X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 30 czerwca 2018, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tzn przed pierwszym icsi miałam jak w ksiazce co 28 dni a po niestety co 24 dni i teraz wypada mi ze 9 lipca dostane ... a jesli sie spozni to nic z tego bo pozniej wakacje.... a znajac moje szczescie to nie pojawi sie 9 :(

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 30 czerwca 2018, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny:)
    A zlapalo mnie przeziebienie.. dzis i jutro kuruje sie w domu. I tak jest zimno, takze leniuchuje. Od przyszlego tyg ma byc pogoda, moze jakis spontan bedzie na chorwacje albo wegry :)
    Bylam ostatnio u mojego lekarza rodzinnego,’rozmawialam na temat toxo. Mowila ze mam tego nie leczyc, po jakims czasie samo spadnie igm. Do tego powiedziala, ze toxo jest grozne tylko wtedy jak w ciazy sie zarazi kobieta. Moje wyniki oznaczaja stare zakazenie i mowila ze nie jest to grozne jak zajde w ciaze.. w pon ide do ginekologa. Zobaczymy co on mi powie.
    Evli co do prolaktyny jest ciut za duzo, nawet minimalnie podwyzszona moze powodowac problemy z owu. Temu drugiemu wynikowi tez bym sie przyjzala.
    Ams jak samopoczucie??
    Basiu trzymamy kciuki!

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 30 czerwca 2018, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia kuruj się w takim razie. Tutaj jest ponad 30 stopni.. Można się rozpłynąć ;)
    Czyli z tą Twoja toxo to dobre wieści :)
    Ty bierzesz coś na obniżenie prolaktyny ?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 30 czerwca 2018, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    widzialam wlasnie.. u mnie w miescie dzisiaj 36 stopni! a u mnie w pl ledwo 17.. ten tydzien nie bylo pogody na opalanie ale przyszly zapowiadaja upaly :)
    Tak Evli, ja biore 2,5 roku norprolac.. niewiem czy kiedykolwiek odstawie. Wystarczy ze przez 2 dni nie wezme i mam juz wszystko zawyzone..
    Bylam u gineokologa-endokrynologa zanim zaczelam leczenie, powiedziala mi ze delikatnie zawyzony wynik moze powodowac juz problemy z owulacja.Moze tutaj tkwi caly problem? A do tego fsh masz zrobione lh? powinno sie to razem robic i dzieli sie wynik lh przez fsh. Powinno wyjsc okolo 1. Ja mam 0,5 i z tego co czytalam to oznacza niedomoge cialka zoltego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2018, 17:03

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 30 czerwca 2018, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj chciał fsh z estradiolem i amh. Lh mówił ze się robi przed owulacja .. także nie kłóciłem się już.. wzięłam co mi dał ;)
    A ten norprolac bierzesz codziennie ? Czy tylko np.w pierwszej fazie cyklu? W razie ciąży przerywa się podejrzewam ?
    W przyszłym tyg ide jeszcze na wymaz a pozniej do gina, zobaczymy co mi przypisze ;)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 30 czerwca 2018, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny !
    Bylam dzisiaj na usg polowkowym :)
    Nasza Kruszynka wazy juz troszke wiecej niz 0,5kg :)
    Corcia rosnie nam sliczna i zdrowa !!!

    <3

    P.s.
    Evli; zazdroszcze klimy... a ja sie rozplywam... ^^

    Evli lubi tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 30 czerwca 2018, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super ams ♥️ Ale ten czas leci!!!

    No masakra dziś, duszno :( my w sumie dziś pojechaliśmy tylko na zakupy. A tak siedzimy przy klimie i na kanapie oglądając the walking dead :P znowu będą mi się trupy śnić :D

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 1 lipca 2018, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli biore kazdego dnia, na noc przed spaniem. Co do ciazy we Francji kazali odstawic ale to jest bardzo niebezpieczne. Nagle odstawienie powoduje skok prolaktyny za czym idzie drastyczne obnizenie progesteronu a jak go nie ma- ciaza sie nie utrzyma.
    Powinni przy odstawieniu dac mi luteine( sztuczny progesteron) nie dostalam nic..
    Tu w Pl pytalam kiedys gin. Mowil ze w ciazy zmienia na bromergon, bierze sie male dawki i odstawia stopniowo az do 13 tyg.
    Co do tego lh dziwne bardzo.. mi gin mowil ze te dwa badania robi sie razem w 3-5 dc. Pokazuje to pelny obraz. No ale jak ci tak zalecil gin.
    Ams super wiesci :)

    Evli lubi tę wiadomość

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 1 lipca 2018, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,
    tak nadal jestem z Wami - byłam na długich wakacjach (także wakacjach od laptopa).
    Przywlekłam ze sobą jakieś zapalenie oskrzeli, tak że leże i kaszlę tak jakbym miała co najmniej gruźlicę...
    Za to już jutro mąż ma wizytę u androloga, a za tydzień oboje w klinice. Może będzie to wizyta startowa???
    Mam do was pytanko odnośnie ovitrelle - jaka byla wasz reakcja na niego? Ja go brałam cztery razy na wywołanie owulacji przy inseminacji i za każym razem skończyło się to masakryczną migreną po dwóch dniach. Gino powiedział, że po prostu wtedy podkręcone hormony mi tak spadają i powoduje to ból głowy. Brzmi ok, ale migreny były po byku.

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 2 lipca 2018, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Ellade ja po zastrzyku ovitrelle wszystko wporzadku było zadnych dolegliwosci :)

    EllaDe lubi tę wiadomość

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 2 lipca 2018, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    M już po wizycie u andologa - trochę go pocieszył, co do jego wyników. Podobno nie są aż takie tragiczne i w sumie są `średnie`, ale chyba miał na myśli średnią facetów z problemami co się do niego zgłaszają... Jego głównym problemem jest więc żywotnośc plemników, dostał 2 zestawy leków i od razu go wzięli go na kolejne badanie nasienia.
    Pozatym już wiem, że nasza wizyta za tydzień nie będzie startową, bo klinika ma urlop między 20 lipca a 20 sierpnia. Wychodzi na to, że procedurę zaczniemy na początku przyszłego roku.


    Evli lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 2 lipca 2018, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny!
    Ja z dobrymi wiesciami :) wrocilam wlasnie od ginekologa
    Popatrzyl na wyniki toxo, powiedzial ze to stare zakazenie i ze on nie widzi przeciwskazan do staran. A wynik igm i pare lat moze byc dodatni. Zrobil usg, jestem przed sama owulacja... :)

    EllaDe, Basia92, Evli, ams lubią tę wiadomość

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 2 lipca 2018, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olcia no to super wiadomości :) to do działania! i powodzenia :):))

    olcia77 lubi tę wiadomość

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 2 lipca 2018, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe ja z ovitrelle nie pomogę bo nie doszłam jeszcze do tego etapu ;)
    Niestety wakacje przyszły( albo w końcu!) kliniki się zamykają, lekarze jadą tez odpocząć.
    Ja na iui liczę tez po wakacjach dopiero :)

    Olcia to cudowna wiadomość! Jezeli to stare zakażenie, to nie miało chyba wpływu na Twoje poronienie?
    Dziwne że ten lekarz z Fr tego nie wyczytał w wynikach :(
    W takim razie do boju :P :D

    olcia77 lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 2 lipca 2018, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow ! Olcia ! super !

    Dzialajcie :)

    olcia77 lubi tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 3 lipca 2018, 03:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz we fr nie wyczytal, bo nie zrobili mi awidnosci czyli badania kiedy mniej wiecej bylo zakazenie.
    Dopiero tu zrobilam na wlasna reke. I wyszlo ze ponad 4 miesiace temu czyli nie grozi to jak zajde w ciaze bo najgorzej jest sie zarazic bedac juz w ciazy. Lekarz mowi ze to nie bylo przyczyna, tylko nagle odstawienie norprolacu na prolaktyne i brak luteiny i organizm zwariowal. Tak obstawial. Wypilsal mi pare opakowan luteiny i w razie ciazy mam brac.
    Dziekuje wam dziewczyny ze jestescie ze mna i wspieracie mnie!! To dla mnie bardzo wazne ❤️
    Dzisiaj dzialalismy, przed wyjazdem lece bete robic.. nie nastawiam sie, co bedzie to bedzie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca 2018, 03:31

    Evli, ams lubią tę wiadomość

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 3 lipca 2018, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    widze Olcia, ze dzialaliscie do bialego rana :D (godzina wpisu haha).
    Trzymam kciuki :) <3


    Ja dzis zaczynam 23tc i niezle sie usmialam z opisu tego tygodnia, ktory mam w stopce. Super, nie musze nigdzie wychodzic, bo sale gimnastyczna mam na miejscu , hahaha

    Evli, olcia77 lubią tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 3 lipca 2018, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ams haha dzialalismy troche wczesniej a pozniej zadowoleni pojechalismy ze znajomymi na rynek:) ale faktycznoe godzina wpisu i mozna pomyslec ze baraszkowalismy cala noc hahaha
    Dzis powtorzymy zobaczymy co z tego wyjdzie :)
    Kurcze jak ten czas leci! Pamietam jak dopiero zaczynalas 12 tydzien. Moze i ja dolacze niedlugo do Ciebie? Chcialabym.. :)
    Pozdrawiam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca 2018, 10:48

    ams, Evli lubią tę wiadomość

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 4 lipca 2018, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny Paryzanki :)

    Mam do Was pytanie, czy znacie jakies miejsca w Paryzu, gdzie warto pojsc, jakies klimatyczne uliczki itp. itd. - nie chodzi o place to be, ktore wszyscy znaja, bo to znam i ja :D ale moze sa jakies miejsca, gdzie warto pojsc :) dajcie znac :)

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 4 lipca 2018, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ams niestety nie pomogę. Z rodzinka zwiedzałam te „oklepane” miejsca, a tak to się nie włóczę po Paryżu ;)

    ams lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
‹‹ 31 32 33 34 35 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ