X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Niemiec
Odpowiedz

Staraczki z Niemiec

Oceń ten wątek:
  • Lenka87 Autorytet
    Postów: 883 2037

    Wysłany: 6 marca 2015, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [email protected]

    [*]17tc Aniołek-31.01.2015 :( Na zawsze w naszych sercach <3
    Julia 21.02.2016 <3 2850 g szczęścia <3
    p655zbmhi58rbvwi.png
  • malaslonia Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 9 marca 2015, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kubecek wrote:
    no tak skleroza nie boli zapomniała odpisac:(
    ja mieszkam w Krefeld :) mamy tu cicho . jezioro :) nie to co w Pl tam 50 m od domku zaczyna sie jeden las taki mały a do takiego normalego mamy jakies 400 m :D

    Cześć dziewczyny,

    ja też od kwietnia w Krefeld osiądę :) przeprowadzka z Dusseldorfu, tutaj trochę za drogo dla nas. W centrum Krefeld znaleźliśmy dwa pokoje 62m2 w kamienicy z poczatku wieku w cenie, którą jesteśmy w stanie zapłacić :) strasznie się cieszę, jedyny minus jest jednak taki, że teraz musimy trochę zainwestować: kupić meble kuchenne, kanapę i jakieś sprzęty. Staramy się o dziecko, a do tej pory mieszkaliśmy w kawalerce (zresztą w podobnej cenie) więc zależało nam na większym mieszkaniu.
    Co do lekarzy ginekologów, to moje poszukiwania rozpocząłam w październiku:
    1 lekarz - chce Pani mieć dziecko?To świetnie, oby tak dalej. To było wszystko co miał do powiedzenia. Wyprosiłam go, żeby mi zrobił chociaż badanie na różyczkę i toxo (oczywiście płatne) - polski lekarz
    2 lekarz - wydawał się ok,(poza tym, że przy każdej wizycie pytał jakie biorę pigułki) do czasu kiedy moje wyniki mammografii nie były do końca prawidłowe, wtedy olał sprawę i pzrestał być dostępny. Po drodze zaliczył jeszcze jedną wpadkę w pomyleniu pacjentów i zapisaniu mojemu mężowi leku na dżumę i kiłe (koński antybiotyk)...
    3 kolejny lekarz z polecenia - również Polak. Jako pierwszy zrobił mi Usg, żeby sprawdzić czy jajeczkowanie w ogóle występuje. Konkretny i miły, chociaz boję się tego, że wszyscy się tacy wydają dopóki nie stanie się coś, co odbiega od normy. Powiedział, że jeżeli za pół roku nie zajdę w ciążę, należy zrobić badania (jakieś dalsze). Pozostali dwaj twierdzili, że jestem jeszcze bardzo młoda i mam czas - rocznik 87
    Myślę, że warto szukać do skutku. W związku z moimi perturbacjami zdrowotnnymi - zaczęliśmy starania dopiero miesiąc temu. Teraz spóźnia mi się okres, choć czuję się jakbym go miała (ból jajników), piersi bolą już od tygodnia przed spodziewanym okresem, a test wyszedł negatywny...

  • kubecek Ekspertka
    Postów: 227 134

    Wysłany: 13 marca 2015, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malaslonjia fajn ie ze do Krefeld sie przeprowadz\acie fajne miasto ja do centrum mam tramwajem jakies 20 minut :) ten mój gin tu w Krefeld no coż nie mam wyjscia do niego chodzic musze bo z językiem jeszcze sobie az tak nie radze zeby isc do niemieckiego gin

    Każdy człowiek jest jak księżyc - Ma swoją drugą stronę której nie pokazuje nikomu
    http://jpdwa.blogspot.de/2014/06/modlitwa-mazonkow-o-dar-potomstwa.html

    0e3d986850.png
  • Sylwia33 Koleżanka
    Postów: 37 17

    Wysłany: 16 marca 2015, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werni ja mieszkam niedaleko Frankfurtu nad Menem, Patrycja do Ciebie mam blisko ;)

    patrycja lubi tę wiadomość

    17u9h371a0pgn9oc.png
    km5scwa124lzgy51.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 18 marca 2015, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia a gdzie mieszkasz? Ja do Frankfurtu mam z jakąś godz drogi. :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • patrycja Autorytet
    Postów: 1511 2229

    Wysłany: 18 marca 2015, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia33 wrote:
    Werni ja mieszkam niedaleko Frankfurtu nad Menem, Patrycja do Ciebie mam blisko ;)


    A dokładnie gdzie ? :)

    bfarljmzlmrs7kj3.png


    Jeśli wiara czyni cuda, musisz wierzyć, że się uda :)
  • Sylwia33 Koleżanka
    Postów: 37 17

    Wysłany: 19 marca 2015, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja przy samym Frankfurcie praktycznie-5 min autem i jestem. Neu-Isenburg :)

    17u9h371a0pgn9oc.png
    km5scwa124lzgy51.png
  • patrycja Autorytet
    Postów: 1511 2229

    Wysłany: 19 marca 2015, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia33 wrote:
    ja przy samym Frankfurcie praktycznie-5 min autem i jestem. Neu-Isenburg :)


    A jak w ogóle znalazłaś się w Niemczech ? :)

    bfarljmzlmrs7kj3.png


    Jeśli wiara czyni cuda, musisz wierzyć, że się uda :)
  • Kamila X Koleżanka
    Postów: 146 18

    Wysłany: 19 marca 2015, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) ja rowniez z Niemiec pisze :) mieszkam pod Kolonia.
    Trzymam za Was wszystkie kciuki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2015, 22:37

    ovufriend.pl
  • vvviola Przyjaciółka
    Postów: 100 27

    Wysłany: 19 marca 2015, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ja również mieszkam w Niemczech w Meersburgu nad Jeziorem Bodeńskim :) staramy sie 4 cykl w środę wybieram się do ginekologa bo dokucza mi ostatnio ból jajników wole sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Kupowałyście może testy owulacyjne w niemczech? jak to wygląda cenowo i czy można je dostać w dużych drogeriach takich jak muller ? ja widziałam tam tylko te na ślinę (drogie coś ok 30 euro).
    Pozdrawiam i życzę powodzenia ! :)

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 20 marca 2015, 06:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka niestety nie kupowalam testów owulacyjnych. Może je kupie w pl bo w sobotę wyjezdzam. Porobie badania i tez sprawdze co z owulka.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • patrycja Autorytet
    Postów: 1511 2229

    Wysłany: 20 marca 2015, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupowałam testy owulacyjne, na pewno są w realu, dm i rossmannie. Cen dokładnie nie pamiętam, ale coś 5-10 euro ;)

    bfarljmzlmrs7kj3.png


    Jeśli wiara czyni cuda, musisz wierzyć, że się uda :)
  • kubecek Ekspertka
    Postów: 227 134

    Wysłany: 20 marca 2015, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vvviola wrote:
    Cześć dziewczyny ja również mieszkam w Niemczech w Meersburgu nad Jeziorem Bodeńskim :) staramy sie 4 cykl w środę wybieram się do ginekologa bo dokucza mi ostatnio ból jajników wole sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Kupowałyście może testy owulacyjne w niemczech? jak to wygląda cenowo i czy można je dostać w dużych drogeriach takich jak muller ? ja widziałam tam tylko te na ślinę (drogie coś ok 30 euro).
    Pozdrawiam i życzę powodzenia ! :)
    widziałam w realu testy za ok 16eu wiec za ta cene kupiłamsobie w Pl 100 szt :)

    Każdy człowiek jest jak księżyc - Ma swoją drugą stronę której nie pokazuje nikomu
    http://jpdwa.blogspot.de/2014/06/modlitwa-mazonkow-o-dar-potomstwa.html

    0e3d986850.png
  • Kamila X Koleżanka
    Postów: 146 18

    Wysłany: 20 marca 2015, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno sa w realu , rzucily mi sie w oczy gdy bralam test ciazowy. Sa w podobnych cenach co testy ciazowe. Tzn probowalam wziasc bo w weekend po karnawale byly pustki na polkach! Chyba karnawal byl udany :D i przez nch musialam isc do apteki i za test o czulosci 25 musialam zaplacic 14 euro. Oj bolało :)

    ovufriend.pl
  • patrycja Autorytet
    Postów: 1511 2229

    Wysłany: 20 marca 2015, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rzeczywiście ceny testów, leków tutaj w Niemczech to jakaś porażka, dlatego ja jadąc zawsze do PL robię sobie zapas ;)

    bfarljmzlmrs7kj3.png


    Jeśli wiara czyni cuda, musisz wierzyć, że się uda :)
  • Kamila X Koleżanka
    Postów: 146 18

    Wysłany: 20 marca 2015, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez robie zapasy, tymbardziej,ze bywam w Polsce raz na jakies 3 miesiace czasem czesciej wiec duzego zapasu nie potrzebuje :D a w Polsce tescik wychodzi 2,50 euro wiec wiadomo :D

    ovufriend.pl
  • patrycja Autorytet
    Postów: 1511 2229

    Wysłany: 20 marca 2015, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przeważnie 2 razy w roku jestem w PL, bo mąż ma tylko 30 dni urlopu, ale czasem ktoś do mnie wpadnie to zawsze coś przywiezie :)

    bfarljmzlmrs7kj3.png


    Jeśli wiara czyni cuda, musisz wierzyć, że się uda :)
  • vvviola Przyjaciółka
    Postów: 100 27

    Wysłany: 20 marca 2015, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eh ja jestem w polsce co 1,5 miesiąca i również robie zapasy niestety teraz zapomniałam o testach owulacyjnych obawiam się, że a aptece będą bardzo drogie no cóż poszukam po sklepach a nie wiecie czy są w Kauflandzie ?

  • patrycja Autorytet
    Postów: 1511 2229

    Wysłany: 22 marca 2015, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Kauflandzie nie wiem, nigdy nie zwracałam na to uwagi, bo i rzadko tam bywam ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2015, 12:10

    bfarljmzlmrs7kj3.png


    Jeśli wiara czyni cuda, musisz wierzyć, że się uda :)
  • Maxima Autorytet
    Postów: 297 105

    Wysłany: 23 marca 2015, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WITAJCIE !

    Jestem tutaj nowa i tez z D. W sierpniu ubieglego roku poronilam w 6 tyg.;( Zaszlam odraz po wyciagnieciu spirali. W trakcie noszenia spirali mialam straszne bole w dole brzucha i sluz niczym katar z nosa mi sie ciagle lal. Moze pobudzilo to do pracy moje leniwe jajniki. Do teraz nie moge zajsc w ciaze biore juz 4 cykl CLOMID, Hormeel (krople) i pije siemie lniane. Sluz ni jaki, prawie zaden. Cztalam o wiesiolku i zamierzam zaczac brac. Dzisiaj jest 14 DC, niby owulacja. Czy wiesiolek moge zaczac brac odrazu czy lepiej odczekac?
    Pozdrawiam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2015, 02:05

    0d1y3e3k6tpiot5r.png
    30.05.2004[*] 5 tyg.
    15.08.2014[*] 6 tyg.
    89554e5b2dd7fc480db40ad2398d7c04.png
‹‹ 14 15 16 17 18 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ