X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne staraczki w UK
Odpowiedz

staraczki w UK

Oceń ten wątek:
  • MiaDina Koleżanka
    Postów: 60 16

    Wysłany: 4 lipca 2016, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza straszne to po prostu. Wiecie co dziewczyny ja nie mogę przeżyć tego, ze czasem głupiutka nastka zajdzie w ciąże po imprezie, albo jakaś patola ma 5-7 dzieci i wszystkie zdrowe, a jak kobieta chce to nie może..... Przykre to strasznie jaki ten świat jest okrutny.
    P.S.- nie mowię tu p nastkach, które potem okazują się wspaniałymi matkami - co to to nie. Chodzi mi o imprezowiczki, które pózniej albo ciąże usuwają albo oddają gdzieś te dzieciątka. Z reszta to i 20-30 łatki tez tak robią.

    Trzymam za Was kciuki i mam nadzieje, ze szybciutko Wam się uda wszystko :* Zuza podziwiam Twoja cierpliwość i sile w walce o maleństwo.

    Bedzie dziewczynka

    0d1ygzu3u94eltsn.png
  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 6 lipca 2016, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miadina ale te nastki sa bardzo plodne bo wiadomo ze do ktoregos tam wieku na zajscie w ciaze ma sie wieksze szanse kiedys o tym czytalam:)mi wpojono ze najpierw nauka a pozniej dzieci i ja glupia poszlam w to :p nie warto czekac teraz zaluje ale coz czasu sie nie cofnie moglismy postarac sie juz po liceum a czlowiekowi wpoili najpierw stabilizacja pozniej dzieci i niestety teraz goni nas czas :) zreszta co ma byc to bedzie nie mam zamiaru sie przejmowac najwyzej za 4lata sprobujemy adoptowac malenstwo i tez bedzie super :)
    Zycie nigdy nie bylo sprawiedliwe niestety...

    MiaDina lubi tę wiadomość

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • MiaDina Koleżanka
    Postów: 60 16

    Wysłany: 6 lipca 2016, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza super podejście, ale... opowiem Ci coś z przykładu znajomych. Bardzo długo starali się o ciążę - 4 poronienia, in vitro i nic, ciągle problem. W końcu odpuścili, no bo ile można. Zaczęli myśleć o adopcji - przecież każde dziecko można pokochać, a tyle maluszków czeka na dom. No i tak wyszło, że odpuścili, planowali już załatwiać adopcję itp. Nagle... pstryk - test ciążowy na +. Po 9 miesiącach urodziła się piękna, zdrowa, duża i silna dziewczynka :)

    Życzę i Tobie kochana wspaniałego zakończenia :*

    Bedzie dziewczynka

    0d1ygzu3u94eltsn.png
  • MiaDina Koleżanka
    Postów: 60 16

    Wysłany: 6 lipca 2016, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie z cyklu @gupich@. Poniewaz Wy również z UK, więc pewnie, któraś będzie wiedziała :P

    Otóż 1 lipca rano miałam wyjęty implant antykoncepcyjny. Obecnie od wczoraj mam delikatne plamienia. Tzn wczoraj rano i wieczorem delikatna brązowa plama na wkładce, dzisiaj też rano lekka plama, a przy siusianiu delikatne brązowawe śluzowe smugi. Nie wiem czy to zaznaczać jako plamienia czy już jako lekką @. W czasie posiadania implantu @ miałam prawie non stop, krew mnie zalewała... Wczoeśniej po odstawianiu tabletek okres pojawiał się normalny, a teraz głupieję, bo do końca sama nie wiem co jest. Co prawda bóle miesiączkowe od kilku dni, samopoczucie jak przy @ też, ale temp wyższa niż przy poprzedniej implantowej @.

    P.S. - wykres mam udostępniony jakby, któraś chciała zobaczyć :) (Choć zaznaczona przez of owu napewno się nie odbyła :P)

    Z góry dziękuję za odpowiedź i wcale o salwy śmiechu się nie obrażę :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2016, 14:22

    Bedzie dziewczynka

    0d1ygzu3u94eltsn.png
  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 7 lipca 2016, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MiaDiana plamienie jest wtedy kiedy wystarcza wkladka.

  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 7 lipca 2016, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja sie najbardziej obawiam ze to ivf nie wyjdzie tzn. nie bedzie do mrozenia bo co do transferu to bede sie obawiac dopiero pozniej :P , bo dwie proby iui nam sie nie powiodly nam sie tylko udaje jak nikt nie ingeruje hehe :) gorzej z pozniejszym etapem, to juz nie chodzi o zobaczenie pozytywnego testu u nas nie tkwi w tym problem, duzo razy slyszalam ze ze wzgledu na wysoka bete tak mialam w dwoch ciazach bo tyko w nich spr. bete moze swiadczyc ze to byly dziewczynki ze ciezej donosic dziewczynki ciekawe ile w tym prawdy. chyba musismy zaplanowac plec meska hehe ciekawe czy to w ogole mozliwe :) ja w ogole teraz mam lajtowe podejscie skonczylam sie wszystkim przejmowac zreszta nie moge przy swojej chorobie :)

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • MiaDina Koleżanka
    Postów: 60 16

    Wysłany: 7 lipca 2016, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytrynka. To ja tak mam. Od 3 dni codziennie o tej samej porze Ok 11 mam na wkładce nieduża plamę brązowawa z lepkim śluzem. Pierwszego dnia się zdarzyło, ze jeszcze jakaś smuga była wieczorem, a tak tylko to. No i od 3 dni tempka wyższa niż wcześniejsze. Zastanawiałam się czy to może byc poowulacyjne, ale chyba nie, bo to po odst hormonu tak szybko by było?

    Zuza dziewczynka to przed owu, a chłopiec po :p a z ta ciąża może tak byc, bo znam przypadek gdzie z męskimi ciążami jest problem, a żeńska była bez komplikacji ;)

    Bedzie dziewczynka

    0d1ygzu3u94eltsn.png
  • Stiffi Autorytet
    Postów: 1611 617

    Wysłany: 8 lipca 2016, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuza na kiedy masz ivf? jak wygladaja u Ciebie przygotowania ? jak dlugo to bedzie trwalo ? w sensie kiedy sie zdecydowaliscie do dnia kiedy dojdzie do in vitro. Ja ide za tydzien na laparo. Chcialabym dac sobie ze 3 miesiace na naturalne zajscie a potem in vitro. Ale nie wiem czy od razu im o tym powiedziec ze chce in vitro czy czekac jeszcze a nie wiem jak dlugo trwa przygotowanie do ivf

    f2w3dqk3max66qq4.png

    allo mrl 0%
    KIR BX
    PAI 1 hetero
    MTHFR homo
    7trf 2 ❄❄05.08.19 3BB i 4BB (10dpt 402,000 ;12dpt 1073,000;16dpt 7081,000;18dpt 17835,000)
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 8 lipca 2016, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stiffi mnie tez wlasnie wczoraj zapisali na laparoskopię. Chyba na wrzesień albo październik...
    Nie sa pewni czy to wodniak czy jakas cysta ale jest to po obu stronach dlatego musze sie tego pozbyć.
    Mowili Ci jak długo bedziesz w szpitalu???
    Mi tłumaczył ze sam zabieg trwa 15 minut i do domu wychodze jeszcze tego samego dnia. Maz moze byc ze mna cały czas z wyjątkiem samej operacji. Nie wolno miec paznokci pomalowanych ani biżuterii poza obrączka i pierścionkiem zaręczynowym.
    Jak samopoczucie przed??? Kazali Ci robic jakies wstępne badania?

  • Stiffi Autorytet
    Postów: 1611 617

    Wysłany: 8 lipca 2016, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tego samego dnia wyjdę do domu najprawdopodobniej. Dzisiaj pobrali krew, zrobili ekg i test ciążowy. Byłam w pl tydzień temu i ginekolog powiedział że nie widzi tym razem wodniaka. Więc albo opróźniony albo go nie ma. Już się nie mogę doczekac czwartku . Może już coś będę wiedziała co mi dolega lub nie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2016, 16:23

    f2w3dqk3max66qq4.png

    allo mrl 0%
    KIR BX
    PAI 1 hetero
    MTHFR homo
    7trf 2 ❄❄05.08.19 3BB i 4BB (10dpt 402,000 ;12dpt 1073,000;16dpt 7081,000;18dpt 17835,000)
  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 8 lipca 2016, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny:) widze u was powoli rusza z przytupem:) ja w dalszym ciagu czekam na hsg w uk . mialam miec robione w tym miesiacu ale ze wzgledu na zbyt duza ilosc pacjentek przelozyli mi na sierpien. w kazdym razie najwyzej zrobie to badanie juz we wrzesniu w polsce i chyba po tym wszystkim bym wolala, ale nie chce im odmawiac bo boje sie ze potem mnie poprostu skresla jesli chodzi o invitro badz sama inseminacje a z racji ze tu mieszkam i pracuje to nie mam takiej mozliwosci zeby za kazdym razem przed owulacja latac do polski. nie da sie tak idealnie trafic w owulacje zeby miec obserwacje a niestety tak duzo wolnego nie mam:( choc dzis mnie zdenerwowali bo zwalnialam sie z pracy zeby zrobic badania hormonalne miedzy 2-3 dniem i na progesteron w 21 dniu. minal doslownie tydzien a ci kaza powtorzyc mi znowu wszytskie badania nawet na rozyczke...- myslicie ze mogli zgubic moje wyniki badan? i stad kaza mmi wszystko znowu powtorzyc? jedyne co sie dowiedzialam to to ze w 16 dc moje endometrium bylo 5mm i to jak dla mnie zdecydowanie jest za malo tym bardziej ze w 18dc testy owulacyjne wyszly mi pozytywne. moze w tym lezec problem ze mam za male endometrium ?

    START 2014 ;(
  • lusia1988 Przyjaciółka
    Postów: 197 34

    Wysłany: 8 lipca 2016, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do samego ivf to my najdłużej czekaliśmy na wizytę w klinice. Po błędach GP pierwsza wizytę w klinice mieliśmy dopiero w lutym. Jakieś tam pogadanki a wizytę z konsultantem mieliśmy w czerwcu i to zdecydował ze zaczynamy za w drugim cyklu. Poszło sprawnie, nawet jestem w szoku. Babka mówiła ze 24 h przed pobraniem i w dniu punkxji zero makijażu, perfum, itp. Podobno moje i meza wszystkie hormony są super mam nadzieje ze nasienie tez się poprawiło po 3 miesięcznej suplementacji witaminami:)

  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 9 lipca 2016, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stiffie jak juz sie zdecydujemy na pierwszej wizycie trzeba wszystko z gory oplacic na tej wizycie zostana przepisane tabl. Anty na miesiac po tym czasie musze przyjechac na kolejna wizyte i wszystko sie zacznie leki do stymulacji monitoringi itd. Wiec w ciagu 2miesiecy bedzie po wszystkim :).moj ma zablokowane wole i musimy czekac do poczatku sierpnia wiec zapewne wypadnie to wszystko na wrzesien badz pazdziernik.
    w poniedzialek ide zapisac sie do gp przeprowadzilismy sie do innego miasta wiec czas pojsc wreszcie do przychodni hehe:) chce zeby skierowali nas do kliniki nieplodnosci wiem ze to dlugo bedzie trwac (nie wiem ile trwac to bedzie tutaj inne miasto) zapewne ze 3/4miechy mina a na tyle czasu mam przepisane leki na moje chorobsko :/ wiec w sam raz bedzie . Zapewne tutaj wcisna mnie jeszcze na jedno iui chociaz nie bede chciala i chce zeby zrobili mi amh zrobie wszystko zeby je wykonali :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca 2016, 09:30

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 9 lipca 2016, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to dziwne ze od razu po laparo wypisuja do domu w pl trzeba spedzic dwie doby min bo przeciez po laparo.jest sie na lekach przeciwbolowych w kroplowkach pozniej na witaminach i innych wzmacniaczach rowniez dozylnie podawanych przeciez dreny sa wlozone lekarz musi spr ile krwi w pojemniczkach sie znajduje zreszta jak tu tego samego dnia w ogole wstac z lozka na drugi dzien mialam problem. Cala noc w pl jest sie pod monitoringiem pielegniarek na sali pooperacyjnej anglia to ma dziwne zasady...

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • Stiffi Autorytet
    Postów: 1611 617

    Wysłany: 9 lipca 2016, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza co trzeba opłacić? tak, tego samego dnia puszczaja do domu i ma ktos z Toba byc :) zablokowane wole???

    f2w3dqk3max66qq4.png

    allo mrl 0%
    KIR BX
    PAI 1 hetero
    MTHFR homo
    7trf 2 ❄❄05.08.19 3BB i 4BB (10dpt 402,000 ;12dpt 1073,000;16dpt 7081,000;18dpt 17835,000)
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 9 lipca 2016, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak mi rowniez tak powiedzieli. Po zabiegu ktos musi byc z Toba przez minimum 24 h.
    Stiffi a kiedy Ci powiedzieli o tym pobieraniu krwi przed zabiegiem?
    Mnie po wizycie w szpitalu juz od razu zmierzyli, zważyli i sprawdzili ciśnienie i teraz to juz tylko czekam na dzien zabiegu. Nic nie wspominali o jakis konkretnych badaniach jeszcze przed...

  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 9 lipca 2016, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo my ivf prywatnie bedziemy robic w pl wiec wiadomo trzeba za to zaplacic. Bo on ma ustalony z gory urlop wtedy nikt nie pracuje ale czesto sie to zmienia musimy czekac :/ bo sama nie chce jechac jestesmy jak papuszki nierozlaczki :) za pare dni minie nam 13lat jak jestesmy ze soba:)

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • Stiffi Autorytet
    Postów: 1611 617

    Wysłany: 9 lipca 2016, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CarPer mi o tym powiedzieli kiedy lekarz zlecil zabieg , ze kilka dni przed zabiegiem jest spotkanie z pielegniarka. Mierzy cisnienie, ważą, wzrost, pobieraja krew, ekg i wypisują ksiazeczke czy jestes na cos uczulona, przebyte choroby itd.

    f2w3dqk3max66qq4.png

    allo mrl 0%
    KIR BX
    PAI 1 hetero
    MTHFR homo
    7trf 2 ❄❄05.08.19 3BB i 4BB (10dpt 402,000 ;12dpt 1073,000;16dpt 7081,000;18dpt 17835,000)
  • Stiffi Autorytet
    Postów: 1611 617

    Wysłany: 9 lipca 2016, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuza jesli mozna wiedziec czemu zadecydowaliscie o ivf w pl ? skoro tutaj za darmo? ja raczej tez sie zdecyduje na ivf i powoli nastawiam sie do tego :( 2 tygodnie temu robilam badania w pl krzywej glukozy z insulina po obciazeniu glukoza , i prolaktyne po obciazeniu.

    Glukoza wyszla dobrze , natomiast insulina za wysoka:
    insulina na czczo 11,2 norma 2,6-24,9
    insulina po 60 min 116,8
    insulina po 120 min 20,5

    prolaktyna na czczo 25,6 norma 6,00-29,9
    po MTC 319,20

    orientujecie sie dziewczyny co te wyniki moga oznaczac? wyslalam email do mojego ginekologa w pl i czekam na wiadomosc.

    f2w3dqk3max66qq4.png

    allo mrl 0%
    KIR BX
    PAI 1 hetero
    MTHFR homo
    7trf 2 ❄❄05.08.19 3BB i 4BB (10dpt 402,000 ;12dpt 1073,000;16dpt 7081,000;18dpt 17835,000)
  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 9 lipca 2016, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stiffi ivf bede robic bez transferu tylko pomrozic zarodki nie moge narazie robic transferu bo chce sie jeszcze podleczyc jak bedzie odpowiedni moment to wtedy zrobimy transfer. Moje amh jest na granicy normy na co tutaj w uk w ogole nie zareagowali wkurzylam sie.oczywiscie tutaj tez podejde do ivf ale to w pl bedzie na nas czekac wrazie czego mam tylko nadzieje ze bedzie chociaz jeden zarodek do zamrozenia.
    Jak to lekarka powiedziala mlodsza nie bede hehe wiec lepiej sie zabezpieczyc z zarodkami roznie w zyciu moze byc. Poza tym tutaj raczej na nhs sie nie przykladaja do niczego wiec mozna liczyc tylko na cud

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

‹‹ 47 48 49 50 51 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ