X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Niemiec
Odpowiedz

Staraczki z Niemiec

Oceń ten wątek:
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to wczoraj czyscilam pralke i sprzatalam cale mieszkanie po przyjezdzie. Co do pralki, moj mi rozkrecil pojemnik na proszki na czesci i tam tez czyscilam. Najchetniej bym pralke wymienila bo ta juz jest stara..

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry i ja. Pospalam sobie dzisiaj ;) wykorzystałam wolne wiec spałam. Kinga ja to Ciebie podziwiam, ja nawet nie będąc w ciazy nie składałam mebli, wszystko robi moj mąż a ja asystuje. On by mi chyba nawet na to ńie pozwolił. Ostatnio gdy parkowalam samochód w jego garażu to nawet chciał ze mną tam iść gdy miałam wyjeżdżać, bo twierdził, ze brama sie zle otwiera i musi mi pomoc ;) ale poradziłam sobie sama i żadnego dramatu nie było. No ale widocznie moj mąż potrzebuje uczucia, ze jest mi potrzebny :) a ja dzisiaj w planie jedynie prasowanie no i moze zrobię nowe pranie bo po urlopie jeszcze resztki zostały. A tak to leniuchuje. Bede sie wylegiwać na kanapie i tyle :) mąż w pracy wiec bede czekać aż wróci. Miłego dzionka Wam :)

  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    He he. Mój ojciec jest stolarzem, więc od dziecka grzebałam w drewnie i do tej pory bardzo to lubię ;) No więc zwykle to ja składam meble, no chyba że to coś mega dużego i potrzebuje pomocy siłowej, ale za to nie znoszę sprzatać ;). W sumie, to od dziecka byłam wojującą feministką i dopiero gdzieś w szkole średniej mi przeszło.

    Co do auta, to ja się boję jeździć, więc jak nie ma klęski żywiołowej, to nie wsiadam za kierownicę. Ale za to pomagam mężowi wyjechać z naszego ciasnego garażu, bo tak jest szybciej niż gdyby miał się meczyć naszym czołgiem :)

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do stolarstwa, stolarzem jest moj szwagier. I gdy byliśmy na Święta to poprosiliśmy go i zrobił nam drewniany przewijak na komodę. Taki jak mi sie marzył :) a wszyscy sie z nas śmiali ze będzie potem stolnica jak sie patrzy :) i jeszcze przywiozłam fotelik do samochodu, który kiedys ja kupiłam mojej siostrze jako prezent. Po siostrzenicy nikt go nie używał wiec wyglada jak nowka. A najlepsze, ze byłam przekonana, ze on jest czerwono - czarny i tak tez przedstawiłam go mężowi tymczasem siostra wnosi go do pokoju a on jest beżowo - szary :) nie ma to jak dobra pamięć ;)

    Kinga. lubi tę wiadomość

  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krysiak wrote:
    Co do stolarstwa, stolarzem jest moj szwagier. I gdy byliśmy na Święta to poprosiliśmy go i zrobił nam drewniany przewijak na komodę. Taki jak mi sie marzył :) a wszyscy sie z nas śmiali ze będzie potem stolnica jak sie patrzy :) i jeszcze przywiozłam fotelik do samochodu, który kiedys ja kupiłam mojej siostrze jako prezent. Po siostrzenicy nikt go nie używał wiec wyglada jak nowka. A najlepsze, ze byłam przekonana, ze on jest czerwono - czarny i tak tez przedstawiłam go mężowi tymczasem siostra wnosi go do pokoju a on jest beżowo - szary :) nie ma to jak dobra pamięć ;)
    Hihi. Mój mąż kiedyś chciał bym włożyła czerwoną bluzkę w której się poznaliśmy. Długo nie mogłam skojarzyć którą ma na myśli, bo była wściekle rózowa :) Ale do samego końca, póki mu jej nie pokazałam upierał się że jest czerwona :)

    Skręciłam stól no i okazało się, że jedna z nóg jest trochę wyszczerbiona. Ciekawe czy sprzedawca wysle mi nową? Na razie zabejcuje i zaolejuje tą co mam (tylko muszę odpowiedni kolor znaleźć, a najwyżej dopiero jak nastepnym razem będę w pl to ją przywiozę i wymienię :) Przestawiłam już meble no i teraz zostaje sprzątanie, buuu :(

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga, Szalona Ty :) ja póki co zrobiłam dzisiaj tylko tyle, ze zjadłam śniadanie, wylegiwalam sie na sofie, oglądnęłam dwa odcinki serialu a teraz chyba pójdę na spacer, muszę śmieci wynieść to przy okazji skręcę nad jeziorko. Gdyby nie te śmieci to pewnie znowu nigdzie nie wyszłabym. Miałam prasować i póki co weny brak. Potem będzie chyba jeszcze gorzej wiec już powoli oswajam sie z myślą, ze jednak dzisiaj nie będzie prasowania ;)

  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    He he mi właśnie 2 pranie się wyprało, ale średnio mi się chce iść je rozwiesic na balkon. Chyba najpierw pójdę coś przekąsić ;)

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • alinsien Autorytet
    Postów: 310 115

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mo siemkaaaaa. Mam pytanie do Waszego poprzedniego wpisu, szkoła rodzenia przygotowywuje tylko do naturalnego porodu??
    No i ze składaniem szafek Kinga też podziwiam :)
    Krysiak a Ty masz urlop nadal?
    Kinga to u Ciebie to juz tylko 3m do rozwiązania super <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alinsien, nie mam urlopu. My w Bayern mamy dzisiaj święto, wolne od pracy, Trzech Króli :) co do szkoły rodzenia to wiesz co, nawet nie wiem co Ci odpowiedzieć. Napewno przygotowują do naturalnego porodu ale czy tylko do takiej okolopicznosci to kurczę naprawde nie wiem... Kinga pewnie będzie miała bardziej wyczerpująca odpowiedz :)

  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alinsien nie mam pojęcia jak jest tutaj. W pl dużo zależy od danej szkoły i jej programu. Koleżanka mi opowiadała, że miała zajęcia o karmieniu, opiece nad dziecmiem, pokazy różnych "dzieciecych nowinek technicznych", uczyli je oddychania itp.

    Na pewno mam mieć wygodny strój więc stawiam, że będą jakieś ćwiczenia. My idziemy razem z partnerem (nigdzie na necie nie znalazłam planu tego kursu, ale to nic, bo ja go głownie jako "sprawdzian" języka traktuję. Dlatego na każde zajęcia ciągnę szofera i tłumacza :). U nas są osobne zajęcia z opieki nad noworodkami, więc pewnie na tym kursie o tym nie będzie. Ciekawi mnie czy będzie coś o papierologii i o tym na co faktycznie można liczyć w danym szpitalu.

    Ps Moja koleżanka przy drugiej ciąży z kolejną planowaną cesarka, trafiła na zabieg już ze skurczami. Mały zaczął schodzić do kanału (ona nie skumała, że to skurcze, bo bolał ją kregosłup), no i nie wiele brakowało a musiałaby rodzić naturalnie, także nigdy nic nie wiadomo... :)

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 06:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli chodzi o to, czy uczą jak zajmować sie noworodkiem to tak, uczą. Przynajmniej tak mi koleżanka opowiadała. Uczą technik oddychania itd. Ale technik oddychania uczą tez na jodze wiec jestem ciekawa który z kursów bardziej mi sie przyda i spodoba

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe sa takie cwiczenia :) tez bym poszla do szkoly rodzenia by sie nauczyc. :)

    krysiak lubi tę wiadomość

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werni wrote:
    Ciekawe sa takie cwiczenia :) tez bym poszla do szkoly rodzenia by sie nauczyc. :)
    Spokojnie, masz na naukę 9 miesięcy, choć "magii" zarwanych nocy nie da się na żadnym kursie przedstawić :) Pamiętam jak kiedys zostałam z bliźniaczkami na noc i po 2 albo 3 pobudce doszłam do wniosku, że lepiej będzie jak wcale nie będę się kłaść (miałam ten komfort, że rano już mieli być rodzice:D)

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga, czy zaczęłaś już czuć wyraźnie ruchy córeczki? Ja nie czuje nic a nic, nawet tego tzw. "Smyrania". Normalnie nic. W ostatnich dniach ze dwa razy wydawało mi sie, ze to moze to ale od kilku dni cisza wiec chyba sobie cos wmawialam. Jak czytam na wątku dziewczyn, które sa na tym etapie co ja to praktycznie wszystkie przynajmniej to smyranie czuja a wiele już normalnie kopniaki czuje. Jeszcze tydzień temu mówiłam do męża ze boje sie tych pierwszych ruchów, ze sie przestraszę i ze bedą nieprzyjemne i dzidzia pewne chce mnie teraz ukarać a ja zaczynam sie niecierpliwić.

  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj w klubie gruboskórnych:) Ja dopiero gdzies w 21-22 ssw cos poczułam. Też zaczęłam się martwić, bo i połozna i lekarka, tak dziwnie zareagowały, jak im powiedziałam, że nic nie czuję.

    Mi to przypomina takie jakby wypychanie i po chwili jakby ktoś odessał powietrze z tego miejsca. Nic mnie na razie nie boli, ale jak dużo tego jest w krótkim czasie, to nie jest to komfortowe :). Na kwietniówkach, to jedna dziewczyna wrzuciła fotkę i na poczatku nie wiedziałam co to (myślałam, że jakies guzy jej powstaly) i dopiero jak się przyjrzałam, to zobaczyłam ze to dzidzia nózki wypchała... Ale się wtedy uśmiałam z wlasnej glupoty :) Moj leniuch tak nie robi do tej pory ;) Ale się rusza, to przynajmniej wiem że wszystko ok.bo usg mam mieć dopiero 25.02 :(

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam do oddania zapasy do testów owulacyjnych clearblue digital (data kwiecień 2016 11 szt) czy któras reflektuje? Niestety to urządzonko otwarłam, jak mi się zawiesiło z poprzedniego zestawu

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • alinsien Autorytet
    Postów: 310 115

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 05:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga, ja chętnie od Ciebie je wezmę /odkupie.
    No pytam o szkołę rodzenia bo ja na 99% chce cesarke, rozmawiałam nawet z moją przyjaciółka która się właśnie tego wszystkiego uczy i była przy kilku porodach i sama swój przeżyła i zna mnie bardzo dobrze i mówi-jak dla CIEBIE TYLKO CESARKA. no a ja jej wierzę ;p
    Pomimo, że z noworodkami miałam dużo doczynienia bo i bliźniaki z Gamoniem ogarniałam, ale nauki nigdy za wiele.
    A co do jogi w ciąży to dobrze, że wskazane bo jadę sie na siłownię zapisać do Gamonia roczna umowa, wiec dobrze wiedzieć, że na darmo płacić nie będę jakby co ;)

  • alinsien Autorytet
    Postów: 310 115

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 05:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale masz na myśli normalnie testy ovu Kinga??

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mysle o cesarce. Hm

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę Alinsien, Ty to wiesz czego chcesz :) ja normalnie nigdy nie zastanawiałam sie nad tym czy poród naturalny czy cesarka. Tzn wiem, ze lepiej niby naturalnie rodzic ale boje sie bólu. Niby wiem, ze wiele mogę znieść i ból tak naprawde mi nie straszny ale gdy mam świadomość ze ten ból ma przyjść to mam stracha. Jak np u dentysty, zawsze biore znieczulenie, mimo, ze nigdy nie spróbowałam bez i po prostu nie wiem a moze dałabym radę. Ale pamietam moje wszystkie trzy operacje na kolano i nigdy nie potrzebowałam leków przeciwbólowych aż pielęgniarki w szpitalu nakazały mi je brac, bo działają tez przeciwzapalnie no i musiałam łykać :)

‹‹ 157 158 159 160 161 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ