X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 5 stycznia, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mia mam nadzieję że na stażu jest coraz lepiej 🤗
    Rzeczywiście macie rozkmine gdzie zostać na stałe.
    Francja ma ten plus co do in vitro. W Polsce niestety kosztuje to wszystko milion monet 🙄

    Susanne jeszcze się nie odezwałaś ale myślę że już mogę pogratulować, wkradłam się na inny wątek 😛😅 tak więc gratuluje synka 🥰♥️ mam nadzieję że wszystko przebiegło sprawnie. W wolnej chwili odezwij się i napisz jak tam było 🙃

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 25 stycznia, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejuuu, kompletnie zapomniałam Wam tu dać znać 🥲
    Dobrze, ze podczytujesz Evil inne Wątki 🙈

    Moj synek przyszedł na świat 4 stycznia. Dzięki Twojemu opisowi, wiedziałam czego się spodziewać i dzięki tez super ekipie, ta cesarka nie była tak traumatyczna. Wszystko przebiegło sprawnie, poza znieczuleniem, bo się jakiś student czy rezydent uczył 🙈 ale finalnie się mu udało 😅
    Już powoli ogarniamy rzeczywistość. Babyblues nie trochę zaskoczył intensywnością, ale jest już okej :)
    No i wreszcie dotarłam do etapu, ze zapomniałam, ze byłam cięta. Dosyć długo mi doskwierały bóle rozerwanych mięśni.
    W szpitalu opieka całkiem spoko, jedzonko super. No poza może tym karmieniem na akord, ale rozumiem, ze tak to musi wyglądać, żeby dziecko przybierało.
    Pokój solo z mężem to dla mnie MUST have. Jie wyobrażam sobie jak to by było bez niego.

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 25 stycznia, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Susanne :) była cisza to zaczęłam Cię szukać gdzie indziej 🫣😅
    No te początki są ciężkie nim każdy odnajdzie się w nowej rzeczywistości 😏
    Miałaś juz zlot rodziny ? 😅
    Polecam się zabrać za dokumenty bo z tym też schodzi jeśli chcecie jechać na wakacje do Polski 🫣

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mia88 Autorytet
    Postów: 307 240

    Wysłany: 25 stycznia, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanne moje gratulacje ! Nie jestem tak dobra w szukaniu jak Evli i nie znalazłam chyba tego wątku (chyba że to nie tutaj). Mam nadzieję że teraz już będzie z każdym dniem lepiej, cieszcie się każdą chwilą razem ale też znajdź chwilę dla siebie i własnej równowagi 🙂
    A mogę zapytać jakie imię wybraliście? Bo nie wiem czy się wcześniej dzielilas, a zawsze mnie ciekawi jakie imiona się wybiera za granicą żeby i w Polsce dobrze brzmiały 😅

    A ja jeszcze trochę sobie poczekam na dzidziusia bo skończyłam staż i wczoraj dostałam propozycję kontraktu na rok 🙈😅 niby się cieszę ale dalej jestem trochę rozdarta bo ten czas tak szybko leci i zazdroszczę Wam dzieciaczkow 😍 ale cóż, jak ma być to będzie, widocznie musze jeszcze się uzbroić w cierpliwość (lub odpuścić calkiem).

    Starania o pierwszego maluszka od 2018 ❤️
    ~kwiecień-czerwiec 2021 konsultacja w klinice 🇫🇷 -> badania + kwalifikacja do IUI lub IVF
    ~brak decyzji, wiele przeciwności
    ~grudzień 2022 wracamy do kliniki
    ~2023: styczeń - stymulacja do IUI - nie odbyła się :(
    2x IUI: luty❌ marzec ❌
    IVF stymulacja z gonalem
    06.06 punkcja - 5 oocytów, 3 zarodki
    11.06 transfer ❌
    Mamy ❄❄

    - drożność OK
    - adenomioza
    - obniżona ruchliwość plemników -> trochę udało się poprawić
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 26 stycznia, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mia super 👍 a co to za praca ? Podoba Ci się, odnalazłaś się językowo ?
    Co do dzidziusia to cóż .. sami musicie zdecydować nie zapominając że czas niestety leci 😏

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 19 marca, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Części dzieecyzby co tak słychać?🍒

    Przychodzę z pytaniem do mam dzieciaczków urodzonych we Francji, ale których partnerzy są tez Polakami bez obywatelstwa francuskiego. Są tu takie ?

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 19 marca, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Susanne 😊 tak ja, wszyscy obywatelstwo polskie mamy

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 19 marca, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Hej Susanne 😊 tak ja, wszyscy obywatelstwo polskie mamy
    Zalatwialiscie papiery dla dzieciaczków w Ambasadzie ?

    Ja żyłam w przekonaniu, ze syn dostanie obywatelstwo francuskie z urodzenia 🙈 i dowód od ręki 😅

    Jednak się myliłam i musimy ogarnąć transkrypcje aktu urodzenia, żeby starać się o paszport. No i teraz na gwałt musimy przygotować dokumenty, bo w maju planujemy lot.
    Najbliżej nam do ambasady w Barcelonie i tam będziemy to załatwiać.

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 20 marca, 02:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak w ambasadzie.
    No to nieźle myślałaś 🙆😅 dlatego pisałam Ci już w poście w styczniu że polecam zabrać się za papiery 🙆 teraz nie wiem czy się wyrobicie do maja 🙄

    Ja tutaj na mairie wybierałam akt urodzenia międzynarodowy (dają od ręki ) i wysyłalam mamie to Polski wraz z upoważnieniem (wcześniej mama takie wzięła z urzędu). Przy akcie urodzenia międzynarodowym nie trzeba tłumacza. Gdy zrobili polski akt urodzenia wysyłala mi i szłam z nim do ambasady i składalam wniosek o paszport ( 5 letni ).

    To wszystko wymaga czasu, samo odsyłanie papierów do Polski i z ...+ Wyrobienie paszportu.. W tamtym roku wyrobienie trwało ok 6 tyg 🙆

    Możesz również tłumaczyć akt w ambasadzie. W tamtym roku jak odbierałam paszport to byłam świadkiem jak przyszła dziewczyna żeby wyrobić paszport dla dziecka. Tłumaczenie aktu ( nie wiem czy nie biorą międzynarodowego czy po prostu nie informują i ciągną kasę ) 100€ + plus miesiąc czekania na tłumaczenie i polski akt🤦

    Jest też paszport tymczasowy, pewniej on jest szybciej wyrabiany 🤷

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca, 03:19

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 20 marca, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i jeszcze jedno dowiedz się czy w Barcelonie trzeba wziąć rdv. W Paryżu trzeba mieć rdv na wyrobienie paszportu, inaczej nie wpuszczą do ambasady ..

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 21 marca, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evil, sama się zastanawiam co mi strzeliło do głowy, ze tak od ręki będzie miał obywatelstwo 😅
    W każdym razie dziękuje Ci bardzo za info. Akt już leci do Polski. Tak w Barcelonie tez trzeba mieć rdv, z tego co patrzyłam terminy są dostępne dość szybko.
    Myśle jeszcze nad wyrobieniem dowodu w Polsce. Proszkam wszystkie znajomość urzędowe i liczę na to, ze zdążymy 🙈

    Evli lubi tę wiadomość

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 22 marca, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślalam że wiesz że trzeba zrobić dokumenty przez ambasadę. Napisałam Ci w styczniu nic nie odpisałaś to myślałam że wszystko wiesz 😅
    Wybraliście na mairie ten akt urodzenia międzynarodowy ?
    W Polsce robią akt urodzenia polski szybko, później tylko kwestia poczty żeby szybko wam doszedł do domu 🤞

    Ja teraz na wakacje jak będziemy w Polsce to będę wyrabiać dzieciom dowody żeby miały dokument dodatkowy. Córce kończy się paszport w przyszłym roku i wolę żeby miała dokument dodatkowy.Nie chce mi się załatwiać następnego paszportu w ambasadzie, jak się skończy ważność to pojedzie na dowodzie i w Polsce złoże wniosek o następny paszport.

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 22 marca, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evil, ja wtedy byłam w jakimś amoku hahah, serio w ogóle nie ogarnelam życia 🤣🤣

    nie wybierałam już tego dokumenty międzynarodowego, poleciał polski i znajoma tłumaczka przysięgła go przetłumaczy na cito.

    Wlasnie żałuje ze nie mamy tego profilu zaufanego, bo przez niego można wyrobić dowód dla dziecka przez internet i odebrać go może osoba spokrewniona.
    Ale masz racje, tez tak zrobimy.

    Babka z ambasady ale Barcelonie mówiła, ze nie muszę niec fizycznie tego aktu polskiego, ze oni będą mieć informacje, ze widnieje tam w systemie i już można złożyć wniosek o pesel i paszport

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 22 marca, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No cóż zdarza się 😅 początki macierzyństwa są zakręcone 😅
    A to super że nie musisz mieć aktu w ręce idąc do ambasady 😊
    To teraz kciuki żeby się wyrobili 🤞

    Susanne lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 25 kwietnia, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej! Zagląda tutaj ktoś jeszcze ?

    Susanne jak sytuacja z paszportem?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
‹‹ 237 238 239 240 241
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ