X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Niemiec
Odpowiedz

Staraczki z Niemiec

Oceń ten wątek:
  • Ewelina_90 Autorytet
    Postów: 1502 430

    Wysłany: 5 maja 2021, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia trzymam kciuki, żeby jednak mimo tej wszechobecnej corony załatwianie poszło w miarę szybko ✊🍀

    A jeszcze miałam pisać co do odpieluchowania.

    Cierpliwa to jest właśnie super, że wam poszło tak naturalnie bez spiny, że śmiechem, że młoda ma frajdę z tego.
    Najlepsze z pokazywaniem gaci psowi 😅❤️🐶
    "Patrz Lorcia dziś mamy Binga, nie wolno go za siusiać 🤣"
    Hebe dobre 😁
    Naprawdę elegancko wam to wyszło, taka przyjemna kolej rzeczy, zamiast stresu, siku wszędzie gdzie się da a przede wszystkim fundowania dziecku złych emocji, a co gorsza właśnie później np problemów zdrowotynych, zatwardzen itd..
    Sąsiadki mała robiła na nockik w tamtym roku przed przedszkolem..
    Jakoś od października zaczynała przedszkole (w maju skończyła 3 lata) więc miała jakieś 3.5 roku i wtedy dopiero zaczęła siusiu na kibelek..
    Kupki nie chciała wcale, dopiero sie nauczyła w przedszkolu właśnie. I to jak szybko? Bardzo. Jakoś po 2 tygodniach od zaczęcia.
    Też fajnie bez stresu.
    Pamiętam jak przy mnie sąsiadka pytała ją "a kiedy kubke na kibelek bedzisz robić?? Ona na to w przedszkolu. A dlaczego nie w domu?
    Bo jestem już duża, ale jeszcze malutka 😅"
    Także jak zaczęła przedszkole to już była tylko duża i po 2 tygodniach kupka lądowała w kibelku 😋

    Mamaxa nie dziwię się, że Maksia wysłałaś do przedszkola z torba turystyczna zapasowych ubrań, kiedy bez pampersa chciał iść..😆
    To samo bym zrobiła..
    Mama zawsze chce, żeby dziecko było jak najlepiej zaopiekowane, a to jednak jak będzie siusiał w gacie co 20 min to dla tych pań jakąś niedogodność 🤷‍♀️

    Starania od 2015
    ♡A <3 2019 (ivf)
    2020 start kolejnej procedury ivf - dzień przed wizytą poz. wynik testu (ciąża naturalna) 😮❤️

    atdci09kusoye8ux.png

    3i49df9h3dp9sviw.png
  • Jusia88 Autorytet
    Postów: 3053 3561

    Wysłany: 5 maja 2021, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina_90 wrote:
    Jusia ja miałam to samo z językiem, ten strach, ta bariera.
    Zresztą do dziś mam w sytuacjach innych niż codzienność..
    A do tego mam paraliżujący a nie motywujący stres i później jak wyjdę z danego miejsca to dopiero sobie mówię 🤦🏻‍♀️ łosiu to miałaś tak albo tak mówić, a nie tak.. 😐😅
    Egal. Powiem Ci oni co potrzebują to zrozumieją, każda z nas idzie tam po to samo, nie jesteś pierwsza nie ostatnia, która coś źle gramatycznie powie..
    Jak będą potrzebować to do pytają także, no stres! 😘

    Cierpliwa 🤣🤣🤣🤣 padlam.
    Dobre. Bardzo dobre.
    Jak teściowa coś powie to powiem jej to samo.
    Na randkę z pampersem nie pójdzie 🤣

    Mamaxa w sumie masz rację, koleżanka też.
    Pracowałaś i dałaś radę młodego ogarnąć i chałupę to teraz też dasz, z tym jednak, że coraz bliżej porodu będziemy coraz bardziej zmęczone itd, ale co zrobić.
    .. Jak nie my to kto 😁😆🥰


    No ja mam tak samo wychodzę i analizuje co mówiłam i łapie się za głowę 🤦🏼‍♀️🙈 mam nadzieje ze strach ma wielkie oczy i nie będzie tak źle jak sobie wyobrażam , moj mąż się śmieje że zamiast się stresować punkcją i procedura to ja się stresuje że źle coś powiem 😅

    Starania od 2019 🚼
    👱🏼‍♀️33👱🏻‍♂️34
    ▪️Luty 2020 CP 7 tc 💔
    ( operacja jajowód zachowany )
    ▪️Maj 2021 klinika w De
    Endometrioza
    Zrost lewego jajnika z macicą
    Lewy jajowód niedrożny
    ▪️Sierpień 2021 IVF
    Protokół długi
    19.08 punkcja 10:15 🧫🔬💉
    Pobrano 9 komórek, zapłodniło się 6
    24.08 Transfer 🐣 14:05 🍀
    Mamy jeszcze ❄️❄️ blastki
    Beta 6 dpt 31,6 Prog 11,6
    Beta 9 dpt 128,0 Prog 29,40
    Beta 14 dpt 800,0 Prog 51,5
    13.09 Pierwsze USG 😍🤞🏻
    20.09 Mamy ❤️
    12.10 Wizyta 👩🏼‍⚕️ CRL 3cm 😍
    03.11 Prenatalne 12+6 CRL 6,49 cm chłopczyka 💙
    04.01.22 połówkowe 21+5 457 g 💙
    17.02 badanie III trymestru 28+0 1260g i 37 cm milosci 💙

    Marcel 23.04.2022 16:51
    Nagłe cc z powodu gestozy 37tc+2d
    2930g szczęścia i 50cm miłości 🥰

    202204235378.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2021, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusia, Ewelina dobrze pisze, dasz radę napewno! A lekarze dobrze wiedzą po co przyszłaś. Jak coś to dopytuj to napewno tak wytłumaczą abyś wszystko dobrze zrozumiała. Już masz za sobą długa drogę, terminologia nie jest Ci obca a to raczej tylko o to chodzi!
    Przypomnij kiedy dokładnie masz wizyte bo coś mi świta, że już bardzi niebawem.

    Jusia88 lubi tę wiadomość

  • Jusia88 Autorytet
    Postów: 3053 3561

    Wysłany: 5 maja 2021, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaxa wrote:
    Jusia, Ewelina dobrze pisze, dasz radę napewno! A lekarze dobrze wiedzą po co przyszłaś. Jak coś to dopytuj to napewno tak wytłumaczą abyś wszystko dobrze zrozumiała. Już masz za sobą długa drogę, terminologia nie jest Ci obca a to raczej tylko o to chodzi!
    Przypomnij kiedy dokładnie masz wizyte bo coś mi świta, że już bardzi niebawem.

    W ostatniej kwz miałam pare wizyt i dałam radę wiec może macie racje podołam 💪🏻 Większość terminologii mam opanowanej tych do ivf raczej tez 🙈 termin mamy 11 maja, lada moment 😬 na pierwsza wizytę idziemy razem także co dwie głowy to nie jedna, odrazu chcemy powiedzieć że jesteśmy gotowi na ivf , bo może tak być że zaproponują laparo czego wolałabym uniknąć i podejść odrazu do procedury po załatwieniu formalności a z reszta zobaczymy jaki maja na mnie plan 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2021, 15:20

    Starania od 2019 🚼
    👱🏼‍♀️33👱🏻‍♂️34
    ▪️Luty 2020 CP 7 tc 💔
    ( operacja jajowód zachowany )
    ▪️Maj 2021 klinika w De
    Endometrioza
    Zrost lewego jajnika z macicą
    Lewy jajowód niedrożny
    ▪️Sierpień 2021 IVF
    Protokół długi
    19.08 punkcja 10:15 🧫🔬💉
    Pobrano 9 komórek, zapłodniło się 6
    24.08 Transfer 🐣 14:05 🍀
    Mamy jeszcze ❄️❄️ blastki
    Beta 6 dpt 31,6 Prog 11,6
    Beta 9 dpt 128,0 Prog 29,40
    Beta 14 dpt 800,0 Prog 51,5
    13.09 Pierwsze USG 😍🤞🏻
    20.09 Mamy ❤️
    12.10 Wizyta 👩🏼‍⚕️ CRL 3cm 😍
    03.11 Prenatalne 12+6 CRL 6,49 cm chłopczyka 💙
    04.01.22 połówkowe 21+5 457 g 💙
    17.02 badanie III trymestru 28+0 1260g i 37 cm milosci 💙

    Marcel 23.04.2022 16:51
    Nagłe cc z powodu gestozy 37tc+2d
    2930g szczęścia i 50cm miłości 🥰

    202204235378.png
  • Klaudia 1616 Przyjaciółka
    Postów: 109 43

    Wysłany: 5 maja 2021, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie dziewczyny najważniejsze ze do przodu 💪od stycznia czekalismy na zmianę kasy wiec poczekamy jeszcze te 3-4 tyg 😂Dziewczyny macie jakie rady dotyczące przygotowań do in vitro ( nie ukrywam ze się stresuje )

    Jusia88 lubi tę wiadomość

  • Jusia88 Autorytet
    Postów: 3053 3561

    Wysłany: 6 maja 2021, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia 1616 wrote:
    Dokładnie dziewczyny najważniejsze ze do przodu 💪od stycznia czekalismy na zmianę kasy wiec poczekamy jeszcze te 3-4 tyg 😂Dziewczyny macie jakie rady dotyczące przygotowań do in vitro ( nie ukrywam ze się stresuje )

    Też chętnie poczytam rady, możliwe ze będziemy miały procedurę w podobnym czasie :) mnie chyba najbardziej będzie przerażać punkcja 😅
    długo dość czekasz na zmianę kasy, u mnie jak napisali 3 miesiące tak już miesiąc przed dostałam nowa kartę , tylko męża ze starej kasy nie chcą puścić i dopiero będzie w nowej od września 😒

    Starania od 2019 🚼
    👱🏼‍♀️33👱🏻‍♂️34
    ▪️Luty 2020 CP 7 tc 💔
    ( operacja jajowód zachowany )
    ▪️Maj 2021 klinika w De
    Endometrioza
    Zrost lewego jajnika z macicą
    Lewy jajowód niedrożny
    ▪️Sierpień 2021 IVF
    Protokół długi
    19.08 punkcja 10:15 🧫🔬💉
    Pobrano 9 komórek, zapłodniło się 6
    24.08 Transfer 🐣 14:05 🍀
    Mamy jeszcze ❄️❄️ blastki
    Beta 6 dpt 31,6 Prog 11,6
    Beta 9 dpt 128,0 Prog 29,40
    Beta 14 dpt 800,0 Prog 51,5
    13.09 Pierwsze USG 😍🤞🏻
    20.09 Mamy ❤️
    12.10 Wizyta 👩🏼‍⚕️ CRL 3cm 😍
    03.11 Prenatalne 12+6 CRL 6,49 cm chłopczyka 💙
    04.01.22 połówkowe 21+5 457 g 💙
    17.02 badanie III trymestru 28+0 1260g i 37 cm milosci 💙

    Marcel 23.04.2022 16:51
    Nagłe cc z powodu gestozy 37tc+2d
    2930g szczęścia i 50cm miłości 🥰

    202204235378.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 6 maja 2021, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusia, dziewczyny maja racje odnosnie jezyka ;)
    Ja jak robilam pierwszy termin w klinice, to bylam w de dopiero od 8 miesiecy ;) musialam go wtedy odwolac przez sprawy nowotworowe i pozniej robic kolejny, to bylo w czasie jak w de mieszkalam 13,5 miesiaca jak bylam na pierwszej wizycie i dalam rade ;) pewnie ze byly bledy gramatyczne, ze czasem troche dookola tlumaczylam, ale dalam rade bez problemu, to najwazniejsze...


    Dziewczyny, pytajcie o wszystko co was nurtuje ;) ciezko tak dac jakies rady, jak nie wiadomo gdzie najwiecsj pytan lezy, ale jak macie jakies to pytajcie bez skrempowania ;)

    Punkcji nie ma co sie bac... to jest naprawde jakies 20 minut i wszystko w pelnym znieczuleniu ;)

    Jusia88 lubi tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Ewelina_90 Autorytet
    Postów: 1502 430

    Wysłany: 6 maja 2021, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny tak próbuje przypomnieć sobie jak to było, kiedy zaczynaliśmy procedurę do ivf i zastanawiam się jakie można wam te złote rady podrzucić.. 🤔
    Ciężko trochę tak jak Cierpliwa pisze to ująć od siebie, ale co ja bym mogła wam od siebie powiedzieć odnośnie np. tego języka, ja śledziłam na yt babkę, która też się przygotowywała do tego, miałam sporo czasu to ją słuchałam przez większość czasu, właśnie po niemiecku " ICSI TAGEBUCH Erste Nebenwirkungen Künstliche Befruchtung Unser Kinderwunsch" tu wam spisałam tytuł z yt, słuchałam tej i innych czasem i w ten sposób się przygotowywałam, nie dość, że z zagadnień ivf to po niemiecku.

    Wszystkie badania jakie robiłyście do tej pory (wyniki) wasze i mężów ze sobą zabierzcie, ja brałam nawet spermiogram z PL, pani doktor sobie oglądała, większość rzeczy nawet kumala bo oznaczenia w nim podobne a co nie, to jej tłumaczyłam.

    Jesli chorujecie na coś dodatkowo, cukrzyca, tarczyca itp warto zabrać dokumenty i wspomnieć od razu o tym.
    Wtedy oni więcej wiedzą, która droga iść..
    Czy tam od gina jakieś wyniki badań, czy po przebytych operacjach /zabiegach dokumenty.
    Lepiej zabrać ze 2 teczki papierów, coś a nóż widelec się przyda, niż nie zabierać a, żeby się później okazało, że coś komuś umknęło co miało znaczenie..
    Oni itak zrobią wam badania krwi obojgu, mężom spermiogram, żeby mieć świeższe spojrzenie na problem, żeby go w ogóle znajsc itd.

    Trzymam za was kciuki Staraczki 😘✊🍀

    A punkcja to rzeczywiście małe piwo 😁 strach ma naprawdę duże oczy, trwa krótko i nic nie boli..
    Po punkcji należy się oszczędzać, pic dużo wody, koktajli bjalkowych i serio!!! Nie przemęczać się.
    Nawet do tygodnia.
    Ja po 4.dniach czulam się super, zaczęłam sprzątać i dostałam takiego bólu, że wolałabym mieć 10 punkcji zamiast tego! Serio! 😳

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2021, 10:16

    Jusia88 lubi tę wiadomość

    Starania od 2015
    ♡A <3 2019 (ivf)
    2020 start kolejnej procedury ivf - dzień przed wizytą poz. wynik testu (ciąża naturalna) 😮❤️

    atdci09kusoye8ux.png

    3i49df9h3dp9sviw.png
  • Jusia88 Autorytet
    Postów: 3053 3561

    Wysłany: 6 maja 2021, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa wrote:
    Jusia, dziewczyny maja racje odnosnie jezyka ;)
    Ja jak robilam pierwszy termin w klinice, to bylam w de dopiero od 8 miesiecy ;) musialam go wtedy odwolac przez sprawy nowotworowe i pozniej robic kolejny, to bylo w czasie jak w de mieszkalam 13,5 miesiaca jak bylam na pierwszej wizycie i dalam rade ;) pewnie ze byly bledy gramatyczne, ze czasem troche dookola tlumaczylam, ale dalam rade bez problemu, to najwazniejsze...


    Dziewczyny, pytajcie o wszystko co was nurtuje ;) ciezko tak dac jakies rady, jak nie wiadomo gdzie najwiecsj pytan lezy, ale jak macie jakies to pytajcie bez skrempowania ;)

    Punkcji nie ma co sie bac... to jest naprawde jakies 20 minut i wszystko w pelnym znieczuleniu ;)

    Dzięki za wiarę 😘 ja mam tak że się mega stresuje i często mnie to paraliżuje ale nie odpuszczę dopóki czegoś nie osiągnę i nie załatwię 😅 a w punkcji przeraża mnie ta otoczka, lekarze przygotowanie jak do operacji może dlatego że mam zle doświadczenia przed operacja na cp i że nie mam na coś wpływu i nie będę miała kontroli nad tym co będzie się działo 😅 może za bardzo panikuje 😂

    A jak tam na ctg ? Wszystko dobrze ?
    Mamaxa a Ty dzisiaj masz wizytę ? ✊🏻✊🏻

    Ewelina_90 lubi tę wiadomość

    Starania od 2019 🚼
    👱🏼‍♀️33👱🏻‍♂️34
    ▪️Luty 2020 CP 7 tc 💔
    ( operacja jajowód zachowany )
    ▪️Maj 2021 klinika w De
    Endometrioza
    Zrost lewego jajnika z macicą
    Lewy jajowód niedrożny
    ▪️Sierpień 2021 IVF
    Protokół długi
    19.08 punkcja 10:15 🧫🔬💉
    Pobrano 9 komórek, zapłodniło się 6
    24.08 Transfer 🐣 14:05 🍀
    Mamy jeszcze ❄️❄️ blastki
    Beta 6 dpt 31,6 Prog 11,6
    Beta 9 dpt 128,0 Prog 29,40
    Beta 14 dpt 800,0 Prog 51,5
    13.09 Pierwsze USG 😍🤞🏻
    20.09 Mamy ❤️
    12.10 Wizyta 👩🏼‍⚕️ CRL 3cm 😍
    03.11 Prenatalne 12+6 CRL 6,49 cm chłopczyka 💙
    04.01.22 połówkowe 21+5 457 g 💙
    17.02 badanie III trymestru 28+0 1260g i 37 cm milosci 💙

    Marcel 23.04.2022 16:51
    Nagłe cc z powodu gestozy 37tc+2d
    2930g szczęścia i 50cm miłości 🥰

    202204235378.png
  • Jusia88 Autorytet
    Postów: 3053 3561

    Wysłany: 6 maja 2021, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina_90 wrote:
    Dziewczyny tak próbuje przypomnieć sobie jak to było, kiedy zaczynaliśmy procedurę do ivf i zastanawiam się jakie można wam te złote rady podrzucić.. 🤔
    Ciężko trochę tak jak Cierpliwa pisze to ująć od siebie, ale co ja bym mogła wam od siebie powiedzieć odnośnie np. tego języka, ja śledziłam na yt babkę, która też się przygotowywała do tego, miałam sporo czasu to ją słuchałam przez większość czasu, właśnie po niemiecku " ICSI TAGEBUCH Erste Nebenwirkungen Künstliche Befruchtung Unser Kinderwunsch" tu wam spisałam tytuł z yt, słuchałam tej i innych czasem i w ten sposób się przygotowywałam, nie dość, że z zagadnień ivf to po niemiecku.

    Wszystkie badania jakie robiłyście do tej pory (wyniki) wasze i mężów ze sobą zabierzcie, ja brałam nawet spermiogram z PL, pani doktor sobie oglądała, większość rzeczy nawet kumala bo oznaczenia w nim podobne a co nie, to jej tłumaczyłam.

    Jesli chorujecie na coś dodatkowo, cukrzyca, tarczyca itp warto zabrać dokumenty i wspomnieć od razu o tym.
    Wtedy oni więcej wiedzą, która droga iść..
    Czy tam od gina jakieś wyniki badań, czy po przebytych operacjach /zabiegach dokumenty.
    Lepiej zabrać ze 2 teczki papierów, coś a nóż widelec się przyda, niż nie zabierać a, żeby się później okazało, że coś komuś umknęło co miało znaczenie..
    Oni itak zrobią wam badania krwi obojgu, mężom spermiogram, żeby mieć świeższe spojrzenie na problem, żeby go w ogóle znajsc itd.

    Trzymam za was kciuki Staraczki 😘✊🍀

    A punkcja to rzeczywiście małe piwo 😁 strach ma naprawdę duże oczy, trwa krótko i nic nie boli..
    Po punkcji należy się oszczędzać, pic dużo wody, koktajli bjalkowych i serio!!! Nie przemęczać się.
    Nawet do tygodnia.
    Ja po 4.dniach czulam się super, zaczęłam sprzątać i dostałam takiego bólu, że wolałabym mieć 10 punkcji zamiast tego! Serio! 😳


    Dzięki za rady 😘 od wczoraj tez studiuje filmiki na YT z ivf po niemiecku i jedna babke tez oglądam co relacjonuje cała drogę przez ivf 🙂

    Dokumenty wszystkie gotowe i badania w miarę świeże bo jeszcze z poprzedniej kwz, badanie nasienia ze stycznia może jeszcze będzie ważne ale jak nie to moj grzecznie powiedział że pójdzie 🙂 w Polsce chce tez zrobić pare badań to najwyżej wezmę na następna wizytę 👌🏻
    Wydaje mi się że jestem gotowa i wszystko mam 💪🏻

    Ewelina_90 lubi tę wiadomość

    Starania od 2019 🚼
    👱🏼‍♀️33👱🏻‍♂️34
    ▪️Luty 2020 CP 7 tc 💔
    ( operacja jajowód zachowany )
    ▪️Maj 2021 klinika w De
    Endometrioza
    Zrost lewego jajnika z macicą
    Lewy jajowód niedrożny
    ▪️Sierpień 2021 IVF
    Protokół długi
    19.08 punkcja 10:15 🧫🔬💉
    Pobrano 9 komórek, zapłodniło się 6
    24.08 Transfer 🐣 14:05 🍀
    Mamy jeszcze ❄️❄️ blastki
    Beta 6 dpt 31,6 Prog 11,6
    Beta 9 dpt 128,0 Prog 29,40
    Beta 14 dpt 800,0 Prog 51,5
    13.09 Pierwsze USG 😍🤞🏻
    20.09 Mamy ❤️
    12.10 Wizyta 👩🏼‍⚕️ CRL 3cm 😍
    03.11 Prenatalne 12+6 CRL 6,49 cm chłopczyka 💙
    04.01.22 połówkowe 21+5 457 g 💙
    17.02 badanie III trymestru 28+0 1260g i 37 cm milosci 💙

    Marcel 23.04.2022 16:51
    Nagłe cc z powodu gestozy 37tc+2d
    2930g szczęścia i 50cm miłości 🥰

    202204235378.png
  • Klaudia 1616 Przyjaciółka
    Postów: 109 43

    Wysłany: 7 maja 2021, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusia88 wrote:
    Też chętnie poczytam rady, możliwe ze będziemy miały procedurę w podobnym czasie :) mnie chyba najbardziej będzie przerażać punkcja 😅
    długo dość czekasz na zmianę kasy, u mnie jak napisali 3 miesiące tak już miesiąc przed dostałam nowa kartę , tylko męża ze starej kasy nie chcą puścić i dopiero będzie w nowej od września 😒
    .

    Czekaliśmy 3 miesiące ale mieliśmy problemy z papierami bo stara kasa chorych nie chętnie współpracowała ,robili problemy z papierami i bombardowali mnie telefonami 😤musiałam się tłumaczyć dlaczego rezygnuje 😤Dziś byliśmy odebrać plan leczenie jutro wysyłamy do AOK i czekamy na decyzje 😀

    Jusia88 lubi tę wiadomość

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 7 maja 2021, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to w sumie cala swoja wiedze na temat ivf, badan, hormonow, narządów itp przekladalam sobie na niemiecki i wbijalam do glowy... siedzialam czaswm calymi wieczorami, wyszukiwalam slowek co jak sie nazywa, pozniej artykułów, ktore czytalam bardziej lub mniej zrozumiale, ale wiedzialam o co chodzi, bo wszystko to po pl mialam w glowie, a wyszukiwalam i wczytywalam sie po to, zeby chociaz jakas czesc tej wiedzy zostala mi w glowie po niemiecku...
    I powiem wam, ze jezyka dobrze nie znalam, bylam zestresowana, gramatycznie to wiadomo, bykow pelno, ale mimo wszystko bylam dumna z siebie, a i lekarz zaskoczony, ze nie musi mi dookola tlumaczyc, a poprostu rozmawia z kims kto ma jakies pojecie i moze mówić wprost...

    W sumie nie dziwie sie, ze kazdy lekarz jest zaakoczony jak pytam o cos konkretnego, albo rozmawiam jak z rownym zadajac pytania, czy podajac argumenty, skoro tutaj duzo dziewczyn naprawde jak dzieci we mgle... kuzynka meza np poszla na moja namowa do tego samego kiwu i co... dostala leki, a nawet nie wiedziala po co i na co... ona dostala gonal i byla przekonana ze to zastrzyki zeby pomogly jej ciaze utrzymac, dopiero ja ja uswiadomilam co to za lek i byla bardzo zaskoczona, no bo po co jej jak ona ma owulke, tylko nie moze ciazy utrzymac i tez ja jej musialam tlumaczyc... bo u lekarza noe zapytala, bo po co... zalozyla z gory ze skoro ma problem z utrzymaniem, to leki sa na to i tyle...
    Tal samo czesto z ciaza... znajome tutaj wiedzą, ze wszystko ok i tyle, tyle im starcza, wiec co sie dziwic, ze jak taka dociekliwa ges przychodzi, która ma mase pytan i wie o rzeczach, o których malo jaka pacjentka danego lekarza pojecie ma, to oni w szoku🤣

    U mnie np w szoku byli jak pani mi chciala dac wydrukowane informacje o krztuscu, zebym sobie podczas ctg poczytala, a ja im na to, ze wiem o co chodzi i chce zeby mnie zaszczepiły... pani zwatpila 🤣 ale.odrazu zamiast tych info dala mi papierek do podpisania ze zgoda na szczepienie...

    Jusia88 lubi tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Jusia88 Autorytet
    Postów: 3053 3561

    Wysłany: 8 maja 2021, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa wrote:
    Ja to w sumie cala swoja wiedze na temat ivf, badan, hormonow, narządów itp przekladalam sobie na niemiecki i wbijalam do glowy... siedzialam czaswm calymi wieczorami, wyszukiwalam slowek co jak sie nazywa, pozniej artykułów, ktore czytalam bardziej lub mniej zrozumiale, ale wiedzialam o co chodzi, bo wszystko to po pl mialam w glowie, a wyszukiwalam i wczytywalam sie po to, zeby chociaz jakas czesc tej wiedzy zostala mi w glowie po niemiecku...
    I powiem wam, ze jezyka dobrze nie znalam, bylam zestresowana, gramatycznie to wiadomo, bykow pelno, ale mimo wszystko bylam dumna z siebie, a i lekarz zaskoczony, ze nie musi mi dookola tlumaczyc, a poprostu rozmawia z kims kto ma jakies pojecie i moze mówić wprost...

    W sumie nie dziwie sie, ze kazdy lekarz jest zaakoczony jak pytam o cos konkretnego, albo rozmawiam jak z rownym zadajac pytania, czy podajac argumenty, skoro tutaj duzo dziewczyn naprawde jak dzieci we mgle... kuzynka meza np poszla na moja namowa do tego samego kiwu i co... dostala leki, a nawet nie wiedziala po co i na co... ona dostala gonal i byla przekonana ze to zastrzyki zeby pomogly jej ciaze utrzymac, dopiero ja ja uswiadomilam co to za lek i byla bardzo zaskoczona, no bo po co jej jak ona ma owulke, tylko nie moze ciazy utrzymac i tez ja jej musialam tlumaczyc... bo u lekarza noe zapytala, bo po co... zalozyla z gory ze skoro ma problem z utrzymaniem, to leki sa na to i tyle...
    Tal samo czesto z ciaza... znajome tutaj wiedzą, ze wszystko ok i tyle, tyle im starcza, wiec co sie dziwic, ze jak taka dociekliwa ges przychodzi, która ma mase pytan i wie o rzeczach, o których malo jaka pacjentka danego lekarza pojecie ma, to oni w szoku🤣

    U mnie np w szoku byli jak pani mi chciala dac wydrukowane informacje o krztuscu, zebym sobie podczas ctg poczytala, a ja im na to, ze wiem o co chodzi i chce zeby mnie zaszczepiły... pani zwatpila 🤣 ale.odrazu zamiast tych info dala mi papierek do podpisania ze zgoda na szczepienie...


    U mnie podobnie jest 🙈 moja gin to co chwile z tekstem dużo pani wie, a ja na to że od czasu kiedy się staram czytam rekomendacje w niepłodności oglądam webinary, uczestniczę w warsztatach z lekarzami 🙈😅 kitu mi nie wcisną .
    Ale nie powiem niektóre nic nie wiedzą i czasami żyje im się spokojniej bo jak z ciąża czy zajściem wszystko Ok to nie dociekają i nie szukają więcej informacji bo po co 🤷🏼‍♀️ Tak jak mówisz starcza im to co wiedzą i już 😀

    Starania od 2019 🚼
    👱🏼‍♀️33👱🏻‍♂️34
    ▪️Luty 2020 CP 7 tc 💔
    ( operacja jajowód zachowany )
    ▪️Maj 2021 klinika w De
    Endometrioza
    Zrost lewego jajnika z macicą
    Lewy jajowód niedrożny
    ▪️Sierpień 2021 IVF
    Protokół długi
    19.08 punkcja 10:15 🧫🔬💉
    Pobrano 9 komórek, zapłodniło się 6
    24.08 Transfer 🐣 14:05 🍀
    Mamy jeszcze ❄️❄️ blastki
    Beta 6 dpt 31,6 Prog 11,6
    Beta 9 dpt 128,0 Prog 29,40
    Beta 14 dpt 800,0 Prog 51,5
    13.09 Pierwsze USG 😍🤞🏻
    20.09 Mamy ❤️
    12.10 Wizyta 👩🏼‍⚕️ CRL 3cm 😍
    03.11 Prenatalne 12+6 CRL 6,49 cm chłopczyka 💙
    04.01.22 połówkowe 21+5 457 g 💙
    17.02 badanie III trymestru 28+0 1260g i 37 cm milosci 💙

    Marcel 23.04.2022 16:51
    Nagłe cc z powodu gestozy 37tc+2d
    2930g szczęścia i 50cm miłości 🥰

    202204235378.png
  • Ygiywi Autorytet
    Postów: 383 144

    Wysłany: 10 maja 2021, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja się melduje po wizycie. Jutro mam spotkanie w szpitalu na planowanie ale lekarka wpisała mi skierowanie na dzisiaj bo mam ciśnienie i białko w moczu no i mam nie czekać do jutra tylko jechać dzisiaj. Myślicie że zostawią mnie w szpitalu i mam pakować torbę? Że to niby już?????? Bo zaczynam się denerwować...

    qb3ci09kvqvj6ig7.png
    Starania od 2016
    08.2018 laparoskopia polip endometrioza PCOS niedoczynność tarczycy cukrzyca typ 2
    06.01.2020 startujemy z ivf
    17.02.2020 naturalna ciąża pozamaciczna 😢 6t3d
    24.03.2020metotrexat laparoskopia
    17.08.2020 startujemy z ivf w nowej klinice
    22.09 - Punkcja
    27.09 - Transfer🐣🐣
    03.10 - Testujemy-beta22.9
    06.10 - Testujemy-beta73.6
    15.10 - Usg 👍 beta 2219.0
    27.10 ❤ beta 23541.0 😍
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 10 maja 2021, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ygi, jesli masz bialko w miczu i wysokie cisnienie, to raczej cie zostawia na obserwacji, a nawet moze dojsc do naglej cesarki, wiec jechalabym juz soakowana na wszelki wypadek

    Ygiywi lubi tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Ygiywi Autorytet
    Postów: 383 144

    Wysłany: 10 maja 2021, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mam pakowac cos dla dziecka? Czy tylko dla mnie ubrania? Bo już z tego wszystkiego to nie wiem co zabrać

    qb3ci09kvqvj6ig7.png
    Starania od 2016
    08.2018 laparoskopia polip endometrioza PCOS niedoczynność tarczycy cukrzyca typ 2
    06.01.2020 startujemy z ivf
    17.02.2020 naturalna ciąża pozamaciczna 😢 6t3d
    24.03.2020metotrexat laparoskopia
    17.08.2020 startujemy z ivf w nowej klinice
    22.09 - Punkcja
    27.09 - Transfer🐣🐣
    03.10 - Testujemy-beta22.9
    06.10 - Testujemy-beta73.6
    15.10 - Usg 👍 beta 2219.0
    27.10 ❤ beta 23541.0 😍
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 10 maja 2021, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ygi, nie wiem jak jest u ciebie w szpitalu... ja musialam miec tylko ubrania i kosmetyki dla siebie i tyle, nic wiecej nie potrzebowalam

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Ygiywi Autorytet
    Postów: 383 144

    Wysłany: 10 maja 2021, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też nie wiem. Jutro sie miałam dowiedzieć. Jadę. Dzięki za odpowiedź

    qb3ci09kvqvj6ig7.png
    Starania od 2016
    08.2018 laparoskopia polip endometrioza PCOS niedoczynność tarczycy cukrzyca typ 2
    06.01.2020 startujemy z ivf
    17.02.2020 naturalna ciąża pozamaciczna 😢 6t3d
    24.03.2020metotrexat laparoskopia
    17.08.2020 startujemy z ivf w nowej klinice
    22.09 - Punkcja
    27.09 - Transfer🐣🐣
    03.10 - Testujemy-beta22.9
    06.10 - Testujemy-beta73.6
    15.10 - Usg 👍 beta 2219.0
    27.10 ❤ beta 23541.0 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2021, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ygiywi dawaj znać co i jak! Powodzenia. Oby udało się potrzymać małego jeszcze w brzuchu!
    U mnie nie trzeba nic mieć, tylko na wyjście rzeczy.

    Jusia jutro wizyta?

  • Ewelina_90 Autorytet
    Postów: 1502 430

    Wysłany: 10 maja 2021, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ygiywi to trzymam kciuki ✊🍀
    Miejmy nadzieję, że to jeszcze nie "już"..
    U nas tylko dla dzidzi rzeczy na wyjście potrzebne.
    Reszta wszystko jest w szpitalu

    Starania od 2015
    ♡A <3 2019 (ivf)
    2020 start kolejnej procedury ivf - dzień przed wizytą poz. wynik testu (ciąża naturalna) 😮❤️

    atdci09kusoye8ux.png

    3i49df9h3dp9sviw.png
‹‹ 907 908 909 910 911 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Insulinooporność - zasady żywieniowe, dieta i objawy.

Czym jest insulinooporność? Insulinooporność a dieta - na czym polega zależność? Jak odżywiać się przy insulinooporności? Które produkty spożywcze warto włączyć do diety, a z których warto zrezygnować? Artykuł napisany przez Zosię i Anię z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ