X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki 2016
Odpowiedz

Staraczki 2016

Oceń ten wątek:
  • BELÉN Ekspertka
    Postów: 202 89

    Wysłany: 23 lutego 2016, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żabko, nosisz pod sercem bardzo silny zarodek (chłop jak dąb będzie). Nie wierzę, aby miało się stać coś złego. Dziewczyny bardzo dobrze radzą z dietą, posłuchaj rad ciotek forumowych :) nie możesz popaść w cukrzycę, bo ta jest bardzo niebezpieczna dla płodu. Kilka miesięcy wyrzeczeń i diety i urodzisz zdrowego syna :)

    żabka04 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2016, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Belen genetycznr trwalo u Ciebie pol h? U mnie 5min:( i jak sie malo wiercil to go lelarka "obudzila" i ruszal sie ja najety:D zabko ciesze sie ze wszystko ok :)
    Za pozostale trzymam kciuki ;))

    żabka04 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2016, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam cukrzycę ciążowa:-(
    Potem napisze bo jestem jeszcze u lekarza czekam na ekg i glukometr.

    Płakać mi się chce:-(

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 24 lutego 2016, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby na jakiej podstawie to stwierdzili? Bo cukier masz w normie:-)

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • BELÉN Ekspertka
    Postów: 202 89

    Wysłany: 24 lutego 2016, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiu, nawet dłużej niż pół godziny, bo u lekarza w gabinecie spedziliśmy 65 minut z czego samo USG trwało ze 40 minut. Najwięcej czasu zajęło badanie przepływów, bo gin miał problem z namierzeniem zastawki trójdzielnej, ale po kilku próbach mu się udało :)

    Żabko, pisz nam szybko o co chodzi z tą cukrzycą!! I pamiętaj, że to nie wyrok. Moja znajoma dowiedziała się w 22. tygodniu o cukrzycy, ale ostro wzięła się za dietę i urodziła zdrową córkę :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2016, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stwierdziła po wynikach krzywej glukozy.
    Normy jakie miałam podane to chyba dla osób standard.
    Nie podoba się jej wynik po obciążeniu po 1h wynosi 10,1 a norma dla ciężarne to poniżej 10 dla niej przekroczyłam min.3 :-( ona ma czarno na białym że to już cukrzyca ciążowa:-(
    Zalecenia: nie jeść cukru białego zastąpić kstylionem, zero słodyczy i słodkich napoi! Dyskutowalam z nią na temat tego co jem stwierdziła że to dieta i że dobrze się odzywiam. Sama sprawdzę co mogę jeść mierząc sobie cukier.
    Dostałam glukometr i dziennikiem mam się kluc 4x1 i notowac.
    Wysłała mnie na ekg tak babki patrzyła na mnie bo mialam ochotę się poplakalac albo komuś coś zrobić zgadywanki pyta który tydzień mówię że jutro 11 i taki prezent dostałam mówi że będzie wszystko ok mam ładna buzię taka ładna jestem i chłopaka zdrowego pewnie urodzę hahaha Ja też czuje ze to chłopak będzie:-) mówiła że dużo dziewczyn ma w ciąży cukrzycę i rodzą zdrowe dzieci.
    Za dwa tygodnie wizyta i tak do porodu i po porodzie.
    Zeszłam do auta a tam się rozryczalam jak dziecko :-)
    Za dużo wrażeń takie buuuuum w głowę.

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 24 lutego 2016, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie rozumiem. Cukier masz 81 po 2h 88 gdzie tu cukrzyca? Spada do normy i to najważniejsze a po godzinie zawsze jest wyrzut.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2016, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale za wysoki po godzinie kas:-) tu jest haczyk
    Tak wam powiem bo mnie uświadomiła dzisiaj stres podnosi cukier i insuline i hormony.
    O cukrze że podnosi nie słyszałam.Ale teraz już wiem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2016, 19:10

  • BELÉN Ekspertka
    Postów: 202 89

    Wysłany: 24 lutego 2016, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żabko, będzie dobrze. Przypilnujesz diety a insulina nie będzie potrzebna. Co do badania glukozy, wiem co będziesz przeżywała, bo ja sama panicznie boję się igieł. Poproś męża, aby kilka pierwszych pobrań zrobił Tobie, później powinnaś nabrać odwagi, aby zacząć mierzyć glukozę sama :) Bardzo dobrze, że dowiedziałaś się teraz a nie po 20. tygodniu.

    żabka04 lubi tę wiadomość

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 24 lutego 2016, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukier po godzinie zawsze wzrasta. Ale jak masz zalecana diete to jej pilnuj i będzie ok. Może mete mialas brać jednak cały czas?

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2016, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wzrasta kas to wiadomo ale są normy których trzeba się trzymać a szczególnie w ciąży. Ma być poniżej 10 a ja mam 10,1.
    I koniec kropka. Dla lekarza już to jakiś znak. Nawet że mną nie dyskutowalam wystawiła zaświadczenie mam dać ginowi bo ma wpisać do karty ciąży.
    Metę tak jak Ci mówiłam w Polsce lekarze nie są chętni prowadzić ciąży może w jakieś klinice bezpłodności, lekarz taki który zna się na tym a ja takiego nie mam. Mój chciał ale potem miał inne zdanie że schodzimy i odstawiamy. Jak by się coś stało to nikt nie chce po sądach latać a szczególnie pracy stracić bo ja tak chce brać i już.

    Belen insulina nie potrzebna bo w ciąży jest nie wiarygodna. Tylko glukoze mierzą.
    Jakoś to będzie na samą myśl mi słabo pewnie nocka zamiana albo koszmary będę miała. Muszę się wziąść w garść dla babla.

    Dietę jednak zdaniem lekarza stosuje już od dawna tyle że nabiał wprowadziłam.
    Diabetolog mówiła że mogę jogurt z cukrem np. Truskawkowy ale pod warunkiem że nie podnosi mi on cukru. Dlatego będę notowac co jadłam żeby wiedzieć czego nie jeść.

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 24 lutego 2016, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim razie życzę Ci dużo sił i wytrwalosci:-)

    I pomyslec że w swojej pierwszej ciąży o insulinie nie mialam zielonego pojecia a glukoze badalam po obfiazeniu raz i to tylko po 2h czasy się zmieniają. ..dieta na pewno nie zaszkodzi:-)

    żabka04 lubi tę wiadomość

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2016, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję kas.
    Badają po godzinie i dwóch zależy jak lekarz każe.
    Trzeba się pilnować a będzie dobrze.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2016, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BELÉN wrote:
    Basiu, nawet dłużej niż pół godziny, bo u lekarza w gabinecie spedziliśmy 65 minut z czego samo USG trwało ze 40 minut. Najwięcej czasu zajęło badanie przepływów, bo gin miał problem z namierzeniem zastawki trójdzielnej, ale po kilku próbach mu się udało :)

    Żabko, pisz nam szybko o co chodzi z tą cukrzycą!! I pamiętaj, że to nie wyrok. Moja znajoma dowiedziała się w 22. tygodniu o cukrzycy, ale ostro wzięła się za dietę i urodziła zdrową córkę :)
    Czuje sie oszukana hehe ;) mi zbadala tylko ta przeziernosc karku :/
    Mam nadzieje, ze reszte wszystko jest w porzadku :)
    Zabko moja kolezanka muala cukrzyce ciazowa i ma wspaniala, spiaca w nocy coreczke :D generalnie dzieckoidealne :D
    Bedzie dobrze, tylko trzeba trzymac dietke :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2016, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po nocce przespanej ale z koszmarami. Całą noc się sama kułam wrrrr. Wstałam akurat mąż wszedł do domyu po nocce mówie choć mnie ukłujesz bo nie dam rady wyobraźcie sobie że ukuł mnie razy!!!! bo na ustawione było źle krew nie leciała i kombinowaliśmy!!!
    Ja już tam myślałam że jajko zniosę:-(
    Te paski też jakieś......zużyłam aż dwa bo na jednym za mało krwi poleciało ahhhh
    Nauka czyni mistrza.
    Cukier na czczo 86. :-)
    Ja już po śniadanku za godzinę zobaczymy......

    Córkę choróbsko rozebrało na amen kurde a miałam kumpele jutro odwiedzić :-(
    zobaczymy jak sie córka będzie czuła bo muszę ja ze soba wziasc.

    Dzięki Basiunia:-) Na pewno wszystko reszte jest ok :-)

    Miłego dnia :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2016, 07:34

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2016, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po śniadaniu 97.
    Jest dobrze:-)

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 25 lutego 2016, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co dobrego mialas na to śniadanie? :-)

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2016, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dwie kromki białego chleba z pasztetem z dzika bezglutenowy z sałata i ogórkiem plus kawa z mlekiem i łyżeczka cukru:-)

  • BELÉN Ekspertka
    Postów: 202 89

    Wysłany: 25 lutego 2016, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żabko, bardzo dobre wyniki! Tak trzymaj :) Dobrze, że mąż był przy pierwszym wkłuciu, zawsze to łatwiej przełamać lody.

    żabka04 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2016, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dziewczyny mnie zaprosiła do cukrzycowej wątku i pytaj czy mam napewno cukrzycę hahaha bo wyniki w porównaniu do ich mam super.
    Załamałam się po kolacji bo było 125 norma poniżej 120 ale przed kolacja zjadłam prazynki bekonowe trochę ale zjadłam a wcześniej pół paczka bo dziecko nie chciało już :-) i tu jest winowajca :-)
    Chyba no zobaczymy jak to będzie:-)

‹‹ 191 192 193 194 195 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ