X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Niemiec
Odpowiedz

Staraczki z Niemiec

Oceń ten wątek:
  • rosax3 Autorytet
    Postów: 5932 4348

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krysiak wrote:
    Rosax przykro mi bardzo, ze nie udało Ci sie utrzymać ciazy. Mam nadzieje, ze wkrótce będziecie mieli powody do radości. Tak jak dziewczyny piszą, pierwszy adres to ginekolog. Jeśli nie to endokrynolog. Ja z moim PCOS chodziłam do ginekologa-endokrynologa ale nie wiem czy endokrynolog to zawsze tez ginekolog :) Sorki, chyba namieszałam, ale może ktoś zrozumie o co mi chodziło. Ale co do tych badań o które pytałaś to niestety nie pomogę, bo na tych się nie znam.

    Jutro mam wizyte wiec sprobuje mu jakos wytlumaczyc o jakie badania mi chodzi. Ale nie wiem czy jest sens je robic jesli teraz biore antykoncepcyjne tabletki.. Ahh chce juz w koncu zaczac kolejne starania...

    l22n8rib255dd6pr.png
    07.11.2012 Julian
    Aniolki 13.08.2013 [*]11tc, 04.01.2016 [*]8tc cp,19.03.2016 [*]4+5tc, 22.05.2016 [*]4+6tc cp
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rosax3 wrote:
    Jutro mam wizyte wiec sprobuje mu jakos wytlumaczyc o jakie badania mi chodzi. Ale nie wiem czy jest sens je robic jesli teraz biore antykoncepcyjne tabletki.. Ahh chce juz w koncu zaczac kolejne starania...
    Anty nie wpływają na wyniki hormonów tarczycy. Na pewno wynik progesteronu, testosteronu i androstedionu może być niemiarodajny. Na pozostałe raczej nie wpłynie ale lepiej będzie, jak je zrobisz po odstawieniu anty. W 2-3 cyklu jak ci się okres unormuje i organizm "oczysci" chyba, że juz nie będą potrzebne ;)

    rosax3, werni lubią tę wiadomość

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, dziś udało mi się w końcu wyspać i wyglada, że znów mam przypływ energii (w koncu :) Czas zjeść sniadanie i wziąć się do roboty, nim znów mi się odechce :)

    krysiak lubi tę wiadomość

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • rosax3 Autorytet
    Postów: 5932 4348

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i sie dowiedzialam. Tsh Ft3 Ft4 zrobimy miesoac po odstawieniu tabletwk dopiero.

    l22n8rib255dd6pr.png
    07.11.2012 Julian
    Aniolki 13.08.2013 [*]11tc, 04.01.2016 [*]8tc cp,19.03.2016 [*]4+5tc, 22.05.2016 [*]4+6tc cp
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rosax3 wrote:
    No i sie dowiedzialam. Tsh Ft3 Ft4 zrobimy miesoac po odstawieniu tabletwk dopiero.
    To przynajmniej wiesz na czym stoisz. Miesiąc szybko zleci :)

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczynki, to dobre wiadomosci.
    Ja energii mam az za duzo, nawet przystopowac nie umiem choc wczoraj siedzac w pracy czulam, ze brzuch mi stwardnial i juz bylo mi bardzo niekomfortowo wiec w koncu zebralam sie i poszlam wczesniej do domu. Pomysl super, bo wylezalam sie na sofie i dzisiaj samopoczucie duzo lepsze. Musze uwazac po prostu by nie przesadzac z przesiadywaniem w pracy. A przed chwila kolega odczul na wlasnej skorze co znaczy zdenerwowac kobiete w ciazy i jej hormony pobudzic. Dostal ode mnie lekka zrypke choc tak naprawde nalezala sie ona innemu koledze. Patrzyl na mnie, buraka strzelil i w koncu podtulil ogon i poszedl :-)

  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krysiak wrote:
    Hej Dziewczynki, to dobre wiadomosci.
    Ja energii mam az za duzo, nawet przystopowac nie umiem choc wczoraj siedzac w pracy czulam, ze brzuch mi stwardnial i juz bylo mi bardzo niekomfortowo wiec w koncu zebralam sie i poszlam wczesniej do domu. Pomysl super, bo wylezalam sie na sofie i dzisiaj samopoczucie duzo lepsze. Musze uwazac po prostu by nie przesadzac z przesiadywaniem w pracy. A przed chwila kolega odczul na wlasnej skorze co znaczy zdenerwowac kobiete w ciazy i jej hormony pobudzic. Dostal ode mnie lekka zrypke choc tak naprawde nalezala sie ona innemu koledze. Patrzyl na mnie, buraka strzelil i w koncu podtulil ogon i poszedl :-)
    Oj czasem tak bywa... Mi czasem się zdarza warczeć bez powodu :(, naszczescie łosiek nie bierze sobie tego do serca. Normalnie dziś naszła mnie wena na dokończenie firanek. Wstyd się przyznać ale zaczęłam je zanim nasiliły mi się mdłosci i od tamtej pory leżały odłogiem...

    Teraz tylko muszę zmotywować meża by wywiercił dziury na karnisze i na hamak małej w sypialnii.

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • rosax3 Autorytet
    Postów: 5932 4348

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga. wrote:
    To przynajmniej wiesz na czym stoisz. Miesiąc szybko zleci :)

    No miesiac po odstawieniu zleci szybko ale te miesiace brania tych tabletek przedemna...

    l22n8rib255dd6pr.png
    07.11.2012 Julian
    Aniolki 13.08.2013 [*]11tc, 04.01.2016 [*]8tc cp,19.03.2016 [*]4+5tc, 22.05.2016 [*]4+6tc cp
  • alinsien Autorytet
    Postów: 310 115

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 06:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja pytanie z inne beczki co to ft3 i ft4 i kiedy się bada?i jak u Gina to dlaczego ja nie miałam; / Boże ja nie umiem tu na fajnego lekarza trafić gdyby nie Wy nawet na tsh bym tabsow nie miała!

  • alinsien Autorytet
    Postów: 310 115

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 06:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha no i czeeeeśc, ost dzień pracy i wieczorem jadę do domku <3
    Bez Gamonia, ale on taki słodki jak po tęskni hihi

    krysiak, Kinga. lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alinsien, to szczęśliwej podróży. Ja dzisiaj krócej w pracy bo na 15 umówiłam sie z koleżanka na 'kawke'. Po tym maratonie w pracy w tym tygodniu należy mi sie. A teraz idę sie szykować do wyjścia. Miłego piątku i startu w weekend.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rosax, a przez ile miesięcy musisz brac te tabletki biedulko?

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka dobrze Kinga mowi o antykach i andro. Ja wlasnie bralam antyki by zbic andro. Bo mialam podwyzszone.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alinsien wrote:
    A ja pytanie z inne beczki co to ft3 i ft4 i kiedy się bada?i jak u Gina to dlaczego ja nie miałam; / Boże ja nie umiem tu na fajnego lekarza trafić gdyby nie Wy nawet na tsh bym tabsow nie miała!
    To hormony tarczycy więc albo endokrynolog, albo gin. ewentualnie kumaty rodzinny. Często lekarze nie chcą ich zlecać, bo... ponoć tsh jest ich wypadkową (nie do końca, ale zwykle lekarze przesiewowo zalecają tylko tsh). Ale np odkad jestem w ciąży ma je regularnie badane co miesiąc przez gin. (no bo wahania tych hormonów mogą byc niebezpieczne dla dziecka). Choc ja juz na pierwszym badaniu zarówno tu u gin jak i w pl u endo miałam je zlecane zwłasnie by okreslić czy trapi mnie niedo czy nadczynnosc (bo miałam objawy obu..., ale to pewnie dlatego,że zostały uruchomione regulujące mechanizmy obwodowe.

    Czasem jak są objawy niedo- lub nadczynności (a tsh w normie) dana osoba może cierpieć na jakąś chorobę autoimmunologiczną tarczycy. Wtedy jej organizm wytwarza właśnie przeciwciała i głupek niszczy hormony tarczycy i niejednokrotnie własną tarczycę, którą traktuje jako "aliena". Tych przeciwciał jest trochę i najczęściej obecnie oznacza sie 4, w tym słynne antyTPO by wykluczyć Hashimoto.

    Ps. Udanej podróży i miłego wypoczynku... Normalnie ci zazdroszczę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia 2016, 09:21

    werni, alinsien lubią tę wiadomość

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • rosax3 Autorytet
    Postów: 5932 4348

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krysiak wrote:
    Rosax, a przez ile miesięcy musisz brac te tabletki biedulko?

    Max 6msc. Ale umuwilam sie na wizyte u innego lekarza. Moze on wymysli cos innego. Musze skonsultowac to jeszcze z kims.

    l22n8rib255dd6pr.png
    07.11.2012 Julian
    Aniolki 13.08.2013 [*]11tc, 04.01.2016 [*]8tc cp,19.03.2016 [*]4+5tc, 22.05.2016 [*]4+6tc cp
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rosax3 wrote:
    Max 6msc. Ale umuwilam sie na wizyte u innego lekarza. Moze on wymysli cos innego. Musze skonsultowac to jeszcze z kims.
    Ojejus, bardzo długo. Może faktycznie warto to skonsultować z kimś innym. Albo się okaże ze Twój gin ma racje albo dowiesz się czegoś o alternatywie. Powodzenia.

    rosax3 lubi tę wiadomość

  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Jako, że jutro zaczynam Geburtsvorbereitungskurs, odkopałam list który dostaliśmy przed świętami i tam jest plan kursu (może którąś zainteresuje)
    - Körperarbeit
    -Atmung (Atmungübungen)
    -Entspanungübungen
    -Massagen
    -Partnerübungen
    -Gespreche über die einzelnen Geburtsphasen
    -Stillen
    -Brustvorbereitung,
    -Kliniksituation
    -ambulante Geburt
    - Hausgeburt itd.

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • rosax3 Autorytet
    Postów: 5932 4348

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i skonsultowalam. Lekarz mowi ze musze brac. Ale nie tak jak poprzedni ze 6 msc bo wczesniej to watpi. Powiedzial ze mam brac 2 listki tabletek bez przerwy a trzeci jak bede chciala. Mowi ze moge wziac 3 jeszcze bez przerwy ale nie musze. Najwazniejsze aby w pierwszych trzech miesiacach nie zajsc w ciaze. Po odstawieniu tabletek po tych dwoch lub trzech listkach (najlepiej trzech ale moj wybor) musze poczekac na pierwszy okres prawidlowy i zglosic sie do niego sprawdziemy czy jest jajeczkowanie jak powinno a aby ta sytuacja sie nie powtorzyla mozemy robic monitoring ovu i sprobowac zajsc w ciaze jak ovulka bedzie w lewym jajniku a nie w prawym (na prawym byla teraz ta ciaza) ale mowil ze to nie musi byc konieczne bo sytuacja moze ale nie musi sie powtorzyc.
    A tabletki mam brac by moje jajniki nie pracowaly od razu by nie bylo miesiaczki i innych niepotrzebnych rzeczy po zabiegu aby jajnik zregenerowal sie na 99% nie powiedzial na 100 bo nikt nie moze byc tego pewny. Wiec pomyslalam sobie ze faktycznie wezme 3 listki bez przerwy a pozniej odczekam ten miesiac na normalny prawidlowy okres bo ten po odstawieniu nie jest okresem. Ale mozliwosc zajscia w ciaze od razu po odstawieniu a przed pierwsza prawidlowa miesiaczka jest duza i odemnie zalezy czy chce juz wtedy sie starac ale on nie dal 100% szansy ze wszystko sie uda akurat w tym miesiacu bo roznie moze sie zdarzyc ale ja nie mam myslec w ogole o tym co mogloby byc a tylko o zdrowej ciazy.

    l22n8rib255dd6pr.png
    07.11.2012 Julian
    Aniolki 13.08.2013 [*]11tc, 04.01.2016 [*]8tc cp,19.03.2016 [*]4+5tc, 22.05.2016 [*]4+6tc cp
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dobre wiadomości. Zawsze to krocej niz 6 mcy. :)

    rosax3 lubi tę wiadomość

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka dziewczyny. Jak tam po weekendzie ?

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
‹‹ 161 162 163 164 165 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ