X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki 2018 ;) vol2
Odpowiedz

Staraczki 2018 ;) vol2

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny A czy moje tsh powyzej 5 oznacza niedoczynność na pewno czy to wymaga szerszej diagnostyki?

  • Marza89 Autorytet
    Postów: 1495 1772

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwa13 wrote:
    Dziewczyny A czy moje tsh powyzej 5 oznacza niedoczynność na pewno czy to wymaga szerszej diagnostyki?
    Malwa chyba musisz zrobić więcej badań, żeby wiedzieć dokładnie, ale co ja się tam znam ;)

    Aniołek [*] - 6 tydz./ PCOS, Bhcg 29. 06 / 10 dpo - 19, 13 dpo-120, 15 dpo-420, 20 dpo-4228
    Laura 💕 03.03.2019 😍 3410g 😍 53cm😍
    jon7a04.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jutro robie tsh, ft3, ft4, progesteron i prolaktyne.

    próbujemy sprawdzić hashimoto i niedomogę lutealną.

  • Pomarańczka83 Ekspertka
    Postów: 194 84

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwa13 wrote:
    Dziewczyny A czy moje tsh powyzej 5 oznacza niedoczynność na pewno czy to wymaga szerszej diagnostyki?
    Moim zdaniem jest na pewno niedoczynność. Na jakim tle czy to przez Hashimoto to możesz też sprawdzić z krwi przez badanie anty-tpo albo anty-tg.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 czerwca 2018, 19:48

  • Pomarańczka83 Ekspertka
    Postów: 194 84

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    ja jutro robie tsh, ft3, ft4, progesteron i prolaktyne.

    próbujemy sprawdzić hashimoto i niedomogę lutealną.
    Możesz też sprawdzić cukier jak już idziesz zbadać krew. Powinien być poniżej 90.
    W ogóle dziewczyny warto przy staraniach suplementowac się Wit. D chyba że ktoś dużo przebywa na słońcu to wtedy nie potrzebuje.
    Ps. Przepraszam że tak się wymadrzam ale jestem z tymi badaniami na bieżąco i jeśli mogę coś doradzić to pisze - prolaktyne do 10 dc najlepiej zbadać A progesteron chyba 21 dc, jakoś tydzień po owulacji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 czerwca 2018, 19:55

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2018, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomarańczka83 wrote:
    Moim zdaniem jest na pewno niedoczynność. Na jakim tle czy to przez Hashimoto to możesz też sprawdzić z krwi przez badanie anty-tpo albo anty-tg.
    Dziękuję :) robiłam FT4 i antyTPO i te dwa są w normie :)

    Pomarańczka83 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2018, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomarańczka83 wrote:
    Możesz też sprawdzić cukier jak już idziesz zbadać krew. Powinien być poniżej 90.
    W ogóle dziewczyny warto przy staraniach suplementowac się Wit. D chyba że ktoś dużo przebywa na słońcu to wtedy nie potrzebuje.
    Ps. Przepraszam że tak się wymadrzam ale jestem z tymi badaniami na bieżąco i jeśli mogę coś doradzić to pisze - prolaktyne do 10 dc najlepiej zbadać A progesteron chyba 21 dc, jakoś tydzień po owulacji.


    Wit D3 z K2 biore DR Josepha, ale przebywam też sporo na słońcu (głównie na rowerze).
    Cukier mam dobry, robiłam dopiero co.
    Prolaktyne można robić też w fazie lutealnej, ale razem z progesteronem, wtedy dają miarodajne wyniki.

  • Pomarańczka83 Ekspertka
    Postów: 194 84

    Wysłany: 15 czerwca 2018, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula jak będziesz miała wyniki tych badań co dziś robiłaś to daj znać. Trzymam kciuki!
    Ja w styczniu robiłam m.in cukier i wyszło 89...staram się nie jeść słodyczy teraz. Ciekawe co będzie w sierpniu jak zaczniemy się starać. Nie wiem czy znowu zbadać jeszcze przed. I progesteron? Bo mam za niski i już za wczasu mam luteine przepisane. Ah...im więcej czytam tym bardziej się nakręcam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2018, 09:42

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2018, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomarańczka83 wrote:
    Paula jak będziesz miała wyniki tych badań co dziś robiłaś to daj znać. Trzymam kciuki!
    Ja w styczniu robiłam m.in cukier i wyszło 89...staram się nie jeść słodyczy teraz. Ciekawe co będzie w sierpniu jaj zaczniemy się starać. Nie wiem czy znowu zbadać jeszcze przed. I progesteron? Bo mam za niski i już za wczasy mam luteine przepisane. Ah...im więcej czytam tym bardziej się nakręcam.


    Hehe, skąd ja to znam. I co przeczytasz chcesz wypróbować na sobie. Ja już wszystkie podręczniki dostępne po bibliotekach przeczytałam i pewnie z pół internetu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2018, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyniki odbiorę po godzinie 16 dopiero więc pewnie koło 17 dam znać.

    Zastanawiałam się nad wzięciem luteiny w tym cyklu mimo, że moja gin nic mi nie mówiła a ja zapomniałam zapytać.
    Czy luteina może mi zaszkodzić? Mam jeszcze z poprzedniego cyklu brania kilkadziesiąt sztuk. Z tego co pamiętam to brałam 1 tabletkę na noc. Orientujecie się jak to się bierze i czy w ogóle to nie jest proszenie się o problemy i mi już wali na dekiel?

  • Pomarańczka83 Ekspertka
    Postów: 194 84

    Wysłany: 15 czerwca 2018, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się że luteine lepiej brać ze wskazań lekarza. Ja przed 1 ciążą miałam stwierdzony niedobor(mam plemienia przed owulacja i jeden jajnik) więc gieniu kazał brać od dnia po owulacji do dnia miesiączki, w dniu miesiączki zbadać hormon beta hcg i jeśli była by ciążą do podwoić dawkę a jeśli nie było by ciąży to odstawić. Udało się wtedy przy 1 cs. Teraz mam innego doktorka i kazał zrobić tak samo i już za wczasu wpisał receptę. Nie wiem czy coś by się złego stało jak byś brała na własną rękę?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2018, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie kombinuję wziąć ewentualnie jak się okaże, że progesteron jest dużo za niski.
    Z tego co czytam to może zrobić bardziej obfitą @ ale to akurat przeżyję.
    Wcześniej brałam przez 8 miesięcy od 16 do 25 dnia cyklu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2018, 10:05

  • Pomarańczka83 Ekspertka
    Postów: 194 84

    Wysłany: 15 czerwca 2018, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak wyjdzie Ci dziś za niski to myślę że faktycznie możesz wziąść. Nie zaszkodzi bo to przecież jest syntetyczny hormon którego by brakowało. A może pomóc. Tylko do którego dc chcesz brać? Też do 25 czy do końca?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2018, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomarańczka83 wrote:
    Jak wyjdzie Ci dziś za niski to myślę że faktycznie możesz wziąść. Nie zaszkodzi bo to przecież jest syntetyczny hormon którego by brakowało. A może pomóc. Tylko do którego dc chcesz brać? Też do 25 czy do końca?


    chce wziąć 10 dni i zatestować. jak nie bezie dwóch kresek to grzecznie odstawiam i czekam na @

  • Pomarańczka83 Ekspertka
    Postów: 194 84

    Wysłany: 15 czerwca 2018, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula i jak? Masz już wyniki?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2018, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyniki:
    TSH- 2,02 norma 0,34-4,82
    ft3- 3,20 norma 2,00-4,40
    ft4- 1,00 norma 0,77-1,61

    Progesteron- 12,5ng/ml norma faza lutealna 0,95-21,00
    Prolaktyna- 7,8ng/ml norma kobiety przed menopauza 1,9-25

    Chyba wszystko wygląda ok? Tylko teraz skąd te krótkie cykle i faza lutealna po 5 dni. Mierzę temperaturę zawsze po przebudzeniu, o tej samej godzinie i w tym samym miejscu i zawsze jest wyraźnie widać skok plus obserwuje w tym czasie śluz płodny i szyjkę.

    Ja już zgłupłam doszczętnie.

  • Pomarańczka83 Ekspertka
    Postów: 194 84

    Wysłany: 15 czerwca 2018, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie wyniki masz dobre. Nie wiem w czym może być w takim razie problem. Ciężko stwierdzić a z drugiej strony nie ma co się nakręcac że coś musi być nie tak. Może w następnym cyklu się uda?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2018, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomarańczka83 wrote:
    Faktycznie wyniki masz dobre. Nie wiem w czym może być w takim razie problem. Ciężko stwierdzić a z drugiej strony nie ma co się nakręcac że coś musi być nie tak. Może w następnym cyklu się uda?


    Może nawet w tym, bo to dopiero 4dpo. Może faktycznie jest ok, albo właśnie wraca do normy po 12 latach brania pigułek. Mam nadzieję, że ten cykl będzie miał chociaż 26 dni skoro wyniki dobre. I może uda się jednak :) jeszcze nadzieja nie umiera :)

  • Pomarańczka83 Ekspertka
    Postów: 194 84

    Wysłany: 15 czerwca 2018, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To 3mam kciuki zeby sie udalo juz w tym!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Pomarańczka.
    Na razie 6dpo. Objawy mam te same co zawsze więc się nie nakręcam.
    Tylko spokój może nas uratować jak to mój nauczyciel mówił :-)

‹‹ 137 138 139 140 141 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Perimenopauza - czym jest, jak na nas wpływa i jak sobie możemy z nią poradzić!

Czym jest perimenopauza i czym różni się od menopauzy? Czy jeśli masz 40 lat to ten temat może dotyczyć również Ciebie? W jaki sposób perimenopauza się zaczyna? Jakie są typowe i nietypowe objawy spadku i burzy hormonów przed menopauzą? Czy można temu zapobiec, jak sobie radzić z objawami i jak dbać o zdrowie, gdy spada estrogen? Wraz z ekspertami stworzyliśmy dla Ciebie artykuł, z którego dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz o swoim zdrowiu hormonalnym w okresie perimenopauzy.  

CZYTAJ WIĘCEJ