X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Niemiec
Odpowiedz

Staraczki z Niemiec

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2019, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja powiedzialam zaraz jak klinika zadzwonila ze jest ciaza. Ja nie umialabym tego zatrzymac dla siebie. I tak jak Cierpliwa pisze, wychodzilam z zalozenia, ze jesli sie cos stanie to sie stanie. Na to juz wplywu nie mialam.

    Z laktatorem nie pomoge co masz robic. Ja uwazam, ze szkoda jest placic pieniadze jesli sa na recepte. Z mojego elektrycznego medela bylam zadowolona.
    Kwestia uzywany czy nie.... Uzywany to byl ten "motorek".... Reszta czesci, rureczki, buteleczki, nakladki, wszystko nowe, oryginalnie zapakowane. Ja nie mialam wyboru, po prostu oni rozprowadzali Medele.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2019, 13:29

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 10 września 2019, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciazy o ciazy nie mowilam nikomu, a jak poronilam to wszyscy wiedzieli takze tak...

    No wlasnie o te czesci mi chodzi, ale wiem ze nie wszysrkie laktatory tak maja i sa takie, gdzie te czesci nie sa wymienne...
    Wlasnie medela i lansinoh maja wymienne wszystkie czesci majace kontakt z mlekiem, wszystkie mozna nowe kupic, jak Mamaxa posze, uzywany wtedy jest tylko ten naped laktatora

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2019, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa wrote:
    No i u nas nigdy nie slyszalam o zadnej firmie, ale ja to z malej miesciny, tutaj kilka znajomych mialo, ale wlasnie wszyscy jezdzili po aptekach i szukali...
    Wiesz, ja tez wczesniej nie slyszalam o czyms takim. Tez myslalam, ze jak cos to uderze do apteki a tu taki serwis :-)
    Gdy pytalam Kinderkrankenschwester dzien przed wyjsciem ze szpitala czy nastepnego dnia wyjdziemy to zadala mi trzy pytania:
    1. Czy dzwonilam do pana od laktatorow?
    2. Czy mam w domu nakladki sylikonowe?
    3. Czy mam w domu mleko do dokarmiania?
    Mialam wszystko wiec moglismy isc :-)

    Ja jakos wczesniej specjalnie nad laktatorem sie nie zastanawialam... No ale to juz naprawde jest sprawa indywidualna. Cierpliwa chciala zostawiac meza z Mia i odciagac. Ja w sumie w ciagu tych 4 tyg tyle odciagnela, ze to odciagniete bylo w zamrazarce i nawet przy przeprowadzce musialam je wylac...

  • JustBelieve Autorytet
    Postów: 916 386

    Wysłany: 10 września 2019, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to jak używany wtedy jest tylko ten silniczek to spoko. Chyba poczekam jak to u nas będzie i w razie czego wypożyczę na receptę, myśle ze jak poproszę w szpitalu to wtedy wypiszą. A jak nie to mąż podjedzie do sklepu i kupi jakiś. Widziałam ze ręczne z medeli i lansinoh są na stanie cały czas w dm koło nas wiec licze ze nie będzie problemu z dostępnością 😉

    Cierpliwa wiem ze robię się upierdliwa z tym wolnym dla ojca dziecka po urodzeniu ale wiesz ze pytaliśmy innej ksiegowej(z byłej pracy mojego męża) i tez powiedziała ze tyle wolnego ojciec ma tylko jak podzielimy się elternzeit np ja 7miesiecy i mąż 5 miesięcy a tak to należą się mu tylko 2dni 🙄
    I w niedziele pisałam do koleżanki tu z Monachium która rodziła w grudniu i tez mówi ze zanim zaszła w ciąże mówili jej ze dwa miesiące się ojcu należą a jak przyszło co do czego to ich księgowa powiedziala ze tylko dwa dni dostanie i w końcu wziął urlop bezpłatny żeby z nimi zostać dłużej w domu 🙄

    Synek 1.11.2019 ❤️
    53 cm i 3210g
  • Kuba12 Autorytet
    Postów: 1018 443

    Wysłany: 10 września 2019, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduje sie w końcu. 🤪😃

    Mamy juz nasza coreczke w ramionach. Jest cudowna i przekochana. To jej druga doba i swietnie sobie radzi. Poznajemy sie coraz lepiej i fajnie nam razem. Ja juz smigam, chociaz porod nie nalezal do lekkich.
    Wiecie juz ze nie potrzeba bylo wywolywac. W nocy w niedziele ok. 2 zaczely sie pierwsze bole. Do szpitala pojechalismy na 9 tak jak bylo w planie a do 13 moglam sobie jeszcze spacerowac. Pozniej przenioslam sie juz na sale. Tam wszystko szlo dobrze, rozwarcie szybko postepowalo. Dostawalam przeciwbolowe, ktore nawet pomagaly. Polozna tsk doradzila, ze drugi porod to bedzie szybszy i latwiejszy i malutka miala sie do 19 urodzic zwazywszy na tempo porodu. Jednak tak nie bylo. Jagodka urodzila sie o 22.36
    Ok godz. 18 okazalo sie ze jest cos nie tak. Mala ulozyla sie zle do porodu i nie chciala schodzic do miednicy, jakby jej glowka zawisla na kosci. Po prostu nie wstawiala sie jak zazwyczaj to jest. I zaczely sie schody. Mialam skorcze niby parte, bole krzyzowe i skurcze w dole brzucha. Wszystko naraz. W tej sytuacji po trzech skurczach musialam zmieniac pozycje. Wiec na boku, potem na kolanach, na drugim boku i jak przy kucaniu. To bylo tak bolesne, ze juz nie moglam tego wytrzymac. A dale nie bylo widac postepow. Jakies 2 godziny rodzilam sama glowke. I wtedy, kiedy juz wygladalo, ze zaraz przytulimy nasze dziecko skonczyly sie skurcze. Koniec. Jak reka odjal. Do tego mala nie odwrocila sie w odpowiedni sposob i utknela bo barki zle ulozone do wyjscia nie chcialy przejsc. Maz byl juz tak blady , ja nie patrzylam. Dwoch lekarzy i polozna niezbyt wiedzieli co robic. W koncu jedna pani dr wlozyla we mnie rece i przekrecila mala. Po prostu ja siłą wyjela.

    Wyszlo na to, ze moj drugi porod byl o wiele dluzszy, trudniejszy, bolesniejszy. Moze przez cukrzyce (tak mi powiedziala polozna), moze przez zrosty endometrialne bardziej bolesny.

    Powoli zchodzi ze mnie to ciezkie przezycie. Bo jeszcze wczoraj bardzo przezywalam.
    Jednak Jagodka nam to wynagradza. Jest kochana. Miala podejrzenie problemow z barkiem, ale dzis byla pani fizjiterapeutka i je wykluczyla. Na szczescie.
    Mała wazyla 3790 i mierzy 55 cm. Pozniej wrzuce jakies fotki.

    Aleksa87, Ewelina_90, Mamaxa lubią tę wiadomość

    km5stv737l6i1n6l.png
    961lha00h9qbpz3i.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 10 września 2019, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaxa, to mi nakladki dali ze szpitala, a mleko do dokarmiania pytali czy mam i powiedzieli jakie mala dostawala w szpitalu (mialam takie samo)...
    Ale to polozna...
    Z tym, ze mowie u mnie nie bylo wiekszego problemu, jedynie z iloscia pokarmu na poczatku, ale to tez polozna, z ktora rodzilam pokazala mi fajny trick z dokarmianiem zeby wilk byl syty i owca cala...

    No dokladnie mi zalezalo na tym, zeby Mia dostawala chocuaz raz na dwa dni butle, zeby miala z nia kontakt i nie odrzucila (kuzynki maly dostal pierwsza na pol roku jak chciaka z tesciowa zostawic bo szli na wesele i wracali na alarmie, bo dziecko sie nie z cycka nie napilo niczego), no i miec mozliwosc jakis zakupow w samotnosci w sobote, wyjsc z moimi dziewczynami z pracy na coroczna kolacje firmowa, czy isc do fryzjera, bez stresu, ze za pol godziny bede musiala wracac na zlamanie karku...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2019, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustBelieve wrote:

    Cierpliwa wiem ze robię się upierdliwa z tym wolnym dla ojca dziecka po urodzeniu ale wiesz ze pytaliśmy innej ksiegowej(z byłej pracy mojego męża) i tez powiedziała ze tyle wolnego ojciec ma tylko jak podzielimy się elternzeit np ja 7miesiecy i mąż 5 miesięcy a tak to należą się mu tylko 2dni 🙄
    I w niedziele pisałam do koleżanki tu z Monachium która rodziła w grudniu i tez mówi ze zanim zaszła w ciąże mówili jej ze dwa miesiące się ojcu należą a jak przyszło co do czego to ich księgowa powiedziala ze tylko dwa dni dostanie i w końcu wziął urlop bezpłatny żeby z nimi zostać dłużej w domu 🙄
    Przepraszam, ze sie wcinam... Nie bylo do mnie....
    Jak duza jest Firma Twojego meza?
    Normalnie jest tak, ze maz ma prawo do Elternzeit, i przysluguje mu 2 mies. Nie musi brac w kawalku, moze wziac jeden miesiac najpierw a potem drugi ale juz chyba przy skladaniu wniosku musi sie okreslic kiedy ten drugi miesiac wezmie. Wazne jest wiedziec, ze jesli wezmie tylko jeden miesiac to za ten miesiac nie dotanie Elterngeld. Aby ojciec dostal Elterngeld musi wziac dwa miesiace Elternzeit, ale jak mowie, nie musi byl w kawalku. Drugi miesiac ma czas chyba wziac do roku albo do 14 mies. Musialabym doczytac.
    Ale znam przypadki, ze firma sie nie zgadza na przyznanie Elternzeit.... I szczerze mowiac, nie wiem za bardzo co wtedy. A te dwa dni o ktorych piszesz, to jest Sonderurlaub, ktory mezowi przysluguje z racji narodzin dziecka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2019, 13:53

    JustBelieve lubi tę wiadomość

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 10 września 2019, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustBelieve, jesli maz by chcial 5 miesiecy to i owszem musicie sie podzielic, ale jesli bierze 2 miesiace to mu to przysluguje i nazywa sie to partnerbonus ;)
    Prawie kazdy w rodzinie bral i nie bylo problemow...


    Kuba, oj to mialas przezycia! Ale najwazniejsze, ze wszystko sie dobrze skonczylo i Jagodka jest z wami cala i zdrowa!

    JustBelieve lubi tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2019, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuba, milo Cie widziec!!! Oj to rzeczywiscie mialas ciezko. Mysle, ze po czesci wiem jak sie czulas i czujesz bo ja mialam podobna koncowke porodu. Niestety to zostaje w pamieci ale z czasem wspomnienia zacznac sie zacierac :-)

    Bardzo sie ciesze, ze mimo wszystko Jagodka ma sie dobrze i nie odniosla zadnych obrazen i wszystko dobrze sie skonczylo.

  • JustBelieve Autorytet
    Postów: 916 386

    Wysłany: 10 września 2019, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuba, ale jesteś dzielna! Niezłe miałyście przejścia, ale najważniejsze ze już wszystko za Wami i Jagódka cała i zdrowa 😊 odpoczywaj ile możesz i ciesz się wspólnymi chwilami ❤️ Wiecie już kiedy wychodzicie do domu?

    Synek 1.11.2019 ❤️
    53 cm i 3210g
  • JustBelieve Autorytet
    Postów: 916 386

    Wysłany: 10 września 2019, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaxa w firmie męża teraz zatrudnionych jest chyba tylko 4 pracowników, w tamtym roku zmienił prace, wcześniej pracował w firmie gdzie było ich 150 bodajże i i jedna i druga księgowa mówią to samo a ja się wkurzam 🙈😂 bo przecież tyle razy słyszałam ze jest to wolne.

    O 5 miesiącach nawet nie myślałam, ale właśnie o tych dwóch o których ciagle wszyscy mi mówili odkąd tu przyjechaliśmy 😅 mam nadzieje ze jakoś to ogarniemy i dostanie to wolne bo ja już sobie zaplanowałam tyle rzeczy 😁

    Synek 1.11.2019 ❤️
    53 cm i 3210g
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 10 września 2019, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja tez nie podpowiem co jak nie dostanie, bo nigdy sie nie spotkalam z tym, zeby nie dostal...
    Maz pracowal w firmie gdzie pracownikow moze ok 30 i jego kolega szedl i bez problemu najpierw dostal miesiac, a jak dzieci (blizniaki mial) mialy 10 miesiecy to szedl na drugi

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2019, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustBelieve wrote:
    Mamaxa w firmie męża teraz zatrudnionych jest chyba tylko 4 pracowników, w tamtym roku zmienił prace, wcześniej pracował w firmie gdzie było ich 150 bodajże i i jedna i druga księgowa mówią to samo a ja się wkurzam 🙈😂 bo przecież tyle razy słyszałam ze jest to wolne.

    O 5 miesiącach nawet nie myślałam, ale właśnie o tych dwóch o których ciagle wszyscy mi mówili odkąd tu przyjechaliśmy 😅 mam nadzieje ze jakoś to ogarniemy i dostanie to wolne bo ja już sobie zaplanowałam tyle rzeczy 😁
    Hmmm... Ale pytacie zawsze o Elternzeit czy o Urlaub? Moze tu chodzi o pomylenie pojec....? Podpytam u mnie w firmie babke od kadr jak to jest w takich malych firmach... Czy tam tez to prawo obowiazuje czy male firmy moga nie zgodzic sie...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2019, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustBelive, wlasnie przegladnelam troche Internet i znalazlam informacje, ze pracodawca wrecz nie moze nie pozwolic wziac Elternzeit. O to byly sprawy w sadzie. Twoj maz musi ich poinformowac i tyle. Musi to zrobic 7 tygodni przed planowanym EZ. Wiadomo, ze w praktyce wyglada to pewnie inaczej ale prawo jest jednak po stronie ojca.

    Kolezanke zapytam ale chyba dopiero jutro. Siedzimy w jednym biurze ale ona caly dzien dzisiaj w terminach.

    Bardzo mnie dziwi co te ksiegowe Wam opowiadaja... To chyba jakies niedomowienia....

  • JustBelieve Autorytet
    Postów: 916 386

    Wysłany: 10 września 2019, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie to pytaliśmy o „wolne po urodzeniu” bo mąż teraz w polskiej firmie pracuje, znaczy u Polaka 😅 tu w Monachium. Mi się właśnie wydaje ze może być problem z tym myleniem pojęć bo jak pytam o elternzeit to mówią ze to albo ja biorę albo on, ewentualnie możemy się jakoś podzielić. Muszę powiedzieć mu żeby spytał o ten Partnerbonus co Cierpliwa pisze bo może wtedy księgowa zajarzy 🙄

    Ja to tu zawsze jakiś problem na forum przytargam 🙈

    Synek 1.11.2019 ❤️
    53 cm i 3210g
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 10 września 2019, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dla mnie to tez szok, bo ja serio sie nie spotkalam z tym, zeby komus ze znajomych odmowiono... normalnie skladali 7tyg przed planowanym tp ale tp olowkiem, zeby mozna bylo zmienic jakby male przyszlo wczesniej/pozniej na swiat juz po.porodzie na wlasciwa date i tyle

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2019, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustBelieve wrote:
    W sumie to pytaliśmy o „wolne po urodzeniu” bo mąż teraz w polskiej firmie pracuje, znaczy u Polaka 😅 tu w Monachium. Mi się właśnie wydaje ze może być problem z tym myleniem pojęć bo jak pytam o elternzeit to mówią ze to albo ja biorę albo on, ewentualnie możemy się jakoś podzielić. Muszę powiedzieć mu żeby spytał o ten Partnerbonus co Cierpliwa pisze bo może wtedy księgowa zajarzy 🙄

    Ja to tu zawsze jakiś problem na forum przytargam 🙈
    Nie pytaj o Partnerbonus bo znowu sie nie dogadacie :-) Partnerbonus odnosi sie do Elterngeld a Twoj maz chce po prostu Elternzeit :-) O Elterngeld sklada sie wniosek do Elterngeldstelle ale o Elternzeit do pracodawcy. Jesli chce wziac od razu po urodzeniu to wlasnie niech zaniesie wniosek 7 tyg przed terminem porodu i mysle, ze dostanie. Wiadomo, ze jesli przenosisz ciaze to Elternzeit zaczany sie dopiero od daty urodzenia. Mozna jak najbardziej zastosowac wersje z olowkiem :-)
    Moj maz wzial na pierwsze dwa tygodnie po prostu urlop a Elternzeit wzial gdy Maxik mial 4 miesiace.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2019, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustBelieve wrote:
    Ja to tu zawsze jakiś problem na forum przytargam 🙈
    Bedzie dobrze, poradzimy :-) W koncu juz masz plany na Elternzeit, nie moze byc, ze maz nie dostanie :-)

    JustBelieve lubi tę wiadomość

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 10 września 2019, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokladnie, mowcie konkretnie o Elternzeit, vo ten partnerbonus to sie zalicza w elterngeld, a nie jako elternzeit...
    Tu to tak skonstuowanie ze to dwie rozne rzeczy nie jak w pl ze jak macierztnski to i kasa i jie do dwoch osobnych firm sie o to sklada i ze albo jedno albo drugie ma macierzynski, tylko tu wlasnie calkiem inaczej...
    A ta ksiegowa polka tez? Moze sie nie zna

    JustBelieve lubi tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • JustBelieve Autorytet
    Postów: 916 386

    Wysłany: 10 września 2019, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, czyli teraz tak mi napiszcie jak największemu głupkowi (bo na to wychodzi ze nie ogarniam 😂). Ja biorę elternzeit 12 miesięcy(rok od urodzenia dziecka) a mąż 2 miesiące kiedy chce ale musi zglosic 7 tyg wcześniej, tak?

    Mamaxa lubi tę wiadomość

    Synek 1.11.2019 ❤️
    53 cm i 3210g
‹‹ 689 690 691 692 693 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ