X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Niemiec
Odpowiedz

Staraczki z Niemiec

Oceń ten wątek:
  • Mavi Autorytet
    Postów: 727 381

    Wysłany: 29 września 2020, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cierpliwa możemy już kciuki puścić? 🤯

  • Ewelina_90 Autorytet
    Postów: 1502 430

    Wysłany: 29 września 2020, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie puszczajcie kciuków absolutnie 😁 trzymamy wszystkie za wzyztskie aż do testowania dopóki, aż będą II piękne grube i wyraźne ❤️

    Mam pytanko do was dziewczyny, a szczególnie do JustBelieve bo my podobnie idziemy.. w sensie z procedura jedna i druga.
    Czy płaciłyscie za Spermiogram teraz przy 2 procedurze?
    Nam zbadano krew, teraz Spermiogram i ma przyjść rachunek na 50 € 🤷‍♀️
    Cioci Cierpliwej pytałam, mówi, że nie płaciła absolutnie nic.
    Dzwoniłam do swojego kwz i AOK zapytać dlaczego teraz się płaci (skoro nawet jeszcze Behandlungsplanu nie mamy) to każda z nich mówi, że to tak jest...
    Poprzedni raz w 2018 byliśmy w kwz pierwszy raz, wszystkie badania w tym nasienia były robione poraz pierwszy, poznawali "nasza historie" a, że teraz po prostu to jest jakby odświeżenie wyników (żeby sprawdzić co się w nich zmieniło) to trzeba samemu zapłacić 50 € 🤔
    W kwz i AOK powieziano mi, że to teraz "Private Leistung" Eeee??
    Nie bardzo rozumiem. 🤔

    Ygiywi lubi tę wiadomość

    Starania od 2015
    ♡A <3 2019 (ivf)
    2020 start kolejnej procedury ivf - dzień przed wizytą poz. wynik testu (ciąża naturalna) 😮❤️

    atdci09kusoye8ux.png

    3i49df9h3dp9sviw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2020, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina ja wprawdzie nie podchodzę do drugiej procedury ale u nas było tak, że pierwszy spermiogram, ten podstawowy pokrywała kk. Wyniki wyszły kiepskie więc wtedy robiliśmy drugi spermiogram ze Swim up już pod icsi I za ten właśnie płaciliśmy koło 50 € ale właśnie tylko dlatego że on był już pod to icsi badany aby wiedzieć jak się plemniki po przeróbce będą zachowywać. Może wy mieliście też to rozszerzone badanie pod icsi czy coś temu podobne...

  • Mavi Autorytet
    Postów: 727 381

    Wysłany: 29 września 2020, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina_90 wrote:
    Dziewczyny nie puszczajcie kciuków absolutnie 😁 trzymamy wszystkie za wzyztskie aż do testowania dopóki, aż będą II piękne grube i wyraźne ❤️

    Mam pytanko do was dziewczyny, a szczególnie do JustBelieve bo my podobnie idziemy.. w sensie z procedura jedna i druga.
    Czy płaciłyscie za Spermiogram teraz przy 2 procedurze?
    Nam zbadano krew, teraz Spermiogram i ma przyjść rachunek na 50 € 🤷‍♀️
    Cioci Cierpliwej pytałam, mówi, że nie płaciła absolutnie nic.
    Dzwoniłam do swojego kwz i AOK zapytać dlaczego teraz się płaci (skoro nawet jeszcze Behandlungsplanu nie mamy) to każda z nich mówi, że to tak jest...
    Poprzedni raz w 2018 byliśmy w kwz pierwszy raz, wszystkie badania w tym nasienia były robione poraz pierwszy, poznawali "nasza historie" a, że teraz po prostu to jest jakby odświeżenie wyników (żeby sprawdzić co się w nich zmieniło) to trzeba samemu zapłacić 50 € 🤔
    W kwz i AOK powieziano mi, że to teraz "Private Leistung" Eeee??
    Nie bardzo rozumiem. 🤔

    My w klinice wylądowaliśmy pod koniec zeszłego roku i mąż zdążył zrobić dwa spermiogrammy i nic nie płaciliśmy. Potem przez koronę był odwołany, a w maju 2020 zrobił ostatni i tez nic nie płaciliśmy 🤔. Nie mieliśmy żadnego Behandlungsplanu, bo chcieliśmy dać sobie jeszcze czas na poprawę plemników i naturalne starania. Jesteśmy obydwoje w Aok Nordost.

  • JustBelieve Autorytet
    Postów: 916 386

    Wysłany: 29 września 2020, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina ja teraz tez nie podchodzę do procedury, my wrócimy do kliniki jak dostanę okres ale po mrozaka, wiec nie potrzebny nam będzie spermiogram. Tak ze niestety nie pomoge 😔
    My ostatni spermiogram tez jakoś w 2018 robiliśmy. Może Ygiywi będzie wiedzieć?

    Cierpliwa jak się czujesz?

    Synek 1.11.2019 ❤️
    53 cm i 3210g
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 29 września 2020, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, kciuki jeszcze dlugo prosze trzymac :P


    My juz z kurczaczkiem w domu... piekny jest, dojtor mega zachwalal❤ podobno wysoko rozwiniety... teraz tylko pytanie, zostanie, czy nie zostanie...
    Takze odebralam po drodze Mie z przedszkola l, dzis pieklu ciastka i padla mi jak niezywa, takze dziecko spi (bedzie cudowny wieczor i bardzo dlugi🤦‍♀️) a ja z kurczaczkiem odpoczywamy...
    Teoretycznie, jestem w ciazy... pytanie, czy w niej pozostane ;)

    Ygiywi, Mamaxa lubią tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 29 września 2020, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina, ja tak jak juz pisalam, nic nie placilam, a mielismy tego 25.08 ostatni spermiogramm i tez pod icsi juz, bo bylo wiadomo, ze bedziemy do kolejnego podchodzic... no a wczesniej hak z Mia, to bylo kilka, bo i na poczatku i pfzed iui i przed icsi i tez nigdy nie placilismy🤔

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Ygiywi Autorytet
    Postów: 383 144

    Wysłany: 29 września 2020, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa super! Odpoczywaj ile sie da teraz trzymam kciuki żeby piękny pozytyw był. Kiedy testujesz?
    Mi przyszła wiadomość z kliniki ze niestety te 2 co zostały nie nadawały sie do mrożenia 😢 nie wiem czemu 😢
    Ewelina my robiliśmy w styczniu spermiogram i był bardzo dobry i teraz już nie powtarzalismy. W styczniu nie zapłaciliśmy nic. Teraz mamy wyniki z tego co mąż oddawał podczas mojej punkcji i nie mamy żadnego rachunku

    qb3ci09kvqvj6ig7.png
    Starania od 2016
    08.2018 laparoskopia polip endometrioza PCOS niedoczynność tarczycy cukrzyca typ 2
    06.01.2020 startujemy z ivf
    17.02.2020 naturalna ciąża pozamaciczna 😢 6t3d
    24.03.2020metotrexat laparoskopia
    17.08.2020 startujemy z ivf w nowej klinice
    22.09 - Punkcja
    27.09 - Transfer🐣🐣
    03.10 - Testujemy-beta22.9
    06.10 - Testujemy-beta73.6
    15.10 - Usg 👍 beta 2219.0
    27.10 ❤ beta 23541.0 😍
  • JustBelieve Autorytet
    Postów: 916 386

    Wysłany: 29 września 2020, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Cierpliwa! Trzymamy mocno kciuki żeby został z Wami ❤️ A powiedz mi, jednego wzięłaś? zamroziliscie coś? Bo nie wiem czy mi umknęło czy nie pisałaś.

    Synek 1.11.2019 ❤️
    53 cm i 3210g
  • Ewelina_90 Autorytet
    Postów: 1502 430

    Wysłany: 29 września 2020, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No więc może u nas coś podobnego jak u Mamaxa, kto ich wie 🤷‍♀️🤦‍♀️ dopytam jeszcze najwyżej lekarki na Video.
    Bo mamy teraz kolejna wizytę 16.10 właśnie Video.
    Pytała pani w recepcji czy chce sama osobiście bez męża, czy oboje Video.
    Wzięłam te rozmowę Video, ale ciągle się zastanawiam czy dobrze zrobiłam.
    Mogłam iść niech mnie normalnie zbada przy okazji, ale w sumie niech jest może to Video, zobaczymy co postanowi pani Dr. Co dalej i wtedy może mnie na usg zawoła czy coś :/

    Starania od 2015
    ♡A <3 2019 (ivf)
    2020 start kolejnej procedury ivf - dzień przed wizytą poz. wynik testu (ciąża naturalna) 😮❤️

    atdci09kusoye8ux.png

    3i49df9h3dp9sviw.png
  • Anetolek Autorytet
    Postów: 540 386

    Wysłany: 29 września 2020, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaaa, ale dużo się tu ostatnio dzieje!!!
    Dziewczyny wpadam co jakiś czas i podczytuję, trzymam za wszystkie mocno kciuki (teraz to za Ygiywi i Cccierpliwą najmocniej).

    My jakoś żyjemy, łatwo nie jest, ale staram się utrzymać psychikę w jako takim stanie, żeby nie oszaleć 😉

    Ygiywi, Ewelina_90 lubią tę wiadomość

    Boże, daj mi te łaskę
    Bym przyjęła to, czego nie mogę zmienić,
    Daj odwagę, bym zmieniła to, co zmienić mogę,
    I mądrość, bym odróżniła jedno od drugiego.
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 29 września 2020, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny:*

    Ygi, beta 14dpt ;)


    JustBelieve, nie mamy mrozakow ;) w razie czego startujemy od nowa... tym bardziej mam nadzieje, ze uda sie jak z Mia!


    Anetolek:*
    Jak chlopcy? Pewnie juz kawalerzy konkretni😁

    Ygiywi, JustBelieve lubią tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2020, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cierpliwa uwielbiam zdanie, że jesteś w ciąży!!! Podoba mi się 😍 będzie na pewno dobrze.

    Powiedz mi jak to że nie macie mrozakow? Po prostu nie chcieliście mrozić i zostały od razu zutylizowane? Bo dla mnie właśnie to taki Punkt nad którym dumam, że chciałabym właśnie brać jeden zarodek i co z resztą zrobić...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2020, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ygiywi potwornie mi przykro, że pozostałe zarodki nie przeżyły!!! Tym bardziej trzymam kciuki za te dwa w Twoim brzchu!!!! Musi być dobrze!! Nie martw się teraz tym dlaczego tak się stało tylko skupiaj się na tym, że jesteś w ciąży (jak to Cierpliwa napisała)!

    Ygiywi lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2020, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina, no ja osobiście poszłabym na wizytę do kliniki, ale to ja. Bo ja lubię pogadać z lekarzem oko w oko. Jeśli Ty się dobrze podczas telewizyty czujesz to uważam że też spoko. Ja ogólnie nie lubię telefonować i wolę gadać osobiście. To samo tyczy się videokonferencji.

    Zreszta analogocznie nie lubię Sprachnachrichten. To ja już wolę klepac na klawiaturze i wysłać wiadomość tekstową niż głosowa... 😎😅🤔

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 30 września 2020, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaxa wrote:
    Cierpliwa uwielbiam zdanie, że jesteś w ciąży!!! Podoba mi się 😍 będzie na pewno dobrze.

    Powiedz mi jak to że nie macie mrozakow? Po prostu nie chcieliście mrozić i zostały od razu zutylizowane? Bo dla mnie właśnie to taki Punkt nad którym dumam, że chciałabym właśnie brać jeden zarodek i co z resztą zrobić...
    No jakby nie bylo, dzis mam 5 dniowego dzidziusia w brzuchu... pytanie, czy sie wczepi, czy odczepi🙊 wiec teoretycznie wczoraj jak wyladowal, no to tak jakbym wlasnie byla w ciazy, bo jednak ta mala istotka, nawet jak na tak wczesnym etapie to bylaby/bedzie malym czlowiekiem...

    Mrozakow nie ma, bo tak zdecydowalismy...
    Bardzo dlugo sie wahalismy, co chwile zmienialismy zdanie, to nie byla latwa decyzja do podjecia, ale oszaciwalismy liste zyskow i strat i podjelismy ryzyko nie mrozenia zarodkow tym razem...
    Raz, ze bylo ich malo, wiec nie jakas szalowa strata... dwa zamroziliby w pierwszej dobie po zaplodnieniu, dwa zostawiliby do dalszego rozwoju, zakladajac, ze jeden by odpadl i jeden bym zabrala, zostalyby tylko dwa... kolejna sprawa jest taka, ze wiecej jak jeszcze jedno dziecko jest na nie... zdecydowanie chcemy miec jeszcze tylko jedno (z tego tez powodu nie robilismy transferu dwoch jak ostatnio), no i tu balam sie, ze jesli udsloby sie za pierwszym razem jak z Mia (wiem, ze to myslenie na wyrost i moze jeszcze przede mna wiele, wiele transferow nim by sie udalo, no ale jesli), to bedziemy biedniejsi o 600€ a zarodki i tak pojda do utylizacji... wiem, ze to tylko pieniadze, no ale na chlodno przeliczajac, bylaby juz fajna wyprawka brakujacych rzeczy, a jesli by sie udalo, to tak jakbysmy ta kase wrzucili do kosza...
    Jak staralismy sie o Mie, to myslalam zuoelnie inaczej, teraz juz mam jedno dziecko i chcielibysmy drugie, ale nie np kosztem tego pierwszego...
    No i tez inna sprawa, jakbym nie miala refundacji, ale w razie niepowodzenia mam jeszcze dwie "darmowe" proby, wiec procz troche wiekszego obciazenia organizmu, nie trace na tym nic... bo podczas drugiej lub ostatecznie trzeciej moge zamrozic zarodki, jesli sie okaze, ze tym razem nie bedzie tak latwo...
    Dlatego postanowilismy, ze tym razem ryzyk fizyk, najwyzej kiedys bedziemy tego zalowac, ale poki co mamy nadzieje, ze to dobra decyzja i nie bedzie potrzebna kolejna decyzja... chyba ze byloby sporo zarodkow, wtedy przemyslelibysmy to jeszcze raz, ale w takim wypadku postanowilismy, ze raz kozie smierc...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 30 września 2020, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaxa wrote:
    Ewelina, no ja osobiście poszłabym na wizytę do kliniki, ale to ja. Bo ja lubię pogadać z lekarzem oko w oko. Jeśli Ty się dobrze podczas telewizyty czujesz to uważam że też spoko. Ja ogólnie nie lubię telefonować i wolę gadać osobiście. To samo tyczy się videokonferencji.

    Zreszta analogocznie nie lubię Sprachnachrichten. To ja już wolę klepac na klawiaturze i wysłać wiadomość tekstową niż głosowa... 😎😅🤔
    Ja tak samo! Zdecydowanie wolalabym wizyte oko w oko nawet jak bez meza, niz video... tym bardziej, ze co mi chlop pomoze :P i tak przeciez pewnych kwestii nie bede z nim przegadywac przed lekarzem w gabinecie, tylko w domu na spokojnie, wiec rownie dobrze moge mu przekazac o czym byla rozmowa, jakie propozycje itp...
    Tym bardziej, ze jednak procz oddania nasienia i wiadomo emocji i ostatecznych decyzji, to ivf raczej dotyczy w najwiekszym stopniu kobiety pod wzgkedem leczenia...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Mavi Autorytet
    Postów: 727 381

    Wysłany: 30 września 2020, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cierpliwa kciuki, żeby kurczak się porządnie wczepil 🐣.

    Czy któraś z was ma wadę wzroku i badała siatkówkę przed porodem? W którym tc najlepiej ja badać? Wiem ze sama duża wada nie jest kwalifikacja do cc, ale „coś z siatkowka” (nie znam się 😂) już tak. Pytałam mojego gin, ale powiedział żeby czekać aż do wizyty w szpitalu jak będę się zapisywać na poród i oni zdecydują. Wolałabym to jednak załatwić wcześniej, a nie potem latać jeszcze po okulistach z wielkim bebzonem 🤔.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2020, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz problemy z siatkówka Mavi?

    Ja jestem krótkowzroczna ale nawet się tym tematem nie interesowałam i rodziłam sn.

  • Mavi Autorytet
    Postów: 727 381

    Wysłany: 30 września 2020, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaxa wrote:
    Masz problemy z siatkówka Mavi?

    Ja jestem krótkowzroczna ale nawet się tym tematem nie interesowałam i rodziłam sn.

    Nie mam pojęcia czy mam, dlatego chciałam zbadać. Koleżanka rodziła niedawno (tez krótkowzroczna) i ginekolog sam ja wysłał na badanie siatkówki, bo jej zagroził ze podczas parcia za wysokie ciśnienie w siatkówce może być i może stać się tragedia z jej wzrokiem 😱. Chyba zrobię po prostu termin u okulisty i zapytam. Jak przebada to super, jak nie to będę się martwić po terminie 🤔

‹‹ 814 815 816 817 818 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ