X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Sierpniowe testowanie, czyli prezenty od odlatujących bocianów 💗
Odpowiedz

Sierpniowe testowanie, czyli prezenty od odlatujących bocianów 💗

Oceń ten wątek:
  • Martyna155 Przyjaciółka
    Postów: 101 45

    Wysłany: 29 sierpnia 2020, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi najpierw zaczęły bolec sutki Po owu, później po paru dniach przestały i zaczęły piersi ale teraz aż tak mocno mnie nie bolą .. bardziej podbrzusze..czuje nacisk

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2020, 22:35

  • Mama8latka Autorytet
    Postów: 4620 3079

    Wysłany: 29 sierpnia 2020, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka28 wrote:
    Z genetycznych robiłam tylko KIR ale czeka się 2 tygodnie na wynik, wynik pewnie po weekendzie. Robiłam z własnej inicjatywy, bo tez zapisałam się do immunologa na wrzesień- dr Pasnik.( długo czekam na termin).
    Planuje tez immnulogoczine badania. Robiłam już komórki Nk Na zlecenie lekarz po 3 nieudanej próbie i wynik jest dobry. Ale jeszcze chce immunofonetyp i test CBA. Ale biorę prewencyjnie encorton po inseminacji i lekarz stwierdził, ze wynik nie będzie miarodajny. A każde z tych badan po jakieś 400 zł, wiec już poczekam.
    Z trombofilia mój gin mówił, ze u mnie nie ma wskazać hmm a tak, jak czytam to może nie być żadnych objawów itp. Pewnie te zbadam.
    A tak to czekam na wizytę u immunologa i info, co pobadac.

    Edit; ni chyba, ze się w poniedziałek pozytywnie zaskoczę i ten koszmar się skończy 🍀
    No ja właśnie też się czaję na KIR żeby zrobić ale chce jeszcze podpytac gina co sądzi o tym i gdzie ewentualnie by polecał bo musiała bym sporo jechac km ,u mnie nigdzie nie robią.
    Szkoda że te wszystkie badania takie drogie i ciezko dostać na nie skierowania...
    Tak naprawdę trzeba by było zrobić wszystkie możliwe badania żeby mieć konkretny obraz no ale wiadomo że nierealne....

    👶 2012r (syn)--> Anty --> 2017r rozpoczęcie starań
    👼 2019r -15tc 💔
    👼 2019r - 9tc 💔
    2 x CB 💔
    06.2023r - CB 💔

    ❌Toczeń [10.2023r Remisja Ana 1:5120-> 1:360]/ Endometrioza ❌
  • Neami Przyjaciółka
    Postów: 77 117

    Wysłany: 29 sierpnia 2020, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama8latka wrote:
    No ja właśnie też się czaję na KIR żeby zrobić ale chce jeszcze podpytac gina co sądzi o tym i gdzie ewentualnie by polecał bo musiała bym sporo jechac km ,u mnie nigdzie nie robią.
    Szkoda że te wszystkie badania takie drogie i ciezko dostać na nie skierowania...
    Tak naprawdę trzeba by było zrobić wszystkie możliwe badania żeby mieć konkretny obraz no ale wiadomo że nierealne....
    https://www.medgen.pl/pl/index.php?option=com_hikashop&ctrl=product&task=show&cid=22

    Tu możesz zamówić kiry, nie musisz nigdzie jechać, same do Ciebie przyjadą. Polecam :)

    Koniczynka28 lubi tę wiadomość

    "... świat nie jest ani dobry, ani zły sam w sobie. Wobec człowieka świat jest obojętny. Wszystko, co dzieje się wokół nas jest tylko odzwierciedleniem naszych myśli, uczuć, pragnień i działań. Świat to jedno wielkie lustro.”
  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 30 sierpnia 2020, 00:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama8latka wrote:
    No ja właśnie też się czaję na KIR żeby zrobić ale chce jeszcze podpytac gina co sądzi o tym i gdzie ewentualnie by polecał bo musiała bym sporo jechac km ,u mnie nigdzie nie robią.
    Szkoda że te wszystkie badania takie drogie i ciezko dostać na nie skierowania...
    Tak naprawdę trzeba by było zrobić wszystkie możliwe badania żeby mieć konkretny obraz no ale wiadomo że nierealne....
    No my wszystko robimy prywatnie i wydaliśmy już 20 tys na badania i zabiegi....
    ja robiłam KiR wysyłkowo z Madgen laboratorium. Miałam problem by z palca wycisnąć tyle krwi, nawet partner nie dał rady ;D ale akurat byłam tego dnia w laboratorium na innym badaniu i dali mi trochę mojej krwi na wynos, żebym mogła wylać na tester 🙈🙈🙈
    Mój gin w ogóle nie kojarzył tego badania chociaż prowadzi tez in vitro 🤷‍♀️ Ja się dowiedziałam z forum na ovu i zaczęłam trochę czytać o immunologii.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia 2020, 00:56

  • Mama8latka Autorytet
    Postów: 4620 3079

    Wysłany: 30 sierpnia 2020, 01:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neami wrote:
    https://www.medgen.pl/pl/index.php?option=com_hikashop&ctrl=product&task=show&cid=22

    Tu możesz zamówić kiry, nie musisz nigdzie jechać, same do Ciebie przyjadą. Polecam :)
    O kurczę nie wiedziałam że tak można 🤩 dzięki laseczki ,teraz to już porządnie się zastanowie czy nie skorzystac. Myślę że jak bym miała kłopot z krwia to wybrała bym się do labolatorium zrobić se chociaż glupia morfologie żeby mi upuscili troszke krwi hehe bo też nie wiem czy tak bym se poradzila. A nie obawiacie sie takich stron? Ze to jakis pić na wode?

    👶 2012r (syn)--> Anty --> 2017r rozpoczęcie starań
    👼 2019r -15tc 💔
    👼 2019r - 9tc 💔
    2 x CB 💔
    06.2023r - CB 💔

    ❌Toczeń [10.2023r Remisja Ana 1:5120-> 1:360]/ Endometrioza ❌
  • Neami Przyjaciółka
    Postów: 77 117

    Wysłany: 30 sierpnia 2020, 01:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama8latka wrote:
    O kurczę nie wiedziałam że tak można 🤩 dzięki laseczki ,teraz to już porządnie się zastanowie czy nie skorzystac. Myślę że jak bym miała kłopot z krwia to wybrała bym się do labolatorium zrobić se chociaż glupia morfologie żeby mi upuscili troszke krwi hehe bo też nie wiem czy tak bym se poradzila. A nie obawiacie sie takich stron? Ze to jakis pić na wode?
    Nie, wiele stacjonarnych placówek wysyła tam krew do badań;) poszli po prostu z duchem czasu i dzięki temu nie trzeba jeździć np do Warszawy z Wrocławia tylko po to by zrobić badanie krwi , które jest badaniem genetycznym. Tak samo działa to laboratorium:

    https://www.testdna.pl/trombofilia-wrodzona-badanie/?gclid=Cj0KCQjw-af6BRC5ARIsAALPIlVkxgnKwupdXkENERZQ01JwwMr3p7WzQNFwmSgok5dGHrByoXpWMUYaArQOEALw_wcB

    To również polecam, gdyż można zrobić w niewielkiej cenie zestaw badań np na trombofilię wrodzoną. Robienie każdego z tych badań osobno , stacjonarne w laboratorium to o wiele większy koszt. Te badania są również badaniami genetycznymi , które mogą nam rozwiać wiele i nakierowac na teoretyczną przyczynę niepowodzeń;)

    Także można zdiagnozować wiele siedząc w domu , szczególnie z genetyki, dlatego warto z tego skorzystać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia 2020, 02:00

    Koniczynka28, Mama8latka, Lolipop lubią tę wiadomość

    "... świat nie jest ani dobry, ani zły sam w sobie. Wobec człowieka świat jest obojętny. Wszystko, co dzieje się wokół nas jest tylko odzwierciedleniem naszych myśli, uczuć, pragnień i działań. Świat to jedno wielkie lustro.”
  • Skowronek Autorytet
    Postów: 590 313

    Wysłany: 30 sierpnia 2020, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie... Nadal mierze temperaturę i zauwazylam ze od 3 dni się obniza. Czy powinnam zacząć się martwić?

    05.05.2021 TP chłopiec Piotruś ♥
    28.08.2020 (17dpo)⏸️💚🍀
    xnw4lbetfygpudwk.png
  • Kleosia34 Znajoma
    Postów: 21 25

    Wysłany: 30 sierpnia 2020, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skowronek wrote:
    Mam pytanie... Nadal mierze temperaturę i zauwazylam ze od 3 dni się obniza. Czy powinnam zacząć się martwić?

    Robiłaś betę? I progesteron? Ja na twoim miejscu dużo bym leżała i odpoczywała i jak najszybciej poszła do ginekologa.

    459cc4806749c83a4ba2ce63c5380a9e.png


    28.08.20 - 🍀⏸️ kreseczki
    28.08.20 - Beta hcG 332 mlU/ml
    31.08.20 - Beta HCG 1038 mlU/ml . Progesteron 14,7
    3.09.20 - Pęcherzyk 5-6 mm
    9.09.20 - Beta HCG 15992 mlU/ml . Progesteron 15.2
  • Skowronek Autorytet
    Postów: 590 313

    Wysłany: 30 sierpnia 2020, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleosia34 wrote:
    Robiłaś betę? I progesteron? Ja na twoim miejscu dużo bym leżała i odpoczywała i jak najszybciej poszła do ginekologa.
    Jeszcze nie. Miałam w planach iść na krew w poniedziałek. Ginekolog odpada nie ma szans na szybsza wizyte :(

    05.05.2021 TP chłopiec Piotruś ♥
    28.08.2020 (17dpo)⏸️💚🍀
    xnw4lbetfygpudwk.png
  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 30 sierpnia 2020, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama8latka wrote:
    O kurczę nie wiedziałam że tak można 🤩 dzięki laseczki ,teraz to już porządnie się zastanowie czy nie skorzystac. Myślę że jak bym miała kłopot z krwia to wybrała bym się do labolatorium zrobić se chociaż glupia morfologie żeby mi upuscili troszke krwi hehe bo też nie wiem czy tak bym se poradzila. A nie obawiacie sie takich stron? Ze to jakis pić na wode?
    Ja właśnie widziałam, ze wiele dziewczyn tam robi badanie. Przysyłają dokładna instrukcje. Masz w paczce zestaw do pobrania. Takie 2 nakłuwacze jak do mierzenia insuliny dla cukrzyków. Ja się bałam jednak, ze za mało tej krwi, bo słabo szło. Trzeba całe takie 2 pola chociaż zapełnić. Może miałam pecha:p bo nigdy nie mam problemu z pobieraniem krwi czy coś.

    A super podpowiedz z pozostałymi z test dna. Ja wlasnie jak widziałam, ze coś można zrobić u mnie stacjonarnie to planowałam stacjonarnie. Ale sprawdzę sobie jak to wyglada cenowo w pakietach.

    Mama8latka, Neami lubią tę wiadomość

  • Martyna155 Przyjaciółka
    Postów: 101 45

    Wysłany: 30 sierpnia 2020, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym bardziej tsh powinnaś skonsultować , ja Wcześniej miałam na poziomie 1,43 , biore oczywiście leki , jak się okazało ze jestem w ciąży zrobiłam badania i wzrosło do 2,46, skonsultowałam szybko ze swoją endokrynolog ( taka fajna babka ze zawsze smsem można się z nią kontaktować ) i zaleciła mi branie tej dawki co teraz 3* w tyg po 1,5 tabletki a 4 * w tyg jak dotychczas

  • Mama8latka Autorytet
    Postów: 4620 3079

    Wysłany: 30 sierpnia 2020, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to w takim praktycznie rozwiazalyscie mój problem 🙂 bo myślałam że będę musiała jechać opór kilometrow 🙄 A tu taka super opcja. Napewno skorzystam 🙂 dzięki

    Koniczynka28, Neami lubią tę wiadomość

    👶 2012r (syn)--> Anty --> 2017r rozpoczęcie starań
    👼 2019r -15tc 💔
    👼 2019r - 9tc 💔
    2 x CB 💔
    06.2023r - CB 💔

    ❌Toczeń [10.2023r Remisja Ana 1:5120-> 1:360]/ Endometrioza ❌
  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 30 sierpnia 2020, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skowronek wrote:
    Jeszcze nie. Miałam w planach iść na krew w poniedziałek. Ginekolog odpada nie ma szans na szybsza wizyte :(
    Skowronek rano w poniedziałek koniecznie tsh i ft4. Mój gin tez kazał od potwierdzenia ciąży zwiększać dawkę. Ja biorę 50 i miałam ostatnio wynik 1.5. To jak coś od potwierdzenia jeszcze przed wizyta i badaniem poziomu kazał co 2. Dzień brać 1.5 tabletki. Bo tsh na bank skoczy w górę.
    Ale się nie stresuj na zapas. Wiadomo, ze temperatura to podpowiedz jedynie, zobacz jak dziewczynom skacze i nie ma w tym niestety reguły czy są czy nie są w ciąży. Na temperaturę ma wpływ milion rzeczy. Choćby to, ze teraz się stresujesz.
    Będzie dobrze!

  • Gusia_a Znajoma
    Postów: 26 24

    Wysłany: 30 sierpnia 2020, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka28 wrote:
    Skowronek rano w poniedziałek koniecznie tsh i ft4. Mój gin tez kazał od potwierdzenia ciąży zwiększać dawkę. Ja biorę 50 i miałam ostatnio wynik 1.5. To jak coś od potwierdzenia jeszcze przed wizyta i badaniem poziomu kazał co 2. Dzień brać 1.5 tabletki. Bo tsh na bank skoczy w górę.
    Ale się nie stresuj na zapas. Wiadomo, ze temperatura to podpowiedz jedynie, zobacz jak dziewczynom skacze i nie ma w tym niestety reguły czy są czy nie są w ciąży. Na temperaturę ma wpływ milion rzeczy. Choćby to, ze teraz się stresujesz.
    Będzie dobrze!
    Zgadzam się, TSH w ciąży bardzo skacze i wiele lekarzy już od potwierdzenia ciąży betą lub testem każe zwiększać dawkę. Dlatego zawsze lepiej z endokrynologiem omówić przed zajęciem w ciążę co zrobić, gdyby się udało :)

  • Nayi Koleżanka
    Postów: 50 14

    Wysłany: 30 sierpnia 2020, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    14dpo... dzień przewidywanej. Test negatywny. @ nie ma.

    😢

  • Skowronek Autorytet
    Postów: 590 313

    Wysłany: 30 sierpnia 2020, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny. Tak wiem o zwiększeniu dawki leku. Moja endo mnie o tym poinformowała. 2 razy w tyg mam brac podwojna dawkę. Postaram się nie stresować a jutro polecę na wyniki

    Koniczynka28 lubi tę wiadomość

    05.05.2021 TP chłopiec Piotruś ♥
    28.08.2020 (17dpo)⏸️💚🍀
    xnw4lbetfygpudwk.png
  • MamaRo Ekspertka
    Postów: 198 175

    Wysłany: 30 sierpnia 2020, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) nie udzielam się na forum specjalnie choć czytam Was codziennie :) teraz potrzebuje skorzystać z Waszej wiedzy;p czy testy facelle często pokazują zakłamane pozytywny wynik po czasie ? Nie chodzi mi o jakiś długi czas... po prostu wpatrywałam się w niego jakieś 10 min i w końcu po rozmontowaniu zobaczyłam cień. Ewidentny;) Oczywiście skoczę po następny test jak będę mogła wyrwać się z domu ale z niecierpliwością jestem ostatnio "na Ty";)

  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 30 sierpnia 2020, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nayi wrote:
    14dpo... dzień przewidywanej. Test negatywny. @ nie ma.

    😢
    Przykro mi :( który cykl staran?
    Może ten kolejny będzie właśnie szczęśliwy!

  • Achna Autorytet
    Postów: 1289 1905

    Wysłany: 30 sierpnia 2020, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaRo wrote:
    Hej dziewczyny :) nie udzielam się na forum specjalnie choć czytam Was codziennie :) teraz potrzebuje skorzystać z Waszej wiedzy;p czy testy facelle często pokazują zakłamane pozytywny wynik po czasie ? Nie chodzi mi o jakiś długi czas... po prostu wpatrywałam się w niego jakieś 10 min i w końcu po rozmontowaniu zobaczyłam cień. Ewidentny;) Oczywiście skoczę po następny test jak będę mogła wyrwać się z domu ale z niecierpliwością jestem ostatnio "na Ty";)

    Mi niestety na nim wychodziły nawet kreski a nie cienie po czasie a i tak dzis przyszedł okres... Dostalam nauczke ze po czasie sie nie patrzy....
    No ale tez czytalam ze z niektórych poczasikach i tak ciążę były... Także zrób inny test i miej pewność :)

    04.11.2021 ⏸️🍀
    28.06.2022 Blanka 🥰 Julia 🥰


    👼11.2020r. 11tc💔

    👱‍♀️ 29 lat
    3dc:
    AMH- 5,53
    Tsh-1.55-->2,1 -->1,73-->2,02
    Lh-7.78-->6,84✔️
    Fsh-7.48-->8,57✔️
    Estradiol-59.54--> <20 ❌
    Prolaktyna-11.45--> 7,17✔️
    Testosteron-0.27✔️
    👱‍♂️29 lat
    morfologia 4 %--->5%✔️
    Koncentracja 58.70 mln/ml --->88.61mln/ml✔️

    “Dalej. Otwórz drzwi, o których mówiono, że nie da się ich otworzyć. Tam czeka życie”
  • MamaRo Ekspertka
    Postów: 198 175

    Wysłany: 30 sierpnia 2020, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achna wrote:
    Mi niestety na nim wychodziły nawet kreski a nie cienie po czasie a i tak dzis przyszedł okres... Dostalam nauczke ze po czasie sie nie patrzy....
    No ale tez czytalam ze z niektórych poczasikach i tak ciążę były... Także zrób inny test i miej pewność :)
    Dzięki:) tak zrobię:)

‹‹ 159 160 161 162 163 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ