X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z rocznika 91
Odpowiedz

Staraczki z rocznika 91

Oceń ten wątek:
  • Chnurka91 Koleżanka
    Postów: 99 7

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem kiedy :( w poprzednim cyklu ginekolog (inny) powiedział mi w 34 dc że była albo będzie owulacja. Więc chyba sama nie wiedziała. Skok miałam 36dc. A w jeszcze wcześniejszym nie mierzylam temperatury.
    A to lh i fsh teraz nie ma co robić tak?

    ,,Jeśli chcesz oglądać tęczę, musisz dzielnie znieść deszcz.’’
    5543311f29ca1c8223282e134cc0fc43.png
  • Chnurka91 Koleżanka
    Postów: 99 7

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie powiedział mi ginekolog ile jest pęcherzyków. Na opisie zdjęćia też nie ma takiej informacji. Tylko że jajniki z pęcherzyka i 5-7mm

    ,,Jeśli chcesz oglądać tęczę, musisz dzielnie znieść deszcz.’’
    5543311f29ca1c8223282e134cc0fc43.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chnurka91 wrote:
    Nie wiem kiedy :( w poprzednim cyklu ginekolog (inny) powiedział mi w 34 dc że była albo będzie owulacja. Więc chyba sama nie wiedziała. Skok miałam 36dc. A w jeszcze wcześniejszym nie mierzylam temperatury.
    A to lh i fsh teraz nie ma co robić tak?
    Nie, teraz to nic nie da, musi być 2-5 dc.
    To koniecznie jakaś stymulacja może, kup sobie ten inofem to moze bardzo pomóc

  • Chnurka91 Koleżanka
    Postów: 99 7

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok. Dziękuję bardzo za odpowiedź. :*

    ,,Jeśli chcesz oglądać tęczę, musisz dzielnie znieść deszcz.’’
    5543311f29ca1c8223282e134cc0fc43.png
  • Chnurka91 Koleżanka
    Postów: 99 7

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To teraz zrobię to co mogę

    ,,Jeśli chcesz oglądać tęczę, musisz dzielnie znieść deszcz.’’
    5543311f29ca1c8223282e134cc0fc43.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chnurka91 wrote:
    To teraz zrobię to co mogę
    dokładnie

  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze na chwilę zawitam, bo mam prośbę do Was Dziewczyny. Głupotę zrobiłam, bo z ciekawości spojrzałam na swoje poprzednie wyniki hormonów i zastanawiam się teraz czy wszystko z nimi ok, bo normy laboratorium trochę mi się nie pokrywają z tym co widziałam w internecie. Wg "internetów" niby estradiol za niski, lh:fsh też kiepskie co mogłoby sugerować PCO ale testosteron chyba blisko dolnej granicy. Sama nie wiem. Oczywiście skonsultuję sprawę z lekarzem ale póki co wolałabym się trochę uspokoić, że nie ma tragedii.

    Zerkniecie na moje wyniki z 3dc? ;)
    FSH 5,00 mIU/ml
    LH 9,10 mIU/ml
    Estradiol 25,02 pg/ml
    DHEA-SO4 178,40 µg/dl
    Testosteron 0,25 ng/ml
    SHBG 38,66 nmol/l
    anty-TPO 7,36 IU/ml

    Plus TSH ciut za duże i prolaktyna też za wysoka.
    Sorka za upierdliwość

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 czerwca 2017, 21:20

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaka prl i tsh?

    Stosunek lh do fsh masz 1,82 powinien oscylować w granicy 1, powyżej 1,5 może wskazywać na pcos

  • k91 Autorytet
    Postów: 378 106

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chnurka91 wrote:
    Byłam u ginekologa. Najprawdopodobniej policystyczne jajniki

    Też ostatnio usłyszałam,że mam policystyczne jajniki i że to nie jest to samo co zespół policystycznych jajników. Nie wiem jeszcze na czym polega różnica, ale się dowiem :)

    65cs, 30 lat
  • Chnurka91 Koleżanka
    Postów: 99 7

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się nie znam za bardzo. :(
    A te badania to może przepisać lekarz rodzinny czy tylko ginekolog /endokrynolog? W sensie żeby były na NFZ? Czy one nie są refundowane?

    ,,Jeśli chcesz oglądać tęczę, musisz dzielnie znieść deszcz.’’
    5543311f29ca1c8223282e134cc0fc43.png
  • Chnurka91 Koleżanka
    Postów: 99 7

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K91 o fajnie że nie jestem sama :) a miałaś już jakieś badania hormonów? Bo ja miałam diagnoze tylko po usg

    ,,Jeśli chcesz oglądać tęczę, musisz dzielnie znieść deszcz.’’
    5543311f29ca1c8223282e134cc0fc43.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chnurka91 wrote:
    Ja się nie znam za bardzo. :(
    A te badania to może przepisać lekarz rodzinny czy tylko ginekolog /endokrynolog? W sensie żeby były na NFZ? Czy one nie są refundowane?
    Te hormony? Raczej tylko ginekolog, tsh może rodzinny ale szczegółowych na tarczycę już np. nie
    Każde badanie z 18-25 zł więc trochę się uzbiera ale warto zrobić, bo już co nieco wiadomo, mi wyszła lekka niedomoga II fazy i stąd już tak długo duphaston jem po owu

    pcos można unormować inozytolem, który jest np. w inofemie, ovarinie, inofolicu

  • Chnurka91 Koleżanka
    Postów: 99 7

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha to idę prywatnie bo wyjdzie na to samo. Wizyta u gina 120zl to tyle też mi badania wyjdą. Jeszcze raz dziękuję

    ,,Jeśli chcesz oglądać tęczę, musisz dzielnie znieść deszcz.’’
    5543311f29ca1c8223282e134cc0fc43.png
  • k91 Autorytet
    Postów: 378 106

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chnurka91 wrote:
    K91 o fajnie że nie jestem sama :) a miałaś już jakieś badania hormonów? Bo ja miałam diagnoze tylko po usg

    Tak, robiłam już mnóstwo badań. Na jednej ręcę mam już takie malutkie guzki na żyle bo taka zmaltretowana.
    Część wyników mam w stopce. A to co wychodziło ok to nie pisałam.

    Stosunek LH/ FSH 1,48, AMH 8,85

    65cs, 30 lat
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k91 wrote:
    Tak, robiłam już mnóstwo badań. Na jednej ręcę mam już takie malutkie guzki na żyle bo taka zmaltretowana.
    Część wyników mam w stopce. A to co wychodziło ok to nie pisałam.

    Stosunek LH/ FSH 1,48, AMH 8,85
    Tsh masz dobre, poniżej 2,5 ma być.
    Amh ciut za wysokie podobno najlepsze 2,5- 3 ale to co lekarz to opinia

  • k91 Autorytet
    Postów: 378 106

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na AMH mój gin powiedział, że ten wynik świadczy tylko o tym,że miałam w swoim życiu mało owulacji i tak pewnie było. Musiałam zjeśc prawie 2 op clo (oczywiście nie w jednym cyklu) żeby jajniki ruszyły. Teraz też muszę je ciągle czymś wspomagać. Takie lenie

    65cs, 30 lat
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k91 wrote:
    Na AMH mój gin powiedział, że ten wynik świadczy tylko o tym,że miałam w swoim życiu mało owulacji i tak pewnie było. Musiałam zjeśc prawie 2 op clo (oczywiście nie w jednym cyklu) żeby jajniki ruszyły. Teraz też muszę je ciągle czymś wspomagać. Takie lenie
    Kurcze, nie słyszałam o czymś takim, może faktycznie? Niby lepiej bo ci duzo zostało pecherzyków? Czy to nie ma znaczenia/?

  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chnurka91 wrote:
    Aha to idę prywatnie bo wyjdzie na to samo. Wizyta u gina 120zl to tyle też mi badania wyjdą. Jeszcze raz dziękuję

    Dokładnie! W diagnostyce masz pakiet hormonalny za 102zl (wg cennika w moim lab ale wydaje mi się że w diagnostyce ceny zbliżone) tam są badani: tsh, fsh, lh, estradiol, progesteron, prolaktyna. Wszystkie poza progesteronem najlepiej zrobić między 2 a 4 dc, progesteron najlepiej zrobić później ok. 7 dni po ovu. Sam progesteron kosztuje 20zl.

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja za caly zestaw badań płaciłam około 200 zl z kartą stałego klienta ale do tego doszlo jeszcze kilka badań.

    Tsh mi wyszło ostatnio 2.36 a prolaktyna 724,70 mlU/l

    PCOS od PCO różni się tyn, że PCO to policystyczne jajniki, które wyjdą w trakcie badania, np. USG a PCOS to syndrom PCO czyli fakt, że dokuczają objawy takie jak hirsutyzm, brak owulacji itp. Można mieć tylko zły obraz a można mieć zły obraz wraz z szeregiem wynikających z niego komplikacji

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Letitbe nie znam się niestety na hormonach, wiem jedynie co o moich mi powiedział ;) lh:fsh mam 1,68 a endo powiedział że wszystko ok i jak nie mam innych objawów pcos to tym się mam w ogólne nie przejmować...

    ds022el.png

    u4uGp2.png
‹‹ 28 29 30 31 32 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ