X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki 2018 ;) vol2
Odpowiedz

Staraczki 2018 ;) vol2

Oceń ten wątek:
  • Pomarańczka83 Ekspertka
    Postów: 194 84

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A możesz mi napisać jakie są metody wykrywania owulacji przez mierzenie temperatury? Czy to musi być termometrem rteciowym?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mierzę niemieckim bezrtęciowym geratherm basal z powiększoną podziałką i lupą. Widzę 0,05 stopnia różnicy, mierzę zawsze rano natychmiast po przebudzeniu w pochwie.
    I obserwuje. Zwykle temperatura trzyma mi się po miesiączce w granicach 36,5-36,7.
    Kiedy nastepuje skok o co najmniej 0,2 stopnia i potem rośnie/utrzymuje się, wtedy przyjmuję, że dzień przed skokiem była owulacja (oczywiście owu może być 3 dni wcześniej lub później, ale obserwuje również śluz i szyjkę i ostatni dzień płodnego śluzu zwykle pokrywa się z dniem skoku temperatury). Używam też aplikacji, która mi w tym pomaga. Mam już wykresy z 6 pełnych cykli i aplikacja coraz bardziej dokładnie wyznacza moje cykle i fazy. Ponadto wykorzystuje wiele metod (Rotzera, Doringa, Marshalla, Billingsa itd).
    Nie wiem czy mogę nazwę aplikacji tu napisać?

    Pierwszy cykl mierzyłam zwykłym elektronicznym w ustach, ale różnice dobowe temperatur były wręcz niedorzeczne. I zainwestowałam w najlepszy termometr jaki kiedykolwiek testowałam. I tak już 5 miesięcy mierzę tylko nim. I moje obliczenia dotąd zawsze potwierdza USG (zwykle wypada mi wizyta dzień lub dwa po owu i ginka potwierdza że owu była, bo widać ciałko żółte)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 czerwca 2018, 15:55

    Pomarańczka83 lubi tę wiadomość

  • Pomarańczka83 Ekspertka
    Postów: 194 84

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Ci bardzo za obszerną odpowiedź :) muszę sobie w razie czego taki kupię. A jeszcze mam głupie pytanie...Jak głęboko ten termometr się do pochwy wsadza? Mniej więcej na ile cm?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wkładam do lekkiego oporu. Nie wolno "dopychać" jak poczujesz opór to stop. Zwykle tak 4-5cm wystarcza. Zależy jak wysoko jest szyjka tak wysoko będziesz mogła włożyć.

  • Pomarańczka83 Ekspertka
    Postów: 194 84

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok. Dzięki za rady :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, co tu taka cisza? Już wszyscy odpuścili?

  • Marza89 Autorytet
    Postów: 1495 1772

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula chyba większy "ruch" teraz jest na Nowe staraczki 2018 ;)

    Aniołek [*] - 6 tydz./ PCOS, Bhcg 29. 06 / 10 dpo - 19, 13 dpo-120, 15 dpo-420, 20 dpo-4228
    Laura 💕 03.03.2019 😍 3410g 😍 53cm😍
    jon7a04.png
  • Katharina92 Przyjaciółka
    Postów: 361 26

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JA resetuje sie ale zaglądam do was :D
    Kolorowaola moje gratulacje :* bedzie dobrze :*

    Kolorowaola lubi tę wiadomość


    03.03.2017 laparoskopia jajnika - torbiel skórzasta
    08.2017 rozpoczęcie starań
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny jak tam ?
    Mazia, katharina ,meggie, paula ;) ?
    Kolorowaola jak sie czujesz ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2018, 12:23

  • Kolorowaola Ekspertka
    Postów: 191 153

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulka89 jak na razie to jestem mega zmęczona i mam delikatne mdłości. 11 lipca wizyta u mojej gin, ale pójdę chyba w przyszłym tygodniu na nfz bo nie słyszałam jeszcze serduszka,a do 11 dalekoo. Matko u Ciebie już 19 tydzień :) ale leci.

    km5sroeqr29ccbje.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolorowaola wrote:
    Paulka89 jak na razie to jestem mega zmęczona i mam delikatne mdłości. 11 lipca wizyta u mojej gin, ale pójdę chyba w przyszłym tygodniu na nfz bo nie słyszałam jeszcze serduszka,a do 11 dalekoo. Matko u Ciebie już 19 tydzień :) ale leci.
    No leci leci juz polowkowe ;) a u cb który tydz ? Na kiedy masz planowany porod ?

  • Kolorowaola Ekspertka
    Postów: 191 153

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5t4dni termin z OM na 20 lutego. Płeć już pewnie wiadoma?:)

    km5sroeqr29ccbje.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysle zebys sie wstrzymala na wizyte tego 11 lipca bo juz na pewno uslyszysz serduszko ;) a pojdziesz wcześniej nie uslyszysz i bedziesz sie denerwować nie potrzebnie ;p. Ja byłam 7t6d ;P
    A plec bedzie drugi synek ;P

  • Kolorowaola Ekspertka
    Postów: 191 153

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobaczę jeszcze co z wizytą,no to super ;) synek się pewnie cieszy

    km5sroeqr29ccbje.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak u reszty Mazia ?? Meggie ?? Bo katharina sie resetuje ;P hehe

  • Katharina92 Przyjaciółka
    Postów: 361 26

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej :D u mnie tydzień do @ wiec za duzo powiedzieć nie moge, test owu miałam wyraźnie pozytywny w tym cvyklu, przytulanki były wiec pozostaje czekać i mieć nadzieje ;)
    Dzisiaj tylko miałam taki incydent, ze miałam skurcze jak na okres i delikatnie ale to bardzo delikatnie zabarwiony sluz na różowo ii kilka niteczek obawiam sie, ze cos sie z jajkami dzieje nie dobrego :P


    03.03.2017 laparoskopia jajnika - torbiel skórzasta
    08.2017 rozpoczęcie starań
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katharina92 wrote:
    Hej hej :D u mnie tydzień do @ wiec za duzo powiedzieć nie moge, test owu miałam wyraźnie pozytywny w tym cvyklu, przytulanki były wiec pozostaje czekać i mieć nadzieje ;)
    Dzisiaj tylko miałam taki incydent, ze miałam skurcze jak na okres i delikatnie ale to bardzo delikatnie zabarwiony sluz na różowo ii kilka niteczek obawiam sie, ze cos sie z jajkami dzieje nie dobrego :P
    A moze nie złego tylko dobrego sie cos tam szukuje kluje i dlatego;) ile jestes dni po ow ?

  • Tatrinka Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, w zeszły wtorek bylam u gina, okazało się że wyhodiwałam pęcherzyk 22minimetry. Według moich odczuć owu raczej wystąpiła około piątku wtedy najbardziej mi dokuczało. Pomiar temperatury też potwierdza moje przeczucia.

    Dziewczyny podpowiedzcie proszę czego mogę się spodziewać, na co zwrócić uwagę i najważniejsze kiedy testować?

    Starania od listopada 2017r.

    Niby wszystko gra a ciąży brak.

    1e5a02d1736a1ef085f0193c0b4c504e.png
  • Katharina92 Przyjaciółka
    Postów: 361 26

    Wysłany: 26 czerwca 2018, 04:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulka 10dpo ;)


    03.03.2017 laparoskopia jajnika - torbiel skórzasta
    08.2017 rozpoczęcie starań
  • Katharina92 Przyjaciółka
    Postów: 361 26

    Wysłany: 26 czerwca 2018, 04:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj znowu miałam m, takie pod róż brunatne juz bardziej widoczne i tyle nic więcej poraz tym... towarzysza mi pobolewanie jajników raz jeden raz drugi, mam nadzieje, ze to nie zapowiedź okresu bo wtedy bedzie cos nie tak, ze tak wcześniej mi przyszedł No nic czekamy i zobaczymy ;)


    03.03.2017 laparoskopia jajnika - torbiel skórzasta
    08.2017 rozpoczęcie starań
‹‹ 138 139 140 141 142 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ