X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 22 listopada 2018, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli super wiadomość!!!:):):)
    Ja niestety dalej ruchów nie czuje ... :( zaczynam sie tym martwić ... (wczoraj coś dziwnego p0oczułam ale nie wiem czy to to :(... wizyte mam 29 także jeszcze tydzień

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 22 listopada 2018, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli !!! super wiadomosc !!! Trzymam kciuki, zeby wszystko bylo dobrze! odpoczywaj kochana, dbaj o siebie i postaraj sie nie stresowac (wiem, ze ciezko...). Wszystko bedzie dobrze!!!! <3


    Basia, jak poczulas cos "dziwnego" to pewnie Twoja Dzidzia :) poloz sie na plecach i postaraj sie wsluchac w brzuszek :) najlepiej wieczorem :)
    moze znowu poczujesz :*


    A moja Krolewna dzis swietuje juz miesiac !!!!

    Evli, EllaDe, Neytiri, Adry lubią tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 22 listopada 2018, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, ja mam dobre przeczucia co do twojej ciazy, wiec musi byc dobrze :)

    AMS, wszystkiego najlepszego dla Charlottki :)

    Evli, ams lubią tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 23 listopada 2018, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri mam nadzieję że Twoje przeczucie jest dobre :) co u Ciebie? Niedługo testujesz?
    Basia napewno wszystko ok z maluszkiem, może tak jak mówi Ams to początek kopniaczkow :)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 23 listopada 2018, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ams mam nadzieję że to jednak to ... chociaż jakoś się zamartwiam .. bo to juz prawie 20 tydzień ...
    Evli bo ci nie odpowiedziałam Ja od poczatku ciaży nie miałam żadnych objawów .. czasem ochota na coś ale przed ciążą też tak miałam :P:P teraz od 2 dni zauwazyłam tylko delikatnie opuchniete łydki aaaaaaaaaaaa no i sen ;/ w nocy zasnac nie moge a rano o 7;00 budze sie z meżem i do 8 zasnać nie moge ...

    Evli lubi tę wiadomość

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 24 listopada 2018, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli kiedy idziesz znowu do lekarza? Caly czas bardzo cieplo mysle o Tobie !

    Basia i jak ? Czujesz cos wiecej ? :)

    Udanego weekendu !! :)

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 24 listopada 2018, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zadzwonię to tego mojego w poniedziałek co dalej, czy mam przyjść po jakieś skierowanie na krew itp.
    Zapytam się czy mogę jakoś wpłynąć na to défaut d’accolement, z tego szoku zapomniałam zapytać się tej babki. Z tego co czytałam to powinno się dużo odpoczywać i powinno wszystko wrócić do normy... Także zapytam się co on o tym myśli i jak coś to zrezygnuje z moich extra i będę siedzieć w domu :)
    Wzięłam również nastepne rdv u tej babki na usg 8 grudnia żeby sprawdzić jak tam sprawy się rozwinęły jeśli nic do tego czasu złego się nie stanie ;) Ta babka zajmuje się tylko usg, jest échographiste i ma dobry sprzęt :) To czekanie najgorsze ;)

    Jak Księżniczka ? Nadal grzeczniutka? Daje Wam pospać w nocy?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 24 listopada 2018, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, wykres mam niby ladny, ale wyglada jak co miesiac, wiec na nic sie nie nastawiam. Testuje dopiero jesli tempka nie spadnie tego 14-15 dnia, tym bardziej ze bede wtedy w Polsce, a termin @ wypada akurat w sobote 1/12 ;) takze nie mam zamiaru sie wczesniej zamartwiac czy nastrajac negatywnie ;) postanowilam, ze jesli nic z tego w tym cyklu to biore sie na powaznie za odchudzanie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2018, 10:46

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 24 listopada 2018, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki w takim razie :) Szybko jedziesz do Polski, na Święta nie jedziesz?
    Ja wylatuje 21 grudnia i mam nadzieje że u mnie nic się nie skomplikuje do tego czasu ;)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 24 listopada 2018, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedziemy na wesele mojej przyjaciolki, nie zostajemy na swieta. Mamy wtedy oboje dlugi urlop i chcemy go wykorzystac na remont domu.

    Evli lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 26 listopada 2018, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnimi czasy cisza tutaj :) może poddam nowy temat :) co u Was jest na Wigilli ? jakie potrawy ?? jakie ciasta? może jakieś sałatki ?? smaczne szukam nowosci :) Jakie są zwyczaje ?? ;)o


    Mi wczoraj ulżyło po calym dniu od 7;00 na nogach pozniej zakupy całodniowe synek wieczorem dał takiego kopniaka że aż się popłakałam...! coś pięknego :)

    Evli daj znać :)
    Olcia juz goście pojechali ?? jak się czujesz??
    Neytiri My w planach też mamy jechać na swieta no ale wszystko się okaże jeszcze po wizycie u lekarza.. :) co do remontu wiem co to znaczy my teraz wykańczamy nasz domek w Polsce..!!! ile to nerwów ...
    Ams powiedz jak tam córeczka?? Jak sobie radzisz? Karmisz piersią?? przez pierwszy miesiaąc jakich ubranek uzywalaś? 56?? Ja mam juz troche zakupionych i 56 i 62 i spodenek i bodow i pajacykow ... zbiera sie tego duzooo hehe:)

    Chcielibyś my kupic jak na swieta będziemy w Pl Fotelik do samochodu i wozek.
    Chcemy model z Cybexa sirona s i size jest od 0-4 lat lub sirona m2 size Lub sirona q i size i teraz nie wiemy czy kupic którys z tych czy na sam poczatek nosidełko ?? (zaznacze ze czesto nie jezdzimy autem jedynie jakies zakupy itp... stwierdzam że nosidelko raczej nie bedzie potrzebne... co myślicie ??:)

    Evli lubi tę wiadomość

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 26 listopada 2018, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to podejmuję temat Basi - dania wigilijne :)
    Trochę się po świecie już plątałam, więc wszystko zależy od tego gdzie i z kim spędzamy Wigilię/Święta. Kuchnia polska, świąteczna, choć smaczna, nie zawsze sprawdza się w międzynarodowym gronie.

    Więc jeśli chodzi o typo polską wersję, to nie może zabraknąć barszczu (na zakwasie) z uszkami z grzybami suszonymi. Co do ryby to nie jestem konserwatystką, i karpia chęsto zmieniam na łososia, dorsza lub pstrąga tęczowego. Także przegrzybki. Łososia robię faszerowanego ryżem z szafranem i owijam szynką parmeńską. Piekę w piekarniku. Z pstrąga wędzonego robię tartę na cieście francuskim z marynowanymi papryczkami i fenkułem. Filety z łososia czasem robię po azjatycku (miód, sos sojowu, imbir etc).
    Z sałatek, to uwielbiam klasyczną z pora (por, ser starty, groszek, jaja, ogórek kiszony, majonez). Albo sałatkę z białego grochu (groch + sos: posiekany korniszon, dymka, czosnek, sok z cytryny, jogurt, majonez). No i sałatka z tych śledzi w śmietanie :)

    Uwielbiam kapustę z grzybami i robię ją w różnych odsłonach: z grochem (tradycyjnie), w kulebiaku, w pierożkach z ciasta francuskiego, lub innych kształtach z tego ciasta, tarcie...

    Jeśli mam ochotę się pobawić i kolacja jest we Fr, to zdarza mie się robić warstwową sałatkę z tuńczyka, ale serwuję ją w `verrines`. We Fr jest oczywiście foie gras na różne sposoby (kupuję świeże i sama gotuję/smażę w zależności od przepisu). No i oczywiście drób: cały kurczak (lub coś bardziej odświętnego) usuwam kości i całość faszeruję farszem na bazie kasztanów i piekę. Porcjuje się to rewelacyjnie.

    Ciasta za każdym razem inne - tu nie lubię rutyny. Często wymyślam własne.

    Ma blogu `Kwestia Smaku` jest zakładka ze świątecznymi daniami - polecam, bo jest tam dużo nowości.

    Evli lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 26 listopada 2018, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ostatnio coś wszystkie wcięło :(
    Co to wigilii tu u mnie jest co roku jest tak samo, dzielenie się opłatkiem, którego nie lubię i najchętniej schowałbym się w kąt, bo nigdy nie wiem co komu życzyć :P Potrawy są tradycyjnie, jak barsz z uszkami, pierogi, ryby, sałatka warzywna itp.

    Co do fotelika nie pomoge, bo jeszcze nad tym nie myślałam, kiedy trzeba będzie go zakupić. Oglądałam kiedyś jeden co mi wpadł w oko i zapomniałam nazwy ;) Napewno nosidełko wystarczy do skoków na zakupy, ale już do wyjazdów do Polski trzeba pomyśleć nad komfortem +. Wydaje mi się że z siodełkiem jest taki plus że jak Ci dziecko zaśnie w aucie to go nie musisz budzić, żeby wyciągnąć, tylko bierzesz całe siodełko, z fotelikiem nie pójdziesz do domu :P

    Jeśli chodzi o wózek to pewnie będę kupowac używany z tego względu że nie mam windy u siebie i będzie musiał zostać na podwórku.

    Dzwoniłam do mojego gina dziś i powiedział mi żebym przyszła do niego 5 grudnia na usg... wiec mu mówię że chyba wolałabym iść do tej jego znajomej a on mi mówi że nie trzeba, u niego tez będzie już widać...hmmm tak sceptycznie do tego podchodzę :( Mam jak coś rdv u tej babki na 8 grudnia w razie W.
    Co do mojej fasolki to powiedział że to „słabo przyczepienie” się zdarza i nic z tym zrobić nie można, jedynie uważać i nie dźwigać.

    ams lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 27 listopada 2018, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczynki.
    Czytam o tych potrawach wigilijnych i dostaje slinotoku :)
    U mnie tradycyjnie salatka warzywna, barszcz z uszkami, pierogi, krokiety, ryba po grecku i upieke jakiegos placka :)
    Basia bardzo sie ciesze ze poczulas wkoncu synka :) moj daje czadu kazdego dnia, on rzadko co spi w brzuchu :) ciagle wariuje i sie kreci :) cos czuje ze bedzie zywym dzieckiem. Co do fotelika my narazie sie zastanawiamy, wiem ze napewno na poczatku jak pisze Evli bedziemy miec nosidelko :) praktyczne, do sklepu gdzies jechac czy cos to tak najwygodniej. No i kolezanka mi mowila ze w szpitalu w ktorym urodze ponoc obowiazkowe jest nosidelko, zeby dziecko jakos zabrac do domu. Takze my na poczatku nosidelko a jak pojedziemy na urlop zakupimy fotelik napewno :)
    Evli odpoczywaj i dbaj o Was, mam nadzieje ze bedzie wszystko dobrze.

    Evli lubi tę wiadomość

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • eM80 Autorytet
    Postów: 568 451

    Wysłany: 27 listopada 2018, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc dziewczyny :)

    no widze swiatecznie sie zrobilo :D

    heh to prawda ze francuzi nie wiedza co dobre ;p i im niektore rzeczy nie smakuja , jakze bylam zdziwiona jak dalam im pierogow z kapusta i grzybami a oni no z grzecznosci zjedli, dobrze ze wtedy i ruskich narobilam - te smakowaly ;)

    ja ide w ciacha i pieke jak wariatka , lubie bo to jedyna okazja gdzie sobie moge tyle napiec ;) i tak przed swietami robie setki pierniczkow ktore pozniej rozdaje znajomym sasiadam ( w tym roku chce sie zamachnac na domki z piernikow) a na same swieta dwa torty wegierski i makowy ( z moje wypieki, pychotki), strucla drozdzowa makowa (3 wychodzi) , piernik, sernik plus jakas nowy przepis do wyprobowania jak sie maz nie drze ze juz za duzo :)
    a na wigilie klasyka i tu nie kombinuje, wiec jest barszcz z uszkami, karp faszerowany, pierogi oczywiscie, kapusta z grzybami, ryba pieczona w calosci sandacz np, ryba po grecku, racuchy, salatki majonezowe z tunczykiem , sledziem , albo sledziki zwykle marynowane , o grzybki koniecznie marynowane musza byc :) , w tym roku moze zrobie jak EllaDe kulebiak, ale za bardzo nie wiem jak jeszcze ;p, znacie sprawdzony przepis ?

    pozdrawiam

    EllaDe lubi tę wiadomość

    38 lat, starania od 2013
    2016 - amh 0.97, miesniaki , hashimoto
    2017, 4x IUI nieudane, amh 0.76
    2018, kumulacja komórek x2
    2018.07, amh 1.13, wrzesien 1 ICSI :(
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 28 listopada 2018, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez barszcz czerwony, karp , ryba po grecku, pierogi z kapusta i grzybami, pierogi ruskie, makaron zapiekany z jabłkami i cynamonem ,kompot z suszu i na wigilii tyle :)
    aa na reszte dni roznego rodzaju sałatki mama zawsze robi takie na jakie mamy ochote z siostra placki tak samo :) w tym roku "zamówiłam" sobie placka Kora dębu :D nie mogę sie juz doczekać!!!!:):):)

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 28 listopada 2018, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia92 wrote:
    Ams powiedz jak tam córeczka?? Jak sobie radzisz? Karmisz piersią?? przez pierwszy miesiaąc jakich ubranek uzywalaś? 56?? Ja mam juz troche zakupionych i 56 i 62 i spodenek i bodow i pajacykow ... zbiera sie tego duzooo hehe:)

    Chcielibyś my kupic jak na swieta będziemy w Pl Fotelik do samochodu i wozek.
    Chcemy model z Cybexa sirona s i size jest od 0-4 lat lub sirona m2 size Lub sirona q i size i teraz nie wiemy czy kupic którys z tych czy na sam poczatek nosidełko ?? (zaznacze ze czesto nie jezdzimy autem jedynie jakies zakupy itp... stwierdzam że nosidelko raczej nie bedzie potrzebne... co myślicie ??:)


    Jej, wreszcie mam chwilke.
    Coreczka jest kochana ale straszny przytulas z Niej !!! Bardzo czesto chce byc kolo mnie, albo na mnie... nie musimy Jej nosic, czy bujac, ale trzymamy Ja wtulona w nas (we mnie najczesciej), wiec duzo ogladam filmow, ale nie zawsze mam jak napisac haha

    Tak karmie piersia i Mala pieknie rosnie :)

    Szarlotka byla dosc malym dzieckiem dlatego tez duzo ubranek mialam na 50cm i w sumie do tej pory w niektore wchodzi,chociaz rekawki ma za krotkie... :)
    powoli zaczynamy zakladac 56 :)

    co do fotelika, to ja kupilam wozek 3w1 i tam tez byl fotelik samochodowy :) sprawdza sie super !! :) na takie krotkie wypady jest mega.


    Co do swiat, to dla mnie beda to najpiekniejsze swieta w zyciu !!! Lecimy 16 grudnia do Polski !!!!!! Szarlotka pozna swoja polska zwariowana rodzinke :) zostajemy tam 10 dni :)

    Mala bedzie miala prawie 2 miesiace jak pierwszy raz poleci samolotem :) czekamy wlasnie na Jej dowod osobisty... Cyrki byly, jak trzeba bylo 3 tygodniowemu dziecku zrobic fotke, na ktorej nie placze i ma otwarte oczy... ;D ale udalo sie!


    Evli, nie moge sie doczekac juz tego Twojego kolejnego USG i czekam na dobre wiesci !!!

    Basiu, ciesze sie, ze czujesz kopniaczki :) cos pieknego :)

    Evli lubi tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 28 listopada 2018, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jeszcze jedno - zagladam do Was codziennie ale no nie zawsze mam jak odpisac, bardzo tego zaluje...

    Aha i Mala nasza to imprezowiczka - zazwyczaj do 1-2 w nocy nie spi, nie placze ale sie rozglada i chce towarzystwa :D Ale za to potem spi bez przerwy okolo 3-5 godzin (zalezy od nocki), i potem je i znowu spi okolo 3h, wiec ja jakos daje rade, ale Maz jak sie kladzie o 2, a o 6 dzwoni budzik jest lekko niewyrazny :D

    Evli lubi tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 29 listopada 2018, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ams super że wszystko jest w jak najlepszym porządku i malutka się dobrze chowa :)
    Podziwiam za lot z dwu miesięcznym niemowlakiem, ale czad :P ;D

    Basia jak po usg??? Daj znać jak się synuś miewa :)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 29 listopada 2018, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie pytajcie... całe popoludnie płacze ... na ostatnim usg lekarka mi powiedziala ze na 90% to syn ... a dzisiaj ze ona chlopaka nie widzi tylko dziewczynke...ze mnie przeprasza itd... ale jednoznacznie sie nie okresliła.. miałam miec wizyte polowkowe 17 grudnia ale zmieniłam na 3 ... wiec mam nadzieje ze w urodziny sie dowiem !

    wiem ze pewnie bedziecie pisac zebym sie uspokoiła i sie cieszyła ze w ogole mam dziecko ale naprawde wieżac lekarzowi ktory mowi ze na 90% to syn to naprawde jest mi przykro...

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
‹‹ 66 67 68 69 70 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ