X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z rocznika 91
Odpowiedz

Staraczki z rocznika 91

Oceń ten wątek:
  • Natalia91! Autorytet
    Postów: 433 210

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Dołączam do grona staraczek z rocznika 91 :) Póki co mieliśmy trzy podejścia, @ ma być za tydzień ale już mnie kusi zrobić test, jakoś nie radzę sobie z tym czekaniem :(
    Widziałam że wspominałyście o grubości endometrium i chciałam was trochę o to podpytać bo jeszcze jestem świeżynką w tym temacie:) w tym miesiącu byłam na usg ginekologicznym przed owulacją i ginekolog zapowiedział owulacje właśnie na zeszły piątek wieczór/sobotę rano. Za to na wizycie w środę potwierdził, że owulacja była i zwrócił uwagę na bardzo duży wzrost endometrium bo z 10 mm przed owulacją do aż 18 mm 4 dni po owulacji, sugerując że często po zapłodnieniu jest spory przyrost żeby "przyjąć zarodek"... Oczywiście mówił, że to jeszcze niczego nie potwierdza ale strasznie się nastawiłam na dwie kreski. A potem poczytałam w necie, że aż tak grube endometrium nie jest normalne... Jak to jest u was?

    7u22ugpj8heetxf1.png
  • madzi2506 Autorytet
    Postów: 630 240

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolla ogromne gratulacje! Ale takie wieści dają powera.

    Natalia witaj :-) ja niestety w tym temacie też zielona jestem. Więc może inne koleżanki pomogą

    lollla7 lubi tę wiadomość

    r7xztyt.png

    Aniołek [*] 10tc - 01.2016
    Synek ❤ - 01.2017
    Maj 2018 c. bezzarodkowa
    Niedoczynność tarczycy i lekka IO
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karakorum a ja Cie rozumiem bardzo dobrze i trochę sie obawiam ze po zobaczenia testu i ogłoszeniu nowiny emocje opadna i juz nie bede sie tak cieszyć. To trochę tak jak oczekiwanie przed świętami czy innym ważnym wydarzeniem. Czlowiek się cieszy juz z samego czekania.

    Co do narządów to prawda, widziałam zdjecia porównawcze w zależności od tygodnia ciąży i faktycznie do pewnego momentu wygladaja te narządy identycznie.

    Natalia duży przyrost jest spowodowany wysokim poziomem estrogenów ale Twoje endo jak na okres poowulacyjny jest spoko. Nie martw się na zapas a i na dziecko w środę byłoby za wcześnie bo dopiero teraz mniej więcej się zagnieżdża i dopiero teraz organizm moze dostac sygnal ze jest w ciazy i trzeba stymulować endometrium. Przez pierwszy tydzień po owulce zapłodniona komórka wędruje do macicy i nie ma połączenia z organizmem więc jezeli bys powiedzmy nawet napila sie alkoholu to nie ma zadnego wplywu na dziecko a dziecko nie ma wpływu na ciebie wiec testy takze nie wykażą czy jesteś w ciazy czy nie. Musisz odczekać około tygodnia a może byc to nawet kilka dni wiecej i dopiero wtedy, jak zarodek się zagniezdzi powoli zaczyna byc wydzielany hcg.

    karakorum lubi tę wiadomość

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Natalia91! Autorytet
    Postów: 433 210

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Letitbe wrote:

    Natalia duży przyrost jest spowodowany wysokim poziomem estrogenów ale Twoje endo jak na okres poowulacyjny jest spoko. Nie martw się na zapas a i na dziecko w środę byłoby za wcześnie bo dopiero teraz mniej więcej się zagnieżdża i dopiero teraz organizm moze dostac sygnal ze jest w ciazy i trzeba stymulować endometrium. Przez pierwszy tydzień po owulce zapłodniona komórka wędruje do macicy i nie ma połączenia z organizmem więc jezeli bys powiedzmy nawet napila sie alkoholu to nie ma zadnego wplywu na dziecko a dziecko nie ma wpływu na ciebie wiec testy takze nie wykażą czy jesteś w ciazy czy nie. Musisz odczekać około tygodnia a może byc to nawet kilka dni wiecej i dopiero wtedy, jak zarodek się zagniezdzi powoli zaczyna byc wydzielany hcg.

    Dziękuję ślicznie za wyjaśnienia, trochę się uspokoiłam :) Następnym razem będę o wszystko dopytywać ginekologa. Czyli tak czy siak wychodzi na to, że powinnam poczekać do dnia spodziewanej @ żeby mieć wiarygodny wynik :) Mam nadzieje, że moje dzisiejszy zmienny nastrój, ból głowy i kłucie w jajniku to właśnie sygnały o zagnieżdżaniu zarodka:D chociaż oczywiście pewności nie ma bo teraz jestem strasznie wyczulona na wszystkie dolegliwości :D

    7u22ugpj8heetxf1.png
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia nie wsłuchuj się lepiej za bardzo w siebie, chyba że spieszy Ci się do wariatkowa :D :D :D
    Żartuję ale serio ja juz tyle "zagniezdzen" przeżyłam ze w drugiej fazie cyklu staram się zawsze czymś zająć

    tym_janek lubi tę wiadomość

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest to dość zabawne, bo statystycznie "zagniezdzenie" poprzez ból lub plamienie odczuwa tylko 5-8% kobiet (w zaleznosci od badan), a tu na forum to kazda czuje juz 2 dpo codziennie do @ jakies "zagniezdzenia" :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 grudnia 2017, 00:15

    Letitbe lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 01:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha ja to wyobraź sobie czułam owulację, której nie było B)

    tym_janek, Szimi lubią tę wiadomość

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • karakorum Autorytet
    Postów: 705 622

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 01:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A macie bóle owulacyjne?

    syy2e6yd5nsa7qgr.png
    01.03.18 - mała A. jest z nami! 3460 g, 53 cm.
    j5rbroeqz7m7iach.png
    10.05.19 - V. sprawiła, że jesteśmy w komplecie <3 3030 g, 49 cm.
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 02:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja prawdopodobnie nigdy w zyciu owulacji nie mialam, ale co chwile mnie cos w podbrzuszu boli.

    Letitbe lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • lollla7 Autorytet
    Postów: 277 172

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 03:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny <3 po radości, ogarnął mnie strach bo to jednak bardzo bardzo wczesna ciąża dopiero 7stycznia mialam miec @, jestem 12dpo jesli wierzyć testom owu.
    We wtorek lecę powtórzyć betę, mam nadzieję że zobaczę piękny przyrost i w środę lecę do mojego gin na konsultacje, co z bromkiem, jak go teraz stosowac. Ja jeszcze chyba w pełni nie wierzę, a dziś rano tzn wcziraj juz jakos pierwszy raz od 12 cykli bałam się zrobić sikacza, teraz zrobię żeby zobaczyć te krechy dwie.

    Dziewczyny ja wierze ze przyczynil sie nam zel conceive z aplikatorami, to byl pierwszy cykl z żelem.
    Mam kolezankę ktora po dwoch latach staran zakupila tez zel i tez sie udalo za pierwszym razem!

    Łapcie moje ciążowe wirusy, trzymam mocno kciuki za wszystkie i nie pozbędziecie sie mnie z tego wątku :D zostaję tu <3

    tym_janek, Letitbe lubią tę wiadomość

    Czekam na nasz cud... 13cs szczęśliwy!
    Czekamy na naszą królewnę :)
    ckaiskjodu7g6dj5.png
  • key_b Autorytet
    Postów: 577 519

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 06:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka pokaz tego sikanca;)

    Natalia ja w ciąży ok. 4 tyg. Miałam endo 9.8mm wiec u kazdej to inaczej. Obserwuj z ginkiem to poznasz swoj organizm:) bo to co w necie pisza to syatystyki. A kazda z nas jest inna. Trzymam kcouki za dwie kreski!

    A co do odczuwanoa bólu ja czulam silne i bardzo mocne kłucie w jajniku 7dpo. Nie wiem czy to było zagniezdzanie czy wedrowka jaja :o ale pierwszy raz w zuciu mialam takie cos no i to był wlasnie zaciazony cykl ;) pozniej po 4-5 dniach mialam rozowe plamienie. I tyle ;)

    16.04.2017 jestem żoną!!! ❤
    14.04.2018 jestem mamą :-)

    Tymek ❤❤❤❤ moja miłość

    czekamy na dwa bąbelki...❤❤
    8p3o43r8mb3ofhge.png
  • key_b Autorytet
    Postów: 577 519

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 06:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam, ze czekanie ma dwie krechy i ujrzenie ich to wspaniale uczucie. Ale jeszcze fajniejsze jest odczuwanie ruchów mlodego w brzuchu. A pewnie najpiekniejsza chwila w zyciu będzie jak dadza mi juz synka po porodzie i go przytule ❤

    16.04.2017 jestem żoną!!! ❤
    14.04.2018 jestem mamą :-)

    Tymek ❤❤❤❤ moja miłość

    czekamy na dwa bąbelki...❤❤
    8p3o43r8mb3ofhge.png
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lollla jak 12 dpo to @ miala byc za dwa dni a nie 7 stycznia, chyba co?
    Ja mam conceive i mi nie pomogl, ale nie sie co oszukowac, nie mial w czym ;)
    Bromka bez nadal do wizyty u gina, ewentualnie delikatnie zmniejszaj dawke a dopiero potem zapytaj lekarza co i jak. On dziecku nie szkodzi a na pewno pomoże podtrzymać ciążę jeżeli masz problem z prolaktyna. Musisz odstawiać stopniowo i bardzo powoli

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam po ovitrelle tak dużo śluzu że zapominam o conceive :/:D

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też polecam ten żel :)
    Swojego śluzu też miałam sporo już od wiesiołka, ale jakoś użyłam żelu w szczęśliwym cyklu pierwszy raz. 2x przed owulacją i 1x po owulacji bo nigdy nie ma tej 100% pewności czy już była czy nie :) Pomyślałam, że może mój śluz dobrze nawilża ale nie pomaga plemnikom. A ten żel chyba je podkarmia, także uważam, że to jego zasługa, że jednemu jak to lekarz określił komandosowi się udało :)

    lollla7 lubi tę wiadomość

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • lollla7 Autorytet
    Postów: 277 172

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Letitbe bromek przyspieszyl mi owu, przed braniem mmialam 16dc a teraz jesli patrzec na testy owu wypadla mi 10dc, wiec ledwo mi sie okres skonczyl a jak juz czilam prace jaknikow i mialam sluz :)
    Ii

    Czekam na nasz cud... 13cs szczęśliwy!
    Czekamy na naszą królewnę :)
    ckaiskjodu7g6dj5.png
  • Szimi Autorytet
    Postów: 291 207

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lollla pokaż zdjęcia sikańca :) :) :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 grudnia 2017, 15:47

    31.01.2018- dwie kreski. Cudzie rośnij zdrowo <3
    zi133e3kabsyhy15.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owulacja mi się zacznie między 21 dzisiaj a 9 rano jutro więc zdążę jeszcze użyć żelu dwa razy :) oby tym razem pomógł:)

  • Szimi Autorytet
    Postów: 291 207

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia!!!

    31.01.2018- dwie kreski. Cudzie rośnij zdrowo <3
    zi133e3kabsyhy15.png
  • madzi2506 Autorytet
    Postów: 630 240

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mówiłam wczoraj, że wolałabym spędzić sylwestra w domu. I chyba sobie wywróżyłam. Dzisiaj w nocy gorączka prawie 40stopni, dreszcze i ból gardła. W ciągu dnia już trochę lepiej. Synek też coś zakatarzony. Więc zostajemy w domku. Zrobimy sobie domową pizzę i obejrzymy jakiś film.

    Test owu dzisiaj już chyba pozytywny. Powinniśmy niby działać ale chyba odpuścimy ze względu na to moje przeziębienie

    r7xztyt.png

    Aniołek [*] 10tc - 01.2016
    Synek ❤ - 01.2017
    Maj 2018 c. bezzarodkowa
    Niedoczynność tarczycy i lekka IO
‹‹ 200 201 202 203 204 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ