X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z rocznika '90 vol.2
Odpowiedz

Staraczki z rocznika '90 vol.2

Oceń ten wątek:
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 2 lipca 2018, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zależy jaki tort chcesz zrobić :)U mnie zawsze robi się tort z kremem (masa to tzw. kogiel-mogiel ubijany na parze który później stopniowo łączy się z masłem, można rozdzielić na dwie części masę i do jednej np dodać sok z cytryny a do drugiej kakao lub sam barwnik żeby były dwa kolory)+ biszkopt nasączamy przed przełożeniem wodą z sokiem z cytryny. Niektórzy robią z bitej śmietany ale niestety nie znam przepisu żadnego. A ostatnio mega szybki "tort" zrobiłam kupując gotowe ciasto czekoladowe + krem malinowy (chyba delecty) i wyszeł naprawdę dobry i szybki "tort" :)

  • zuzi_c Autorytet
    Postów: 1642 955

    Wysłany: 2 lipca 2018, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj Abi to bardzo skomplikowane co napisałaś :D Chyba aż taką specjalistką nie jestem ale jeszcze poszukam właśnie przepisu na jakiś biszkopt <3

    m3sx43r8mntd6n8a.png
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 2 lipca 2018, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie robi się tak trudno jak brzmi heheh jak pierwszy raz robiłam to też przerażona byłam :) ale przepisu musiałabym w domu poszukać :) a Na szybko polecam te gotowe :) naprawdę pycha było. Tylko trzeba 2-3 kremy kupić żeby ładnie udekorować :)

  • zuzi_c Autorytet
    Postów: 1642 955

    Wysłany: 2 lipca 2018, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie znalazłam przepis na biszkopt.. czytałam komentarze i faktycznie wychodzi taki jak w przepisie. Więc pozostaje mi zrobienie kremu czekoladowego i zalać to wszystko polewą czekoladową - dodam tez malin. Jak wyjdzie to wyślę Wam zdjęcie, a co :P

    m3sx43r8mntd6n8a.png
  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 2 lipca 2018, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzi jak wyjdzie to wyslij nam kawalek tortu ;D

    zuzi_c lubi tę wiadomość

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 2 lipca 2018, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już chęci narobiłaś i myślę czy by też czegoś nie upiec ale raczej zrobię ciasto z beza i wiśniami :) ostatnio upiekłam blaszkę i poszło nie wiadomo kiedy :)

  • Marcowa2017.23 Autorytet
    Postów: 981 207

    Wysłany: 2 lipca 2018, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzi na uwielbiam temu z mascarpone, pycha i też łatwe. Przepis biorę pierwszy lepszy z neta. Nie dodawaj tylko barwników do biszkoptu bo ja tak zepsulam tort. A do dekoracji to polecam najpierw masę z środka a później płatkami czekolady to posypać, ja przynajmniej nie jestem doświadczona to moge dostać kur*wicy przy dekorowaniu... więc tylko czekoladą na boki a góra już jest łatwiejsza :)
    Aleee bym zjadła !!
    Koniecznie prześlij zdjęcie :)
    30stka to piekne urodzinki :) kupujesz jakiś prezent?

    3i49f71x2dxie3wa.png
  • zuzi_c Autorytet
    Postów: 1642 955

    Wysłany: 2 lipca 2018, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio robiłam z rabarbarem ale taki na szybko:) Nie mogłam się oprzeć i oczywiście dorzuciłam bitej śmietany... :)

    m3sx43r8mntd6n8a.png
  • Taka_Babka Autorytet
    Postów: 552 110

    Wysłany: 2 lipca 2018, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj robię może nie tort ale placek https://www.kwestiasmaku.com/zielony_srodek/truskawki/sernik_truskawkowy/przepis.html

    polecam gorąco. Szybko się robi pięknie wygląda. ;)

    Rubii wykres śliczny czuję że to może być to.

    zuzi_c daj przepis na niestresowanie się, chętnie zmiksuje kilka porad może i na mnie coś podziała.

    Rubii, zuzi_c lubią tę wiadomość

    9 cs
    cykl 32 dni
    Letrox, Bromergon , ovarin, kwas foliowy metylowany, ovitrelle
    Polip, mięśniak
    Homocysteina za wysoka
    Mąż- morfologia 4% fertilman plus, maca, wit C
  • zuzi_c Autorytet
    Postów: 1642 955

    Wysłany: 2 lipca 2018, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oooo Marcowa dzięki! O tym nie pomyślałam! Na pewno musi być mocno czekoladowy bo zawsze mu obiecałam, że będzie miał czarny męski tort ha ha !

    Tak na urodziny dostanie kask full face do jego roweru zjazdowego i upojną noc z żonką <3 :D No wiecie 2 w 1 w końcu ten tydzień ma być owulacyjny więc nie ma co tracić nocy haha :D

    Marcowa2017.23 lubi tę wiadomość

    m3sx43r8mntd6n8a.png
  • zuzi_c Autorytet
    Postów: 1642 955

    Wysłany: 2 lipca 2018, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka Babka Twój przepis wykorzystam na dodatkowe ciasto ! <3 może chociaż raz urosnę w oczach teściowej :P A jeśli chodzi o stres, powiem Ci szczerze, że to pierwszy miesiąc bardziej spokojny. Sama nie wiem czemu. Ostatnio zaprzątam sobie głowę naszym urlopem - organizowaniem go. Jeżdżę na rowerze... wtedy zupełnie się odstresowuję to jest mój jedyny lek. Wyprawiam urodziny dla rodziny, a później dla znajomych więc też staram zaprzątać sobie głowę tym.

    Nie ma na to reguły bo w zeszłym miesiącu też miałam dużo rzeczy, a i tak się stresowałam tak bardzo, że jak o tym myślałam to kuło mnie całe podbrzusze....

    m3sx43r8mntd6n8a.png
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 2 lipca 2018, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Głodna się zrobiłam, takiego smaku narobiłyście :)

  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 2 lipca 2018, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzi teraz sie nie stresujesz bo masz nas i mozesz nam sie zwierzac ze swoich problemow i klopotow to tez pomaga :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2018, 13:19

    zuzi_c, Marcowa2017.23 lubią tę wiadomość

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • zuzi_c Autorytet
    Postów: 1642 955

    Wysłany: 2 lipca 2018, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubii na pewno tak jest dla mnie to forma terapii... jakkolwiek to głupio nie zabrzmi:) Ale to, że tutaj mogę się wygadać i nie muszę męczyć innych i męża to daje wiele mnie i osobom w moim otoczeniu. Tak mi się wydaję przynjamniej

    Marcowa2017.23, Rubii lubią tę wiadomość

    m3sx43r8mntd6n8a.png
  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 2 lipca 2018, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez meza juz nie mecze. Powinni byc nam wdzieczni ze tu sie wyzalamy a nie do nich. Troche sobie biedaczki odpoczna :-)

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • Marcowa2017.23 Autorytet
    Postów: 981 207

    Wysłany: 2 lipca 2018, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mojego męża zżera ciekawość co tu sobie piszemy :P Ale nic mu nie mówię, tylko ze to babskie tematy ;)

    Rubii, zuzi_c lubią tę wiadomość

    3i49f71x2dxie3wa.png
  • Rubii Autorytet
    Postów: 2016 577

    Wysłany: 2 lipca 2018, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaraz z ciekawosci sie sam zaloguje i bedzie nas podczytywal :D

    f762f9eb67.png
    Długo wyczekiwany cud <3

    22d689dd2f.png
  • zuzi_c Autorytet
    Postów: 1642 955

    Wysłany: 2 lipca 2018, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie ! Mało tego, a propos jeszcze stresu. W czerwcu w trakcie owulacji popadłam w jakąś schizę - inaczej nazwać tego nie można. Jak wiedziałam, że w danym dniu mam owu i mąż akurat tego dnia był zmęczony i naprawdę padał na twarz (teraz to zrozumiałam) to zrobiłam mu taką awanturę, że potem sama siebie pytałam co ja takiego robię i że popadam już w psychozę. Nie odzywałam się do niego przez 2 dni i łaziłam zestresowana bo bałam się, że szansa przepadła.

    Zrobiłam sobie mały rachunek sumienia i wrzuciłam na luz jeżeli chodzi po prostu o seks. Już nie traktuję tego mechanicznie i w stresie. Jaka pozycja ile czasu itp. itd. i powiem Wam, że od kilku dni jest o 180 stopni lepiej. Czerpię z tego przyjemność całą sobą (no mąż to zawsze czerpie im wiele nie potrzeba! :P ) Polecam bardziej się zbliżać i eksperymentować, śmiać się w trakcie i naprawdę człowiek zapomina o tym konkretnym celu

    m3sx43r8mntd6n8a.png
  • zuzi_c Autorytet
    Postów: 1642 955

    Wysłany: 2 lipca 2018, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i P.S. aby mnie źle nie zrozumiano. Ja naprawdę o tym myślę ciągle. Tylko odszedł stres

    m3sx43r8mntd6n8a.png
  • Marcowa2017.23 Autorytet
    Postów: 981 207

    Wysłany: 2 lipca 2018, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubii wrote:
    Zaraz z ciekawosci sie sam zaloguje i bedzie nas podczytywal :D
    Haha nooo jeszcze tego by brakowało :P

    Rubii lubi tę wiadomość

    3i49f71x2dxie3wa.png
‹‹ 58 59 60 61 62 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ