X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Niemiec
Odpowiedz

Staraczki z Niemiec

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krysiak wrote:
    Hej Domi, ja dostawałam rozne np utrogestan, progestan a jako ostatni Famenite. Wszystkie progesterony i wszystkie dopochwowe.

    dzięki! ale tabletka czy żel? bo ja kiedyś miałam crinone - to był żel - a tabletka by była dużo lepsza.
    w internetowych aptekach znalazłam tylko "Weichkapseln" do połykania.

    W Polsce leczona byłam naprotechnologią i teraz jestem w ciąży.
    Według naprotechnologii mam za niski poziom progesteronu, co groziłoby utratą ciąży i w Polsce zalecono mi luteinę. A według niemieckich lekarzy jest ok i nie trzeba tabletek... Faktycznie naprotechnologia ma inne "normy", ale ryzykować nie mam zamiaru - 9 lat się staraliśmy o dziecko!!!
    Także potrzebuję po prostu 1:1 odpowiednik luteiny - tabletki dopochwowe...
    Dzięki!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2016, 15:00

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te o których pisałam to tabletki, takie właśnie Weichkapseln, je można połykać lub stosować dopochwowo. Ale ja je wszystkie na receptę miałam, nie umiem powiedzieć, czy dostaniesz cos bez recepty.

  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi1 wrote:
    dzięki! ale tabletka czy żel? bo ja kiedyś miałam crinone - to był żel - a tabletka by była dużo lepsza.
    w internetowych aptekach znalazłam tylko "Weichkapseln" do połykania.

    W Polsce leczona byłam naprotechnologią i teraz jestem w ciąży.
    Według naprotechnologii mam za niski poziom progesteronu, co groziłoby utratą ciąży i w Polsce zalecono mi luteinę. A według niemieckich lekarzy jest ok i nie trzeba tabletek... Faktycznie naprotechnologia ma inne "normy", ale ryzykować nie mam zamiaru - 9 lat się staraliśmy o dziecko!!!
    Także potrzebuję po prostu 1:1 odpowiednik luteiny - tabletki dopochwowe...
    Dzięki!
    Mi lekarka od napro zaakceptowała Famenitę i urogestan (tu dostępna od ręki,ale weichkapseln), a polecała Cyclogest (ten jest na zamówienie sprowadzany z Uk, to są takie bardziej jakby czopki glicerynowe (można je stosować dopochwowo i doodbytniczo), szybciej się rozpuszczają i mnie osobiście mniej podrażniają (ale po takim czasie stosowania już obie formy mnie podrażniają. Gdybyś potrzebowała namiary na niemiecką lekarkę od napro to pisz (np po receptę na progesteron), tylko od niej recepty są 100% płatne. Wcześniej możesz próbować wyciągnąć receptę od "zwykłego gin". Ja za pierwszym razem dostałam 2 opk. Famenity za darmo (próbki), a na kolejne recepty lekarka kręciła nosem, bo nie miałam na koncie poronienia i wg niej nie powinnam brać progesteronu...

    Ps Masz już ustaloną dawkę progesteronu? Bo ja co miesiąc mam go spr. i na podstawie wyników lekarz modyfikuje mi dawkę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2016, 15:51

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie... to jest skandal, żę wpierw kobieta musi poronić, co jest strasznym przeżyciem, żeby można było dostać tabletki - to ma być leczenie?!
    no ale wracając do tematu..
    na pewno tylko na receptę. ja mam 100mg co 12 godzin...
    Ael poza tym lekarz w PL kazał kontrolować co 2 tygodnie - ciekawe, czy to w DE będzie możliwe - choćby co miesiąc by było dobrze... i modyfikacja dawki w razie czego - oczywiście. Nastawiam się na walkę z niemieckim ginekologiem - ale modle się, żeby ta walka nie była potrzebna... :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2016, 16:53

  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak chcesz to ci wyślę skan (Schwangerschafts protokoll), Tam w zaleceniach jest informacja o badaniach kontrolnych progesteronu i estrogenu (u nas te 2 kosztują ok 50€) i o stymualcji Hormonalnej (jeśli wyniki wyjdą słabe). To mi pomogło dostać za pierwszym razem leki, gdy lekarka od napro była na urlopie. No i nie zdziw się, że twój lekarz prawdopodobnie nie wie nic o napro i bardzo możliwe, że potraktuje cię prawie jakbyś miała zalecenia od znachora (chyba że trafisz na lekarza jak krysiak, który nie ma nic przeciwko suplementacji progesteronu). Co do kontroli, to u mnie mogę robić jak mam pobierana krew z okazji standardowych badań (oczywiście bez zgody lekarza prowadzącego o tym badaniu mogę zapomnieć), ale jest to moje zlecenie i wówczas 100%płatne.

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam w niedziele :)

    Kinga., krysiak lubią tę wiadomość

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jutro lekarz ma mi założyć kartę ciąży... także tam może też to jest? ale chętnie też zobaczę skan.

  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To albo tu napisz mi swojego @, albo zaproś mnie do znajomych i wyslij mi swojego@ w wiadomości prywatnej. Tego nie ma w Mutterpassie. Mam to z niemieckiej wersji karty do napro (bo w pl też tego nie miałam)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2016, 22:11

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry poniedzialkowo. Choć niecierpie poniedziałku to dzisiejszego wyczekiwałam, na 9 lecę do gina na wizytę. Mam nadzieje, ze dowiem się tylko dobrych rzeczy, bo muszę przyznać, ze trochę się martwię brakiem tych odczuwalnych ruchów. W ogóle jakaś obsesje chyba mam, od paru dni wydaje mi się, ze mój brzuch zamiast rosnąć, maleje. Ale z nikim się moim "spostrzeżeniem" nie podzieliłam i w sobotę mój mąż mówi do mnie, ze mi brzuszek znowu urósł.... ;) no i jak mu powiedziałam o swoich przemyśleniach to stwierdził, ze pewnie już się do jego rozmiarów przyzwyczaiłam :) a wieczorem, po pracy na 18 na jogę. Miłego dnia Dziewczynki.

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia twoj maz cie widzi z cala, z profilu to pewnie widzi wiecej :)

    Dzis umowilam sie z kumpela i razem idziemy do firmy. Moze uda sie zalatwic prace.

    krysiak lubi tę wiadomość

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werni, powodzenia!

    werni lubi tę wiadomość

  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werni trzymam kciuki.

    Krysiak i jak po tym usg? Wszystko ok?

    krysiak, werni lubią tę wiadomość

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • alinsien Autorytet
    Postów: 310 115

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinia, Gamoń mówi żebym zostawiła te wszystkie testy, mówi, że jak po tabsach na tarczyce nie pójdzie to pójdziemy tak czy siak się przebadać no i że Kochamy się co 2,3 dni więc ani testy znow nie potrzebne, a tylko nad wcześniej stresowały. Więc zostawie to bo w sumie ma racje.
    A ja byłam z Gamoniem wczoraj na siłowni i ćwiczyłam to co on, wiec dzisiaj nie mam miejsca bez zakwasow. Ćwiczyłam tam gdzie"duzi chłopcy " haha aaa ale fajnie znow czuć ten ból.
    Werni powodzenia daj znać!
    Krysiak daj znać co u gina i jak po jodze ;)
    Ps. Ja mam dzisiaj wolne a w piątek po pracy jadę do Pl :)))))) juhuuuu

    krysiak, werni lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczynki, tak wszystko dobrze. Lekarz mial dzisiaj urwanie glowy w gabinecie i nawet zapomnial mi dac zdjecie ale juz sie nie upominalam bo tam naprawde byl kociol. Mowi, ze moge jeszcze nie czuc ruchow wiec sie nie stresuje. A dzieciatko rosnie i ma sie dobrze. Nadal nie wiem kto to, co to :-) Dzidzia lezy nie dosc ze w poprzek to jeszcze taka skulona, lekarz zagladal, niby mowi, ze tendencja chlopczyk ale ostatnio byla tendencja dziecznyka wiec na razie czekamy nadal. Za dwa tygodnie mam polowkowe, mam nadzieje, ze wtedy bedzie spokojniej i licze na to, ze dzidzia sie ujawni kim jest.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alinsien, na dlugo do Polski wyjezdzasz?

  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krysiak wrote:
    Hej Dziewczynki, tak wszystko dobrze. Lekarz mial dzisiaj urwanie glowy w gabinecie i nawet zapomnial mi dac zdjecie ale juz sie nie upominalam bo tam naprawde byl kociol. Mowi, ze moge jeszcze nie czuc ruchow wiec sie nie stresuje. A dzieciatko rosnie i ma sie dobrze. Nadal nie wiem kto to, co to :-) Dzidzia lezy nie dosc ze w poprzek to jeszcze taka skulona, lekarz zagladal, niby mowi, ze tendencja chlopczyk ale ostatnio byla tendencja dziecznyka wiec na razie czekamy nadal. Za dwa tygodnie mam polowkowe, mam nadzieje, ze wtedy bedzie spokojniej i licze na to, ze dzidzia sie ujawni kim jest.
    Czyli tak jak u mnie, dzidzia daje ci pożyć ;) Moja wczoraj pierwszy raz mnie w żebra kopnęła, że aż podskoczyłam do góry..., a że obok siedział mój mąż to się nieźle przestraszył (bo nie wiedział co się dzieje). Normalnie jego mina była bezcenna... ;) Wczoraj też po raz pierwszy pojawiły się asymetrie brzucha (zaczyna być widać w której części siedzi, ale jeszcze nie potrafię rozpoznać poszczególnych części ciała

    krysiak, werni lubią tę wiadomość

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • alinsien Autorytet
    Postów: 310 115

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alinsien bedzie od sob do czwartku tylko, jadę do Gamonia :)

  • alinsien Autorytet
    Postów: 310 115

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 05:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bez Gamonia miało być hahahah!!!! Teraz patrze co ja tam wypisuje;p
    Dzień dobry ;****

    krysiak lubi tę wiadomość

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka wczoraj nie bylo szefa, dzis znow idziemy ze znajoma do firmy. Ona mowila ze trudno go zastac, ma jeszcze do niego dzwonic.

    Alinsien super ze jedziesz do Pl. Raz bylam na silowni z kumpela bo dostalysmy darmowki. :) bylam tez u kumpla w piwnicy gdzie ma silownie.

    A gdzie reszta nowych dziewczyn ?

    Ostatnio ciagle mysle bybudowac sie u babci, przyjechac do niej za kilka lat. Zawsze chcialam mieszkac przy lesie.

    krysiak lubi tę wiadomość

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, mowię Wam, mam zakwasy na rękach od tej wczorajszej jogi ;) ale super rzecz tylko troche tak dziwnie gdy w jednym pokoju siedzi 12 dziewczyn z brzuchami. Z widokiem trzeba troche sie oswoić :) ale już teraz nie żałuje, ze sie wybrałam. Dzień miałam mega intensywny, rano lekarz, kolejka ogromna do pracy przyszłam późno bo dopiero o 10.30, a na 18 na jogę. W domu byłam po 20 a miałam tyle energii. Ciesze sie, bo normalnie to wieczór leżąc na sofie spędziłabym.

‹‹ 159 160 161 162 163 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ