X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 22 marca 2019, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewne idź, da Ci pewnie skierowanie na morfologię, toxoplasmoze, różyczkę itp.
    Ten test nazywa się -le test post-coïtal de Hühner.

    Olcia wiosna już przyszła niech Kordianek wychodzi już :)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 22 marca 2019, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde mialam kolezanke, ktora miala wielowodzie... Tobie Evli tych wod brakuje... szkodaa, ze to tak nie mozna sie podzielic...

    My dzis swietujemy 5 miesiecy :D

    Olciaaaaa, jak tam sytuacja? Ja w Twoim "wieku" ciazy juz mialam Szarlotke kolo siebie :D

    Evli lubi tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 22 marca 2019, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sto lat dla Szarlotki hehe 😜 używasz jeszcze gondoli czy już przeszłaś na spacerówkę?

    Czy to jest normalne że ja czuje mała bardzo nisko? Duuużo poniżej pępka mi się kręci, w samym dole brzucha ? Mężowi udało się dziś nawet zobaczyć jak tam wariuje i się zdziwił że tak nisko.. Mi się wydaje że to normalne bo przecież jeszcze malutka jest, nie będzie mnie na tym etapie bić po żebrach 😳😂

    ams lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 22 marca 2019, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli normalne :) Ja moja bardzo dlugo czylam bardzo nisko , a jak szlam na usg to mi mowili, ze jest wysoko :) takze wszystko ok :)

    Evli lubi tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 22 marca 2019, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki :)
    Jw nadal w dwupaku. Ale po dzisiejszej wizycie u ginekologa rozwarcie na 1 palec, maly niziutko juz glowke ma(czula go a ostatnio byl bardzo wysoko), skurcze sie pojawiaja coraz mocniejsze. Takze czekamy :) jezeli nie urodze do 3 kwietnia do 5 dni czekaja, pozniej dzialaja. Takze czekam bez spiecia i paniki juz bo nic mi to nie da, co bedzie to bedzie. Byle by byl zdrowy..
    Evli wlasnie szkoda ze nie da sie tych wod uzupelnic.. nadal czekasz na te wyniki biopsji? Z ruchami niziutko tez dlugo czulam bardzo nisko. Takze to normalne.
    Ams jak ten czas leci, najlepszego dla Szarlotki :)

    Evli lubi tę wiadomość

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 22 marca 2019, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia eee Mały już się szykuje do wyjścia 👍
    Czekam na wyniki genetyczne z amniopunkcji tym razem o ile im wyjdą...no i na usg czy rośnie ... Ciagnie sie to wszystko...
    Na usg 5 lutego babka nie dawała Małej tygodnia przeżycia bez wód a tu już kwiecień prawie :) Pocieszające to troszeczkę mimo że prognostyka jest i tak zła.

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 23 marca 2019, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia, cos czuje, ze za kilka dni sie odezwiesz juz z synkiem :)
    Ams, niech Charlotka rosnie zdrowo :) wymysliliscie jej jakas slodka ksywke? ;)
    Evli, mala jest waleczna, nie dziw sie - ma to po mamie ;)

    Ja dostalam @ takze lawina badan ruszyla ;) W poniedzialek hormony, w czwartek hsg i po drodze jeszcze zajrze do lekarza po inne badania. Troche sie dziwie, ze nie poprosili mnie o zbadanie prolaktyny ani progesteronu..

    ams lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 23 marca 2019, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri super plan :) Z tym progesteronem to nie wiem jak inni lekarze ale dla mojego to było „coś” czego się nie bada 🤦🏻‍♀️ 😳 Robiłam na własna rękę ;)

    Basia i jak tam, na które imię się zdecydowaliście? :)

    ams lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 25 marca 2019, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri wrote:
    Olcia, cos czuje, ze za kilka dni sie odezwiesz juz z synkiem :)
    Ams, niech Charlotka rosnie zdrowo :) wymysliliscie jej jakas slodka ksywke? ;)
    Evli, mala jest waleczna, nie dziw sie - ma to po mamie ;)

    Ja dostalam @ takze lawina badan ruszyla ;) W poniedzialek hormony, w czwartek hsg i po drodze jeszcze zajrze do lekarza po inne badania. Troche sie dziwie, ze nie poprosili mnie o zbadanie prolaktyny ani progesteronu..


    Poki co to jest Szarlotka i tyle :D ja na Nia mowie tez Zabka hehehe :D

    Trzymam kciuki za wszystkie badania i za nowy cykl:) :*

    Basiaaaa, Olciaaa co u Waaaaaas?

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 25 marca 2019, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak sobie mysle, ze ostatnio jak EllaDe wyjechala na wakacje to ja urodzilam :D teraz pora na Was dziewczynki :)

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 25 marca 2019, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Kochane n ie udzielam sie tutaj bo jakoś brak mi sił weny itd... jak cała ciąża do 8 miesiaca przebiegała idealnie tak teraz w 9 miesiacu :o cały czas jestem mega zmeczona ciagle bym spała spuchniete stopy....dzisiaj na rdv w szpitalu miałam podwyzszone cisnienie i godzine czasu lezalam pod ktg ale naszczescie cisnienie spadło i jest juz ok... "malutka" wazy na 37 tydzien 3470g ;o także sporo jej ale sg powiedziała ze 9 kwietnia mam spotkanie i zobaczymy wtedy co ijak jesli ja sie bede czuła ok i nie bede miała ani skurczy ani rozwarcia to czekamy do terminu .... a do tego wszystkiego mam jeszcze alergie na pyłki (jak co roku) no ale teraz nic nie biore wiec oczy spuchniete ehhhhh ogolnie samopoczucie straszne .....!

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 25 marca 2019, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, już wróciłam :)

    Neytiri - mi progesteronu też nikt nie sprawdzał. Dopiero w czasie stymulacji miałam sprawdzany i uwaga (!), od pozytywnego testu nie miałam badanego progesteronu. Nie brałam też żadnych leków z progesteronem.

    Pozatym, chyba zaczęłam przybierać na wadze - wydaje mi się, że to trochę wcześnie. Jestem jakieś 1,5kg do przodu. :0

    ams lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 25 marca 2019, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia, ostatni miesiac jest ciezki... musisz uzbroic sie w cierpliwosc :)

    Ella wypoczelas? :) gdzie bylas ? :)

    Ja nie mialam badanego ptogeteronu przez cala ciaze... ani razu :D znaczy raz, jak poszlam do labo pierwszy raz bete zbadac, jeszcze wtedy bez recepty to poprosilam tez proga :)


    U nas sie chyba zaczynaja zeby... takze trzymajcie kciuki za mnie i za Szarlotke zebysmy ogarnely temat :D

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 25 marca 2019, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki.
    Ja nadal czekam :( i juz naprawde mam dosc.. wczoraj odpadl mi caly czop sluzowy. Pojawiaja sie skurcze nad ranem ale jak tylko wstane to cisza. Juz mi mega ciezko, najgorzej spac, wszystko boli i zaczely mi dziwnie rece dretwiec. Czy ta ciaza sie kiedys skonczy i zobacze swojego synka? Mam wrazenie ze trwa to wiecznosc..
    wg mojej apki w telefonie termin w czwartek..
    Basia doskonale Cie rozumiem i lacze sie w bolu. Ciekawe ile moj maly wazy. Ale sadzac po rozmiarach mojego gigantycznego brzucha podejrzewam ze kawal chlopa 😀
    Kurcze dziewczyny trzymajcie kciuki zebym niebawem urodzila bo dostane nerwicy... 3 kwietnia mam sie stawic w szpitalu wg ich terminu jezeli nic sie dziac nie bedzie to niewiem beda myslec co dalej, ale ja tak bym chciala zeby samo ruszylo..
    Evli jak sytuacja? Czy cos nowego wiadomo? Mysle o Was kazdego dnia.
    EllaDe jak po urlopie?
    Ams oo to zabki beda szly malej, moze nie bedzie tak zle, dzieci roznie przechodza. Trzymamy kciuki
    Neytiri jak tam bylas na badaniach?

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 26 marca 2019, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dziwnie z tym progesteronem tutaj jest faktycznie. Juz sama nie wiem czy robic czy nie..

    Olcia, Basia trzymam za Was mocno kciuki, ta koncowka chyba najciezsza.. dobrze, ze nie ma upalow do tego..
    EllaDe, te kilogramy to na pewno sama woda, zgubisz po ciazy :)

    Bylam wczoraj w labo na badaniach hormonow i wyniki beda dopiero za kilka dni, dzis znowu tam jade na bete, bo kazali mi zrobic przed hsg, ktore mam w ten czwartek.. pytalam tez w labo o spermogram i powiedzieli, ze u nich wyniki sa bardzo szybko bo w przeciagu 48h takze mysle, ze w przyszlym tygodniu wysle meza. Zobacze co wyjdzie na wynikach i zdecyduje czy robie inne badania czy ide od razu do gina.

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 26 marca 2019, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe Ty chyba jakoś niebawem idziesz na podglad okruszka nie? Czy to już prenatalne będą? :)

    Ams trzymam kciuki za spokojną Żabcie w tym okresie ząbkowym ;D

    Basia Twoja „malutka” to już wielka pannica :O

    Olcia ja się tam nie znam, ale jak już czop Ci odszedł to chyba poród już tuż tuż! Mama już siedzi na walizkach w pogotowiu?

    Neytiri z tym progesteronem to zrobisz jak uważasz ale musisz byc pewna kiedy owulka żeby Ci coś wyszło ;) Aż dziwne że na hormony musisz czekać kilka dni a spermogram tak szybko :O co labo to inaczej ;) Czekamy razem z Tobą :)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 27 marca 2019, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, na urlopie byliśmy u znajomych nad morzem. Było bardzo fajnie, nawet parę ładnych dni się trafiło.

    Olcia, oglądam sobie `Naukowy Bełkot` na youtubie o tym, czy można wpłynąć na płeć dziecka i podobno przejście toxo sprzyja byciu w ciąży z chłopcem. wysokie przeciwciała toxo=75% szans na chłopca. :) tak mi się z tobą skojarzyło :) Trzymam kciuki, że Kordianek zdecyduję się na szybkie przyjście na świat. :)

    Moje usg jest dopiero za dwa tygodnie. Będzie to 11 tydzień, więc jak ma być coś widać to będzie, no i tydzień później powtórka u speców od trudnych przypadków. ;) tak, to będzie usg pierwszego trymestru i po nim chyba już można szukać szpitala. Nie mam teraz praktycznie żadnych objawów ciążowych (oprócz powiększoych piersi). Zero mdłości etc. Czasem jakiś skurcz w okolicy jajników/macicy.

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 27 marca 2019, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli jeszcze 2 tyg czekania ;)
    Wiesz z tym szpitalem to zacznij się rozglądać bo w niektórych trzeba się zapisać już po zobaczeniu dwóch kresek, później już maja komplet! Absurd totalny 😳 Ostatnio koleżanka opowiadała mi o swojej koleżance że właśnie po prenatalnych było już za późno, najpierw jej odmówili, teraz wrzucili na listę rezerwową....
    Z tymi objawami to się nie martw, ja do tej pory ich nie mam. Każdy przechodzi ciąże inaczej ;)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 27 marca 2019, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Objawów też nie miałam :) a moja "Malutka" nie jest wcale malutka hehe :) wczoraj zauwazyłam że delikatnie mi się brzuch obnizył ale dzisiaj dość sporo ;o także juz bliżej niz dalej :):) jutro wizyta z anestezjologiem i pozniej o 14 monitoring znow także zobaczymy co i jak :):)
    A Ty Evli jak się trzymasz ?? kurcze widze po wykresie juz w 24 tygodniu !!!! ;)

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 27 marca 2019, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia daj znać po wizycie.
    U mnie jakoś sobie czas płynie, czekam do wtorku ;)
    Czas leci już 24 tc, chociaż wg lekarzy 23 a ja dalej nic nie wiem...masakra ile to się ciągnie..
    Napewno ciężkie będą jeszcze nastepne miesiące, bo albo Mała stracę albo urodzi się z niziutką wagą i będzie musiała spędzić kilka miesięcy w szpitalu 😓
    Z bardziej pozytywnych wiadomości to zauważyłam że Mała najbardziej aktywna jest przed weekendem, a najbardziej w piątek, a po weekendzie potrafi siedzieć cicho przez 3 dni hehe deprechę łapie poweekendową 😂

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
‹‹ 87 88 89 90 91 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ