X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z rocznika 91
Odpowiedz

Staraczki z rocznika 91

Oceń ten wątek:
  • key_b Autorytet
    Postów: 577 519

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny:) u nas upały.
    wpadam powiedzieć że mniej mnie będzie bo mam urlop i mama z siostrą i chrzesniakiem nas odwiedza :) i cieszę się bardzo bonid dwóch lat jak tu mieszkam jeszcze nikt z pl nie przyjechał :)

    k91 lubi tę wiadomość

    16.04.2017 jestem żoną!!! ❤
    14.04.2018 jestem mamą :-)

    Tymek ❤❤❤❤ moja miłość

    czekamy na dwa bąbelki...❤❤
    8p3o43r8mb3ofhge.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chnurka91 wrote:
    Byłam u ginekologa. Najprawdopodobniej policystyczne jajniki
    Ojoj, poczytaj o inofemie i zamiennikach, bardzo ladnie pomaga w policystycznych

  • Chnurka91 Koleżanka
    Postów: 99 7

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inofem to jest z inozytolem prawda? Biorę ten ovarin póki co. Jak skończę to wezmę to:) co do tej diagnozy to jest niepotwierdzona bo badań nie było i lekarz też uznał że mój wygląd zewnętrzny też nie wskazuje bo ale pęcherzyki na jajnikach są...

    ,,Jeśli chcesz oglądać tęczę, musisz dzielnie znieść deszcz.’’
    5543311f29ca1c8223282e134cc0fc43.png
  • Chnurka91 Koleżanka
    Postów: 99 7

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz doczytałam. Jutro pójdę i zakupie ten inofem bo ovarin ma dużo mniej inozytol. Dzięki!

    ,,Jeśli chcesz oglądać tęczę, musisz dzielnie znieść deszcz.’’
    5543311f29ca1c8223282e134cc0fc43.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chnurka91 wrote:
    Inofem to jest z inozytolem prawda? Biorę ten ovarin póki co. Jak skończę to wezmę to:) co do tej diagnozy to jest niepotwierdzona bo badań nie było i lekarz też uznał że mój wygląd zewnętrzny też nie wskazuje bo ale pęcherzyki na jajnikach są...
    Znajoma uzyskała ładny obraz jajników po braniu 2 saszetek inofemu w 2 miesiace a miała już nawet torbiele krowotoczne

  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Witam się nieśmiało... Od jakiegoś czasu podczytuje forum ale od was bije tak pozytywna energia że postanowiłam dołączyć :-)
    Jestem oczywiście rocznik 91. W sierpniu 2016 wyszłam za mąż, a pod koniec sierpnia dowiedziałam się że jestem w ciąży (5 tc wg OM). Udało się za pierwszym razem, w pierwszym cyklu starań. Byliśmy mega zaskoczeni bo nie spodziewaliśmy się że tak szybko nam się uda... Niestety szczęście nie trwało długo. W połowie września serduszko biło bardzo wolno bo tylko 80. Półtora tygodnia później nie biło już w ogóle... Liczyliśmy jeszcze na cud ale tydzień później zaczęłam krwawic i do szpitala bo mam ujemna gr krwi a mąż dodania. 28 września miałam wykonany zabieg i podany zastrzyk. Odczekaliśmy 3 cykle i od końca grudnia znów staramy się o maleństwo. Na razie bezskutecznie.
    Generalnie pierwsze cykle starań miałam bardzo nerwowe i bardzo duże parcie na dziecko, teraz już mi trochę przeszło i nawet nie liczę sobie dni płodnych chociaż wiem kiedy mam bo czuje wtedy jajnik. Na razie żadnych badań nie robiliśmy bo nie chce na razie wpadać w wir badań i się stresować jak coś wyjdzie nie tak. Mam plan że jakby do sierpnia się nie udało to wtedy będziemy coś myśleć.
    Oczywiście co miesiąc odczuwam objawy :-D Nawet teraz boli mnie delikatnie podbrzusze, wczoraj mnie modliło. Ale nie biorę sobie tego na serio bo wiem że to moja psychika trochę się ze mną bawi :-)
    Moj mąż też raczej nie ma spiny, mówi że jak się uda to uda a jak nie to też się będziemy kochać :-)
    W każdym bądź razie staramy się. I mam nadzieję że kiedyś się uda.
    Pozdrawiam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 czerwca 2017, 10:24

    Letitbe, jagodowa91 lubią tę wiadomość

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • jagodowa91 Autorytet
    Postów: 899 455

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy, witamy i zapraszamy :)

    darika, SusannaDean lubią tę wiadomość

    'Porażki to szczeble sukcesu'
    Zosieńka 05.10.2010 <3 moje Szczęście!
    Aniołki <3 [*] 08.2009 21tc [*] 05.2017 6tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Darika,
    przykro mi z powodu straty, pamietaj, że rzadko zdarza się u zdrowej dziewczyny 2 razy, więc nie martw się.

  • karakorum Autorytet
    Postów: 705 622

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    key_b, super, to ciesz sie tymi momentami :) Mnie w styczniu mama pierwszy raz odwiedzila tu w DE. To byly piekne dni.

    Darika witamy Cie serdecznie, rozgosc sie :) Bardzo mi przykro ze wzgledu na Twoja strate... I trzymam kciuki za szybką, zdrowa i nudna ciaze :)

    Letitbe tylko nie zapomnij o nas! Wroc, i zamelduj dwie kreski :)

    Ja natomiast poddaję się z mierzeniem temperatury :( Wychodzą mi jakies cuda niewidy. Znowu zaczyna sie zygzak, jak w zeszlym cyklu :( Nie chce sie frustrowac bez sensu.
    Dzisiaj pierwszy raz mialam sen zwiazany ze staraniami. W kazdy cykl, w 20-21 dc pojawiało mi sie pare kropel krwi, plamilam. No i oczywiscie kazdy taki cykl konczyl sie @. I dzisiaj mi sie snilo, ze znowu plamilam. A dzisiaj mam 20 dc ;) Tak strasznie plakalam, bo juz wiedzialam, ze sie nie udalo. No ale na szczescie ani plamienia, ani łez jeszcze nie ma ;) Jakos nie licze na ten cykl, bo co tu duzo mowic... to byl ciezki miesiac w pracy u nas obojgu, i lozko sluzylo nam zdecydowanie czesciej do spania, a nie przyjemnosci cielesnych ;) No ale zobaczymy. Moze byl zloty strzal :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 czerwca 2017, 13:32

    syy2e6yd5nsa7qgr.png
    01.03.18 - mała A. jest z nami! 3460 g, 53 cm.
    j5rbroeqz7m7iach.png
    10.05.19 - V. sprawiła, że jesteśmy w komplecie <3 3030 g, 49 cm.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale dzisiaj upal nie?

    No musimy sie wspierac w miare nowy watek moze nie zgasnie ;)

  • Chnurka91 Koleżanka
    Postów: 99 7

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby nie zgasł! Ja dziewczyny się Haba od Was uzależnilam :) nie znalazłam inofemu q aptece:( jutro pójdę do innej. Ogólnie byłam wczoraj załamana ale mój mąż jest optymistą i trochę mnie na duchu podniósł że też się nam uda mimo tych problemów. Ogólnie któraś z Was wie w czym największy problem jest przy pcos? Rzadka owulacja? Brak owulacji? Bo mi ginekolog powiedział że nieregularny cykl a co za tym idzie rzadsza owulacja i nie wiadomo kiedy. Czy coś jeszcze jest nie tak w takim przypadku?

    ,,Jeśli chcesz oglądać tęczę, musisz dzielnie znieść deszcz.’’
    5543311f29ca1c8223282e134cc0fc43.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chnurka91 wrote:
    Oby nie zgasł! Ja dziewczyny się Haba od Was uzależnilam :) nie znalazłam inofemu q aptece:( jutro pójdę do innej. Ogólnie byłam wczoraj załamana ale mój mąż jest optymistą i trochę mnie na duchu podniósł że też się nam uda mimo tych problemów. Ogólnie któraś z Was wie w czym największy problem jest przy pcos? Rzadka owulacja? Brak owulacji? Bo mi ginekolog powiedział że nieregularny cykl a co za tym idzie rzadsza owulacja i nie wiadomo kiedy. Czy coś jeszcze jest nie tak w takim przypadku?
    Niedojrzałe jajeczka tzn dużo ich wzrasta nieprawidłowo, są nieregularne cykle, robią się trobiele również
    Możesz nie znaleźć inofemu, zamów sobie z apteki przez internet do odbioru w aptece albo polecam gemini apteke zawsze jak zamawiam to mam za 24 h kuriera, ale wtedy warto większe zakupy robić uzupełnić apteczkę bo kurier 15 zł

  • Chnurka91 Koleżanka
    Postów: 99 7

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze wkurza mnie to że kazał przez rok się starac i nic nie robić ani badań ani nic. A teraz czytam że najlepiej przy tym schorzeniu jak najszybciej zacząć leczenie :/ może zrobię jakieś badania na własną rękę bo i tak na NFZ nie liczę. Nie wiem tylko co muszę zrobić i q którym dniu cyklu(dzień cyklu ma znaczenie w ogóle skoro mam takie kijowe nie wiadomo jakie te cykle)?.
    Ten inofem chyba faktycznie zamówię

    ,,Jeśli chcesz oglądać tęczę, musisz dzielnie znieść deszcz.’’
    5543311f29ca1c8223282e134cc0fc43.png
  • Chnurka91 Koleżanka
    Postów: 99 7

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cały czas mnie boli jajnik. Serio tak musi być? Z tym pcos tak jest? Przez cały cykl będę się męczyć a i tak owulki nie będzie? Porażka :(

    ,,Jeśli chcesz oglądać tęczę, musisz dzielnie znieść deszcz.’’
    5543311f29ca1c8223282e134cc0fc43.png
  • Chnurka91 Koleżanka
    Postów: 99 7

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie czy to że 4 miesiące temu odstawilam tabletki to za wcześnie na badanie hormonów?

    ,,Jeśli chcesz oglądać tęczę, musisz dzielnie znieść deszcz.’’
    5543311f29ca1c8223282e134cc0fc43.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, warto zbadać hormony już teraz
    Najlepiej 3 dc, ale moze być 2-5 dc
    fsh
    lh

    już te wyniki powiedzą Ci co nieco o pcos, stosunek jednego wyniku do drugiego najlepiej blisko 1.

    prolaktyna (też możesz zrobić ok 21-22 dc razem z progesteronem)
    oraz obowiązkowo tsh

  • Chnurka91 Koleżanka
    Postów: 99 7

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 13 dc... Ale pęcherzyki małe. Nie ma sensu teraz robić? Nie wiadomo kiedy teraz przyjdzie @... Moze znów za 50 dni:/

    ,,Jeśli chcesz oglądać tęczę, musisz dzielnie znieść deszcz.’’
    5543311f29ca1c8223282e134cc0fc43.png
  • Chnurka91 Koleżanka
    Postów: 99 7

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To teraz zrobię prolaktyne, progesteron, TSH i androgeny bo podobno też przy tym schorzeniu szaleją. A fsh i lh w kolejnym cyklu. A ta prolaktyne i progesteron to robić w tym 21dc czy dopiero po skoku temperatury czyli w tamtym cyklu dopiero 38 dnia był skok

    ,,Jeśli chcesz oglądać tęczę, musisz dzielnie znieść deszcz.’’
    5543311f29ca1c8223282e134cc0fc43.png
  • Chnurka91 Koleżanka
    Postów: 99 7

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy to ma znaczenie alw wczoraj wszystkie moje pęcherzyki miały od 5do 7 mm

    ,,Jeśli chcesz oglądać tęczę, musisz dzielnie znieść deszcz.’’
    5543311f29ca1c8223282e134cc0fc43.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chnurka91 wrote:
    To teraz zrobię prolaktyne, progesteron, TSH i androgeny bo podobno też przy tym schorzeniu szaleją. A fsh i lh w kolejnym cyklu. A ta prolaktyne i progesteron to robić w tym 21dc czy dopiero po skoku temperatury czyli w tamtym cyklu dopiero 38 dnia był skok
    Hm mówią, żeby 7 dni po owulacji zrobić to może zrób w 7 dniu po skoku temp.
    Ile tych pęcherzyków?
    Zazwyczaj kiedy masz owu?

‹‹ 27 28 29 30 31 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ