X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne staraczki z Białegostoku
Odpowiedz

staraczki z Białegostoku

Oceń ten wątek:
  • Marikita Autorytet
    Postów: 286 134

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny!

    jestem nowa w tym wątku i pozdrawiam z Bstoku :-)

    wcześniej chodziła do doc Zbrocha w Artemidzie
    a od września jestem pod opieką doc Pierzyńskiego, Medicover

    no i niestety póki co nie ma owocu naszych starań ...

    f2w3pc0zmldpbhp7.png
    duphaston, kwas foliowy, acard
    fdd0d780f1.png
  • monia10291 Przyjaciółka
    Postów: 172 41

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj! Opowiedz w czym problem i jakie wdrożono do tej pory leczenie :-)

    03.2015 - początek starań
    13.01.17r - laparoskopia ( niedrożne jajowody, endometrioza 1 st.- naprawione)
    Czekamy na efekty
  • Marikita Autorytet
    Postów: 286 134

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Działamy i nic z tych działań się nie wykluwa niestety :-(

    Ogólnie to doc Pierzyński zaimponował mi tym, że wali prosto z mostu; już po pierwszej wizycie wyszłam od niego ze skierowaniami na liczne badania, dla mnie i męża i mniej więcej wiemy co jest nie tak a co jest ok.

    Wyniki jakie robiłam to:
    witamina D-1​,25(OH)2D
    testosteron - T
    17-OH-Progesteron
    Siarczan dehydroepiandosteronu-DHEA-S
    P. ciała przeciw różyczce IgG
    AMH-anty-Mullerian hormon
    żołnierzyki na najwyższym poziomie :D

    Diagnoza: nie mam owulacji w każdym cyklu, wyniki dobre, AMH bardzo dobre; za niski progesteron.

    Było podejrzenie PCOS.
    FSH w 4 dniu cyklu - 6,5 mIU/ml*
    LH w 4 dniu cyklu - 6,7 mIU/ml*
    PCOS wykluczone.

    Cykle mam regularne jak w mordę strzelił - co 27-28 dni :D
    testy owulacyjne robię dopiero od września z pewną przerwą na leczenie, musiałam przyjmować 2 msc-e leki antykoncepcyjne, bo musiałam zlikwidować torbiel na jajniku ...

    Torbiel zniknęła, ale lekarz powiedział mi w styczniu, że nie mogę podchodzić do stymulacji, bo miałam złe wyniki krwi i musiałam iść do hematologa - okazało się na szczęście, że nie mam p/wskazań do starań o dziecko ...

    Od lutego nie biorę anty, i pewnie znowu mam torbiel na jajniku ... i nie miałam OVU ... myślę, że w kolejnych 2-3 dc zgłoszę się do doc na usg i wtedy się okaże.

    Musiałam zrobić sobie przerwę w staraniach bo za bardzo siadło mi na psychę ;-)

    f2w3pc0zmldpbhp7.png
    duphaston, kwas foliowy, acard
    fdd0d780f1.png
  • monia10291 Przyjaciółka
    Postów: 172 41

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby stymulacja pomogła. Szanse się wtedy zwiększają więc oby to było to. Niestety długie starania są wyczerpujące psychicznie. Coś o tym wiem. No ale ja może jeden cykl tylko odpuściłam i to też ze względu na wyjazd mojego męża. Ale był okres że już miałam dosyć i wrzuciłam na luz, skupiłam się na innych rzeczach. To też nie pomogło :-( jak jest konkretna przeszkoda to takie myślenie i tak nic nie da

    Marikita lubi tę wiadomość

    03.2015 - początek starań
    13.01.17r - laparoskopia ( niedrożne jajowody, endometrioza 1 st.- naprawione)
    Czekamy na efekty
  • MalPog Autorytet
    Postów: 1237 789

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Markitia, rozgość się u nas i oby ta gościna przybliżyła Cię do upragnionej fasolki :)

    Laski mam termin laparoskopii!!! :) Podziurkują mnie w ten czwartek (6.04), oby udało się zdiagnozować problem i od razu go wyeliminować... Jestem dziwnie spokojna :P

    Marikita, Agnieszka_A., Foto_Anna lubią tę wiadomość

    55c44e79ce.png

    🍀 22.09.2021 - KRIOBANK, druga procedura, pierwszy transfer śnieżynki, cykl naturalny 🍀 7dpt beta 95 🍀 9dpt beta 266 🍀 13dpt beta 1811 🍀 20dpt beta 22853 🍀 30dpt jest serduszko ❤️🍀

    Mamy jeszcze ❄️❄️❄️ (2 x 1AA i morula)
  • monia10291 Przyjaciółka
    Postów: 172 41

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To super wiadomość MalPog! Ja samego zabiegu się nie bałam. Raczej tego że nic nie znajdą i nie będę wiedziała co dalej robić no ale na szczęście coś tam znaleźli i naprawili. Będzie dobrze :-)

    03.2015 - początek starań
    13.01.17r - laparoskopia ( niedrożne jajowody, endometrioza 1 st.- naprawione)
    Czekamy na efekty
  • MalPog Autorytet
    Postów: 1237 789

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak piszesz Monia, najgorzej jest, jak nie wiadomo z czym się walczy. A jak wróg już rozpoznany, to pozostaje jedyne wybrać broń i działać.

    Staram się być dobrej myśli :)

    55c44e79ce.png

    🍀 22.09.2021 - KRIOBANK, druga procedura, pierwszy transfer śnieżynki, cykl naturalny 🍀 7dpt beta 95 🍀 9dpt beta 266 🍀 13dpt beta 1811 🍀 20dpt beta 22853 🍀 30dpt jest serduszko ❤️🍀

    Mamy jeszcze ❄️❄️❄️ (2 x 1AA i morula)
  • Marikita Autorytet
    Postów: 286 134

    Wysłany: 4 kwietnia 2017, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny za miłe powitanie :-)

    będę się odzywać ;-)

    f2w3pc0zmldpbhp7.png
    duphaston, kwas foliowy, acard
    fdd0d780f1.png
  • Agnieszka_A. Autorytet
    Postów: 1108 1074

    Wysłany: 4 kwietnia 2017, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalPog super. Trzymam kciuki. Odezwij się jak będziesz po.
    Będziesz w dobrych rękach więc nie ma co się martwić :)

    U mnie już miesiąc minął

    MalPog lubi tę wiadomość

  • Agnieszka_A. Autorytet
    Postów: 1108 1074

    Wysłany: 4 kwietnia 2017, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marikita witaj :) Trzymam za Was kciuki.

    Też byłam pacjentką doktora.

    A miałaś robioną drożność jajowodów?

    Marikita lubi tę wiadomość

  • Marikita Autorytet
    Postów: 286 134

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka_A. wrote:
    Marikita witaj :) Trzymam za Was kciuki.

    Też byłam pacjentką doktora.

    A miałaś robioną drożność jajowodów?
    Jeszcze nie miałam, myślę, że wpierw muszę zrobić stymulacje owulacji :-)
    ale trochę odwlekło się to w czasie, tak jak pisałam wcześniej.

    Agnieszka A., czy mogę się Ciebie zapytać czy Ty miałaś stymulację?
    Ogólnie dziewcyzny może głupie pytanie ale jak wygląda stymulacja jajeczkowania? :)

    f2w3pc0zmldpbhp7.png
    duphaston, kwas foliowy, acard
    fdd0d780f1.png
  • Agnieszka_A. Autorytet
    Postów: 1108 1074

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marikita wrote:
    Jeszcze nie miałam, myślę, że wpierw muszę zrobić stymulacje owulacji :-)
    ale trochę odwlekło się to w czasie, tak jak pisałam wcześniej.

    Agnieszka A., czy mogę się Ciebie zapytać czy Ty miałaś stymulację?
    Ogólnie dziewcyzny może głupie pytanie ale jak wygląda stymulacja jajeczkowania? :)

    Miałam. Przyjmowałam leki. Ale co z tego jak miesiąc temu okazało się podczas laparo, że jajowody są niedrożne. Stymulacja owu nic by nie dała i tak. Więc brałam te wszystkie leki nie wiadomo po co. To był zmarnowany czas, bo pomimo tego, że owulacja występowała po stymulacji to szans na ciążę i tak nie było.

    Marikita lubi tę wiadomość

  • monia10291 Przyjaciółka
    Postów: 172 41

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalPog daj znać jak po zabiegu

    03.2015 - początek starań
    13.01.17r - laparoskopia ( niedrożne jajowody, endometrioza 1 st.- naprawione)
    Czekamy na efekty
  • MalPog Autorytet
    Postów: 1237 789

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem już w domu. Było co naprawiać. Usunęli mi zrosty ujścia macicznego jajowodu prawego, zrosty w prawym jajowodzie, przecięto łukowate dno jamy macicy, jajowody udrożniono. Oprócz tego okazało się, że mam endomedę, jej ogniska również usunięto. Dostałam antybiotyk na 5 dni, mamy zielone światło już w tym cyklu, owulacja prawdopodobnie na przełomie tygodnia (niedziela-wtorek) :)

    Marikita lubi tę wiadomość

    55c44e79ce.png

    🍀 22.09.2021 - KRIOBANK, druga procedura, pierwszy transfer śnieżynki, cykl naturalny 🍀 7dpt beta 95 🍀 9dpt beta 266 🍀 13dpt beta 1811 🍀 20dpt beta 22853 🍀 30dpt jest serduszko ❤️🍀

    Mamy jeszcze ❄️❄️❄️ (2 x 1AA i morula)
  • agu92 Autorytet
    Postów: 547 164

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zadam głupie pytanie: czy Wy do swoich lekarzy chodzicie prywatnie czy na nfz? Szukam teraz dobrego lekarza na nfz, nawet jeśli będę musiała długo czekać na wizytę. Możecie kogoś polecić? Wydałam już kupę kasy na badania, w czerwcu kończy mi się umowa o pracę i muszę trochę przystopować z wydawaniem kasy na lekarzy ;)

    Marikita lubi tę wiadomość

    12 cs - udało się! 10.07.2017 II <3

    59d632af979ad.png
  • Siemka Przyjaciółka
    Postów: 109 40

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej chciałam tylko powiedzieć, że polecam Napromedicę i dr Wasilewskiego.
    Staraliśmy się ponad 4 lata, po 9 miesiącach w napromedice udało się zajść :)
    Może akurat komuś przyda się ta informacja,
    Trochę kasy na to poszło, ale więcej wydaliśmy wcześniej na leczenie w bocianie, które nie przyniosło rezultatów.
    Jeśli ktoś potrzebuje więcej info w tym temacie. to chętnie pomogę:)
    Ja decyzji o leczeniu w napromedice nie żałuję i jestem wdzięczna koleżance, która mnie do tego namówiła :) bo dzięki temu w moim brzuszku zagościł ktoś o kim marzyłam całe życie :) :)

    Marikita, Foto_Anna lubią tę wiadomość

    W oczekiwaniu na naszą małą księżniczkę
    uwo9tqywggs22bor.png
    Emilka <3
  • MalPog Autorytet
    Postów: 1237 789

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agu92 wrote:
    Dziewczyny zadam głupie pytanie: czy Wy do swoich lekarzy chodzicie prywatnie czy na nfz? Szukam teraz dobrego lekarza na nfz, nawet jeśli będę musiała długo czekać na wizytę. Możecie kogoś polecić? Wydałam już kupę kasy na badania, w czerwcu kończy mi się umowa o pracę i muszę trochę przystopować z wydawaniem kasy na lekarzy ;)

    Agu ja już od kilku lat chodzę tylko prywatnie. Gin, która przyjmowała mnie kiedyś na nfz miała niefajne podejście i chodziłam do niej tylko po recepty na tabletki i w sytuacjach kryzysowych (infekcje). Przez 10 lat nie zrobiła mi ani jednego USG, o badaniu piersi nie wspomnę. Tylko cytologia raz w roku i tyle. W pewnym momencie stwierdziłam, że są to zbyt ważne dla mnie sprawy i zaczęłam chodzić do gin prywatnie. To był mój błąd, że nie zaczęłam szukać wcześniej innego lekarza, tylko trwałam przy niej tyle lat. Zrzucam winę na młodość i brak świadomości, że "te" kwestie są tak ważne.

    Ja też chętnie dowiem się do kogo warto zgłosić się na nfz. Ostatnie miesiące badań wykończyły nas finansowo :/

    55c44e79ce.png

    🍀 22.09.2021 - KRIOBANK, druga procedura, pierwszy transfer śnieżynki, cykl naturalny 🍀 7dpt beta 95 🍀 9dpt beta 266 🍀 13dpt beta 1811 🍀 20dpt beta 22853 🍀 30dpt jest serduszko ❤️🍀

    Mamy jeszcze ❄️❄️❄️ (2 x 1AA i morula)
  • agu92 Autorytet
    Postów: 547 164

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chyba chodziłyśmy do tej samej lekarki :D Moja też cały czas wciskała mi tabletki i nie zrobiła ani jednego usg, a byłam po laparoskopii dużej torbieli na jajniku. Później zaczęłam chodzić prywatnie do innej, ale był taki czas, gdy zdrowie mocno mi się pogorszyło i wtedy prywatnie chodziłam do endokrynologa, kardiologa, hematologa itp. Zazdroszczę innym dziewczynom na forum jak piszą, że mają monitoringi 3 razy w cyklu i wszystko na nfz. W naszym mieście chyba nie ma lekarza godnego polecenia przyjmującego na fundusz :(

    12 cs - udało się! 10.07.2017 II <3

    59d632af979ad.png
  • Missjust Ekspertka
    Postów: 171 203

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej witam Was :) to może i ja się wypowiem. Uważam, że u nas też są dobrzy lekarze na NFZ, ale jak dla mnie problem jest taki, że kolejki są po 3-4 miesiące (jak nie dłużej) co jest w ogóle jakieś chore, a żeby iść trzeba się zwalniać z pracy, bo godziny przyjęć 9-13. Ja osobiście mam bardzo dobre zdanie na temat przychodni na Waszyngtona, przy USK, dr Janucik-Gacuta lub dr Oniszczuk. Nie wiem jak u nich z podejściem do tematu problemów z płodnością, ale nigdy nie spotkałam się z ich strony z brakiem zainteresowania, albo niechęcią wypisywania badań - przeciwnie. Ale niestety, jak już wspomniałam ze względu na długość kolejek - ja i tak chodzę prywatnie też :|

    Marikita lubi tę wiadomość

    ur3qp2.png
    cravings-2017-12-14.jpg
  • MalPog Autorytet
    Postów: 1237 789

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do dr Oniszczuk i dr Gacuty chodzi moja mama, jest zadowolona. Ale tak jak piszesz, na wizytę czeka ok. 3 mies. Przy leczeniu niepłodności takie terminy są niewybaczalne, bo jak zrobić monitoring cyklu z takimi terminami?

    Missjust, Marikita lubią tę wiadomość

    55c44e79ce.png

    🍀 22.09.2021 - KRIOBANK, druga procedura, pierwszy transfer śnieżynki, cykl naturalny 🍀 7dpt beta 95 🍀 9dpt beta 266 🍀 13dpt beta 1811 🍀 20dpt beta 22853 🍀 30dpt jest serduszko ❤️🍀

    Mamy jeszcze ❄️❄️❄️ (2 x 1AA i morula)
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ