X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 2 listopada 2018, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eM80 - Witam na forum :)
    muszę się wczytać w Twoją historię, bo na razie przejrzałam ją tylko po łebkach. Możesz mi napisać na priva w której klinice Ci odmówili?
    Co do beznadziejnych przypadków, to może Hiszpania? Chyba mają tam mało regulacji w tym zakresie.


    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 2 listopada 2018, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli gratulacje!!!!!
    Z tego co wiem to niski progesteron w ciazy to zagrozenie. Ty masz wysoki takze mysle ze nie masz czym sie martwic ale najlepiej zapytaj lekarza. Kreska tez wyszla juz dosc wyrazna, ja taka mialam o wiele pozniej. Takze byc moze to ciaza blizniacza? :) a i powtorz sobie bete po 48 h, czy odpowiednio przyrasta. Trzymam kciuki i dbaj o siebie ❤️❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2018, 16:27

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • eM80 Autorytet
    Postów: 568 451

    Wysłany: 2 listopada 2018, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli beta piekna ! , gratulacje !!! :)

    EllaDe wyslalam zaproszenie , przyjmiesz ? :)

    Umowilam sie dzis do Montpellier , tez do prywatnej kliniki , czytalam dziesiatki artykulow , gdzies ich biolog sie wypowiadal ze maja pacjentow co to zostali "odrzuceni" w innych klinikach ze zla odpowiedzia jajnikow , i ze staraja sie az do konca walczyc (ale nie wiem czy prawda czy tylko tak tlumaczyli swoje dosc slabe statystyki , ale z drugiej strony statystki to tylko statystyki , prawda jest ze jak ktos bierze tylko teoretycznie pary ktore maja bardzo duze szanse to i statystyki beda wieksze :p), i tak do polowy grudnia mam z glowy dalsze myslenie (straszne sa te terminy , niektorzy to na kwiecien dopiero zapisuja !) , zobaczymy co bedzie potem ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2018, 16:36

    Evli lubi tę wiadomość

    38 lat, starania od 2013
    2016 - amh 0.97, miesniaki , hashimoto
    2017, 4x IUI nieudane, amh 0.76
    2018, kumulacja komórek x2
    2018.07, amh 1.13, wrzesien 1 ICSI :(
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 2 listopada 2018, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczynki, chciałam Wam przywieźć trochę karaibskiego słońca, ale mi je służby celne zarekwirowały :P poziom witaminy d podreperowany naturalnie :P
    zimno w tej Francji...

    Tyle dobrych nowin na forum! Cieszę się razem z Wami.

    W przyszłym tygodniu mam dostać okres, więc wznawiamy działania. Jak tylko dostanę, to umówię się na ostatnie dokładne badanie usg macicy/jajników. Trochę się go teraz boję, bo już drugi cykl co jakiś czas odczuwam takie małe skurcze w tych okolicach, ale może to tylko problemy z trawieniem... Zobaczymy. Jak będę miała ich wyniki, to wysyłamy wszystko do kliniki a oni nam przyślą recepty, protokół leczenia etc. No to startujemy! :)

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 2 listopada 2018, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe witamy spowrotem :) pewnie faaajnie było ;D

    Ams super że wszystko ok :) Skromnie podziękuje za oddanie mi brzuszka ♥️ Zwolniłas go w moja owulacje :P

    Ja chyba jutro pójdę spowrotem na krew. Martwi mnie ten progesteron, takich wartości nie widziałam.
    Powtórzę w innym labie i może będę spokojniejsza... ;)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • eM80 Autorytet
    Postów: 568 451

    Wysłany: 2 listopada 2018, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli a co mowi lekarz na ten progesteron ? generalnie jest tak ze po owulacji (i tu nie znam terminologi) to co zostaje po uwolnieniu jajeczka produkuje pozniej progesteron , dlatego np na cyklu sztucznym do in vitro bierzemy ogromne ilosci progesteronu bo wyciagaja cale pecherze i nie ma co robic naturalnie tego proga, wiec jak mialas wiecej niz jedno jajo , to naturalne ze masz duzy progesteron jak mialas 3 to masz 3X wiecej niz na jednym :p , moim zdaniem nie masz sie czym martwic , ale jak masz watpliwosci zadzwon do lekarza , ciesz sie Evli , nie martw ! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2018, 19:41

    Evli lubi tę wiadomość

    38 lat, starania od 2013
    2016 - amh 0.97, miesniaki , hashimoto
    2017, 4x IUI nieudane, amh 0.76
    2018, kumulacja komórek x2
    2018.07, amh 1.13, wrzesien 1 ICSI :(
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 2 listopada 2018, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eM80 dziekuje Ci! Niech Ci Bozia wynagrodzi w dzieciach!
    Jutro powtórzę i spróbuje się dodzwonić do gina, o ile jutro przyjmuje. Z tego co widzę na doctolibie to jest dopiero we wtorek :/

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 2 listopada 2018, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli nie martw sie na zapas, moze to skutek tych zastrzykow albo clo. Idz zrob do innego labolarorium bo rzeczywiscie jakas dziwna ta norma, nie masz podane dokladnej wartosci, ale mysle ze nie masz co sie martwic.

    Hej EllaDe jak bylo na urlopie?:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2018, 20:53

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 3 listopada 2018, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, myślę, że nie masz co się martwić tym progesteronem - jego poziom się waha w ciągu dnia, jest wyższy po posiłkach, do tego zastrzyki też zrobiły swoje, no i obstawiam ciążę mnogą :D

    Co do wczasów, to było rewelacyjnie. Słoneczko, plaże, palmy, drineczki i prawie codzienne serduszkowanie :P ... odpoczynek na maksa. Tylko loty baaardzo długie i męczące, ze względu na różnicę w strefach czasowych.

    Neytiri - kiedy dostaniecie klucze do domku???

    Evli lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 3 listopada 2018, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe a może jednak ta małpa nie przyjdzie, po tak pracowitych wakacjach :P trzymam kciuki :)

    Hehe bliźniaki! Z tego co znalazłam i kurcze cały czas sobie wmawiam ze muszę przestać czytać ale nadal to robie, to właśnie wysoki progesteron występuje w ciąży mnogiej, zasniadzie czy raku jajników....wiec trzymam się tej pierwszej opcji :)

    Miałam dziś iść na powtórkę badań ale po bezsennej nocy stwierdziłam że po :
    1. Wczoraj robiłam wyniki w labo koło pracy i tam są szybko wyniki. Wczoraj byłam po 9h i już przed 13h były.
    2. Dziś mija tylko 24h godz a nie 48
    3. Koło mnie w labo nie ma wyników w ten sam dzień, wiec pewnie musiałabym czekać tak czy siak do poniedziałku.

    Wiec stwierdziłam że nie ma sensu się dziś kłuć, nic mi to nie da. Zreszta i tak niczego nie zmienię. Pozostaje czekać na szczęśliwe zakończenie :) pójdę się kłuć w poniedziałek a wizytę u gina mam we wtorek wieczorem.

    Buziaki dziewczyny :*

    EllaDe, olcia77 lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 3 listopada 2018, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli nic sie nie zamartwiaj, bedzie wszystko dobrze :) daj znac jak po badaniach i u ginekologa. Czekam na wiesci ❤️
    Tak jak dziewczyny pisza twoj wysoki progesteron to albo ciaza blizniacza albo reakcja po stymulacji lekami :) ja zas mialam za malo jak zaszlam w ciaze i musialam brac ten wstretny duphaston ktory nasilal mi mdlosci.. takze nic sie nie martw.
    P.S Piekny opis, wkoncu piekne zmiany! ❤️

    EllaDe ale zazdroszcze! Marza mi sie takie karaiby :) no to mam nadzieje ze i ty dolaczysz do Nas :)

    Milego wieczorku.

    Evli lubi tę wiadomość

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 3 listopada 2018, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe, dobrze cie znow widziec :) wakacji « zazdraszczam » na maxa! My na takie bedziemy mogli sobie pozwolic... nie wiem kiedy :/
    Co do kluczy to jeszcze sporo czasu, akt wlasnosci podpisujemy w grudniu po powrocie z Polski. Swieta w tym roku stoja pod znakiem remontu..

    EllaDe lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 5 listopada 2018, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli ! Czekam z niecierpliwoscia na dzisiejsza bete ! :)
    no i ciekawe co jutro powie lekarz :*

    U nas wszystko dobrze, Szarlotka potrzebuje duzo tulenia - zwlaszcza w nocy... ;) a w ciagu dnia spi, hehe


    Sciskam !

    Evli, olcia77 lubią tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 5 listopada 2018, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evil :) daj znać jak beta :) czekam z niecierpliwością :):)
    u Mnie jakos bez zmian powolutku szukam rzeczy zamawiam ... pogoda nie rozpieszcza dobrze że chociaz dzisiaj jest cieplutko i słonecznie :):):)
    My bylismy w sobotę na chrzcinach u sąsiadów (ukraińców) naprawde bardzo mili młodzi ludzie... powiem wam że było super!:) pierwszy raz w swoim życiu byłam w cerkwi robi wrażenie :) poźniej małe przyjęcie w restauracji też było bardzo miło :):)
    a tak to dzień leci za dniem ... czekam jak na zbawienie grudnia żeby pojechać na swieta do Polski ... dobry i tydzień oderwania się od rzeczywistości ...

    olcia77, Evli lubią tę wiadomość

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 5 listopada 2018, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny beta z dziś 201 :) wydaje mi się że przyrost ok :)
    Progesteron spadł, w końcu jakąś w miare normalna wartość 116,6 ng/Ml

    EllaDe, olcia77, eM80, ams lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 5 listopada 2018, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Kochana gratulacje !!!;):):):):)

    Evli lubi tę wiadomość

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 5 listopada 2018, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli przyrost piekny! Gratulacje jeszcze raz ❤️ Piekny czas przed Toba, duzo zdrowka zycze i dbajcie o siebie ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 16:51

    Evli lubi tę wiadomość

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 5 listopada 2018, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli ciesze sie na maksa !! Super,ze przejelas moj brzuszek <3

    Jak zareagowal przyszly Tatus? :)

    Evli lubi tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 5 listopada 2018, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje dziewczyny!
    Jeszcze to to mnie nie dotarło, może dlatego że wcale w ciąży się nie czuje :P

    Basia jedziecie samochodem na tydzień?
    My tez na tydzień ale samolotem.

    Ams super że Szarlotka jest grzecznym bobasem :) Już pewnie doszlas do wprawy co?

    Jak zaregowal przyszły tatuś? Ucieszył się oczywiście, ale też podszedł do tego z dystansem, bo wiadomo że wcześnie i różnie może być.
    Wrocil mi dziś z pracy z opryszczka :/
    Stracha mam teraz :(
    Dziewczyny czy Wy badalyscie poziom kwasu foliowego? Bo ja chciałabym wysępić jutro skierowanie ;)



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 21:24

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 6 listopada 2018, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli ja nie mialam takich badan robionych, jedynie co to bralam caly czas kwas foliowy przed staraniami i do 13 tygodnia.
    Wiem ze moja gin mi wypisywala na obecnosc witamin, nie pamietam juz jakich ale chyba z grupy B. Daj znac jak po wizycie u ginekologa.

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
‹‹ 62 63 64 65 66 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ