X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Niemiec
Odpowiedz

Staraczki z Niemiec

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2019, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Also Cierpliwa :-) postawilam cale biuro na nogi :-)

    My mamy z mezem obydwoje 4, bo podobnie zarabiamy i nigdy nie doplacalismy, zawsze mielismy zwroty. Wczesniej, pierwszy rok po slubie, rozliczenie robila nam jego kolezanka, ktora pracuje w banku, ale wtedy zwrot bardzo maly wyszedl. Potem wzielam sprawy w swoje rece i zawsze wyciagne od Finanzamtu kupe kasy :-) Choc mowia, ze na 4 i 4 to juz ciezko cos wyciagnac :-) Tylko gdy bylam na Elternzeit zmienilismy na 3 i 5 i wtedy rzeczywiscie mielismy doplate.

    Ja ogolnie uwazam, ze niemiecki system podatkowy jest chory.... moja kolezanka z pracy, ktora jest ksiegowa mowi, ze przy 3 i 5 nie powinno byc doplaty, ze tutaj raczej powinien byc zwrot, jesli jedna osoba duzo mniej od drugiej zarabia. W rozmowe wlaczyla sie druga kolezanka, ktroa miala zawsze 3 i 5 i mowi, ze nigdy nie doplacali.... Ale czy dobrze zrozumialam, ze Wy musicie oddawac do Finanzamtu nawet jesli pracowalas?

    Inaczej jest z Elternzeit. Tutaj moze byc doplata. Wynika to z tego, ze te tabelki podatkowe odnosza sie do czasow, kiedy pracowaliscie obydwoje, obydwoje odprowadzaliscie podatki. Teraz jedna osoba nie pracuje i w zwiazku z tym, nie odprowadza podatkow, dlatego tak jakby od tej drugiej osoby, ktora pracuje dodatkowo trzeba odebrac ten podatek....

    Ta moja kolezanka ze zlobka miala tez tak, ze w zeszlym roku musieli bardzo duzo doplacic. Rozlicznenie robil jej Steuerberater. Bylo to dla mnie dosyc niezrozumiale, bo oni zarabiaja o niebo mniej niz my, ona pracuje w Alterspflege a on jest Hausmeister. Ona byla na Elternzeit i musieli kupe kasy oddac. W tym roku ja robilam jej Steuererklärung i beda miec zwrot, z tym, ze ona juz pracuje.

    Przy 3 i 5 dziwi mnie, ze niby wszedzie pisze, ze jest to Steuerklasse dla malzenstw itd, i ze to niby jest lepsza klasa jesli jest duza roznica w zarobkach ale od wielu osob slyszalam, ze musza doplacac.... Dla mnie jak mowie nowosc, bo ja nigdy nie doplacalam... A teoretycznie to ja powinnam doplacac, a Wy miec zwroty....

    Kto robi Wam to Steuererklärung? To, ze teraz bedziecie miec doplate to jest pewne. Twoj maz na 3 zarabia wiecej a Ty nie zarabiasz (teoretycznie, bo Eltergeld jest steuerfrei i nie liczy sie do dochodu)

    Moze byc jeszcze tak, ze Twoj maz ma jakies dodatkowe profity w pracy, ktore wplywaja na to, ze pozniej musicie doplacac. Ale w sumie kazdy Steuerberater jesli robi Steuererklärung wie jak zrobic, zeby bylo najlepiej....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września 2019, 10:31

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2019, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksa, powodzenia u stomatologa i w piatek na USG :-) Wierze Ci, ze sie martwisz o Wasze malenstwa. Odczekaj do wizyty, zobaczysz co tam u Ciebie w srodku slychac. Mysle, ze podejmiecie z lekarka sluszna decyzje.

    Aleksa87 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2019, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksa87 wrote:

    my wlasnie tez robimy rozliczenie za ubiegly rok i u nas tez zawsze sa duze doplaty niestety. Tez mamy maz 3 a ja 5 klase podatkowa i to jest tak dziwne, niby ma byc lepiej dla malzenstw ale niedosc ze mi pracodawca tyle odciagal to jeszcze na koniec roku trzeba doplacac panstwu no denerwuje mnie to bardzo.
    Zwrot jest dla mnie zrozumialy wtedy, jesli klasy podatkowe sa zle dobrane, tzn jesli np nieslusznie ma sie 3 i 5. Wtedy trzebaby zastanowic sie nad zmiana na 4 i 4. Metoda prob i bledow....

  • JustBelieve Autorytet
    Postów: 916 386

    Wysłany: 11 września 2019, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cierpliwa Ty jesteś gorącolubna 😁 ja jestem ciepłolubna wiec takie 20 czy 24 stopnie jak mi pokazywało w samochodzie wczoraj to dla mnie fajnie 😁 ale fakt ze rano, tak do 11:00, czuć jesien w powierzyli i chłodno juz, wieczorami to samo, w weekend już się zastanawiałam nad wyciągnięciem kocy ale stwierdziłam ze jak wyciągnę to tak jakbym się poddała tej jesieni a nie chce żeby już naprawdę lato odeszło 😂
    Mnie zima przeraża, nienawidzę mrozu, śniegu.. jak ktoś mówi o jeżdżeniu na nartach, snowbordzie czy ogólnie o górach to słabnę 😅

    My się tez będziemy musieli zajac tym rozliczeniem końcem roku bo w tamtym roku się nie rozliczaliśmy wiec za dwa lata na raz będziemy musieli tym razem. Nam póki co zwroty przychodziły za każdym razem jak się rozliczalismy, ciekawe jak będzie teraz 😬

    Aleksa trzymam kciuki za usg i tak ogólnie 😉😊

    A i dzięki dziewczyny jeszcze raz za wszystkie rady wczoraj, wytłumaczyłam jeszcze raz mężowi wszystko zgodnie z tym co napisalyscie, ma rozmawiać w tym tygodniu z szefem jak się spotkają, bo nie widza się codziennie. Mam nadzieje ze nic nie poprzekreca, bo mogło tak tez być wcześniej ze albo ja albo on coś przekrecilismy i temu takie nieporozumienie wyszło. To jest tez kolejny powód czemu nie chce tu zostać na stałe, w Polsce takie rzeczy ot tak bym załatwiła i załatwiałam różne „urzędowe” a tu jakaś nieogarnięta jestem🤷🏻‍♀️

    Aleksa87 lubi tę wiadomość

    Synek 1.11.2019 ❤️
    53 cm i 3210g
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 11 września 2019, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaxa, tak u nas nawet jak ja pracowalam to byky spore doplaty, bo ponizej 900€ nigdy z doplata nie zeszlismy...
    Co najlepsze, tak dlugi jak sa wpisane tylko dane mojego meza mamy kiec zwrot, jak dochodza moje, to nagle sie okazuje, ze musimy gruba kwote doplacic...
    Pierwszy raz rozliczalismy sie za 4 lata z gory (tak odkladalismy, zawsze z glowy wylatywalo) i musielismy oddac 3500€... rozliczenie robilo nam biuro, ktore sobie policzylo kolejne 500€ za to, ze nam je zrobili, a odwalili tak od niechcenia, ze nawet nic dodatkowego nie wpisali i wszystko dla nich bylo problemem... no ale mielismy frist i nie mielismy w zasadzie czasu na wybrzydzanie... trzeba sie bylo pozegnac ze spora suma... i to akurat jak Mia sie urodzila i ja juz nie pracowalam...

    Teraz maz zmienil prace, zarabia jeszcze 1000€ brutto wiecej jak poprzednio , ja elterngeld... juz mi slabo na sama mysl...
    Ten rok rozliczal nam najpierw kolega meza, a pozniej jeszcze raz robil to (nie wysylalismy odrazu) maz kuzynki, bo nienwiwrzyl, ze mogla nam wyjsc doplata...
    No a jednak wyszla 850€
    Jeszcze teraz musimy kwartalnie przedplacac w biezacym roku no i w tym roku mielismy placic 170€ kwartalnie, a teraz nam wyslali, ze ostatnie dwie przedplaty maja juz vyc 250€ wiec sie niczego dobrego nie spodziewam :/

    Napisze wiecej szczegulow na priv


    P.S w ogole chyba wam jeszcze nie pisalam (albo juz tak🤔) ze zostalam poproszona o wykonanie tortu na urodziny mojego chrzesniaka😮

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września 2019, 11:59

    Aleksa87 lubi tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • JustBelieve Autorytet
    Postów: 916 386

    Wysłany: 11 września 2019, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa wrote:

    P.S w ogole chyba wam jeszcze nie pisalam (albo juz tak🤔) ze zostalam poproszona o wykonanie tortu na urodziny mojego chrzesniaka😮

    Widząc ostatnio tort Mii i te wcześniejsze na instagramie wcale mnie to nie dziwi 😉 piękne torty robisz 👌🏼

    Synek 1.11.2019 ❤️
    53 cm i 3210g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2019, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow Cierpliwa, super :-)

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 11 września 2019, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny!:*
    Nie ukrywam, ze na mysl o nim mega stres odczuwam, bo to wlasciwie bedzie pierwszy raz jak nie bede robila tortu dla siebie, tylko dla kogos i to jeszcze bedzie troche gosci...
    Boje sie, ze polegne i mi nie wyjdzie🙈

    A jeszcze kuzynka meza zawsze zamawiala u zony swojego kuzyna, ktora sie tym zajmuje zarobkowo, tym bardziej bylam zszokowana i bylo mi niezmiernie milo, bo powiedziala, ze moj byl duzo smaczniejszy, a tak samo ladny🙊 a ja przezywalam, ze mi krzywo wyszlo troche i byly niedociagniecia...
    Tylko teraz zachodze wglowe nad wygladem, bo smakowo to zawsze robie podobne, wiec sie nie martwie

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • JustBelieve Autorytet
    Postów: 916 386

    Wysłany: 11 września 2019, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musisz trochę inspiracji pooglądać ale jestem pewna ze coś fajnego wymyslisz😉 a co do niedociągnięć to mogę się założyć ze pewnie tylko Ty je widzisz jak tort już jest gotowy 😁 jaki smak robisz?

    Synek 1.11.2019 ❤️
    53 cm i 3210g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2019, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No patrz Cierpliwa, to ogromny komplement z jej strony 😊👍 super. Tort Mii musial być suuuper 😁
    Kiedy są te urodziny i które to?

    Ja padam normalnie dzisiaj... Miałam prasować ale chyba idę spać. Byłyśmy po przedszkolu na placu zabaw, potem na jedzonku. Do domu dotarliśmy przed 19...

    A jutro mam wyjście z pracy wieczorem... Żałuję, że się zgodziłam bo mi się strasznie nie chce. Do tego rano mam jeszcze rozmowę w przedszkolu...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września 2019, 20:50

  • Ewelina_90 Autorytet
    Postów: 1502 430

    Wysłany: 11 września 2019, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My na klasie 1 i 1 mieliśmy spore zwroty nawet po 800 € na 4 i 4 już mniej bo po 70 € A teraz mamy 3 i 5 i już się boję bo kolega męża ma identyko zarobki, klasę i jego żona też eg bierze i dostali 1000 € do dopłaty, booje się następnego roku i naszej dopłaty :(
    Mamaxa a to różnica w tym kto rozlicza? Jeden może rozliczyc tak, że dopłata będzie a drugi, że nie? Myślałam, że są przepisy i każdy się do nich stosuje

    Cierpliwa nie dziwie się, tort wyglądał (w środku też) tak, że omalo bym smartfona ugryzła 🤣🤣🤣

    Starania od 2015
    ♡A <3 2019 (ivf)
    2020 start kolejnej procedury ivf - dzień przed wizytą poz. wynik testu (ciąża naturalna) 😮❤️

    atdci09kusoye8ux.png

    3i49df9h3dp9sviw.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 12 września 2019, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustBelieve:* ja juz jakies tam pomysly mam, no ale pomysl jedno, a wykonanie drugie🙊 no ale moze ktorys z pomyslow wyjdzie...
    No nikt nic nie mowil, moze widzieli dociagniecia, moze nie😂 no ja napewno :P
    Smaki jeszcze nie wiem🤔 u Mii byla jedna warstwa mascarpone ze smietana i cale borowki, druga smietanowo malinowa i obtylkowane pod mase ganache z bialej czekolady...
    Teraz z ganache bede chciala isc w strone czekolady mlecznej/gorzkiej, sredek myske, ze jedna warstwa bedzie tez mascatpone+smietana+borowki, a drugi nie wiem jeszcze jaki zrobie🤔


    Mamaxa, no bardzo wyrozniona sie poczulam...
    Urodziny sa w przyszlym tygodniu, 2 latka konczy


    Ewelina, przepisy, przepisami, ale jedni jeszcze pododaja co sie da z jakis dodatkowych kosztow itp no nie znam sie Mamaxa napewno najlepiej wytlumaczy, no ale wlasnie jedno odpisuja od podatku co sie da, a inny (jak nam ta firma) zrobi zwykle rozliczenie i niczego odpisze wiecej...

    To u nas jest tak samo, ja w zeszlym roku mialam przez pol roku normalnie pensje, od ktorej mi kase odciagali na podatki, a dopiero pozniej 14tyg mutterschaftsgeld i 2,5 miesiaca elterngeld, a tez zwracalismy 850€ za tamten rok :/


    My jeszcze chwila i zbieramy sie niedlugo na spacer z psem i jedziemy na basen

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2019, 08:18

    Ewelina_90 lubi tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • JustBelieve Autorytet
    Postów: 916 386

    Wysłany: 12 września 2019, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cierpliwa dzięki, obslinilam telefon z rana 🙊 napewno tort będzie super wyglądał i z opisu widzę ze smakował tez 😁 wrzuć zdjęcie jak zrobisz już 😉

    Ewelina jest różnica kto rozlicza bo jeden rozliczy cię na „odwal się” a drugi się przyłoży i podlicza różne koszty itp które miało się w ciagu roku i zawsze jeszcze coś wynajdzie dodatkowego. Nas w pierwszym roku rozliczała taka księgowa ze dostaliśmy zwrotu 90€, a dwa lata później jak rozliczaliśmy się właśnie z dwóch lat naraz dostaliśmy prawie 1600€ z powrotem. Chociaż tez nie do końca byliśmy „zadowoleni” z tej księgowej bo słyszeliśmy ze wszystkie koszty ivf można dołączyć do rozliczenia a ta księgowa powiedziała ze nie da się tego zrobić, po czym jak już byliśmy rozliczeni dwie pary znajomych powiedziały nam ze ich księgowe normalnie te koszty zaliczyły i dostali zwroty wiec już sama nie wiem jak to jest.

    Ewelina_90 lubi tę wiadomość

    Synek 1.11.2019 ❤️
    53 cm i 3210g
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 12 września 2019, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustBelieve, napewno wrzuce ;)

    Condo kosztow ivf, to z tego co sie orientuje mozna odliczyc to, czego nie zwraca kk, czyli jak moja np za ivf pokrywala mi 100% to nie bylo czegonodliczac bo dostalam z kk zwrot wszystkich kosztow, ale jakby mi no zwracali tylko 25% dodatkowo do tych ustawowych 5% albo jakby nic nie dodawali, czy np 300€ to wtesy normalnie...
    Przynajmniej tak nam ta babka w biurze mowila...

    Ale ty np za tego proga na prywatnej recepcie musialac placic, to np to chyba mogli ci normalnie odliczyc

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • JustBelieve Autorytet
    Postów: 916 386

    Wysłany: 12 września 2019, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ja np miałam faktury z kliniki na 800€, potem jeszcze jakaś na chyba 150€ i tak dwa razy bo dwie proby mieliśmy, już nie mówiąc o tym ze za leki tez pamietam przy pierwszej wizycie w aptece wyszło 900€ już tych kosztów tylko dla nas bo 50% pokrywało AOK a potem jeszcze kilka razy w aptece byłam.. i ona nam tego nie odliczyła, powiedziała ze można odliczyć jeśli koszty wyniosą ponad 3000€ w ciagu roku czy coś, a my mieliśmy cześć kosztów w jednym roku a cześć w drugim bo robiliśmy jakoś na przełomie roku. Zła byłam ze nie odliczyła ale myśle sobie ze skoro tym się zajmuje na codzień to wie, a jednak zaraz potem okazało się ze nie wie🙄
    Tak ze naprawdę dużo zależy od tego kto rozlicza 😬

    Synek 1.11.2019 ❤️
    53 cm i 3210g
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 12 września 2019, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to tez mozliwe, bo sa progi kwotowe na danego malzonka, jakie musi miec kwoty leczenia, seby dalo sie odliczyc...
    U mojego meza to tez wychodzila suma kolo 1000€ zeby mogl sie rozliczyc, u mnie chyba kolo 200€...

    No u nas faktury z kliniki i za leki za moje 50% wyszly na 1800€ i wszystko w jednym roku, ale nam wlasnie te 1800€ zwrocila kk jako drugie dodatkowe 50% ktore do ivf dokladali...
    No a lekow na prv receptach zadnych nie mialam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2019, 09:09

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • JustBelieve Autorytet
    Postów: 916 386

    Wysłany: 12 września 2019, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam w pierwszym roku wyszło napewno koło 2000€, w drugim już nie pamietam, ale już trudno, nie rozliczyła to nie rozliczyła, zreszta ja byłam zdania ze jeśli ma to przynieść skutek i będziemy w końcu rodzicami to możemy sami nawet całość zapłacić 😅🙈 chciałam tylko na tym przykładzie pokazać jak ważne jest kto rozlicza 😬 teraz będziemy się musieli rozliczyć i będziemy szukać kogoś nowego do tego bo do tamtych dwóch wcześniejszych napewno nie wrócę 😅

    Moje dziecko dziś tak świrowało w brzuch przed chwila ze jak mi pouciskal gdzieś na żołądek tak w momencie mnie rozbolał, oblał pot i aż mi słabo i nie mogę się ruszyć z kanapy🙈 mały akrobata, ewentualnie karate kid 🙊

    Synek 1.11.2019 ❤️
    53 cm i 3210g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2019, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina, jest tak jak dziewczyny pisza. Oczywiscie, ze Steuerberater zrobi dobrze, bo sie na tym zna, bledu nie zrobi. Ale np jak ja sie sama rozliczam to sie bardziej zaglebiam w temat i szukam i kombinuje. Taki Steuerberater zazwyczaj juz nie bedzie glebiej grzebal. Ale napewno zrobi dobrze. Dlatego pytalam, bo jesli robil Steuerberater, to raczej ok.
    Ja az tak super sie na tym nie znam.... Robilam kurs podstaw prawa podatkowego i tam dowiedzialam sie kulku rzeczy i jak sie rozliczac i od wtedy wzielam sie za to sama. Ale rozliczam tylko gdy ktos pracuje na etacie. Jesli ktos jest Selbständig to juz nie tykam... Jeszcze nie robilam nigdy, musialabym sprobowac :-)

    Co do kosztow za leczenie, to wiecie, ze tutaj jest tak, ze jesli ponosi sie duze koszty leczenia, to KK te koszty zwraca? Ale to musza byc juz duze koszty i chodzi o ich stosunek do dochodow... Juz nie pamietam jak to bylo ale gdy jeszcze studiowalam to mialam wypadek i musialam byc dwa razy operowana na kolano. Potem Reha, jedna, druga, Krankengymnastik i mnostwo lekarstw. I potem okazalo sie, ze wszystkie te rachunki wyslalam do KK i oni mi wszysciutko zwrocili, kazde € za recepte, za doplaty za Reha itd. Ale wydaje mi sie, ze KK sama skierowuje pismo gdy dochodzi do takich sytuacji i o tym informuje.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2019, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no i bylam w przedszkolu na rozmowie na zakonczenie okresu adaptacyjnego. No w piorka obroslam bo pani moje dziecko tylko chwalila :-) mnie tez sie pochwala dostala, bo powiedziala, ze widac, ze duzo sie nim zajmuje, ze intelektualnie jest duzo dalej i ze jest super wesolym, usmiechnietym chlopczykiem i ze nie maja z nim problemow. Jest jeszcze jeden nowy chlopczyk w grupie w jego wieku i tutaj troszke sa zgrzyty. Ona mowi, ze moj nie lubi byc przytulany, tamten natomiast tylko chcialby go sciskac i calowac i wtedy jest lekki problem. Mowi, ze to taka ciekawa konstelacja bo niby sie lubia ale nie umieja jeszcze tej przyjazni jakos zawiazac. Ciekawa jestem, jak to sie dalej potoczy :-) A powiem Wam, ze balam sie tej rozmowy bardzo, bo w zlobku bylo zawsze jednak inaczej. Tam mielismy ogromne problemy i morze lez wylalam....

  • JustBelieve Autorytet
    Postów: 916 386

    Wysłany: 12 września 2019, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaxa to miło napewno usłyszeć takie słowa pochwały 😊
    Ja Wam powiem ze jak usłyszałam ze będziemy mieć chłopca tak pierwsze co to myślałam o tym czy uda mi sie go dobrze wychować 🙈😅 wiecie, tak żeby miał szacunek do innych ludzi, zwłaszcza do płci przeciwnej i żeby był dobrym chłopakiem, ale nie taka ciamajda 😂 wiem ze to głupie ale wiadomo jacy są chłopcy😅

    Mamaxa lubi tę wiadomość

    Synek 1.11.2019 ❤️
    53 cm i 3210g
‹‹ 691 692 693 694 695 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ