X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2575 3487

    Wysłany: 16 lipca 2023, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagodecka wrote:
    Aaaa dziewczyny ratujcie ☹️ Jadę wlasnie do Francji (ze Szwecji) i zapomniałam, przez pośpiech i stres, Ovitrelle z lodówki 😭😭😭 Powinnam się kłuć, dziś ale jutro tez się nic nie stanie. Czy ktoś ma odsprzedać? Albo doradzić jak w okolicach Paryża mogłabym zdobyć ten zastrzyk…

    Help! 😢
    Kurczę ja mam w lodówce, ale ja to południe Francji, kupa drogi do Paryża, nie bardzo mam pomysł jak to zdobyć bez recepty.

    Jagodecka lubi tę wiadomość

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Jagodecka Autorytet
    Postów: 345 540

    Wysłany: 16 lipca 2023, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanne wrote:
    Kurczę ja mam w lodówce, ale ja to południe Francji, kupa drogi do Paryża, nie bardzo mam pomysł jak to zdobyć bez recepty.

    Planujemy być na południu w następnym tygodniu ale to już będzie za pozno 😥 Nie masz pomysłu jak zdobyć receptę? Ja właśnie czytam o polskich ginekologach i pewnie będę jutro dzwonić, probowac sie do kogoś umówić. Wiesz może jaki jest koszt prywatnej wizyty?

    🙋‍♀️ 35 lat, PCOS, IO
    🙋‍♂️ 36 lat, badanie nasienia👍

    👫 11.2005
    💍 01.2014
    👧 09.2015 zdrowa córeczka

    Przerwa w stymulacji od grudnia 2023



    🇸🇪


    "Nie poddawaj się, a szczęście cię odnajdzie.."
  • OvuFriend

    Wysłany: 18 lipca 2023, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :)

    Mamy dla Was darmowe vouchery na badania hormonalne. Pakiet obejmuje badania z krwi: DHEA, SHBG, TESTOSTERON, ANDROSTENDION. Badania można wykonać w wybranym punkcie Diagnostyki w pobliżu swojego miejsca zamieszkania.

    Zgłoś się, jeśli:
    - występują u Ciebie bezowulacyjne cykle i/lub zaburzenia miesiączkowania na przykład zbyt częste lub rzadkie miesiączki - w odstępach większych niż 35 dni lub mniejszych niż 21,
    - obserwujesz u siebie nadmierne owłosienie okolic twarzy (tak zwany “męski zarost”), brodawek sutkowych, pachwin czy pleców,
    - zauważyłaś pogorszenie się stanu cery - trądzik (szczególnie w okolicach żuchwy), przetłuszczanie się skóry i włosów, wypadanie włosów i łysienie typu męskiego (w postaci “zakoli"),
    - korzystasz z aplikacji OvuFriend lub jesteś chętna, żeby zacząć. ;)
    - nie stosujesz antykoncepcji / nie jesteś w ciąży / nie karmisz piersią.

    Jeśli doświadczasz któregoś z wyżej wymienionych objawów, napisz wiadomość na [email protected] w tytule wpisując “Badania hormonalne1”.

    Pula voucherów jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. :)

    P.S. Masz zdiagnozowane PCOS? A może wykonywałaś już badania w kierunku diagnozy, ale nie potwierdziła się? Jeśli posiadasz wyniki badań, zgłoś się do nas i otrzymaj darmowy abonament Premium do aplikacji OvuFriend. Napisz do nas na: [email protected] w tytule wpisując “PCOS”.

    Jeśli już się do nas zgłosiłaś i wykonywałaś / przesyłałaś powyższe badania, zignoruj ten post.

  • Em-Mi Koleżanka
    Postów: 64 14

    Wysłany: 18 lipca 2023, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Susanne to nie pierwszy absurt we Francji niestety 🤦
    Jak zapisywałam córkę do szkoły to musiałam dać acte de naissance nie starszy niż 6 miesiący 🤣
    Fakt mógł się zmienić od narodzin 🤣

    Ja do procedury FIV musiałam dostarczyć PEŁEN akt urodzenia, oczywiście świeżutki z Polski, niestarszy niż 3 miesiące... Mam już w domu całą kolekcję takich "do wglądu", które nagle się przedawniają...

    👰38
    🤵40
    🛏💕2020
    👩‍⚕️🏥2021
    💊 💉IUI1❌
    💊 💉IUI2❌
    💊 💉IUI3 ❌
    💊 💉🔬 IN VITRO: punkcja & udany świeży transfer: 09/2022 🤰, poronienie zatrzymane 11/2022
  • Em-Mi Koleżanka
    Postów: 64 14

    Wysłany: 18 lipca 2023, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mia88 wrote:

    A mam pytanie bo ostatnio się zastanawialiśmy z kuzynami jak to jest we Francji bo ich brat spodziewa się dziecka i nie chcą zdradzić imienia, czy takie są we Francji zwyczaje czy tylko oni to tak ukrywają? Jakie macie doświadczenia ? Jego dziewczyna powiedziała podobno swojemu bratu 3 imiona ale drugiej stronie nie chcieli powiedzieć więc się trochę wkurzyli.

    W rodzinie mojego męża też robiło się z tego wielką tajemnicę... w sensie: oczekiwano, że gdy już się dowiemy, zrobimy wielkie: WOOOOW ;-)

    👰38
    🤵40
    🛏💕2020
    👩‍⚕️🏥2021
    💊 💉IUI1❌
    💊 💉IUI2❌
    💊 💉IUI3 ❌
    💊 💉🔬 IN VITRO: punkcja & udany świeży transfer: 09/2022 🤰, poronienie zatrzymane 11/2022
  • Evli Autorytet
    Postów: 3814 2518

    Wysłany: 7 sierpnia 2023, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej! Co u Was dziewczyny?

    Leca te wakacje🫣 niedlugo trzeba bedzie wracac 😶
    Starsza napewno bedzie plakac 😞 przeszczesliwa jest tutaj, mlodszy opanowal sztuke czolgania sie 😜

    Skrobnijcie co u Was 🙂

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2575 3487

    Wysłany: 16 sierpnia 2023, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie leci urlop tez bardzo szybko! Nastawiam się psychicznie na aktywny wrzesień.
    Później już planuje zwolnić zawodowe tempo.
    W piątek mam wizytę u polskiego lekarza, jakoś tak się niecierpliwie. Nie wytrzymałabym do tej wrześniowej u mojego prowadzącego 🙈

    U nas prawdopodobnie będzie chłopiec 💙
    Czuje się dobrze, troszkę mniej siły, ale ogólnie nie mogę narzekać. Podróż tez przebiegła bardzo dobrze.
    Dziękuje za Wasze pokecajki, adapter do pasów był mega wygodny, a pończochy uratowały moje nogi od opuchlizny.

    Przez kilka głupich pytań o to czy czuje ruchy, bo przecież „już powinnam czuć” zaczęłam się troszkę martwić, ale racjonalnie patrząc mam na to jeszcze czas, wiec byle do wizyty!

    Mam nadzieje, ze u Was miło, ciepło i spokojnie.

    U nas na południu Francji ostre pożary były, na szczęście strażacy dają radę to wszystko ogarnąć,
    Ale mam szczera nadzieje, ze we wrześniu będzie trochę chłodniej.

    Dawajcie znać co u Was!

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3814 2518

    Wysłany: 17 sierpnia 2023, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanne super że polecajki się sprawdziły 👍

    Też bym nie wytrzymała tyle do wizyty🤭 gratuluję chłopczyka 💙 na ruchy może być jeszcze za wcześnie, to pierwsza ciąża, nie martw się! Po 20tc powinnaś już je poczuć 🤗

    Ja też mam nadzieję że się ochłodzi, wróciliśmy do Francji i upały się zaczęły 🙆 nie lubię 🥵

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mia88 Autorytet
    Postów: 307 240

    Wysłany: 20 sierpnia 2023, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja się nie odzywałam bo tyle się działo że nawet nie miałam kiedy przysiąść do forum. Plany nam się zmieniały mocno na wakacje, najpierw mieliśmy zostać w Paryżu bo męża takie bóle złapały że skończyło się na urgence i dostał morfinę😭 byliśmy na konsultacji w szpitalu ale jakis młody lekarz na zastępstwie chciał go operować i w rezultacie nie zdecydowaliśmy się bo konsultowalismy jego badania w Polsce z fizjoterapeutami i twierdzili że i tak potrzebna operacja ale nie taka jak miał bo we Francji chcieli mu robić to samo, wyszło że ma niestabilne kręgi i problem by powracal. Zdecydowaliśmy się więc przyjechać do Polski z tygodniowym opóźnieniem bo w Paryżu mial mieć badania pod koniec sierpnia a w drodze już dowiedzieliśmy się że teściowa umówiła konsultację u takiego profesora więc w wielkim skrócie mąż będzie miał operację stabilizacji już w ten czwartek więc proszę o trzymanie kciuków 🙈
    A tymczasem pozdrawiam Was z Chorwacji bo przywiozłam rodziców bo bali się sami jechać, wczoraj dotarliśmy a we wtorek wracam samolotem a przylatuje siostra z rodziną więc już wrócą sobie razem. Mąż biedny cierpi dalej u swojego brata bo morfina się kończy ale już jakoś musi dotrwac.
    Tak więc mamy trochę wakacje bez wakacji. Pobyt w Polsce się przedłuży ale na razie nie wiem na ile i kiedy będziemy mogli już bezpiecznie wrócić. Temat dzieci na razie zamknięty 😓

    Cieszę się że u Was wszystko dobrze.

    Susanne, gratuluję synka i życzę dużo sił i zdrówka na dalszy okres ciąży 💚

    Evli, a jak Twój maluch zniósł podróż? Albo raczej jak Wy to przetrwaliście? Znaleźliście jakiś sposób na niego? 🙊

    Em-Mi, daj znać jak tam sprawy u Ciebie się mają?

    Reszta dziewczyn też proszę się meldować od czasu do czasu 🙂

    Starania o pierwszego maluszka od 2018 ❤️
    ~kwiecień-czerwiec 2021 konsultacja w klinice 🇫🇷 -> badania + kwalifikacja do IUI lub IVF
    ~brak decyzji, wiele przeciwności
    ~grudzień 2022 wracamy do kliniki
    ~2023: styczeń - stymulacja do IUI - nie odbyła się :(
    2x IUI: luty❌ marzec ❌
    IVF stymulacja z gonalem
    06.06 punkcja - 5 oocytów, 3 zarodki
    11.06 transfer ❌
    Mamy ❄❄

    - drożność OK
    - adenomioza
    - obniżona ruchliwość plemników -> trochę udało się poprawić
  • Evli Autorytet
    Postów: 3814 2518

    Wysłany: 30 sierpnia 2023, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mia 🫣 dzieje sie u Ciebie, dzieje 😱 jak maz po operacji ? Jak on zniosl podroz do Polski w tym stanie 😲

    U nas jakos to bylo. Mamy rodzine w Niemczech wiec w dwie strony zatrzymalismy sie tam i bylo latwiej wszystkim przebrnac przez te kilometry 🫣 maly jakos jechal, myslalam ze dostane skretu szyi przez to obracanie sie do tylu i podawaniu zabawek ale dalismy rade 💪

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2575 3487

    Wysłany: 26 września 2023, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny!
    Co tam u Was?
    Mia jak sytuacja?

    My sobie rośniemy, jeszcze czeka nas jedna wycieczka do PL zanim się tu zaszyje na dobre :P

    Chciałam Was zapytać, te które były w ciąży, czy miałyście robiona krzywa cukrowa, a jeżeli tak to w którym tygodniu?

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3814 2518

    Wysłany: 26 września 2023, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej 😁 Susanne tak miałam krzywe, jakoś koło 26-27 tyg
    My sobie żyjemy 😁 starsza rozpoczęła przygodę szkolna, na szczęście podoba jej się 🤗
    Mlodszy chce już chodzić w wieku 9 mc, kombinator wspina się wszedzie🙆 ostatnio szło mu 6 zębów na raz 🤐 ..także ciekawie było 😅

    Koora Ty już chyba urodziłaś 😛

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • OvuFriend

    Wysłany: 26 września 2023, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz PCOS lub niedoczynność tarczycy? Podziel się z nami anonimowo swoimi wynikami w celach naukowych i otrzymaj prezent!

    Jak to działa?

    ❣️Napisz do nas na [email protected] w temacie maila wpisując PCOS / niedoczynność tarczycy i załącz zdjęcie lub skan swoich wyników badań potwierdzających diagnozę.

    ❣️Otrzymaj darmowy voucher na wybrane badania hormonalne z krwi w pobliżu Twojego zamieszkania LUB bezpłatny dostęp Premium do aplikacji OvuFriend do śledzenia cykli i ciąży ❤

    Czekamy na Twoją wiadomość - [email protected] 🙂

    Pula voucherów jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

    P.S. Jeśli już wysłałaś nam swoje wyniki, zignoruj ogłoszenie. Dziękujemy za Twoje dotychczasowe wsparcie 🍀

  • OvuFriend

    Wysłany: 27 września 2023, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moderator Forum wrote:
    Masz PCOS lub niedoczynność tarczycy? Podziel się z nami anonimowo swoimi wynikami w celach naukowych i otrzymaj prezent!

    Jak to działa?

    ❣️Napisz do nas na [email protected] w temacie maila wpisując PCOS / niedoczynność tarczycy i załącz zdjęcie lub skan swoich wyników badań potwierdzających diagnozę.

    ❣️Otrzymaj darmowy voucher na wybrane badania hormonalne z krwi w pobliżu Twojego zamieszkania LUB bezpłatny dostęp Premium do aplikacji OvuFriend do śledzenia cykli i ciąży ❤

    Czekamy na Twoją wiadomość - [email protected] 🙂

    Pula voucherów jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

    P.S. Jeśli już wysłałaś nam swoje wyniki, zignoruj ogłoszenie. Dziękujemy za Twoje dotychczasowe wsparcie 🍀

    Jeśli cierpisz na inne zaburzenia tarczycy np. nadczynność lub Hashimoto, również możesz zgłosić się po prezent. 🎁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2023, 20:42

  • Evli Autorytet
    Postów: 3814 2518

    Wysłany: 7 grudnia 2023, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej🤗 jest tu ktoś jeszcze 🙆
    Co u Was dziewczyny ?

    Susanne ale ten czas leci..widzę po suwaczku że jeszcze chwila i poznasz synka 😁

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2575 3487

    Wysłany: 7 grudnia 2023, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coucou Evil!
    Ja tu jestem cały czas, to prawda, że czas leci 🙈
    U nas wszystko dobrze. Poza tym, że uparciuch nie chce się obrócić.

    A jak U Ciebie, jak tam macierzyństwo? :P
    I co u reszty dzewczyn?
    Mia? Koora?

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3814 2518

    Wysłany: 8 grudnia 2023, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe macierzyństwo leci jak szalone 🙆 młodszy w przyszły weekend już roczek🫣 starsza już zaczęła szkole we wrześniu. Tak oglądam czasem zdjęcia i sobie myślę, jejku kiedy to było 🙆 ale cieszę się że już coraz więksi bo ten okres noworodkowy średnio wspominam, szczególnie z młodszym krzykaczem 😛 wolę jednak ten wiek 2 lata + 😆 ogólnie to przy dwójce mi się nie nudzi 🫣 wiecznie coś

    Susanne oby się jeszcze obrócił.. w sumie różne cuda się zdarzają, czasem dzieci obracają się w dniu cesarki nawet 😅 mam przykład w rodzinie 🙃
    Wszystko już masz gotowe ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2023, 14:30

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2575 3487

    Wysłany: 9 grudnia 2023, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak Evil, domyślam się ze to leci bardzo szybko. Ja to zauważam obserwując obce dzieci, a co dopiero będzie ze swoim 🙈

    Już prawie wszystko gotowe, ale zawsze jeszcze „coś”. No i walizka jeszcze nie spakowana, ale wszystko już do niej mam.

    Dowiedziałam się ostatnio, ze istnieje coś takiego jak poród francuski. Czyli cesarskie cięcie, ale troszkę zmodyfikowane. Coekawa jestem czy u mnie w szpitalu takie wykonują. Nigdy wcześniej o tym nie słyszałam🤔

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3814 2518

    Wysłany: 9 grudnia 2023, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem, pierwsze słyszę, co to za cesarskie cięcie ? 🤔

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2575 3487

    Wysłany: 9 grudnia 2023, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Nie wiem, pierwsze słyszę, co to za cesarskie cięcie ? 🤔
    Ciecie pozaotrzewnowe, w którym przecina się tylko skore i macice. Szybsza rekonwalescencja, rana się szybciej goi. Ale z tego co czytałam kobieta ma niejako używać mięśni brzucha by pomoc wydobyć dziecko lekarzowi. Nie do końca to sobie wyobrażam, ale zaciekawiło mnie to, bo już nawet w Polsce zaczynaja takie wykonywać, a ja nigdy o tym nie słyszałam 🙈

    Po francusku nazywa się to la FAUCS

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2023, 22:43

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
‹‹ 237 238 239 240 241
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ