X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne staraczki z Białegostoku
Odpowiedz

staraczki z Białegostoku

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polecam Kriobank. Wszystko na miejscu, lekarze pozytywnie nastawieni, nie owijają w bawełnę.

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noo cennik ciekawy :)
    A ile mniej więcej wychodzi koszt pierwszych badań z wizytą? Wiem że trzeba szykować sporo kasy ale chyba warto żeby dowiedzieć się co jest przyczyną braku ciąży

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • MalPog Autorytet
    Postów: 1237 789

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Between a byliście z mężem u androloga? To on zalecił mu stosowanie Profertilu?

    55c44e79ce.png

    🍀 22.09.2021 - KRIOBANK, druga procedura, pierwszy transfer śnieżynki, cykl naturalny 🍀 7dpt beta 95 🍀 9dpt beta 266 🍀 13dpt beta 1811 🍀 20dpt beta 22853 🍀 30dpt jest serduszko ❤️🍀

    Mamy jeszcze ❄️❄️❄️ (2 x 1AA i morula)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Androlog stwierdził, że to wszystko praca..i nic tu nie zdziała.
    Profertil bierze na własną rękę.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badanie nasienia 150 zl, każdy hormon 35 zl no i wizyta 250-350 zl ALE....w cenie badania nasienia jest konsultacja.

  • MalPog Autorytet
    Postów: 1237 789

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha ja również polecam Kriobank, chodziłam do dr Kuczyńskiej. Fajna młoda gin, bardzo otwarta i bezpośrednia. Wszystko świetnie tłumaczy, odpowiada na pytania, podczas pierwszej wizyty byliśmy w gabinecie prawie dwie godziny (!). Tak jak pisze Between, nie owijała w bawełnę i nie naciągała nas na zbędne koszty. Bardzo mi się spodobało, że od pierwszej wizyty proponowała nam kolejne kroki, na nic specjalnie nie namawiała, przedstawiała wszystkie za i przeciw, a decyzję pozostawiała nam.

    Piszę w czasie przeszłym, ponieważ po jej sugestii zdecydowałam się na laparoskopię u dr Tomaszewskiego (polecała go jako najlepszego specjalistę od laparo) i obecnie czekam na wizytę kontrolną własnie u niego.

    Z własnego doświadczenia mogę podpowiedzieć, że na pierwszą wizytę w klinice warto jest wziąć ze sobą partnera :) i wyniki ostatnio przeprowadzanych badań. Pomocne na pewno będą LH, FSH, TSH, estradiol, prolaktyna i badania nasienia (nie starsze niż 3 m-ce). Ja dodatkowo wydrukowałam wykresy z OF (3 ostatnie cykle), żeby dr spojrzała na temp. i długość fazy lutealnej. Na pierwszą wizytę umawiałam się w pierwszych dniach cyklu (2-4 dc), gin zrobiła usg, zleciła powtórzenie badań (LH, FSH i estradiolu - moje miały ponad pół roku) i zaproponowała kolejny krok.

    55c44e79ce.png

    🍀 22.09.2021 - KRIOBANK, druga procedura, pierwszy transfer śnieżynki, cykl naturalny 🍀 7dpt beta 95 🍀 9dpt beta 266 🍀 13dpt beta 1811 🍀 20dpt beta 22853 🍀 30dpt jest serduszko ❤️🍀

    Mamy jeszcze ❄️❄️❄️ (2 x 1AA i morula)
  • MalPog Autorytet
    Postów: 1237 789

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Between wrote:
    Androlog stwierdził, że to wszystko praca..i nic tu nie zdziała.
    Profertil bierze na własną rękę.

    Kurcze, nie wiem co Ci doradzić. Mogę jedynie trzymać za Was kciuki, żeby jednak parametry nasienia się polepszyły po lekach i żeby mimo wszystko Wam się udało. A jeśli invitro jest jedyną drogą i się na nią zdecydujecie, to oby udało się za pierwszym razem.

    Wracając do suplementów na nasienie: mój narzeczony zażywa Salfazin (3-miesięczna kuracja), kompleks witamin i minerałów z Olimpu i korzeń maca w tabletkach. Nie ponawialiśmy jeszcze badań nasienia, bo podejrzewamy, że to ja byłam przyczyną niepowodzeń, ale w internecie są opinie, że taka mieszanka ładnie wpływała na poprawę parametrów. Salfazin jest znacznie tańszy niż Portefil, a podobno równie skuteczny.

    55c44e79ce.png

    🍀 22.09.2021 - KRIOBANK, druga procedura, pierwszy transfer śnieżynki, cykl naturalny 🍀 7dpt beta 95 🍀 9dpt beta 266 🍀 13dpt beta 1811 🍀 20dpt beta 22853 🍀 30dpt jest serduszko ❤️🍀

    Mamy jeszcze ❄️❄️❄️ (2 x 1AA i morula)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalPog...
    My nie jestesmy przeciwnikami in vitro tylko kasa nas przeraza.
    Zaczekamy jeszcze 3 mce. Jak wyniki sie nie poprawia, to walczymy z in vitro.

    Marikita lubi tę wiadomość

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalPog dzięki za rady, pewnie się zdecydujemy i pojedziemy. Wyniki wszystkie mamy z ostatnich dwoch miesięcy.
    Nie wiem czemu, ale chyba wolałabym żebym to ja miała jakiś problem niz świadomość, że to u męża są złe wyniki. Chyba się gubię we własnych myslach bo za bardzo przeżywam i obawiam się tych wszystkich konsultacji.

    Wizyta 250-350 zł? złodziejstwo! :)

    Marikita lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wizyta 250-350 zł? złodziejstwo! :)[/QUOTE]

    Jeżeli ma być efekt, to ta kasa nie jest straszna ;)
    P.s. ja polecam dr Kuć jest konkretny i mówi jaj jest i jakie są szanse przy każdej metodzie leczenia.

  • Marikita Autorytet
    Postów: 286 134

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    doc Pierzyński :-)

    my za badania nasienia nie płaciliśmy, bo doc polecił udać się do szpitala i tam oddać, bo prowadzą badania kliniczne nad nasieniem i robią za darmo :)

    wizyta 180 zł z USG

    doc Pierzyński - konkretny, bez owijania w bawełnę, wali prosto z mosto w kulturalny sposób :P

    f2w3pc0zmldpbhp7.png
    duphaston, kwas foliowy, acard
    fdd0d780f1.png
  • Marikita Autorytet
    Postów: 286 134

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ej a macie czasami tak że sobie myślicie, ciekawe jakie to uczucie być w ciąży, mieć mdłości i w ogóle? hehe ja czasami sobie tak myślę, że to byłoby super przeżycie :D

    f2w3pc0zmldpbhp7.png
    duphaston, kwas foliowy, acard
    fdd0d780f1.png
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marikita wrote:
    ej a macie czasami tak że sobie myślicie, ciekawe jakie to uczucie być w ciąży, mieć mdłości i w ogóle? hehe ja czasami sobie tak myślę, że to byłoby super przeżycie :D

    Myślę, że każda z nas tak ma :)

    Marikita lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Agnieszka_A. Autorytet
    Postów: 1108 1074

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Between wrote:
    Czynnik męski... tylko 6 mln plemnikow/ml.
    To za mało,żeby robić monitorong, IUI to by bylo naciaganie nas na kase, bo to tylko 2% szans na powodzenie.

    Nam mówiono to samo - tylko ivf. Ivf się nie udało. Trafiłam do innego lekarza. Okazało się, że jajowody były niedrożne. Lekarz nie przekreśla szans na naturalną ciążę. Powiedział mi ostatnio, że miał już pod rząd kilka pacjentek gdzie u męża mniej niż 5mln plemników i lekarz mówili, że tylko ivf.

    U mojego męża nie wiadomo dlaczego ma tak słabe wyniki. Genetyka, hormony, usg - wszystko ok. Powiedziałam lekarzowi, że już sama nie wiem czy wierzyć w te wyniki badań nasienia, a on mi na to, że z tymi wynikami to różnie bywa i czasem zależy gdzie się je robi...

    Marikita lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też już nie wiem co myśleć. Mam mętlik w głowie...

  • MalPog Autorytet
    Postów: 1237 789

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga nam gin tez mówiła, że podchodzi sceptycznie do badań nasienia. Robili u siebie badania kliniczne jednego z mężczyzn. Badali mu nasienie co tydzień. I jednego tygodnia miał wyniki idealne, a następnego tygodnia były tak słabe, że nawet nie mógłby być dawcą do invitro.

    Tak więc Between nie traćcie nadziei. Może warto jeszcze raz zrobić badania i skonsultować z innym lekarzem?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2017, 15:44

    55c44e79ce.png

    🍀 22.09.2021 - KRIOBANK, druga procedura, pierwszy transfer śnieżynki, cykl naturalny 🍀 7dpt beta 95 🍀 9dpt beta 266 🍀 13dpt beta 1811 🍀 20dpt beta 22853 🍀 30dpt jest serduszko ❤️🍀

    Mamy jeszcze ❄️❄️❄️ (2 x 1AA i morula)
  • Agnieszka_A. Autorytet
    Postów: 1108 1074

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalPog o właśnie...a po tym jak wyszło, że miałam niedrożne jajowody plus są problemy z owu to i nawet gdyby wyniki nasienia były super to ciąży mogłoby nie być.

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalPog wrote:
    Aishha ja również polecam Kriobank, chodziłam do dr Kuczyńskiej. Fajna młoda gin, bardzo otwarta i bezpośrednia. Wszystko świetnie tłumaczy, odpowiada na pytania, podczas pierwszej wizyty byliśmy w gabinecie prawie dwie godziny (!). Tak jak pisze Between, nie owijała w bawełnę i nie naciągała nas na zbędne koszty. Bardzo mi się spodobało, że od pierwszej wizyty proponowała nam kolejne kroki, na nic specjalnie nie namawiała, przedstawiała wszystkie za i przeciw, a decyzję pozostawiała nam.

    Piszę w czasie przeszłym, ponieważ po jej sugestii zdecydowałam się na laparoskopię u dr Tomaszewskiego (polecała go jako najlepszego specjalistę od laparo) i obecnie czekam na wizytę kontrolną własnie u niego.

    Z własnego doświadczenia mogę podpowiedzieć, że na pierwszą wizytę w klinice warto jest wziąć ze sobą partnera :) i wyniki ostatnio przeprowadzanych badań. Pomocne na pewno będą LH, FSH, TSH, estradiol, prolaktyna i badania nasienia (nie starsze niż 3 m-ce). Ja dodatkowo wydrukowałam wykresy z OF (3 ostatnie cykle), żeby dr spojrzała na temp. i długość fazy lutealnej. Na pierwszą wizytę umawiałam się w pierwszych dniach cyklu (2-4 dc), gin zrobiła usg, zleciła powtórzenie badań (LH, FSH i estradiolu - moje miały ponad pół roku) i zaproponowała kolejny krok.

    A jak ten Tomaszewski ma na imię? Bo znalazłam dwóch :)

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • MalPog Autorytet
    Postów: 1237 789

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dr Jakub Tomaszewski, ma swój gabinet na ul. Orzeszkowej - Tomaszewski Medical Centre http://tomaszewskimedical.com.pl/

    55c44e79ce.png

    🍀 22.09.2021 - KRIOBANK, druga procedura, pierwszy transfer śnieżynki, cykl naturalny 🍀 7dpt beta 95 🍀 9dpt beta 266 🍀 13dpt beta 1811 🍀 20dpt beta 22853 🍀 30dpt jest serduszko ❤️🍀

    Mamy jeszcze ❄️❄️❄️ (2 x 1AA i morula)
  • MalPog Autorytet
    Postów: 1237 789

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka_A. wrote:
    MalPog o właśnie...a po tym jak wyszło, że miałam niedrożne jajowody plus są problemy z owu to i nawet gdyby wyniki nasienia były super to ciąży mogłoby nie być.

    Aga, to tak jak u nas... Ale teraz obie jesteśmy po tuningu i mam nadzieję, że jesteśmy już na ostatniej prostej do celu :)

    Agnieszka_A. lubi tę wiadomość

    55c44e79ce.png

    🍀 22.09.2021 - KRIOBANK, druga procedura, pierwszy transfer śnieżynki, cykl naturalny 🍀 7dpt beta 95 🍀 9dpt beta 266 🍀 13dpt beta 1811 🍀 20dpt beta 22853 🍀 30dpt jest serduszko ❤️🍀

    Mamy jeszcze ❄️❄️❄️ (2 x 1AA i morula)
‹‹ 8 9 10 11 12 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ