X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Neytiri nie wiem czy dobrze zapamiętałam czy to dziś ale - Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, dużo zdrówka i co najważniejsze szybkiej CIĄŻY!! :*
    Dziekuje kochana, tak urodziny mialam wczoraj i przelezalam je w lozku, jestem tak chora od powrotu z Polski, ze dopiero jutro ide do pracy.
    @ oczywiscie dostalam w tamtym cyklu i w tym postanowilam, ze odpuszczam mierzenie temperatury. Daje sobie na luz.
    Poznalam swoje cialo na tyle by wiedziec co i jak.
    Nie wiem czy w tym cyklu w ogole sie bedziemy starac, bo remont i przeprowadzka sie nam szykuja..

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Znowu cisza nastała na forum :0

    eM80 jak było w klinice?
    Olcia jak się czujesz?
    Neytiri mam nadzieje ze zajmiesz głowę domem i cykl Cię zaskoczy w postaci dwóch kresek :)
    EllaDe masz już jakas datę na stymulację?
    Ams, Basia co tam u Was?

    Ja we wtorek ide na to lepsze usg i umówię się tam na prenatalne :)

    Miłej niedzieli :*

    olcia77 lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. A no ciszaaa totalna. U mnie juz lepiej, zwolnilam obrory plus biore leki i jest lepiej. Brzuch zrobil sie mieciutki. Oby tak zostalo i nic mnie juz przykrego nie spotkalo bo wystraszylam sie tym brzuchen i tylko patrzylam czy gdzies wody mi nie odchodza tak schizowalam. No ale narazie jest dobrze, Kordianek kopie z dnia na dzien coraz bardziej a ja z dnia na dzien coraz bardziej kocham tego malego czlowieczka i juz nie moge sie go doczekac.
    Evli powodzenia na usg, daj znac.
    Milego dnia

    Evli lubi tę wiadomość

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • eM80 Autorytet
    Postów: 568 451

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc dziewczyny,

    u mnie tak sobie po tej wizycie, wyszłam ze łzami w oczach , dobrze ze się tam nie rozryczałam. Lekarz konkretny , skupił się na tym ze nie mam komórek antralnych już za dużo (7 a normalnie jest jakieś 20), wprost powiedział ze można mówić o jakiś szansach jeżeli idzie wystymulować minimum 5 komórek (wartościowych) , jeśli nie to już tylko kwestia szczęścia/trafu/cudu ?. Ja najwięcej miałam 4 komórki. Wytłumaczył ze ten wynik to jest maksymalnie dobry jaki u mnie można się spodziewać i NIC tego nie zmieni. Moje amh nie miało większego znaczenia przy innych wynikach.
    Na koniec wzial moje badania, wyniki pokserował i stwierdził ze musi porozmawiać z ekipa, ale jest bardzo sceptyczny, żebym się nie nastawiała. Po kilku godzinach miałam spotkanie z embriologiem tez , przywitał mnie słowami : no mamy tu POF i to zaawansowany (chyba, bo nie wiem jak sobie w kontekście tej choroby "grave" przetłumaczyć), skrytykował mocno mrożenie komórek które miałam w poprzedniej klinice i uprzedził mnie ze jeśli nawet zdecydują się na ostatnie ostateczne FIV u mnie to muszę zdawać sobie sprawę ze mogą przerwać jeśli stymulacja nie da im tyle komórek żeby się zdecydowali zapładniać,

    także czekam na odpowiedz , lekarz powiedział ze dopiero w przyszły piątek maja spotkanie, a biolog ze w ten poniedziałek , któryś tu się z prawda mija , co nie wróży nic dobrego bo razem podejmują decyzje.

    Tak czy siak nie żałuje ze pojechałam , pierwszy raz ktoś wprost mi powiedział POF i koniec, tak to wiecznie się zastanawiałam/obwiniałam ze może za mało robię ,a może suple trzeba brać, a może więcej ruchu a to a siamto, ze mogę coś jeszcze przecież "poprawić" a tak to cóż wiem ze nie przeskoczę tego.

    PS. Montpellier mi sie bardzo podobalo , ladne miasto :)

    pozdrawiam

    38 lat, starania od 2013
    2016 - amh 0.97, miesniaki , hashimoto
    2017, 4x IUI nieudane, amh 0.76
    2018, kumulacja komórek x2
    2018.07, amh 1.13, wrzesien 1 ICSI :(
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eM80 trzymam kciuki żeby lekarze dopuścili Cię do procedury. Mam nadzieje że dadzą Ci szanse na stymulację, może akurat wychodujesz piękne komórki, nigdy nic nie wiadomo, dopóki się nie spróbuje :) Wcinaj w miedzy czasie q10 i wit.d :)
    Olcia dobrze że już brzuch masz miękki, niech Kordianek tam siedzi grzecznie :)

    eM80, ams lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Laseczki !!

    My dzisiaj po pierwszej przespanej nocy - Charlotte spala od 23 do 5 ! no impreza na maksa :D

    teraz caly czas spi... je i spi :D
    Poza tym zaczyna mnie dopadac stresik przed podroza... no i ogromna podjara :)

    eM80 trzymam kciuki, zeby sie udalo !!! Olcia i Evli, odpoczywajcie duzo dziewczynyi dbajcie o siebie!!!

    Olcia - super imie:)

    Ja jak zawsze zagladam do Was codziennie (kilka razy dziennie), ale zawsze ciezko mi sie zebrac, zeby napisac ...


    Macie juz choinke ubrana? My ubralismy tydzien temu, dlatego, ze w niedziele wyjezdzamy i chcielismy sie nia nacieszyc :D

    Ktora z Was leci do Polski i kiedy? :)

    Buzka <3

    Evli, eM80, olcia77 lubią tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ams w końcu masz więcej nieprzerwanego snu :)

    Ja dziś byłam na krwi, na toxo, różyczkę i itp i co mnie zdziwiło że żeby zrobić mi grupę krwi to kłuli mnie dwa razy ;) tak jakby z innej żyły krew była inna :O Jutro usg, trzymajcie kciuki bo znowu mam stresa.
    My tutaj choinki nie ubieramy nigdy, jeździmy do Polski i tam ubieramy przed wigilia :) Lecimy 21 :) Ams Ty już tuż tuż lecisz :)

    ams lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, faktycznie, mi tez pobierali dwa razy i to na dodatek w odstepie czasowym :D

    Lecicie z ktorego lotniska? :)

    My z Beauvais - mamy okolo 2h drogi na lotnisko, potem lot 1,5h i potem znowu okolo 2h samochodem. Ciekawa jestem jak to bedzie.

    O ktorej masz usg jutro? Juz trzymam kciuki !!!! <3

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez z Beauvais, bo tylko z tamtąd są bezpośrednie loty do Wrocławia. Pozniej tez mam ok 2 godz drogi do domu.

    Wizytę mam o 16 :)

    ams lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • eM80 Autorytet
    Postów: 568 451

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc dziewczyny, ja dalej czekam, dzis nie miałam telefonu z kliniki wiec nadal nic nie wiem, chyba jednak w piątek to spotkanie :/

    Evli kciuki zaciśnięte za usg :), będzie wszystko dobrze nie stresuj się.

    ja nie jadę do PL na świata, niestety... Normalnie choinkę ubieram w wigilie ale jak tu raz pojechałam do botanica z tydz przed świętami, to było może z 3 choinki na krzyż ;p, wszystko wykupione ! , dlatego tym razem już w poprzedni weekend kupiłam i czeka sobie na balkonie :)

    38 lat, starania od 2013
    2016 - amh 0.97, miesniaki , hashimoto
    2017, 4x IUI nieudane, amh 0.76
    2018, kumulacja komórek x2
    2018.07, amh 1.13, wrzesien 1 ICSI :(
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eM80 współczuje ta niepewność i czekanie jest najgorsze. Kciuków nie puszczam :)

    Francuzi w ogóle bardzo szybko ubierają choinki i już maja takie oklapniete na święta i szybko tez rozbierają.
    U mnie carrefour wynajął specjalnie cały sklep obok i są tam tylko choinki. W sumie to gdzie się nie obejrzę tam choinka do sprzedania, pewnie dlatego że nie szukam :D

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli mi tez jak pobierali grupe krwi to dwa razy, ale pobrali raz i kazali przyjsc za pare dni na ponownie pobieranie. Tez sie zdziwilam czemu tak.
    Ams fajnie ze malutka daje pospac w nocy, ciekawe jak to bedzie u mnie :) ja spioch strasznyyy jestem.
    U mnie samopoczucie sie pogorszylo. Mdlosci mnie dopadly :( na szczescie tylko rano. Dzisiaj pierwszy raz od nie pamietam kiedy polecialam do wc.. juz pare dni mnie cos mdli jak wstane. Ale zjem odczekam chwilke i jest wporzadku.
    U mnie choinka juz ubrana od soboty :) uwielbiam ten klimat dlatego szybko ubieram. Niestety my na swieta sie nie wybieramy, u nas w pracy nie puszczaja ludzi na swieta do Polski bo jest najwiecej pracy :(

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    url=https://naforum.zapodaj.net/93d33ff26403.jpg.html]https://naforum.zapodaj.net/thumbs/93d33ff26403.jpg[/url

    url=https://naforum.zapodaj.net/4c6a9e059204.jpg.html]https://naforum.zapodaj.net/thumbs/4c6a9e059204.jpg[/url

    U nas wszystko w porządku ❤️

    ams, olcia77, eM80 lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli !!!! jaki mega bobasek !!!!

    Czekalam na wiesci od Ciebie od 16 h :D

    Gratulacje !!!


    Mega sie ciesze <3

    Evli lubi tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli gratulacje!! Tak bardzo sie ciesze ze jest wszystko wporzadku ❤️ Niech rosnie zdrowo, dbajcie o siebie

    Evli lubi tę wiadomość

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Em80 trzymam kciuki żeby lekarze Cię dopuścili do procedury !!:) będzie dobrze nie poddawaj się!
    Evil Gratulacje Kochana!:) twoje marzenie się w koncu spełniło!:) ciesze się ogromnie!!:) powodzenia i dbajcie o siebie! a co do grupy krwi to chyba tak to tutaj działa bo mi tez tak pobierali na dwa razy haha
    Ams super że twoja księżniczka pieknie śpi :) pytanie mam dawali Ci tutaj skierowanie na badanie glukozy ?? bo jak ja pytałam swojej ginekolog ( od stycznia juz do szpitala bede chodziła) to powiedziała ze albo mi dadza albo nie ... ze to nie jest obowiazkowe.. dziwne.. zdziwiłam się bo w Polsce kazda kobieta ciężarna robi... ??
    Olcia77 biedna :( znow cie mdlości dopadly:(( trzymaj sie!!

    U mnie wporzadku Malutka Niunia(tak mowimy bo niestety nadal imie nie wybrane....) kopie :) super bo tak się tego nie mogłam doczekać. My tutaj nigdy choinki nie mamy zawsze jeździmy do polski i to zawsze na tydzien a w tym roku aż na 2 tyg bo moja siostra 6 stycznia chrzciny robi takze super :) wyjezdzamy 22.12 na wieczor autem :)

    Evli, eM80 lubią tę wiadomość

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,
    Evli - ale ładna fasolka :)
    eM80 - Trzymam kciuki, żeby Cię dopuślili

    Wczoraj odebraliśmy wyniki serologii - oczywiście nie złapaliśmy Zika. :) Wyniki wysłane do kliniki mailem, więc albo do nas zadzwonią i powiedzą co i jak, albo po prostu wyślą nam protokół i recepty. Ten cykl zaczęłam 9/12, więc mam nadzieję, że to będzie cykl 0. Czyli od 23 dnia powinnam brać jakieś tabletki. A stymulacja zacznie się na cyklu styczniowym.

    Evli, ams, eM80, Neytiri lubią tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe to już tuż tuż :) Szykuje poczwórne kciuki na styczeń :D

    Olcia jak się czujesz? Mdłości przeszły?

    Basia super że już czujesz ruchy malutkiej :) Podziwiam za podróż autem (chociaż ja koło wiosny tez się będę wybierać).
    Wczoraj nie mogłam wysiedzieć 20 min w autobusie, tak trzepalo :(

    eM80 nie odzywali się jeszcze do Ciebie?

    Ams juz pewnie się pakujesz :)

    Ja zbieram się żeby iść odebrać wyniki krwi, ale coś zebrać się mogę. Boje się że coś wyszło nie tak i nie chce się denerwować w tym momencie :P
    A tak w ogóle to na ostatnim usg wyszły mi dwa krwiaki w macicy, niby lekarka się tym specjalnie nie przejęła ale ja oczywiście pozniej musiałam się naczytac googla i znowu się martwię... A ja Wam się namarudze! Zamiast się cieszyć że dzidzia ładnie urosła to się teraz boje że te krwiaki mi urosną :( Na okres ciąży powinno się mi odciąć internet ;D

    Miłego dnia dziewczyny !!

    ams lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Na okres ciąży powinno się mi odciąć internet ;D


    Oj zdecydowanie!!!! Ile ja lez wyglalam przez Google to tylko ja wiem... a Szarlotka zdrowa i Google tylko mi w glowie mieszaly :)

    Nie przejmuj sie, ale wiem jak jest... kazde "gownoé bedzie Cie martwic... a jak Dzidzia sie urodzi to dopiero roller coster :D


    Ja dzisiaj ide z Charlotte do pediatry na szczepienie... juz sie boje. Masakra.
    No ale jak trzeba to trzeba. Bedzie miala 2,5dnia zeby sie ogarnac przed wylotem :D

    Zaczelam sie pakowac wczoraj, ale Mloda sobie wymyslila, ze chce byc przytulona do mamuni no... i syf w mieszkaniu, wszedzie ciuchy sie walaja... moze dzis sie uda :)



    Evli, w swieta powiesz rodzince o dzidzi? czy juz wiedza? :)

    Evli lubi tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedziałam 2 dni temu rodzicom ale tylko dlatego że w rodzinie mam tez małżeństwa które się długo starają i nie wyobrażałam sobie ogłosić moja ciąże tym starającym się tak „twarzą w twarz”, bo wiem jak ja reagowałam na ciąże w rodzinie... Wiec ogłosiłam rodzicom (którzy nie byli bardzo zaskoczeni, bo wiedzieli o stymulacji i problemach) i niech wiadomość o mojej fasolce się sama roznosi po rodzinie :)

    Powodzenia na szczepieniu!

    ams lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
‹‹ 68 69 70 71 72 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ