X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki 2016
Odpowiedz

Staraczki 2016

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i moje dziecko ma zapalenie krtani:-(

  • michasiaa Koleżanka
    Postów: 72 14

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biedactwo. Ja dzis mam jakis dziwny dzien ciagle sie potykam..

    Michasiaa
  • BELÉN Ekspertka
    Postów: 202 89

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żabko, a istnieje takie prawdopodobieństwo, że nie wypowiedzą Tobie umowy do końca roku? Poza tym nawet jeśli wypowiedzą Tobie umowę pod koniec grudnia, to okres wypowiedzenia będzie się liczył dopiero od następnego miesiąca, czyli od stycznia. Jeżeli zaszłabyś w ciążę w trakcie trwania okresu wypowiedzenia pracodawca nie mógłby zerwać z Tobą umowy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Belen no tak fajnie by było żeby zapisał okres miesięczny wypowiedzenia ale przy art 53 kp wcale nie musi go zapisywać może nawet w trybie natychmiastowym z dnia na dzień. Tym bardziej że teraz będzie monitoring cyklu i poda mi zastrzyk pregnylu na pęknięcie pęcherzyka :-)
    Belen z jednej strony się cieszę dowiedziałam się że stołki kierowników likwidują nie wyobrażam degradacji do pracownika z mniejszą pensja ( mimo że ja tam poszłam dla doświadczenia pieniądze mam) ale za te wynagrodzenie by mi się nie opłacało dojeżdżać i denerwować bo w jakiś sposób dalej jako od kierownika wymagało by więcej.
    Po drugie sama w styczniu chciałam odejść bo bardzo na zdrowiu upadłam przez firmę tzn tarczyca rozjechana,stres,niedospabie,jedzenie co kolwiek,brak czasu dla rodziny mieszkałam w firmie, ręka i kregoslup. Brak słów.
    Jeśli uda się w ciążę zajść teraz to super zarejestruje się w pup, dostanę szybciej kuroniowke a potem 1000zl od p.kopacz i 500zl od p. Szydło będę mieć takie pieniądze jak na chorobowym.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2015, 18:30

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szkoda mi tylko wynagrodzenia na l4 ciazowym miałabym 2 tys jak by nie byli fajne pieniądze ale cóż los płata nam figle trzeba iść do przodu co ma być to będzie nie mam na to wpływu :-)
    Ważne ze tam nie wrócę bo ahhhh na język mi się Cisna takie słowa do dyrektora tego gowniarz że szok........ Czasami żałuję że męża nie posłuchalam ( miała coś na miejscu poszukać) i tam poszłam.

  • BELÉN Ekspertka
    Postów: 202 89

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brzmi fajnie :) nie powiem. Ja zawsze trzymam się zdania, że nie powinniśmy marnować własnego zdrowia i przekładać pracę nad rodzinę. Trzeba zachować work-life balance.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2015, 18:51

    Ania_84, żabka04 lubią tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane :)
    nooo zamówienia wysłane :)

    teraz siedze z maseczka na buzce :)

    Żabka nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło ;) będzie dobrze :)

    ja tylko czekam na II i ksiegowy ma sie zając mom ZUSem ;) b na własnej działanosci bedzie hardcore ;)

    Belen świeta prawda szkod że w tych csach tak trudno zachować tą równowage :(

    żabka04 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie w tej pracy jest tak ze dyr nie szanuje twojej rodziny bo sam jej nie ma to kawaler. Jak chce wyjść punktualnie wg grafiku to przyjdzie z 30 min przed wyjściem i ci daje że 3 zadania tak żebyś nie wyszła. Chore to jest! Jak masz problem z dzieckiem bo chore to ci odpowie życie weźmiesz opiekę czy l4 to masz mc kary albo i dłużej zależy od humoru kara pracujesz mc lub dłużej na drugie zmiany.
    Debilizm dla mnie.

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żabka04 wrote:
    Właśnie w tej pracy jest tak ze dyr nie szanuje twojej rodziny bo sam jej nie ma to kawaler. Jak chce wyjść punktualnie wg grafiku to przyjdzie z 30 min przed wyjściem i ci daje że 3 zadania tak żebyś nie wyszła. Chore to jest! Jak masz problem z dzieckiem bo chore to ci odpowie życie weźmiesz opiekę czy l4 to masz mc kary albo i dłużej zależy od humoru kara pracujesz mc lub dłużej na drugie zmiany.
    Debilizm dla mnie.
    ja bym go podała do PIPu :/ utarłabym mu nosa :/

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu co ma być to będzie tyle dobrego że mam na jedzenie jakbym nie miała to bym szukała na gwałt pracy innej i nie planowała dziecka :-(
    Aniu czy dużo kosztuje księgowy m- nie za prowadzenie działalności? Pytam bo chciałabym otworzyć coś swojego a boję się że rachunki mnie zezra!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byli u nas bo ktoś naslal. To jest pupile regionalnej. Jej stołek też jest pod znakiem zapytania prędzej czy później jego zwolnia i będzie jak piesek z potkulonym ogonkiem :-)
    Chciałabym mu na wychodzę coś powiedzieć ale zastanawiam się czy się fatygowac i palić mosty.
    Bo będę musiała wrócić i zdać moje rzeczy:-)

  • BELÉN Ekspertka
    Postów: 202 89

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, małe SPA masz dziś w domu? Ja co prawda maseczki żadnej nie posiadam aktualnie, ale chyba też zaszaleję i zrobię sobie wieczór relaksu z książką. A odnośnie równowagi- cały czas uczę się tego. Mój mąż do dzisiaj uważa mnie za pracoholika, choć już od jakiegoś czasu staram się być do bólu punktualna; o czasie zaczynam pracę i o czasie ją kończę, bo tego wymaga ode mnie mój szef i to się w nim chwali. Szef też człowiek (jak się czasem okazuje :) ).

    Ania_84, żabka04 lubią tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żabka04 wrote:
    Aniu co ma być to będzie tyle dobrego że mam na jedzenie jakbym nie miała to bym szukała na gwałt pracy innej i nie planowała dziecka :-(
    Aniu czy dużo kosztuje księgowy m- nie za prowadzenie działalności? Pytam bo chciałabym otworzyć coś swojego a boję się że rachunki mnie zezra!
    ja przed 2,5 roku sama prowadziłam :)

    teraz z racji tego macierzyńskiego wolałam da komus zeby mnie dobrze pokierował :)
    ja płace 100zł do 20 dokumentów :) zazwyczaj mam 10-15 :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Belen ja niestet z racji włąsnej działanosci niestety jestem.. nie raz 24h na dobre :?

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • BELÉN Ekspertka
    Postów: 202 89

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    ja przed 2,5 roku sama prowadziłam :)

    teraz z racji tego macierzyńskiego wolałam da komus zeby mnie dobrze pokierował :)
    ja płace 100zł do 20 dokumentów :) zazwyczaj mam 10-15 :)

    Dwa lata temu mojej księgowej płaciłam taką samą kwotę za 15 dokumentów. Powyżej tej liczby kwota wynosiła 150 zł.
    Żabko, wszystko zależy od rodzaju działalności i liczby dokumentów, które trzeba będzie zaksięgować. I od księgowego też :) Jedni poproszą o całkiem realną kwotę, inni (zwłaszcza w dużych miastach) potrafią sobie krzyknąć jak za zboże.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żartujesz ja myślałam że z 500zl :-)
    Kurcze no nadzieję mi przywróciłas :-)

    Ja wzięłam rano tabletkę siofor i odpuściłam sobie resztę bo chciałam się napić lampkę wina bezboleśnie :-)
    Przy okazji zjadłam bułkę pszenna i zagryzla 4 cukierki Michalskami ahhhh zgrzeszylam ale nie mogłam organizm sam się domagał nadchodzi @ więc.... Zaszalalam.
    Maseczka powiadasz Aniu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2015, 19:12

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No chyba że w ciąży będę to będę miała czas na doprecyzowanie działalności bądź szukanie nowej pracy:-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2015, 19:15

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorki za błędy ale stukam z telefonu. Ten słownik!

  • BELÉN Ekspertka
    Postów: 202 89

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Belen ja niestet z racji włąsnej działanosci niestety jestem.. nie raz 24h na dobre :?

    Doskonale Cię rozumiem. Na swojej działalności ciągnęłam kilkunastogodzinne maratony (jak Koreańczycy) pracując na etacie i dodatkowo prowadząc swój biznes. Wytrzymałam tak 2 lata i zamknęłam działalność, bo byłam już w agonalnym stanie :)

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BELÉN wrote:
    Dwa lata temu mojej księgowej płaciłam taką samą kwotę za 15 dokumentów. Powyżej tej liczby kwota wynosiła 150 zł.
    Żabko, wszystko zależy od rodzaju działalności i liczby dokumentów, które trzeba będzie zaksięgować. I od księgowego też :) Jedni poproszą o całkiem realną kwotę, inni (zwłaszcza w dużych miastach) potrafią sobie krzyknąć jak za zboże.
    oo taki unikaj TAX CARE - on za 10 dokumentów zyca sobie 149 netto czyi 183 zł :/
    za kazy dokument 15 zł :?
    masakra
    najpierw popytaj sie znajomych czy maja jakas do polecenia znajoma..ja miałąm kilku poleconych i z kazdym rozmawiałam.
    ale jednak ci wygrali szczegonie ze zaskoczyli mnie wiedza :) i podjesciem do klienta :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
‹‹ 58 59 60 61 62 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ