X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 9 listopada 2018, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eM80 kurcze klinika nie może Ci dać tych wyników ? Przecież to ważne jest do dalszego postępowania... życzę duuuuzo siły kochana.

    Basia smaka mi zrobiłaś z ta sałatka!
    Ja właśnie wciągnęłam pół kilo kapusty kiszonej :O poprawilabym ogórkiem ale wczoraj wciągnęłam ostatni słoik :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2018, 18:30

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • eM80 Autorytet
    Postów: 568 451

    Wysłany: 9 listopada 2018, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, chciałam od nich te papiery zwłaszcza ze ja je nosiłam przy sobie cały czas az do punkcji gdzie oddawałam pielęgniarce , wiec nie sadziłam ze będzie problem żeby dostać je spowrotem, zresztą nawet nie sadziłam ze będą mi potrzebne heh, ale widzisz co tam kogo obchodzi człowiek, jakiś wysiłek by musieli zrobić , może wydrukować , może przekopiować , a przecież mi to nie potrzebne bo oni twierdza ze nic sie nie da zrobić , wiec po co robię, a szkoda slow , dobrze ze mniej więcej pamiętam , ale wiadomo wymiarów komórek w danym dniu nie pamiętam ...

    sałatkę to i ja bym wszamała :) , uwielbiam, robię i juz wykupiłam w ruskim sklepie polowe majonezów bo te fr mi nie podchodzą ;)

    38 lat, starania od 2013
    2016 - amh 0.97, miesniaki , hashimoto
    2017, 4x IUI nieudane, amh 0.76
    2018, kumulacja komórek x2
    2018.07, amh 1.13, wrzesien 1 ICSI :(
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 9 listopada 2018, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eM80 kurcze szkoda :( Ja wszystkie papiery badań kseruje i zbieram ;)
    Z tym majonezem to czytasz mi w myślach! Pół godz temu gadałam z mężem że jutro musimy podjechać do polskiego sklepu po majonez i robimy sałatkę :D Tego francuskiego tez nie lubimy.

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 9 listopada 2018, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eM80 - aż się wkurzyłam, jak przeczytałam, że Ci nie chcą tego wydać. Wg, mnie nie mają do tego prawa:

    6. Accès aux informations de santé
    La loi du 4 mars 2002 a prévu qu’au cours des soins ou postérieurement, le patient puisse avoir accès, à son choix, directement ou par l’intermédiaire d’un médecin qu’il désigne, aux informations de santé le concernant établies ou détenues par un professionnel ou établissement de santé (voir note 13).
    Cette communication concerne les informations « qui sont formalisées ou ont fait l'objet d'échanges écrits entre professionnels de santé, notamment des résultats d'examen, comptes rendus de consultation, d'intervention, d'exploration ou d'hospitalisation, des protocoles et prescriptions thérapeutiques mis en œuvre, feuilles de surveillance, correspondances entre professionnels de santé, à l'exception des informations mentionnant qu'elles ont été recueillies auprès de tiers n'intervenant pas dans la prise en charge thérapeutique ou concernant un tel tiers » (article L.1111-7 du code de la santé publique).

    link - www.conseil-national.medecin.fr/article/article-35-information-du-malade-259

    Jak mi się takie rzeczy przytrafiają, to szukam podstawy prawnej. Jak nic sobie z niej nie robią przy rozmowie twarzą w twarz, to listem poleconym (we Fr to lubią). No ale ja wredna jestem, jak napotykam mur, to wracam z młotem :P

    Evli, eM80 lubią tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • eM80 Autorytet
    Postów: 568 451

    Wysłany: 9 listopada 2018, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chyba się do nich przejadę znów, ja chciałam to od swojej lekary jak byłam na ostatniej wizycie, ale nie chciała nic dać, jedynie stwierdziła ze laboratorium mi wyśle podsumowanie procedury (w którym się okazało nic nie ma , jedynie dawka leku ile komórek ile zarodków i ze beta negatywna), ale nic tam nie ma nt odpowiedzi na poszczególne leki i stymulacje...

    38 lat, starania od 2013
    2016 - amh 0.97, miesniaki , hashimoto
    2017, 4x IUI nieudane, amh 0.76
    2018, kumulacja komórek x2
    2018.07, amh 1.13, wrzesien 1 ICSI :(
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 10 listopada 2018, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EM80, wspolczuje ci sytuacji z klinika i jestem w szoku, przeciez nie maja prawa zatajac wynikow i przebiegu leczenia :o tez bym wyslala list polecony, szkoda sie klocic z baranami :/

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 10 listopada 2018, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wpadaj do mnie ogórków kiszonych jeszcze pare słoików mam :) a sałatka to jak dla mnie tyloko z polskim majonezm (kieleckim) francuskich nie lubimy :P My wczoraj bylismy na Polskim busie bo obok nas stoi zawsze w piatki i soboty i sie zaopatrzyłam w śledzie w śmietanie ::)):):) majonez! hehe chrzan ! taki w słoiku miałam taka ochote zjeść kanapke z wędlina i chrzanem że to poprostu.... uhhhh :)

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 10 listopada 2018, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe
    My w wakacje przywiezlismy z 15 słoików ogórków i właśnie się skończyły ;)
    My właśnie wracamy z polskiego sklepu. Byliśmy na Clichy majonez mamy także po południu będziemy się bawić z sałatka :)
    Jeśli chodzi o chrzan to czasem kupujemy do buraczkow i bierzemy go we monoprix czy carfourze.
    Ktoś jeszcze się zaraził sałatka od Basi? :P

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 11 listopada 2018, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ale smaka robicie! :) niedlugo sa urodziny mojego i bede pierwszy raz piekla torta :)
    Zazdroszcze ze macie blisko polski sklep, ja niestety mam 100 km do najblizszego i jestem skazana na francuski majonez :(
    Chyba i ja na tygodniu zrobie salatke :) w nie wiecie czy dostane kapuste kiszona w normalnym sklepie? Zapasy mi sie skonczyly
    Em80 wspolczuje sytuacji, to nie jest normalne co oni wyprawiaja, dobrze EllaDe pisze wyslij im polecony.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 listopada 2018, 10:56

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • eM80 Autorytet
    Postów: 568 451

    Wysłany: 11 listopada 2018, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olcia kapuste u mnie mozna kupic na wage w intermarche i carrefourze (tu czesto maja tylko ugatowana juz z boczkiem )
    co do tortu nie wiem czy znasz ale polecem strone : moje wypieki , ja zaczynałam z Dorota piec i zawsze wszystko sie udaje :)

    38 lat, starania od 2013
    2016 - amh 0.97, miesniaki , hashimoto
    2017, 4x IUI nieudane, amh 0.76
    2018, kumulacja komórek x2
    2018.07, amh 1.13, wrzesien 1 ICSI :(
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 11 listopada 2018, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Olcia, niestety świeżej kiszonej kapusty nigdzie nie kupisz (poza polskimi, ruskimi sklepami etc.). Mają coś co się nazywa choucroute, co chyba zaczynało jako kiszona kapusta, ale potem było gotowane z mięsem. Więc brak kwaskowatości w smaku, za to pojawia się wrażenie jedzenia czegoś tłustego. Akurat zaczął się sezon na choucroute. Na surówkę się to nie nadaje, ale po doprawieniu (sok z cytryny, liść larowy, ziele angielskie, kminek etc.) można z tego zrobić kapuśniaczki w cieście francuskim, kapustę z grzybami, z grochem... :) chyba każda `boucherie` ma choucroute o tej porze roku w ofercie.

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 12 listopada 2018, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny :) zerkne w intermarche, bo mam pod nosem :) em80 wlasnie patrze na przepisy, rzeczywiscie ma fajne i jak tak czytam to proste. Ostatnio probowalam zrobic tarte, owszem wyszla ale krem wyszedl mi okropny i mdly. Szukalam tutaj smietany kremowki i kupilam takie w buteleczce cos tak jakby do ubijania no i krem wyszedl ochydny..
    Evli jak samopoczucie?? Ams jak tam sie czujecie z niunia? Basia czujesz juz pierwsze kopniaczki? EllaDe @ odjechala juz?
    Neytiri tak sobie wlasnie przypomnialam ze mozesz jeszcze w tym roku poprosic rodzinnego zeby dal Ci skierowanie na badania, ja chodzilam i co chwile mi moj dawal, juz krecil pozniej nosem ale i tak dawal bo mialam problem z prolaktyna. Moze akurat cos wczesniej bedziesz wiedziala.
    Ja czekam na wizyte, w czwartek ide do gin, bede miala nastepne prenatalne :) no i niewiem czy nie zlapalam zapalenia pecherza. Niby jak sikam to nie boli, ale takie dziwne parcie na pecherz mam, niewiem moze to macica uciska.

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 12 listopada 2018, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia, dzieki za info. Zglosze sie do lekarza po nowym roku, niedlugo jedziemy do Polski, wiec na razie odpuszczam. Trzymam kciuki za prenatalne!

    A ja kapuste kiszona i ogorki kupuje w rosyjskim sklepie, gdzie maja polskie produkty :)

    olcia77 lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 12 listopada 2018, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia kciuki za czwartkową wizytę :) To chyba połówkowe? Moze mały Ci uciska na pęcherz ? Dowiesz się napewno na wizycie. Zapalenie pęcherza boli jak cholera..
    Ja się czuje dobrze. Oprócz nabrzmiałych piersi to nic mi nie dolega. To czekanie na wizytę jest straszne! Jeszcze nie zdecydowałam czy ide na usg 21 ( to będzie 6t1d ) czy 26... Powtarzam bete teraz koło środy/czwartku ;)

    Buziaki dziewczyny :*




    olcia77 lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 12 listopada 2018, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri nie ma sprawy, powodzenia zycze i mam nadzieje ze jeszcze w tym roku zobaczysz 2 kreseczki :)
    Evli Dzieki :) takk wlasnie polowkowe :) racja, to chyba nie pecherz bo nie boli jak sikam a takie parcie caly dzien, chyba maly napiera. Do tego zrobil sie taki aktywny :) w nocy potrafie sie obudzic bo czuje te slodkie kopniaczki. Evli znam to uczucie czekania na wizyte. Do tej pory mi to zostalo :) chociaz teraz glowe zajelam innymi rzeczami a w pierwszym trymestrze myslalam i czytalam za duzo. Evli ja wlasnie czytalam dziewczyny pisaly niektore ze serduszka jeszcze nie bylo slychac w 6 tygodniu, niektore poszly w 7 lub 8 i juz bylo slychac. Ja poszlam na pierwsza wizyte w 7 tygodniu i 3 dniu i bilo jak dzwon. Ale jak mowie u kazdej jest inaczej, nie ma reguly. U jednej slychac juz u innej nie, zalezy kiedy byla owulacja, kiedy doszlo do zagniezdzenia.
    Daj znac jak beta :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2018, 22:15

    Evli lubi tę wiadomość

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 13 listopada 2018, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli ja bym wybrała pózniejszą wizytę lepiej dla ciebie! bo jesli nie bedziesz słyszała jeszcze serduszka to bedziesz sie martwic i stresować! a to nie jest dobre! ja pamietam jak sama się bałam bardzo bardzo bardzo przed pierwsza wizyta!

    Olcia nie niestety jeszcze nie czuje ruchów malucha i źle mi z tym zaczynam się juz martwić :(


    a z wiadomości to zostałam dzisiaj znów ciocią :) moja siostra urodziła synka Frania 3kg 54cm :) zdrowy chłopczyk!;) i bardzo szybko jej poszło mam nadzieje ze u mnie tez tak bedzie hehe :)

    Evli lubi tę wiadomość

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 13 listopada 2018, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia jeszcze masz czas, poczujesz napewno :)
    Ja zas mialam slaba noc bo sie martwilam bo za mocno kopal w nocy. Normalnie przez godzine tak mnie maly kopal juz sie martwilam ze cos sie dzieje. Ale dzisiaj wrocilo wszystko do normy.
    Evli ja tez poszlabym pozniej, to tylko roznica 5 dni a bedziesz juz w 7 tygodniu.

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 13 listopada 2018, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczyny !
    Moja Szarlotka ma juz 3 tygodnie a ja nadal sie wszystkiego ucze.

    Jest bardzo grzeczna w dzien i szaleje w nocy :D
    Placze, bo boli Ja brzuszek. Troszke sie przestzwilam i staram sie odpoczywac jak Ona odpoczywa...

    Przez 3 tygodnie moja Mamuska byla ze mna, teraz od soboty do czwartku mam tesciowa.

    Z jednej strony sie ciesze, a zdrugiej juz nie moge sie doczekac jak zostaniemy same / sami.

    Musimy sie nauczyc zyc w trojke :)
    Moj Maz nie ogarnia tematu wstawania w nocy poki co :D moze to dlatego, ze wie, ze sa dwie baby w domu, hehe

    Evli, ja mialam serduszko w 6 tygodniu, ale nie ma reguly... moze sie ono pojawic troszke pozniej.

    W kazdym razie mocno sciskam kciuki za Was !!! <3

    EllaDe jak tam bylo na Karaibach ? Wypoczelas?

    Widzialam tez przelotem nowa "twarz" - witaj - trzymam kciuki, aby udalo Wam sie pomimo wszystkich przeciwnosci losu.

    Basia, Olcia, jak sie czujecie? Wszystko dobrze?

    Neytiri trzymam kciuki, abys nie musiala isc do lekarza po badania, a po to by zobaczyc Fasolinke :)


    Nie mialam czasu zeby wszystko przeczytac co u Was, ale mam nadzieje, ze niedlugo bede mogla do Was wrocic i Wam kibicowac :)

    Sciskam !!!

    Evli, eM80, olcia77 lubią tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 13 listopada 2018, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ams - dzięki, wypoczęłam, choć wczasy wydają się teraz tak dawno temu :) Świetnie tam jest, dla turystów raj.
    Rozumiem Cię - fajnie jest mieć pomoc (mama, teściowa), ale fajnie jest też być taką małą rodziną (we trójkę) i cieszyć się sobą. Twój M bierze jakieś dłuższe wolne?

    @ powoli przechodzi, usg mam w czwartek. potem za 3 tygodzie serorogia i test na zika.

    ams lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 14 listopada 2018, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia gratulacje zostania ciocią! Jak ten czas leci, niedawno nam pisałaś że siostra zaszła w ciąże a tu już urodziła :)
    Ciąże innych szybko lecą :P własne się ciągną :P

    Ams super że córeczka grzeczniutka! Jeszcze chwilka i będziecie mieć spokój od gości ;D

    Olcia i EllaDe czekam na relacje z jutrzejszej wizyty :)

    Neytiri co u Ciebie? Już chyba okolice owulacji ?

    eM90 jakies postępy?

    Ja wczoraj miałam dola że nic nadal „nie czuje”. Sto myśli że to już pewnie koniec...
    Beta z dziś 4 403 ♥️ Odetchnęłam......

    Buziaki :*

    EllaDe, ams, olcia77 lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
‹‹ 64 65 66 67 68 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ