116.jpg
    Ooo no jak Ci się tyle okres spóźnia to coś musi w tym być! Leć na betę :) a z ciekawości jakiej długości masz cykle zwykle?? Kiedy robiłaś wcześniej test?

  • ajwii2 Autorytet
    Postów: 327 165

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka28 wrote:
    Ooo no jak Ci się tyle okres spóźnia to coś musi w tym być! Leć na betę :) a z ciekawości jakiej długości masz cykle zwykle?? Kiedy robiłaś wcześniej test?

    36 dniowe, karmie i dopiero 3 cykle wstecz miałam regularne. Test robiłam w sobotę i ogólnie dużo wcześniej też robiłam testy, bo cykl miałam dość dziwny owulaki mi wcześnie wykryły owu, potem znowu, aż odpuściłam ich robienie, bo mnie wkurzały i spisałam cykl na straty. Jeśli to faktycznie ciąża to z bardzo później owulacji ok 34dc i nie wiem czy to dobrze, bo chyba tak późne owulacje dobrze nie wróżą :( córkę mam z owu ok 21dc i już tu czytałam, że to późna owu, ale u mnie zawsze tak było i jest to jeszcze w normalnych granicach.

    2cs - długie cykle
    początek starań sierpień '20
    pregna start, niepokalanek, siemię lniane, tran

    '18 14tc poronienie zatrzymane
    maj '19 córka <3
  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ajwii2 wrote:
    36 dniowe, karmie i dopiero 3 cykle wstecz miałam regularne. Test robiłam w sobotę i ogólnie dużo wcześniej też robiłam testy, bo cykl miałam dość dziwny owulaki mi wcześnie wykryły owu, potem znowu, aż odpuściłam ich robienie, bo mnie wkurzały i spisałam cykl na straty. Jeśli to faktycznie ciąża to z bardzo później owulacji ok 34dc i nie wiem czy to dobrze, bo chyba tak późne owulacje dobrze nie wróżą :( córkę mam z owu ok 21dc i już tu czytałam, że to późna owu, ale u mnie zawsze tak było i jest to jeszcze w normalnych granicach.
    Ooo to długie masz cykle. Nie mart się na zapas!
    Ja mam po prostu 28 dniowe, wiec tak przez sekundę iskierka nadziei, ze może mnie test oszukał. Ale jednak owu była 12 dni temu:p wiec raczej tu nie bd cudu. A i tak za jakieś 4 h wyniki bety to będę miła czarno na białym porwierdzenie niestety
    Masz już 1 dzieciaczka to bd dobrze. A najlepiej idź na betę to bd miała pewność 😘
    Gratuluje !

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2020, 11:19

  • Lolipop Autorytet
    Postów: 1164 631

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ajwii2 wrote:
    36 dniowe, karmie i dopiero 3 cykle wstecz miałam regularne. Test robiłam w sobotę i ogólnie dużo wcześniej też robiłam testy, bo cykl miałam dość dziwny owulaki mi wcześnie wykryły owu, potem znowu, aż odpuściłam ich robienie, bo mnie wkurzały i spisałam cykl na straty. Jeśli to faktycznie ciąża to z bardzo później owulacji ok 34dc i nie wiem czy to dobrze, bo chyba tak późne owulacje dobrze nie wróżą :( córkę mam z owu ok 21dc i już tu czytałam, że to późna owu, ale u mnie zawsze tak było i jest to jeszcze w normalnych granicach.

    czy ja wiem czy zle wróżą tak pózne owulację. wszystko zależne od przypadku tak naprawdę:) . karmisz piersią więc wszystko mogło się przesuwać ale komoreczka może być silna, endometrium ladne i wszystko się ładnie ułoży.
    moja znajoma cykle 60 dniowe . ma dwoje dzieci z późnych owulacji.pociesze że jak zaszła tak utrzymała normalnie. bez pomocy. także warto wierzyć.

    zastanawia mnie tylko ta kreska że jest tak blisko kontrolnej hmmm? czy mi się wydaje hmm

    ajwii2 lubi tę wiadomość

    Pozytywny test z 3 bobo 11 dpo -25 luty 2018r.
    syn 2006❤️, córeczka 2010❤️,syn 2018❤️
    6f7dde92892e2ec43e959361faadd90e.png
  • ajwii2 Autorytet
    Postów: 327 165

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolipop no faktycznie, nie zwróciłam uwagi, nie znam tych testów może one tak mają, albo jakiś wadliwy jest. Jutro się dowiem jak zrobię betę.

    Lolipop lubi tę wiadomość

    2cs - długie cykle
    początek starań sierpień '20
    pregna start, niepokalanek, siemię lniane, tran

    '18 14tc poronienie zatrzymane
    maj '19 córka <3
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3902 4492

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neami wrote:
    Ja Ci powiem jak ja byłam po tej stronie barykady co Twoja siostra. W momencie jak poroniłam dowiedziałam się o dwóch ciążach bardzo bliskich mi osób. Zrobiło mi się przykro tylko dlatego ,że zdawałam sobie sprawę ,że miałybyśmy dzieci w tym samym wieku . Mi się nie udało im tak , ale ogólnie ucieszyła mnie ta wiadomość. Już taka jestem ,że dla osób którzy znaczą dla mnie wiele chce jak najlepiej, a posiadanie dziecka to jak wygrana w lotto. Teraz jestem dobrą ciocią, która nadal walczy , ale nie zalamuję się, bo wiem, że i na mnie kiedyś przyjdzie pora. Są rzeczy, w których ja mam lepiej a one niekoniecznie. W życiu nie można mieć wszystkiego od tak , o wszystko trzeba się starać i te starania doprowadza nas do celu.
    Powiem Ci jeszcze ,że bardziej byłoby mi źle gdyby to przede mną ukrywały (z ciąża to nie jest taka prosta sprawa) , a ja dowiedziałabym się od innej , przypadkowej osoby.

    Dzisiaj siostra dowiedziała się o mojej ciąży sama się domyśliła a ja tylko potwierdziłam 😁 szczerze to kamień z serca mi spadł. Łzy w oczach były ale się cieszy i martwi o mnie. A ja czuję ulge, że ona wie i to jako pierwsza i powiedziała że dzięki temu ma motywację na dalszą walkę 💚

    Adek2, Lolipop, mgielka lubią tę wiadomość

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Misiaczeka Autorytet
    Postów: 283 266

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2020, 10:51

    31cs ten szczęśliwy ❤️

    qdkk9vvjj51mot1a.png
  • ajwii2 Autorytet
    Postów: 327 165

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiaczeka wrote:
    Ajwii2 jak dobrze pamiętam te testy od spodu mają plastik on podtrzymuje test. I on daje cień przy dobrym świetle i wygląda jak kreseczka.


    Oczywiście trzymam kciuki żebym się myliła że to nie ten plastik się odbija.

    Rozmontowałam test i ściągnęłam te płytkę, faktycznie jest tam ten pasem co może odbijać, ale bez tego też jest kreska 🙈 nie wytrzymam do jutra, zaraz idę z córką na spacer to pojde do rossmana po pink test, one mnie nigdy nie zawodziły, albo była ciąża albo jej brak. A jutro beta.

    Lolipop lubi tę wiadomość

    2cs - długie cykle
    początek starań sierpień '20
    pregna start, niepokalanek, siemię lniane, tran

    '18 14tc poronienie zatrzymane
    maj '19 córka <3
  • Karenira Autorytet
    Postów: 1042 1260

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ajwii2 ja mam w domu dwa pinki superczułe, ale jeszcze ich nie robiłam :P
    Na razie miałam porównawczą serię facelle:
    df3f757bb843.jpg

    W ogóle to chciałam powiedzieć, że monitor clearblue przyniósł mi szczęście, bo to był pierwszy cykl z nim i strzelaliśmy jak pokazywał dwa dni szczytu :P

    ajwii2, awE lubią tę wiadomość

    36 lat
    28.08.2020 ⏸️ Chłopiec
    26.04.2021 3070g, 52cm
  • Mama8latka Autorytet
    Postów: 4608 3073

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karenira wrote:
    ajwii2 ja mam w domu dwa pinki superczułe, ale jeszcze ich nie robiłam :P
    Na razie miałam porównawczą serię facelle:
    df3f757bb843.jpg

    W ogóle to chciałam powiedzieć, że monitor clearblue przyniósł mi szczęście, bo to był pierwszy cykl z nim i strzelaliśmy jak pokazywał dwa dni szczytu :P
    Karenira kochana nie chciała byś może sprzedać monitorka jak już się udało?? 😁 bo ja chętna jestem na kupno 😊

    👶 2012r (syn)--> Anty --> 2017r rozpoczęcie starań
    👼 2019r -15tc 💔
    👼 2019r - 9tc 💔
    2 x CB 💔
    06.2023r - CB 💔

    ❌Toczeń [10.2023r Remisja Ana 1:5120-> 1:360]/ Endometrioza ❌
‹‹ 161 162 163 164 165
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ